Wéér feliciteren wij een ondernemer met een nieuwe Combi-automaat: mAREBOUW Moergestel krijgt vrijwilligersprijs Jubileumkalender in productie GROENTE- EN FRUITSPECIAALZAAK Rootven 5 - 5066 AT Moergestel Tel. (013) 513 1806 - Fax (013) 513 2819 Rabobank 25e Uitgave Deze automaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Groente- en Fruitspeciaalzaak B&E veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. Niet afwijken Moergestel Bronzen beeldje voor ’cement van de samenleving’ Onmisbare hulp Medio oktober PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 B&E Zo’n zilveren uitgave zou natuurlijk een moge lijkheid zijn om er een extra feestelijke uitgave van te maken. Toch is, in overleg met alle betrok kenen, besloten om dat niet te doen. Men zou immers afbreuk doen aan het vaste stramien dat vanaf de derde kalender is ontstaan. Zo worden Tot 10 november kunnen personen voor deze prijs worden aangemeld, p/a D’n Duyp 41, 5066 GA Moergestel. Tel. 513 3072. Op dit adres is ook het reglement verkrijgbaar en kan nadere informatie worden verkregen. Iedereen kan worden aangemeld. Van belang is dat dit gemotiveerd gebeurt. Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 We hebben het enkele weken geleden al eer der verteld: de jubilea volgen elkaar in behoor lijk snel tempo op. Dat geldt o.a. ook voor de Moergestel-kalender. Voor de 25e maal is de samenstelling en productie hiervan in han den van Buro ’76. Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen het ook voor 2001 foto’s uit het verleden van Moergestel in een warm bruine kleur gedrukt. Sinds ’n tweetal jaren werkte Ad Wolfs Azn. al mee aan de inhoud van de kalender door mid del van foto’s uit zijn ruime archief. De kalen der van 2001 bestaat louter uit foto’s uit zijn col lectie. Voorlopig wil hij ook jaarlijks foto’s voor dit doel beschikbaar stellen. Daarmee is de continuïteit gewaarborgd om nog vele jaren een kalender te kunnen produceren. Naar verwachting rolt de kalender medio okto ber van de (druk)persen, waarna de leden van de harmonie weer gaan zorgen voor de afwer king ervan. Zodra de verkoop gaat beginnen brengen we u op de hoogte. De verkoopprijs bedraagt (dank zij de belangeloze medewerking van Buro ’76 en Ad Wolfs) wederom fl. 5,- per kalender. STIMULANS Moergestel maakt deel uit van de gemeente Olsterwijk. Deze gemeente kent wel een sport- vrijwilligersprijs, maar geen prijs voor de vele honderden vrijwilligers die op andere vlakken actief zijn. Omdat Oisterwijk geen ’algemene’ vrijwilligersprijs heeft, is door WieKentKunst het initiatief genomen tot ’De Moergestelse Reus’. WieKentKunst vindt het brengen van een hom mage aan vrijwilligers van zeer groot belang omdat zij kunnen worden beschouwd als ’het cement van de samenleving’. Zonder de inzet van talloze vrijwilligers zou veel niet mogelijk met inscriptie. De Rabobank Moergestel heeft deze zeer bij zondere prijs financieel mogelijk gemaakt. Tot eind dit jaar is bet beeldje tentoongesteld in de Rabobank. De figuurlijke betekenis van de naam ’De Moergestelse Reus’ is dat een vrijwilliger wordt gezien als iemand die door zijn of haar belan geloze inzet met kop en schouders boven de gemeenschap uitsteekt. Hij is zogezegd een reus van een mens. Maar door het belangeloze is hij onzichtbaar. Eens per jaar wil de organi satie van de vrijwilligersprijs de schijnwerper richten op een vrijwilliger en door middel van hem of haar op alle vrijwilligers in dit actieve dorp. zijn. WieKentKunst hoopt dat de prijs anderen stimuleert als vrijwilliger het zijne bij te dra gen aan de opbouw van de samenleving. JURY De Moergestelse vrijwilliger van het jaar wordt aangewezen door een jury. Deze bestaat uit een groep mensen die een dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving vertegenwoordigen. Het zijn in alfabetische volgorde: Jan van Dijk, Corrie op ’t Hoog, Maarten Lapien, Lian Kocx, Willem Ligtvoet, Frans van der Poel en Annie van Roessel. Deze prachtige bronzen replica van reuzin Ermelindis van Moergestel wordt elk jaar uitgereikt aan de Moergestelse vrijwilliger van het jaar. Foto: Ton van Eisdingen In navolging van veel andere plaatsen krijgt nu ook Moergestel een vrijwilligers prijs. De prijs is ingesteld door de culturele organisatie WieKentKunst. Tijdens het traditionele Oudjaarsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana op 30 december wordt de prijs voor de eerste keer uitgereikt door burgemeester Kortmann van de gemeente Oisterwijk. De vrijwilligersprijs zal elk jaar worden toege kend aan een persoon die zich op een onbaat zuchtige wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor het welzijn van de Moergestelse gemeen schap. Welzijn is een breed begrip. Er wordt onder meer onder verstaan: zorg voor anderen, kunst en cultuur, sociale en maatschappelijke belangen, ecologische en economische aspecten. Als naam voor deze nieuwe prijs is gekozen ’De Moergestelse Reus’. Deze originele titel heeft zowel een letterlijke als een figuurlijke betekenis. De vrijwilliger van het jaar krijgt een door de Moergestelse kunstenaar Hans van Brunschot gemaakte bronzen replica van de Moergestelse reuzin Ermelindis. Het beeldje is twintig centimeter hoog en staat op een sokkel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5