BIBLIOTHEEK Xjan Miezels stichti ng'open ba re In 2002 nieuwe containers (kliko’s) voor Moergestelse huishoudens PULLMAN PULLMAN PULLMAN Pullman: Een Pullman matras Moonrise: k synoniem voor comfort en kwaliteit! synoniem voor verstelbaarheid en een Pullman boxspring: de volmaakte TWEE-EENHEID! Exposities De complete woninginrichter MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel.(013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Kinderboekenweek 2000 4 t/m 14 oktober Peutervoorstelling Voorlezen in Moergestel OISTERWIJK EN MOERGESTEL Weer eens bouwkansen voor particulieren Comfort, service, orlichting en eerlijk advies samengevat •n één naam: Jan Michiels Woninginrichting! I s f PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 Mi AvdW In het weekend van 30 september/ 1 oktober is in het Oude Kerkje in Middelbeers een exposi tie te zien van een aantal schilders die al ruim 20 jaar als hechte groep samenwerken. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is twee gulden, kinderen gratis. Het Oude Kerkje is gelegen aan de Willibrord- straat in Middelbeers. Van vrijdag 29 september tot en met zondag 29 oktober a.s. zal er in het heemcentrum “in de Drye Swaentjes” te Oisterwijk, De Lind 42, een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen van Els Verhoeven uit Oisterwijk en Ton Verstraten uit Boxtel De expositieruimte is open op vrijdag, zaterdag en zondag, telkens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tot 12 jaar hebben alleen toegang onder begeleiding. Algemene Politieverordening (APV) nodig. Ad Mutsaers (CDA) liet zich ontvallen, dat het welhaast onmogelijk is, gezien het pakket aan voorwaarden, vestiging in de gemeente Oister wijk kan plaatsvinden. Burgemeester Kortmann waarschuwde daarop voor een al te groot opti misme. Als mensen zich willen schikken in die voorwaarden dan is de gemeente “verplicht” een vergunning af te geven. Maar... moeilijk zal het wel zijn. ’De aard van het beestje’: driftkikkers, feestvar kens en andere boekenhelden. Hé, hallo, ben jij een boekenwurm, kattenkop of sloddervos? Misschien en pechvogel, angst haas of een uilskuiken? Dan ben jij vast een lieg beest, een waterrat of brombeer, of liever een apenkop of een slimme vos??? Kom dan ook naar de bibliotheek tijdens de kinderboeken week. Je vindt jezelf vast terug in één van de vele kinderboeken met een van jouw helden. Kinderen t/m groep 3 krijgen een prachtige kleurplaat. Zit je in groep 4, 5 of 6 kun in de bieb een puzzel oplossen. Een stripverhaal afmaken mag je als je in groep 6, 7 of 8 zit. Leen je een boek in de kinderboekenweek dan is er voor jou een mooie boekenlegger (zolang de voorraad strekt). De kleine mol” Woensdag 4 oktober om 15.00 uur in de bieb van Moergestel; zaterdag 7 oktober om 10.30 in de bieb van Oisterwijk; woensdag 11 okto ber om 15.00 uur in de bieb van Oisterwijk (kaarten voor deze voorstellingen zijn af te halen in de bibliotheken). In de kinderboekenweek wordt het startsig- naal gegeven voor het nieuwe voorleesseizoen. Met ingang van 4 oktober wordt in de biblio theek van Moergestel wekelijks voorgelezen van 15.00 tot 15.30 uur. Alle kinderen van 3 tot en met 6 jaar zijn daarbij van harte welkom. Peuterproject Liselotje in bieb Moergestel Koninklijk bezoek in de bibliotheek! Liselotje, dé Liselotje uit de boekjes van Marianne Busser en Ron Schröder is met haar paleisje op bezoek in de bibliotheek. Aan de hand van dit vrolijke boekfiguurtje worden peuters in de week van 9 tot 13 okto ber in de bibliotheek ontvangen. Een voor peuters levensgrote Liselotje met haar paleis je vormt het decor van het peuterbezoek aan de bibliotheek. Door het tot leven brengen van de magische wereld van het boek wordt biblio theekbezoek een speels en vrolijk avontuur. Van 9 t/m 18 oktober kunt u een bezoek bren gen aan Liselotje in de bieb van Moergestel. De peuters van peuterspeelzaal Janneke hebben prachtige werkstukken gemaakt rond het boek “Liselotje krijgt een fiets”. Deze werkstukken kunt u t/m 18 oktober komen bewonderen in de bibliotheek. De bedoeling van deze samenwerking tussen peuterspeelzaal en de bibliotheek is peuters en hun ouders te laten ervaren hoe leuk lezen is. Alle kinderen tot 18 jaar kunnen gratis lid wor den van de bibliotheek. Met voorlezen kun je niet vroeg genoeg beginnen. Kinderen die veel voorgelezen worden hebben een voorsprong in hun taalontwikkeling. Die voorsprong zullen ze blijven houden ook als ze in groep drie leren lezen. En dat is natuurlijk het gezamenlijk doel van peuterspeelzaal en bibliotheek: voorwaarde scheppen voor de lezers van de toekomst! Particuliere woningbouw Het is lang geleden dat je op het gemeentehuis terecht kon voor het kopen van een stukje grond om onder particulier beheer een eigen woning te bouwen. Uitvoering van bestem mingsplannen worden al geruime tijd in han den gegeven van projectontwikkelaars. Maar nu wordt er weer eens een mogelijkheid geschapen. Het gaat hier om kavels in het bestemmingsplan “Woongebied West” tussen de Bim van der Kleistraat en de Gerard van der Lindenstraat gelegen bouwgrond waar 20 woningen kunnen worden gebouwd (halfvrij- staande en vrijstaande woningen). De verkoop wordt “zakelijk” aangepakt en de wijze waarop moet nog worden vastgesteld (vrije verkoop, inschrijving e.d.). De raad stelde in haar ver gadering de “minimum”-prijzen vast: f. 450,- exclusief BTW per m2 voor halfvrijstaand en f. 500,- per m2 voor vrijstaand. Prostitutie Wijziging van wetgeving betekent voor gemeen ten, dat als aan voorwaarden wordt voldaan, per 1 oktober 2000 vergunningen afgegeven moeten worden voor het hebben van seksinrichtingen (bordelen, escortbureaus etc.). De raad stelde daarvoor een beleid vast dat beoogt dit zoveel mogelijk tegen te gaan. Daarvoor zijn aan passingen in bestemmingsplannen en in de Moergestel voorkomt. De wethouder oogstte van alle fracties waarde ring voor de zorgvuldige stapsgewijze benade ring van de gehele operatie en de rol van com missie en raad daarin en geven hem vertrouwen in het afwerken van belangrijke randver schijnselen, zoals de rechtspositie van het per soneel en de rol van Kringloopbedrijf Oisterwijk (KBO). Het groene licht is nu gegeven voor het defi nitief zaken doen met de Afvalstoffendienst van de gemeente ‘s-Hertogenbosch. Raadsvergadering 21 september 2000 In de kern Oisterwijk wordt het vuil nog in plastic zakken ingezameld. Daar gaat verander ing in komen. Toegewerkt wordt naar een samenwerkingsverband met de Afvalstoffendienst van de gemeente ‘s-Hertogenbosch. Dat moet per 1 januari 2001 haar beslag krijgen en in 2002 wordt dan overgegaan tot uniformering van de van de inzamelmiddelen, waarvoor gekozen wordt voor twee afzonderlijke containers voor het GFT- en restafval en de containers te voorzien van een identificatiechip. Daarmee wordt dan een begin gemaakt met een systeem van tariefdifferentiatie (de vervuiler betaalt) op basis van het volume van de container. Dat systeem moet dan in 2003 of 2004 in te voeren zijn. Gevolgen voor Moergestel Het systeem moet natuurlijk gaan gelden voor de gehele gemeente. Moergestel beschikt al geruime tijd over containers, ingevoerd door de oude gemeente Moergestel, maar kunnen niet ingepast worden in het nieuwe systeem. In de plannen is nog niet uitgewerkt wat er met de huidige containers moet gebeuren. Wethouder Lambert van denBosch (CDA, o.a. belast met Milieuzaken) denkt aan recycling, waarbij nog een oplossing moet worden gezocht voor het fenomeen huur/eigendom, zoals dat in VOi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3