10,= korting op de normale entreeprijs van f 20,= december Patiëntenrechten worden nog steeds geschonden J eugdschaakclub Moergestel Over uw toekomst kunnen wij niet duidelijk genoeg zijn. Tot 31 december 2000 profiteert u nog van de maximale fiscale aftrek van de koopsommen van Interpolis. Loop even binnen bij uw Rabobank of bel voor een afspraak (013) 5136373- Een koopsom van Interpolis, gemakkelijk geregeld bij Rabobank Moergestel. P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN AFWEZIG vrijdag 6 oktober en van maandag 16 t/m vrijdag 20 oktober 2OOO Uw berichten per e-mail... Hebt u berichten of informatie die u in 'Moergestel-Nieuws' wilt laten opnemen? Stuur kopij NOOIT per fax naar ons toe, maar e-mail het naar: buro76@wolmail.nl Mieke Hooghiemstra nieuwe voorzitter van Schaatsclub ’De Vennen’ Vrijdag 13 oktober Duitse avond in Den Boogaard in Moergestel gepresenteerd. dporJCanadou_ Na de geslaagde avond van 1 5 september is Xanadou op 13 oktober weer terug in Den Boogaard in Moergestel. Dit keer niet een fantastische Duitse avond. De zaal wordt weer op en top aangekleed met unieke decors, dus mis het niet! Let op! Rendementen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst! Interpolis. Glashelder Ook al zijn de rechten van patiënten in 1995 wettelijk vastgelegd in de Wet op de Geneeskundige Behandelingsovereenkomst (WGBO), toch melden patiënten bij de Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg (IKG’s) en het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten (LIP) nog steeds problemen met de handhaving van deze patiëntenrechten. Voorwaarde 34 Deze bon kunt u inleveren tot en met 13 oktober bij Den Boogaard in Moergestel. De zaal is open om 20.00 uur. Het eerste live optreden start om 21.30 uur I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I PROFICIAT MARIJ met je eerste doelpunt! Tegen inlevering van deze bon ontvangt u E. VAN DELFT Het aantal vragen en klachten hierover is sinds 1995 blijven stijgen. In de afgelopen 5 jaar ont vingen de IKG’s en het LIP gezamenlijk 95.000 vragen en klachten over de gezondheidszorg. In Brabant zijn in die periode ruim 6700 kwest ies aangebracht. Bijna 20% betrof (de schen ding van) patiëntenrechten. Patiënten die ver gelijkbare of andere knelpunten ervaren, kun nen zich voor ondersteuning wenden tot een IKG. Het IKG Midden-Brabant is gevestigd te Tilburg aan de Piushaven 1-02 en bereikbaar via 542 1035. Het recht op vrije keuze van een arts vormt het grootste knelpunt. Een 67-jarige man uit een kleine gemeente wil een andere huisarts. Een paar jaar geleden is de praktijk van zijn oude huisarts overgegaan naar een nieuwe huisarts. Met deze huisarts kan de man het niet goed vin den. Hij heeft zich laten uitschrijven bij deze huisarts omdat hij een andere huisarts wil. Nu kan hij geen nieuwe huisarts vinden. De ene huisarts zegt dat zijn praktijk te groot is, een ander vindt de afstand bezwaarlijk. Weer een andere huisarts zegt dat hij het maar moet uit- Tijdens de op woensdag 27 september jl. gehouden ledenvergadering van Schaatsclub “De Vennen” heeft Piet van Hazendonk de voorzittershamer overgedragen aan Mieke Hooghiemstra. Na een periode van 4 jaren als voorzitter vond Piet dat de tijd gekomen was om deze belang rijke functie over te dragen. Deze beslissing werd mede ondersteund door de extra werk zaamheden die zijn nieuwe taak als voorzitter van het Kerkbestuur van Moergestel met zich mee brachten. Bestuur en leden van “De Ven nen” denken met Mieke Hooghiemstra een perfecte opvolgster voor Piet te hebben gevon den. Mieke is reeds een aantal jaren zeer actief op het gebied van de begeleiding van de jeugd- schaatslessen en de organisatie van activitei ten voor de jeugd. Daarnaast is zij als moeder van 2 wedstrijdschaatsers nauw betrokken bij de wedstrijdploeg. Wij danken Piet hartelijk voor zijn inzet gedurende de laatste 4 jaren en wensen Mieke heel veel succes in haar nieuwe rol. deling. Zo geven ook het recht op privacy, het recht op een second opinion, het toestem mingsvereiste voor onderzoek en behandeling en het realiseren van het klachtrecht nog steeds problemen. Het IKG Midden-Brabant biedt patiënten en hun naasten gratis onafhankelijke en deskundi ge ondersteuning bij vragen en klachten over de gezondheidszorg. Het IKG is een onderdeel van het regionaal patiënten/consumenten plat form Midden-Brabant. Het IKG informeert patiënten en hun familieleden over hun rech ten en adviseert over de manier waarop zij hun klacht kunnen indienen. Daarnaast kan het IKG patiënten ondersteunen, bijvoorbeeld bij het opstellen van een brief over de klacht. Soms gaat het IKG mee naar een gesprek tussen de patiënt en degene tegen wie de klacht gericht is. Mensen die wel hun onvrede willen melden maar er zelf niets mee willen doen kunnen hun klacht anoniem melden. Alle vragen en klach ten worden geregistreerd. Op basis van de regi stratie signaleert het RPCP knelpunten in de zorg. Een goed begin is het halve werk! Alhoewel de gratis kennismakingsweken nog niet voorbij zijn kwamen de afgelopen twee weken al zes nieuwe kinderen een kijkje nemen bij JSC Moergestel. De jeugdleider is verheugd met het feit dat de kinderen nu gelijk verdeeld zijn over de Moergestelse basisscholen. Nu zijn zowel kinderen van de “Graaf van Ursel”, als van de “Hertog-Jan” als “De Bienekebolders” vertegenwoordigd op de schaakclub. Dat is wel eens anders geweest en dit is een gezondere situatie. Ook in dat opzicht gaat het met JSC Moergestel opwaarts. Er is nog plaats voor enkele nieuwe geïnte resseerde kinderen. Dus, alle kinderen die willen ontdekken of schaken wel of niet een leuk spelletje is zijn hierbij dus van harte uitgenodigd om de komende 3 woensdagavonden gratis en vrij blijvend een kijkje te komen nemen bij JSC Moergestel. De clubavond van JSC Moergestel is op woens dagavond van 18.30 tot 20.00 uur in het Esta- lokaal van Scouting St. Jan, Bosstraat la te Moergestel. Indien er voldoende belangstelling voor bestaat dan kunnen kinderen ook op woensdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur komen (leren) schaken bij JSC Moergestel. Laat het de jeugdschaak- leider weten Inlichtingen bij jeugdschaakleider Tom Leer- makers, tel. 528 8173. E-mail: leermakers3@zonnet.nl praten met zijn eigen huisarts omdat de huis artsen afgesproken hebben geen patiënten van elkaar te zullen overnemen. De man wil hier een klacht over indienen en vraagt het IKG hoe hij dit moet aanpakken. Ook het recht op inzage in het eigen medische dossier levert nog steeds veel problemen op terwijl dit recht heel helder in de WGBO is beschreven. Een 28-jarige vrouw belt omdat ze van verschillende specialisten een kopie wil van haar medisch dossier. Ze heeft van één spe cialist met hulp van een voorbeeldbrief van het IKG zonder problemen een kopie van haar dossier gekregen. Een andere specialist blijft een kopie weigeren. Deze specialist heeft haar in een onvriendelijk briefje laten weten dat ze alleen een kopie krijgt van zijn brief aan haar huisarts als ze f 50,- betaalt. Ze heeft een kopie nodig. Bijkomend probleem voor haar is dat ze bin nenkort door deze specialist geopereerd wordt en ze is een beetje bang voor de gevolgen van haar actie. Ze vraagt het IKG om advies. Daarnaast worden veel klachten gemeld over gebrekkige informatie over onderzoek en behan- Xanadou Allround Entertainment biedt u: een wervelend optreden van het duo Have It spetterende muziek van onze dri ve-in een feestelijk aangeklede zaal met prachtige decors Zo zal er o.a. een bierstube staan, waar men het echte Duitse bier kan bestellen, of voor de liefhebber een lekker Duits wijntje. Natuurlijk staan er ook de lange rijen tafels waar u onder het genot van een pul bier of een glaasje wijn kunt ’inhaken' op de wervelende Duitse muziek. Ook zal er een geweldig duo. Have It, optreden, dat ondanks de engelse naam de gezellige traditionele Duitse muziek zal spelen. Dit duo zal, gekleed in Duitse klederdracht, 2 maal een halfuur muziek verzorgen (van 21.30-22.00 uur en van 23.00-23.30 uur). De rest van de avond wordt de muziek verzorgd door onze spetterende drive-in-show. Dit zal muziek zijn uit de jaren 60, 70, 80 en 90. Bij de ingang krijgt u nog een originele verrassing speciaal voor dit thema. Dus alleen op 13 oktober verkrijgbaar in Den Boogaard in Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 t^- Waarneming: Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 31 Geef wel duidelijk aan dat het voor publicatie is en ook welke datum het geplaatst moet worden! Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! 85 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5