atuur BIBLIOTHEEK Zo is er maar één! Wa stichting’openbare Vrijwilliger bij de SOS Telefonische Hulpdienst? GEMEENTE BELANGEN Uw berichten per e-mail... Hebt u berichten of informatie die u in 'Moergestel-Nieuws' wilt laten opnemen? Stuur kopij NOOIT per fax naar ons toe, maar e-mail het naar: buro76@wolmail.nl Sky Tune 15 oktober live in Den Boogaard Verzamelbeurs Boxtel Honkballers eindigen op de vierde plaats ALGEMEEN BELANG tl Partij van de Arbeid De Gasthuiskamp 164 ÓISTERWIJK EN MOERGESTEL Kinderboekenweek 2000 4 t/m 14 oktober PAGINA 8 i iii met Johan van Oosterhoud Wij zijn niet laks bij miMax, toch zoeken wij als 't effe kan vrijwilligers, vrouw of man. Maak ons team hierdoor nog sterker meldt u aan als onze medewerker. Bel: 522 0320 of e-mail: mimax2000@hot- mail.com Wij zijn u er zeer erkentelijk om! CLUBAVOND Op 6 oktober hebben we een clubavond. Over het thema is druk gediscuteerd, en het is een ouderwetse leugenavond, dus iedereen kan op deze avond zijn leugens komen vertellen. D’n Tob is open vanaf 20.30 uur. TER HERINNERING Op zondag 8 oktober gaan de degenen die zich daarvoor op hebben gegeven karten met de kring Tilburg. APRES-SKI-AVOND Op 20 oktober hebben we weer een apres-ski- avond waarbij Heidi uit Tirol komt optreden. Op deze avond zullen er weer voldoende schnapps aanwezig zijn. D’n Tob is open vanaf 20.30 uur. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 GB mln (4 'i i i a 4* iïi* a i Al geruime tijd is er in Den Boogaard een vere niging van countrydansers (Line-dansen) op de maandag en woensdagavond actief bezig met het beoefenen van de countrydans. Regelmatig worden er ook extra Country-middagen gehou den waar een iedereen van harte welkom is om te komen Line-dansen. Deze middaggen wor den gehouden in de zaal van Den Boogaard. Zo zijn er dagen gepland op 15 oktober, 19 novem ber, 3 december en 17 december 2000 telkens vanaf 13.30 uur. Op 15 oktober is een Country- middag met de band ’SKY TUNE’. Deze mid dag begint 13.30 uur en de entree is fl. 10,-. Sky Tune zal het middagprogramma vullen met (h)eerli jke countrymuziek. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Op maandag 9 oktober a. s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de commissievergaderingen en die van de raadsver gadering van 26 oktober te bespreken. Uiteraard is er volop gelegenheid - ook voor U als geïn teresseerde burger - om Uw inbreng te hebben, waarbij U niet noodzakelijkerwijs hoeft aan te sluiten bij de geagendeerde punten. U kunt, het zij alleen, hetzij in verenigingsverband, Uw stem laten horen en Uw mening zal zeker in de weging betrokken worden. Het is natuurlijk aanzienlijk moeilijker voor ons als wij niet weten hoe U over een en ander denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractie vergadering, welke om 19.30 uur begint in het Raadhuis op De Lind, kamer 8 (bovenste verdieping). U kunt gebruik maken van de lift en eenmaal boven wordt U een kopje koffie of thee aangeboden. Mocht U verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Hans Denissen (tel. 513 1836), met Daniëlla Hulskes (528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 5217032), met Chris de Veer (tel. 513 2496), met Simone van den Koedijk (tel. 528 4233) of met Trees Verhoeven (tel. 513 1814). Graag tot ziens en/of horens! Op maandag 9 oktober komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende commissievergaderin gen. Tijdens deze vergadering zullen de agen da’s van de commissievergaderingen van dins dag 10 oktober, woensdag 11 oktober en don derdag 12 oktober besproken worden. Aan vang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Graag nodi gen wij U uit om over deze agenda’s van gedachten te wisselen. Voor meer informatie kunt U zich richten tot een van onze raadsle den: Ruud Hora 528 8526, Jan Oerlemans 513 2239, Piet Meeuwis 528 4678Cees Rijnen 528 8133 of bij het secretariaat Frans van lersel 528 2500. Bezoek ook zeker onze website via www.do.nl in het keuzemenu ’Het gemeen- tekantoor” Tot maandag 9 oktober om 20.00 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met “De Beste Kijk op Elke Wijk”. ’De aard van het beestje’: driftkikkers, feestvarkens en andere boekenhelden Hé, hallo, ben jij een boekenwurm, kattenkop of sloddervos? Misschien en pechvogel, angsthaas of een uilskuiken? Dan ben jij vast een liegbeest, een waterrat of brombeer, of liev er een apenkop of een slimme vos??? Kom dan ook naar de bibliotheek tijdens de kinder boekenweek. Je vindt jezelf vast terug in één van de vele kinderboeken met een van jouw helden. Kinderen t/m groep 3 krijgen een prachtige kleurplaat. Zit je in groep 4, 5 of 6 kun in de bieb een puzzel oplossen. Een stripverhaal afmaken mag je als je in groep 6, 7 of 8 zit. Leen je een boek in de kinderboekenweek dan is er voor jou een mooie boekenlegger (zolang de voorraad strekt). Peutervoorstelling De kleine mol” Woensdag 4 oktober om 15.00 uur in de bieb van Moergestel; zaterdag 7 oktober om 10.30 in de bieb van Óisterwijk; woensdag 11 okto ber om 15.00 uur in de bieb van Óisterwijk (kaarten voor deze voorstellingen zijn af te halen in de bibliotheken). Voorlezen in Moergestel In de kinderboekenweek wordt het startsig- naal gegeven voor het nieuwe voorleesseizoen. Met ingang van 4 oktober wordt in de biblio theek van Moergestel wekelijks voorgelezen van 15.00 tot 15.30 uur. Alle kinderen van 3 tot en met 6 jaar zijn daarbij van harte welkom. Peuterproject Liselotje in bieb Moergestel Koninklijk bezoek in de bibliotheek! Liselotje, dé Liselotje uit de boekjes van Marianne Busser en Ron Schröder is met haar paleisje op bezoek in de bibliotheek. Aan de hand van dit vrolijke boekfiguurtje worden peuters in de week van 9 tot 13 okto ber in de bibliotheek ontvangen. Een voor peuters levensgrote Liselotje met haar paleis je vormt het decor van het peuterbezoek aan de bibliotheek. Door het tot leven brengen van de magische wereld van het boek wordt biblio theekbezoek een speels en vrolijk avontuur. Van 9 t/m 18 oktober kunt u een bezoek bren gen aan Liselotje in de bieb van Moergestel. De peuters van peuterspeelzaal Janneke hebben prachtige werkstukken gemaakt rond het boek “Liselotje krijgt een fiets”. Deze werkstukken kunt u t/m 18 oktober komen bewonderen in de bibliotheek. De bedoeling van deze samenwerking tussen peuterspeelzaal en de bibliotheek is peuters en hun ouders te laten ervaren hoe leuk lezen is. Alle kinderen tot 18 jaar kunnen gratis lid wor den van de bibliotheek. Met voorlezen kun je niet vroeg genoeg beginnen. Kinderen die veel voorgelezen worden hebben een voorsprong in hun taalontwikkeling. Die voorsprong zullen ze blijven houden ook als ze in groep drie leren lezen. En dat is natuurlijk het gezamenlijk doel van peuterspeelzaal en bibliotheek: voorwaarde scheppen voor de lezers van de toekomst! worden geen namen genoemd. Bovendien kan het zijn dat je je omgeving (nog) niet wil belas ten met je problemen. Tenslotte kan het ver helderend zijn dat iemand anders eens naar jouw situatie kijkt, omdat vrienden en familie, die natuurlijk onmisbaar zijn, vaak erg direct bij de situatie betrokken zijn. Een belangrijk kenmerk van de SOS Telefoni sche Hulpdienst is de 24-uurs bereikbaarheid. Dag en nacht kan de beller een beroep doen en ook op feestdagen is de telefoon bemand. Dit is een goede aanvulling op de reguliere hulpver lenende instanties, die vaak alleen tijdens kan toortijden te bereiken zijn. Voor een aantal van deze instanties kan de telefoon-vrijwilliger in crisissituaties de professionele hulpverlener oproepen. Mensen die denken wat voor een ander te kun nen betekenen en bereid zijn dat vrijwillig te doen, zijn van harte welkom bij de hulpdienst. Zij vinden luisteren heel belangrijk en staan open voor hun medemens. Zij hebben begrip voor andermans gevoelens en problemen. Heeft u belangstelling voor deze vorm van vrijwilligerswerk? Bel dan voor meer infor matie tijdens kantooruren 073 - 6 14 50 89. Buiten kantooruren is de Telefonische Hulp dienst bereikbaar via het hulpnummer 073 - 614 00 48. In Boxtel, ten noorden van De Geelders, die door de Schijndelse Dijk doormidden wordt gesneden, ligt De Gasthuiskamp, het is eigen dom van Brabants Landschap. Het bos bestaat hoofdzakelijk uit eiken, die zo’n vijftig jaar oud zijn. Ik kwam tijd tekort om zoveel planten en vogels te observeren, daarom doe ik een greep: De bosanemoon, uitgebloeid; de blaassilene met z’n opgeblazen kelk en vandaar de naam; de framboos die zo lekker smaakt; de hengel met de gele, soms rode, bloemen; het duizendblad. Telt u de blaadjes maar eens en u komt al gauw bij de duizend!de valeriaan tinctuur op een glas water en we voelen ons weer fit. Gras, meer dan drie kontjes hoog en veel kleefkruid. Hoe worden de kleverige vruchtjes verspreid? Heel simpel: de vruchtjes kleven aan voorbijlopende dieren en worden zodoende verspreid. Wijfjesvarend, koekoeksbloemen, smeerwortels, margrieten. Ook heggekwikke en heermoes. Wat je al niet op een vierkante meter kunt aantreffen. In de verte hoorde ik een koekoek en hoog in de lucht zeilde een buiz erd. Een groene specht lachte me uit; een ree zag me en ging er vandoor De Gasthuiskamp? Ook weer een paradijsje in ons Brabant! ken”. Zoals U leest begrijpt u dat dit tweetal nog een contractverlenging heeft toegezegd van 1 jaar, zodoende bij deze de primeur. Op de vraag of men nog op zoek gaat naar nieuwe spelers zegt voorzitter Nico van Dijck, ”We zien erg graag nieuwe leden komen en het liefst als ze zichzelf aan melden, dat betekent dat men voor ROEF! kiest; indirect is er behoefte aan som mige posities volgens de technisch staf van het le honkbalteam, ook heb ik begrepen van Gijs dat Sander Boon en John van Esch zijn gestopt, maar misschien dat John een oplossing kan vinden, indien zijn tijdrovende studie het toe laat, wij vinden het als bestuur belangrijk dat er voldoende aanwas is van onderuit zodat ook ROEF! meedoet aan de nieuwe opzet van de KNBSB n.l. breedtesport van uit de verenigin gen om de topsport op landelijk niveau goed te voeden, vandaar een waarschijnlijke uitbrei ding van de landelijke klasses. De bekendheid van onze sport is onvoldoende te noemen en zeker in onze nabijheid, misschien door de mooie 5e plaats op de Olympische Spelen zullen meer jongens en meisjes op zoek gaan naar deze prachtige sport.” Met een lachend gezicht vraagt de voorzitter ons het telefonisch aan- meldingsnummer te publiceren t.w. 513 2161 Hetty Boon ledenadministratie. Het team heeft de komende 2 maanden rust en tijd voor bezinning en veel andere leuke zaken. U hoort nog. Met dank van uw verslaggever. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 Zondag 8 oktober 2000 organiseert de Vere niging van Boxtelse Verzamelaars een verzamel beurs in Zaal Bellevue, Bosscheweg 34 te Boxtel van 10.30 tot 13.00 uur. Op deze druk bezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes Pokémon en magie enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een spe ciaal verzamelthema. Voor zondag 8 oktober is dit: Politie-attributen. LET OP!!! Ook deze maand extra zaal voor ruilen van Pokémon en Magie. Voor de jeugd is er een speciale attentie. Commissievergaderingen in oktober Maandag 9 oktober komt de fractie van de PvdA bij elkaar om daar de agendapunten te bespreken van commissievergaderingen in de week van 10 t/m 12 oktober. Bij het schrijven van dit bericht zijn nog niet precies alle agen dapunten van de diverse commissies bekend. Voor de commissie welzijn staat op de agenda: de nota Regie en Inkoop bij de toeleiding naar (gesubsidieerde) arbeid; Evaluatienota WVG 2000; Voortgang cultuurcentrum; Ontwikke lingen bestuurlijke schaalvergroting openbaar onderwijs. Zonder twijfel zijn ook de andere commissie vergaderingen de moeite waard om eens te bezoeken. Mocht u belangstelling hebben komt u dan gerust eens een kijkje nemen en mee praten. Wilt u zelf actief worden in de politiek? Heeft u altijd al belangstelling gehad voor het poli tieke werk? Vindt u het openbare bestuur inte ressant? U bent van harte welkom bij de PvdA. De bijeenkomst is op 9 oktober om 19.30 uur in het gemeentekantoor van Óisterwijk. U bent van harte welkom. Heeft u al gekeken op onze website? Deze is te vinden via www.do.nl. en ook via http://www.homepages.hetnet.nl/~wilo/ index.html Voor reacties kunt u contact opnemen met: Wil Oerlemans, De Looijakker 34, 5066 MS Moergestel, Tel.: 513 2132 E-mail: oerlemansw@hetnet.nl De competitie van de KNBSB (Koninklijke Nederlandse Baseball- en Softbal Bond) District zuid 2e klasse is ten einde. De honkballers van SV ROEF! hebben een verdienstelijke vierde plaats bereikt. Na hun laatste wedstrijd bij PSV uitslag 12-2 (jawel ook bij honkbal wordt er met licht gespeeld), togen de spelers vermoeid na een lang sportseizoen, huiswaarts. “We hebben dit jaar gekozen voor een pittig voorprogram ma; een zware lange wintertraining met con- ditieproeven en krachttrainingen, een trai ningskamp van 3 dagen, 14 oefenwedstrijden, een competitie van 18 wedstrijden, tevens 2 keer per week trainen; dit werkt erg belastend voor veel spelers. Studie, werk, bijbaantjes en andere verplichtingen maakt hun agenda behoorlijk vol, het is dus niet verwonderlijk dat het sporten niet altijd op de le plaats komt”, verteld de vermoeid ogende coach Gijs Hooft- man ons. Net als de coach is ook trainer Jan Klomp tevreden over dit resultaat. “De tech niek is voor onze competitie voldoende, maar de mentale sterkte zal de komende tijd moeten groeien. De pitchers en catchers hebben zich sterk verbeterd, maar zij moeten strijden tegen doorgewinterde teams die al veel langer met elkaar spelen en dus kunnen putten uit hun ervaring, maar ook wij hebben ons verrijkt met ervaring en zullen die zeker volgend jaar gebrui- Dankbaar en verantwoordelijk werk. Mensen bellen voor een vertrouwelijk gesprek, voor een praatje of voor een luis terend oor. Ze hebben op dat moment geen ander in de buurt met wie ze kunnen, willen of durven praten en zijn soms ten einde raad. Ze nemen de drempel om met een telefoon- vrijwilliger een gesprek aan te gaan. De gesprekken gaan over allerlei dingen die in een mensenleven passeren, over herkenbare problemen waar we allemaal wel eens mee te maken hebben. Het hoeft niet alleen over cri sissituaties te gaan, iets wat nog wel eens gedacht wordt door de naam SOS Telefonische Hulp dienst. Alles wat voor de beller op dat moment van belang is, is bespreekbaar. Even een praat je omdat je al zolang alleen bent en je eenzaam voelt. Eens hardop nadenken over de situatie in je leven en proberen met de vrijwilliger de dingen weer even op een rijtje te krijgen. Hardop je angsten of zorgen uitspreken over de relatie met je partner omdat je er nog niet aan toe bent om het met hem of haar te bespreken. Maar ook het delen van goed nieuws kan, als ie op dat moment niemand in de buurt hebt die naar je luistert. Sommige mensen vinden het moeilijk te begrij pen dat je je diepste gevoelens wilt delen met een buitenstaander en het vergt ook moed om deze stap te nemen. Maar als de drempel genomen is, blijkt vaak dat het ook fijne kan ten heeft. De anonimiteit is gewaarborgd, alles wat besproken wordt is vertrouwelijk en er

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 8