I. A. OP T HOOG BRUURS MARÉBOUW.. GEALAN Musical ’Mirakels Mooi’ Mirakels 1 I I Nieuwe sponsors: nieuw seizoen! Van den Meijdenberg Kiezen voor het onbekende: spannend maar fijn om te doen HALOGEENLAMP 150 Watt F®* - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet Telefoon (013) 513 1496 BOUWBEDRIJF DOE-HET-ZELF CENTRUM LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Ideaal als verlichting rond het huis tó SI MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 PAGINA 10 »9 28 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 26 Met een geheel vernieuwde outfit en volgens de meest moderne kledinglijn voor wielrenners, gaan Pieter Burgers en Peter Hoffmans beginnen aan een nieuw veldritseizoen. Peter heeft Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout den en kun je samen met de Voorziening voor Pleegzorg kiezen voor een korte of juist lange periode van opvang. Niet alleen het kind en de pleegouders maar ook de eigen ouders van het kind en professionele hulpverleners maken onderdeel uit van het leven van een pleeggezin. Per regio zijn vier extra informatieavonden ingepland om pleegzorg dichter bij huis te brengen. U kunt informatie over deze avon den opvragen via internet: www.pleegzorg.nl of via het gratis telefoonnummer: 0800-022 34 32. Mailen kan ook: voorzieningmb@cs.com zoek is naar een geschikte kandidaat voor zichzelf Trouwens: er blijken meer ’zoekenden’ in het dorp rond te lopen die hunkeren naar liefde en geborgenheid. Alsof dat niet genoeg is, staat één van de boerinnen op het punt te bevallen van haar negende kind (en wat haar man betreft: niet het laatste!). Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g.Tel.: (013) 513 38 13 Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Industrieweg 15, Moergestel Tel. 013 - 513 6149 Maandag gesloten! Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen t er intussen de eerste wedstrijd opzitten. Afgelopen zondag reed hij in Reuver en eiste er al meteen de tweede plaats voor zich op. Of de appel ver van de boom valt? Zoals het er nu naar uitziet zeker niet... Joep Hoffmans, jawel, de zoon van Peter, klom er voor de eerste keer op de fiets om aan een officiële wedstrijd deel te nemen. Joep kwam als vierde over de streep. Óver een de buut gesproken... We zijn benieuwd naar de verrichtingen van beiden dit seizoen. Dat er alle vertrouwen is blijkt uit de sponsors wiens namen nadrukkelijk op de kleding van beide heren aanwezig zijn: Aannemersbedrijf Gebr. Janssen, Frans Becx Tuinmachines, Buro ’76 Moergestel- Nieuws, Autobedrijf Bijvelt-van de Ven, Jan Michiels Woninginrichting en Hans Kerkhof Schilderwerken. Succes jongens! Alle uitvoeringen worden gehouden in het Sociaal Cultureel Centrum ’De Kunstkring’ te Oisterwijk. Kaarten voor deze uitvoeringen (a fl. 17,50) zijn UITSLUITEND verkrijgbaar bij ’Rick Light’, Hoogstraat 4 te Oisterwijk tij dens hun winkeltijden. Aan de zaal zullen dus géén kaarten worden verkocht De musical ’Mirakels Mooi’ is een geheel eigen Oisterwijkse productie van de hand van de drie initiatiefnemers die de stichting ‘Musivo 2000’ hebben, opgericht, te weten: JO SNOEREN, schrijver van het script, bestuurslid en co-regis- seur; JAN VALKS, componist en tevens voorzitter; JAN van EIJNDHOVEN, schrijver van de liedteksten, secretaris, PR.functionaris en tevens de eindregisseur. Korte infipud van de musical: Het verhaal speelt zich af omstreeks 1930 in een plattelandsdorpje, ergens in Nederland. De mensen leven er in alle rust en vredig met el kaar. Eigenlijk valt er niet zo veel spectaculairs te beleven in dat dorpje. Alles en iedereen gaat er zijn eigen gangetje en men kan het er prima met elkaar vinden. Dat blijkt vooral uit die mo-menten waarop men elkaar treft bij het dorps-cafè op het dorpsplein; daar wordt het dorpse en onderlinge wel en wee danig uit de doeken gedaan. De betrekkelijke rust blijkt dan ook flink te worden verstoord, als er vrij onverwacht twee zwervers het dorp met hun bezoek komen ’vereren’. Deze zwervers bren gen behoorlijk wat deining in de gemoederen door de manier waarop zij zich binnen het dor pje manifesteren. Gelijktijdig blijkt er een on mogelijke liefde op te gaan bloeien tussen een boerenzoon en een zwakbegaafd meisje, waar van de moeder (een weduwvrouw) naarstig op bezwaren zijn om pleegouder te worden. Een bon voor fout parkeren is natuurlijk geen pro bleem, maar pleegzorg moet er wel zeker van zijn dat je geen gekke dingen hebt gedaan’. Toen alles in orde bleek, moest gewacht wor den tot het voorbereidingsprogramma STAP gestart werd. Annemieke vertelt: ’Samen met zes andere belangstellende echtparen en een alleenstaande moeder hebben we ons een paar maanden lang op dinsdagavond voorbereid op wat er allemaal bij pleegzorg komt kijken. We kregen niet alleen heel veel informatie over alle aspecten van pleegzorg; we moesten ook heel veel over onszelf vertellen. En dan ga je nadenken. Wat past bij ons? Een puber of toch een jonger kind? Langdurig hetzelfde kind opnemen of juist crisisopvang bieden? En zo kan ik nog wel even doorgaan.’ Uiteindelijk hebben ze gekozen voor de crisis en korte ter- mijnopvang van pubers. Dat past goed in hun gezin en bovendien zijn er te weinig pleeggezin nen beschikbaar voor de groep tieners. ’De eerste plaatsing hebben we net afgerond en vol gende week komt ons tweede pleegkind. Het is heel fijn om juist deze leeftijdsgroep te helpen. Ze hebben toch al het gevoel om tussen wal en schip te vallen en juist pubers hebben zo’n 9?5 Pleegouder worden doe je niet zomaar, daar komt heel wat bij kijken. En terecht. Want als je besluit om je huis open te stellen voor kinderen van andere ouders, dan haal je daarmee letterlijk een hele nieuwe wereld binnen in je gezin. Een speciale informatieronde in Brabant moet zorgen voor meer lokale bekendheid van pleegzorg onder een breder publiek. Twee pa gina’s informatie geven een duidelijk beeld wat er allemaal komt kijken bij de opvang van een kind van een andere ouder. Zo staat bijvoorbeeld de vergoeding en begeleiding vermeld maar ook welke vormen pleegzorg kent. Theo en Annemieke vertellen bijvoorbeeld dat pleegzorg iets extra’s geeft aan hun leven. Het is een gevoel waar je over nadenkt. Vervolgens vertellen ze over hun ‘instromen’ in pleegzorg: ’Na jaren van wikken en wegen, praten en infor matie inwinnen gingen wij, zelf ouders van twee tienerzonen, naar een voorlichtingsbi jeenkomst van de Voorziening voor Pleegzorg bij ons in de buurt. Daar bleek al snel dat je niet 1-2-3 pleegouder kunt worden. Daar ging nog best een lange periode overheen’, aldus Guido. ’We kregen thuis een gesprek over onze moti vatie en achtergronden en bovendien werd nagegaan of er medisch en juridisch geen behoefte aan een veilig plekje. We kunnen ze ondersteunen in hun weg naar volwassenheid.’ De informatieve pagina geeft ook duidelijk aan wat belangrijke verschillen tussen adoptie en pleegzorg zijn. Om maar even wat te noemen: Zo’n achthonderd kinderen uit het buitenland worden in Nederland geplaatst in adoptiegezin nen. Pleegzorg biedt per jaar hulp aan 12.000 kinderen. Adoptie kiest men vaker vanuit een motief van gezinsvorming terwijl pleegzorg een manier is om een kind te helpen wanneer het thuis niet goed gaat. Als pleegouder heb je de keuze uit verschillende opvangmogelijkhe- Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 I brengt kunststof in vorm Ziehier enkele ingrediënten van de musical ’Mirakels Mooi’, het eerste product van de nieu we Oisterwijkse stichting ’Musivo 2000’, een productie waaraan 13 kinderen en ca. 60 vol- was-senen actief zullen meewerken, zowel voor als achter de schermen. Wij beloven u een ontspannende, vrolijke musical met uiteraard hier en daar een serieus ondertoontje, geschikt voor alle leeftijden; van jong tot oud. Het enige wat u mogelijk zult missen is de dans; wij heb ben er nadrukkelijk voor gekozen om in deze eerste productie gèèn dansnummers op te nemen om diverse organisatorische en prak tische redenen, maar onze enthousiaste ’sterren’ zullen dat gemis met hun flitsende spel en de ca. 20 muziek- en zangnummers ruimschoots doen vergeten. De Oisterwijkse stichting MUSIVO 2000 gaat een viertal uitvoeringen verzorgen van de musical ’Mirakels Mooi’, en wel op: vrijdag 27 oktober om 20.00 uur de première, op zaterdag 28 oktober om 20.00 uur de reprise en op zondag 29 okto ber om 14.00 uur de matinee, en eveneens op zondag 29 oktober om 20.00 uur de slotuitvoering. 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 10