A. VERKOOIJEN ’Bobo’ voor altijd vereeuwigd... De verdwenen torenhaan kan zijn. eten Inierdialyse. s Open dag: De zorg. Het echte werk’ op 16 september ook in de huizen van De Runne Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Het parochiebestuur HET DOEL VAN DE OPEN DAG De open dag is met name bedoeld voor herin treders en scholieren die nog een beroepskeuze moeten maken. Op deze dag willen we deze doelgroepen en uiteraard ook andere belang stellenden kennis laten maken met de specifieke zorg die in verzorgings- en verpleeghuizen wordt geboden. STICHTING DE RUNNE In de verzorgings- en verpleeghuizen van De Runne wordt verzorging, verpleging, behan deling en begeleiding geboden aan somatische en psychogeriatrische bewoners door een groot aantal medewerkers die daarbij worden onder steund door een groot aantal vrijwilligers. (013) 513 2985 Kloosterdreef 2a, Moergestel NIERSTICHTING Rabobank TEGELZETTERSBEDRIJF Voor al uw tegelwerkzaamheden... De klim naar de torenspits In de kleine uurtjes van zaterdag 2 september is de politie gewaarschuwd dat er rond de toren iets gebeurde dat het daglicht niet kon verdra gen. Toen de politie kort daarna arriveerde, bleek de torenhaan verdwenen te zijn en de daders gevlogen. Men wist hen thuis op te sporen en men trof in de kofferbak van een auto de haan aan. Aanvankelijk was de politie geneigd het gebeuren als een grap op te vatten. Na aangifte en onderzoek naar de omstandigheden ter plekke, en vernemende wat de mogelijke schade is, heeft de politie alsnog proces-ver- baal opgemaakt en de zaak in behandeling genomen. De daders, twee jonge mannen, zijn het afgezette terrein rond de toren opgegaan en via de steigers naar een galmgat geklommen. Zij gingen de toren in na vernieling van het gaaswerk dat aan de binnenzijde van de galmgaten zit. Via de trappen zijn ze naar het bovenste luik ge klommen. Het laatste stuk van de spits be klommen zij aan de buitenkant via de klimha- ken. In een poging de haan van de zitting te tillen werd het kruis, waarop de haan staat, verbogen. Men is langs dezelfde weg terugge gaan. Beneden aangekomen werd de haan, die betrek kelijk klein is en slechts 6,5 kilogram weegt, in de kofferbak van een auto afgevoerd. Hiermede kwam een einde aan een ontoelaat bare, zeer gevaarlijke klimtocht. Recent werd van een inspectie van kruis en spits langs deze weg afgezien vanwege de mogelijke onbetrouw baarheid van de klimhaken. De klimhaken hebben geen functie meer, omdat met een hoog werker gewerkt kan warden. De schade De haan kan niet zonder meer worden terugge plaatst. Het kruis zal eerst moeten worden gere pareerd. Op woensdag 13 september zal een hoogwerker, die toch al besteld was voor restau ratiewerkzaamheden, de schade aan het kruis onderzoeken. Waarschijnlijk zal dit ook van de toren genomen moeten worden. Pas dan kan de totale schade worden bepaald die waar schijnlijk verschillende duizenden guldens zal belopen. Het parochiebestuur wil deze schade op de daders verhalen, omdat kerk en toren niet ver zekerd zijn tegen schade door vandalisme. We moeten aannemen dat de hele opzet als grap was bedoeld, een opzet die we moeten betitelen als onnadenkend, gevaarlijk en smakeloos. We mogen ons gelukkig prijzen dat hierbij geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. Zoals bekend vindt op zaterdag 16 sep tember aanstaande landelijk de open dag plaats voor gezondheidszorginstel lingen ’De zorg. Het echte werk.’ Ook Stichting De Runne in Goirle werkt hieraan mee en opent op die dag haar deuren van 11.00-16.00 uur. U kunt dan een kijkje nemen in: verpleeghuis Sint Elisabeth, Bergstraat 6, Goirle; de ver zorgingshuizen: De Reuselhof, Reusel- hof 1, Moergestel; De Clossenborch, Papenstraat 78, Hilvarenbeek, De Scha kel, Wittendijk 2, Goirle en zorgcen trum De Vloet, Vloeiweg 85, Oisterwijk. Dankbaar onderwerp voor schilder Een toevallige ontmoeting, nu al weer ’n tijdje geleden, leverde een heel bijzon der schilderij op. De Hilvarenbeekse schilder Louis de Groot had de man al eens eerder gezien: de bij ons meest bekende bewoner van het Brieltje, die Moer- gestelnaren beter kennen als ’Bobo’. De verdwenen torenhaan houdt de gemoederen van de Moergestelse gemeenschap nog erg bezig. Geruchten en veronderstellingen hebben elkaar de afgelopen dagen afgewisseld. Het parochiebestuur meent dat het goed is duidelijkheid te schep pen rond de gebeurtenissen die velen zo diep geraakt hebben. Collecte Nierstichting 17-24 september Louis ontmoette de vrouw, die liever onbekend wenst te blij ven, tijdens een tentoonstelling in ’De Roozendries’. Samen raakten ze aan de praat en ter loops merkte hij op dat hij ’Bobo’ kende en die hij hem was opge vallen omdat hij een prachtig hoofd had om te schilderen. De vrouw in kwestie bracht de zaak aan het rollen door naar het Brieltje te stappen. De schilder kwam in contact met ’zijn’ on derwerp die meteen bereid was alle medewerking te geven. Zo werden er foto’s gemaakt en kon de schilder aan de slag. Bijgaand een foto van het resultaat dat nu bij de trotse ’contactvrouw’ in de huiskamer hangt. Ook ’Bobo’ is zeer in zijn nopjes met dit prach tige schilderstuk. Helaas komt het in zwart/wit niet helemaal tot z’n recht maar toch denken we er-jveel Moergestelnaren een plezier mee te doen. Wie weet is het schilderij nog wel eens ’in het echt’ te bewon deren tijdens een of andere expo sitie... Dank je wel aan de vrouw die ons tipte over dit bijzondere kunstwerkje... Ik deed altijd alles met de auto, zelfs de kleine boodschapjes. Nu fiets ik dus weer regelmatig. Dat is heerlijk en nog gezond ook. Nee, ik vind het echt een ontdekking. -kl Ia 1 PAGINA 5 De Rabobank is een bank met een idee. Dat idee heet samenwerken. Dat merkt u ook aan het Rabobank Wieler- plan.ln samenwerking met allerlei organisaties willen we fietsend Nederland vooruit helpen. Daardoor lukt het om ploegen voor profs, amateurs en junioren te laten rijden. Wielerverenigingen te steunen. En om u plezier aan fietsen te laten beleven. Want fietsen is gezond, ontspannend en beter voor het milieu. Kortom, goed voor ons allemaal! ALS HET JE OVERKOMT, ZIJN WE ER. Midden in de samenleving MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 I HET LAAT JE NOOIT LOS. I Oisterwijkseweg 43, Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5