Kapsalon E Harry Reijrink koninklijk onderscheiden De E.H.B.O. is er voor ons allemaal openingsweekend I I Aksent UW GROENTE- EN FRUIT SPECIAALZAAK Aphrodite n9 60-jarig jubileum ’St. Chnstojjel a.s. Zondag: eerste lustrum Brabantse Fietsdag! AGRO CLEANING Tien jaar Zonnebloem Moergestel Schepens Tweewielers Verrassing voor Harry en ’zijn’ handbalvereniging. Kijk snel op pagina 7!!! TIP: Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel 16 en 17 september: KPJ T0UWTREKT0ERN00I Deelname Startlokaties Lid in Orde van Oranje Nassau Afstapmogelijkheden p Huidverzorgingsinstituut De vereniging Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Hoofdrol Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Fietsprijzen omhoog? Bij ons nog niet! Altijd leuke aanbiedingen PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg de"fiëtsspecial'ist s-Maandags gesloten vervolg zie pagina 9) M.O. VISA Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Drie weekeinden op rij wordt bij S.V. Roef! het feit herdacht dat 25 jaar geleden de afdeling Handbal van deze omnivereniging werd opgericht. Tijdens het tweede weekend werd afgelopen vrijdag een belangrijk persoon binnen die vereniging op gepaste wijze gefeteerd. gemeenteraadslid voor het CDA in Moer gestel. Gezondheidsredenen noopten hem tot een vroegtijdig terugtreden. WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1111 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268; Fax (013) 513 2871, E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond J B&E De medaille is zojuist onder het toeziend oog van Sia door burgemeester Kortmann opgespeld. Fietsen en genieten met Tourdub Tilburg '93 op de Brabantse Fietsdag Op zondag 17 september 2000 vindt het eerste lustrum van de Brabantse Fietsdag plaats. Onder het motto ’Stap eens op! Brabants op de Fiets’ hebben toerclubs van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) meer dan honderd Fiets tochten uitgezet door de hele provincie. De routes nemen u mee naar het buitengebied in Brabant. TCT ’93 heeft voor deze gelegenheid gezinsfietstochten in de regio uitgezet van ruim 30 en 50 km. Op zondag 17 september a.s. kan er tussen 10.00-14.00 uur gestart worden. Inschrijven kan op de dag zelfbij de bovengenoemde start- lokaties. Deelname aan de Brabantse Fietsdag kost fl. 2,50 per persoon of maximaal fl. 5,- per gezin. Voor meer informatie kunt u terecht bij het VW-kantoor, op Omroep Brabant Teletekst pagina 450 en via internet www.toerismebra- bant.nl. De Brabantse Fietsdag wordt mogelijk ge maakt door hoofdsponsor Rabobank en de Provincie Noord-Brabant. Op verschillende lokaties kunt u opstappen: Grand-café Stadssporthal, Goirleseweg 44b, Tilburg; Camping De Reebok, Duinenweg 4, Oisterwijk; VVV Hilvarenbeek, Vrijthof 16. Deze werkzaamheden allen samengevat hadden het Kapittel doen besluiten om Harry een koninklijke onderscheiding toe te kennen. Harry werd lid in de Orde van Oranje Nassau en de bijbehorende versierselen werden hem opgespeld door burgemeester Kortmann die uiteraard ook een boeket bloemen mee had genomen voor Sia Reijrink. In de meer dan uitstekend gevulde kantine van S.V. Roef, werd het daarna een drukke recep tie voor Harry die, intussen van de schrik enigszins bekomen, zich stilaan steeds pret tiger begon te voelen. 'Het heeft me nooit zo veel gezegd', vertelde Harry zondagmorgen bij MTV Radio, 'maar nu ik er zelf een gekregen heb blijkt het toch iets heel bijzonders te zijn. Ik ben er in elk geval ontzettend blij mee.’ Dat mag je ook Harry, en je mag er ook trots op zijn! Van harte proficiat aan jou en je vrouw Sia en in jullie samen natuurlijk ook aan de hele handbalfamilie van S.V. Roef! De Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO) heeft ervoor gezorgd dat boeren en tuinders speciaal voor deze dag hun deuren openen. Prachtige natuurgebieden, interes sante musea en knusse terrasjes zijn andere voorbeelden van afstapmogelijkheden langs de vele routes. Tijdens de gezinsfietstochten van TCT ’93 kunt u afstappen bij: Kano-kampeer- boerderij in Moergestel; Melkgeitenhouderij in Diessen. door sponsoring van Interpolis. Hierdoor kun nen we onze gasten een middag verwennen met hapjes en het rad van fortuin met mooie prijzen. Tussendoor wordt het geheel opgevuld door een accordeonist en meezingliedjes uit de oude doos. Graag opgeven vóór 25 september als u opge haald wilt worden, hetzij door vrijwilligers of door de rolstoelbus. Opgeven kan bij Willeke de Laat, tel. 513 2531; Lies de Laat, tel. 513 3251; Jeanne van Tuijl, tel. 513 1235 of Corry van de Loo, tel. 513 1492. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u tj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj Wij weten goed dat Moergestel een E.H.B.O. vereniging heeft, zeker sinds zij beschikken over een caravan, die bij allerlei evenementen nadrukkelijk gepos teerd staat. Minder bekend is dat de vereniging over verbandposten beschikt (er is altijd eentje bij u in de buurt) waar wij allemaal belangeloos gebruik van kun nen maken, waar echter maar mondjesmaat gebruik van wordt gemaakt. En dat steekt een beetje bij de leden van de E.H.B.O. Iedere twee jaar moet een proeve van bekwaamheid worden afgelegd om weer in het bezit te zijn van een geldig diplo ma. Zij zijn daardoor zeer wel in staat een eerste diagnose te stellen en zullen zeker niet nalaten u door te verwijzen naar dokter of ziekenhuis, wanneer dat nodig is. Om aandacht aan het jubileum te schenken zijn wij te rade gegaan bij Toon Fonken aan de Prinses Irenestraat 4 (ook een verbandpost). Toon is 41 jaar lid, waarvan hij al 35 jaar een bestuursfunctie bekleed. Een betere ‘bron’ kun nen wij dus niet raadplegen. Toon beschikt nog over het verbandtrommeltje, waarmee zijn vader zestig jaar geleden achterop zijn fiets naar Oisterwijk toog om naar de lessen te gaan. Zo is het dus begonnen. Nog aansprekende namen van het eerste uur waren zuster Huber- tha, Jan Larmit, Jan van Linschoten. De oprich tingsdatum was 26 september 1940. Momenteel telt de vereniging een negentigtal leden. Je bent op een vereniging aangewezen om Harry Reijrink, Vossenhoorn 9, werd vrijdag avond als voorzitter van de Roef, handbaltak tijdens de reünie ongemerkt in een hoofdrol gemanouvreerd. Natuurlijk had hijzelf een speech klaar met daarin verweven het wel en wee van 25 jaar handbal in Moergestel. Nadat de voorzitter van de omnivereniging, Jan Oerlemans, het woord had gevoerd, kondigde deze burgemeester Kortmann aan. Onder het mom van het feit dat wethouder Rakhorst van wege al eerder geplande plichtplegingen niet aanwezig kon zijn, dacht Jan Oerlemans dat burgemeester Kortmann misschien wel ’n woordje wilde zeggen... Pas toen deze, getooid met ambtsketen, achter de microfoon plaatsnam, kreeg Harry enige argwaan. Natuurlijk somde deze eerst ’n groot aantal activiteiten op en de terreinen waarop Harry in de loop van 25 jaar actief is geweest. In die opsomming werd natuurlijk Harry’s vrouw Sia niet vergeten want ook zij heeft ontegenzeggelijk een belangrijke steen bijge dragen aan de groei en bloei van het hand bal in Moergestel. Vanaf 1965 tot 1974 was Harry actief binnen de KPJ in Diessen en van 1969 tot 1964 ook sportleider. In 1975 richtte hij de afdeling hand bal van sportvereniging Roef op (thans 100 leden). Daarnaast is hij al die tijd ook actief als trainer/coach van verschillende teams en be geleidt hij ook als scheidsrechter vele wedstrij den. Vanaf 1975 maakt Harry eveneens deel uit van het algemeen bestuur van Roef; vanaf 1990 is hij zelfs voorzitter van de afdeling handbal; vertegenwoordigt hij de afdeling in verschil lende overlegorganen en sinds 1980 is hij mede organisator van schooltoernooien en andere jeugdactiviteiten. Ook in de politiek is Harry ’n tijdje actief geweest. Zo werd hij in 1986 lid van de com missie Sport, Welzijn en Cultuur in de gemeente Moergestel en in 1989 werd hij en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. dat diploma in stand te houden. De praktijk leert dat steeds mensen terugkeren om het diploma te actualiseren, want mensen geven toe dat kennis snel kan vervliegen. Het Oranje Kruis in Den Haag is de instantie, waarbij de verenigingen moeten zijn aanges loten. Zij is de landelijke coördinator, die de diploma’s verstrekt, zodat het diploma overal in het land geldig is. En dat kost geld. Voor ieder diploma moet worden betaald. Elke recht geaarde E.H.B.O.-er wil reanimatie in zijn pakket hebben, maar het Oranje Kruis maakt daar een separaat diploma van, waarvoor weer moet worden betaald. De verenigingen ervaren Vanwege het tweede lustrum van de Zonne bloem afd. Moergestel gaan we een gezellige middag organiseren voor alle ouderen en gehan dicapten van ons dorp. Op donderdag 28 september a.s. bent u om 13.30 uur welkom in Partyboerderij ’t Draai- boompje, Hild 1. Deze middag wordt mede mogelijk gemaakt Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1