Kapsalon E Aksent De verdwenen torenhaan (2) Aphrodite Uit de vergadering van het Parochiebestuur Schepens Tweewielers AGRO CLEANING V AvdW al Het Parochiebestuur Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Huidverzorgingsinstituut Het idee was zo geboren. We dachten er mee te scoren. Maar uiteindelijk hebben we verloren Van het haantje van de toren. - Daarom hebben we contact opgenomen met vertegenwoordigers van het kerkbe stuur, hebben we uitgebreid en oprecht onze excuses aangeboden aan de parochie en doen dit bij deze aan de gehele Moer- gestelse gemeenschap. - Daarom zullen we op zeer korte termijn de geraamde schade volledig vergoeden en hopen dat daarmee de toren ook tot in de top geheel is opgeknapt en weer vele jaren kan pronken. - Daarom zullen we binnenkort in overleg met de heer Schoenmakers van het kerk bestuur de binnenkant van de toren ont doen van nesten en duivenpoep als tegen prestatie en bewijs van berouw. We hopen hiermee een stuk vertrouwen terug te winnen en willen ermee aangeven dat we, ook al zijn we reeds 20, alsnog een wijze en dure les hebben geleerd. We danken het kerkbestuur voor de kans die we krijgen ons geschonden blazoen te herstellen en stellen het op prijs dat men vergevingsgezind is in Moergestel. Erik van Berkel Wibe Smits VERLOREN, - omdat we ons niet realiseerden welke onverantwoorde risico’s we namen; - omdat het niet de opzet was het kerkbe stuur en dorpsgenoten die erg gehecht zijn aan de kerk, de toren en de haan, te kwetsen; - omdat we zeker geen schade wilden aan brengen aan de kerk en de toren, met na me nu die juist zo mooi is gerestaureerd, maar enkel de haan wilden versieren en terugplaatsen met een strik als eerbe toon in het licht van de afronding van de restauratie. Tel. 513 6570 ONZE FEESTZAAL IS KLAAR VANAF 7 OKTOBER SLUITINGSDAGEN Een belangrijk agendapunt betrof het ver volg op de verdwenen torenhaan. Recent hebben de betrokken jongelui een gesprek gehad met enige bestuursleden. Hierin verontschuldigden zij zich voor hun actie en boden zij zelf aan de geleden scha de te vergoeden en mee te werken aan het verwijderen van de vervuiling van de toren die ontstond door vogels nadat het gaas werk was vernield. Tevens willen zij zich, middels een open brief in Moergestel-Nieuws, excuseren bij de Moergestelse gemeenschap. Het bestuur kon waardering opbrengen voor deze houding. Zij sprak, in vervolg hierop, af stappen te willen ondernemen naar politie c.q. de Officier van Justitie om te trachten deze zaak te seponeren en zo te voorkomen dat de toekomst van deze jonge mensen door een mogelijk strafblad wordt geschaad. modale inspanningen voor muziekvereniging Prinses Juliana. Bij Jan Brekelmans is het de combinatie van een langdurig dienstverband, langdurig lid van het St. Nicolaascomité en Lotusvereniging Tilburg. Jan is het enige E.H.B.O.-lid die daar deel vanuit maakt. Populair gezegd is een Lotus man iemand die een ’slachtofferrol’ kan spelen of het echt is. Fietsprijzen omhoog? Bij ons nog niet! Altijd leuke aanbiedingen Koninklijk Daarna was het woord aan burgemeester Kort- mann. Hij had twee koninklijke onderschei dingen in petto (Lid in de Orde van Oranje Nassau) voor Toon Fonken en Jan Brekel mans. Zoals de laatste jaren al duidelijk is geworden volstaat bijvoorbeeld een eenvoudig 40-jarig dienstverband al lang niet meer om voor een koninklijke onderscheiding in aan merking te komen, laat staan een langdurig lidmaatschap van een vereniging. Nee, er moe ten meer maatschappelijke verdiensten aan de orde zijn. Bij Toon Fonken is dat de combinatie van een langdurig dienstverband, de al uitgemeten ver diensten voor de E.H.B.O. én de ook al boven- WILDSEIZOEN Prijs fl. 65,00 p.p. DECEMBER De primeur in Moergestel Onlangs is door de gemeente Oisterwijk een onderscheiding in het leven geroepen: de Erepenning. Te verdienen in goud, zilver of brons. De primeur voor de eerste toekenning (zilver) viel in Moergestel en Annie van de Wouw- van Rooij haalt daarmee de geschiedschrijving. Niet alleen haar bindende kracht binnen de E.H.B.O., maar ook de inspirerende inspan ningen voor de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) waren voor het College van Burgemees ter en Wethouders reden voor deze onderschei ding. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 •A PROFIL? KERSTMIS 2000 OKTOBERMENU Jan Brekelmans, Toon Fonken koninklijk; Annie van de [Vouw-van Rooij, erepenning Oisterwijk Lintjesregen bij jubilerende E.H.B.O. Bij de landelijke E.H.B.O. is het onderscheidingssysteem transparant, dat wil zeggen dat het voorspelbaar is, wie, wanneer, en welke onderscheiding krijgt (nog wel van deze tijd?). Insignes noemen ze dat daar en er worden kwalificaties aan gegeven (bijvoorbeeld Bondskruis 2e klasse), die alleen door insiders op waarde te schatten zijn. Bij jubilea, zoals in dit geval het 60-jarig bestaan van St. Christofifel afgelopen zaterdag, zijn er wel enige afwijkingen mogelijk (b.v. 19 jaar i.pl.v. 20 jaar). Niettemin is het voor de buitenstaander sowieso te waarderen dat er onderscheidingen vallen, omdat het werk van een E.H.B.O.-er dat nu eenmaal ver dient. Zo waren er insignes voor (in volgorde van uitreiking) Rini van Elderen, zuster Geno- veva, Jan Rijnen, Betsie van Kerkoerle-van Kollenburg, Gerrie van Gisbergen, Paul Terwindt (al weer 20 jaar medisch instructeur), Annie van de Wouw-van Rooij, Jan Brekelmans en Toon Fonken. NOVEMBER Dinerbonnenactie Annie van de Wouw-van Rooij Jan Brekelmans Toon Fonken RESTAURANT Tot ziens bij R E STA U RANT VISA Openingstijden: WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1113 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268; Fax (013) 513 2871E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond^ Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel PROFICIAT AAN DE ONDERSCHEIDEN E.H.B.O.-ERS... Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Paul Monique Horsten Tilburgseweg 2, Moergestel Onze zaal leent zich perfect voor bruiloften, feesten, diners, recepties, koffietafels, muziekvoorstellingen, toneelvoorstellingen, vergaderingen, cursussen, etc. voor 40 tot 100 personen. Ons restaurant is gesloten op 24 december, 31 december en 1 januari. Kerkstraat 21. Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nJ Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Aanvang wildseizoen (vanaf 15 oktober) met een uitgebreide wildkaart. 3 Gangen-menu's vanaf fl. 55,-; 4 Gangen-menu's vanaf fl. 65,-. Huisgemaakte tomatensoep met verse tomaat en basilicum Kalfsentrecote met een saus van sjalotjes Vanille-ijstaartje met warme chocoladesaus Onze zaal is geheel in winterstemming en kan zo een perfect decor zijn voor uw Kerst- of eindejaarsdiner of borrel. I tutu vut lui yn lyon louu DE FIETSSPECIALIST Tijdens de Kerstdagen is het alleen mogelijk gebruik te maken van ons Kerstmenu. Wel kunt u doorgeven of u voor bepaalde ingrediënten een alternatief wenst. Wij zorgen er dan voor dat het menu in overleg met u wordt aangepast. Zowel 1 e als 2e Kerstdag wordt u tussen 1 8.00 en 1 8.30 uur verwacht voor het aperitief. Het Kerstmenu kunt u nu aanvragen. Met truffel gemarineerde zalm, vergezeld door een dilleroom met citroenmelisse Geef uw vrienden en/of relaties eens een echte surprise in de vorm van een dinerbon. In de maand november profiteert u nog eens extra door deze te kopen bij restaurant La Commandite, want u betaalt slechts 80% van de uitgeschreven waarde. Deze dinerbonnen zijn geldig in de maanden januari, februari, maart en april. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1