ffemeente^nformatie 49° GEALAN Wandelen in de natuur Van den Meijdenberg 10 Verse broodjes Heerlijke frisse Abrikozenvlaai (bodem is gevuld met banketbakkersroom en slagroom) (6 pers.) NU BROOD-EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG Eigengebakken marmercake Een weekje DEMO VIDO een nieuwe kans ^Partij van de Arbeid Snoeitijd! Collecte Nierstichting 17-24 september NU WAT KOUWENBERG MAAKT, DAT SMAAKT!!! BOUWBEDRIJF MILIEUBULLETIN Lekker eten bij het ontbijt: NIERDIALYSE. Elk weekend iets lekkers in huis met onze EXTRA WEEKENDRECLAME. Deze week kunt u genieten van o.a.: Lekker snoepen bij de koffie: ST. JANSPLEIN GEDEELTELIJK AFGESLOTEN AANBRENGEN ASFALTOVERLAGINGEN Kritisch 163 AFDELING BURGERZAKEN GESLOTEN Lekker smullen bij de thee: NU MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 4» 22 Dialyse, je zit er altijd aan vast. Want ook de dagen dat je niet aan het dialyseapparaat vastzit, ben je er toch mee bezig. Je leven is er volledig op ingericht, alles moet er voor wijken De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan Dat kost geld, veel geld. Bel voor meer informatie 0800-222 40 07 of stort uw bijdrage op giro 88.000. Hartelijk dank - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Fietsen is gewoon gezond Fietsen naar het werk is niet alleen goed voor het milieu, het is ook heel gezond. Dat is niet alleen in theorie zo, het geldt ook in de prak tijk voor veel Nederlanders. Fietsen en lopen naar het werk leveren samen met bewegen op het werk de grootste bijdrage aan de lichaams beweging van de Nederlander. Meer zelfs dan sporten. NIERSTICHTING ALS HET JE OVERKOMT, ZIJN WE ER. HET LAAT JE NOOIT LOS. Hoevenseweg 55 Telefoon 013-5424177 Telefax 013-5437500 Donderdag 14 september Gedeeltelijke en tijdelijke afsluiting Donderdag 14 september 2000 vanaf 6.30 uur tot 19.00 uur moet het St. Jansplein (gedeel telijk) afgesloten worden voor verkeer (park eren). Grote bouwkraan Deze afsluiting is nodig in verband met het plaatsen van een grote bouwkraan. Via deze bouwkraan kan men het leiwerk het voeg werk en de klokken met wijzerplaten her stellen c.q. terugplaatsen. Baldadigheid Baldadigheid heeft er toe geleid dat het kruis waarop de goudhaan geplaatst was er ook afgehaald moet worden omdat deze verbogen is. Het een en ander zal worden hersteld en zo spoedig mogelijk terug gezet worden. en het ontbreken van mogelijkheden om te bewegen. Volgens het onderzoek zijn dien stverleners, huisvrouwen, huismannen en werknemers in de industrie het meest actief. Werknemers in onder meer de commerciële en de hogere technische beroepen bewegen niet genoeg. Hoewel het gezond is om naar het werk te wan delen of te fietsen, doen lang niet alle mensen dat. Als reden geven ze meestal aan dat ze sneller met auto en openbaar vervoer op het werk zijn. 62° Mocht u belangstelling hebben komt u dan gerust eens een kijkje nemen en mee praten. Wilt u zelf actief worden in de politiek? Heeft u altijd al belangstelling gehad voor het poli tieke werk? Vind u het openbare bestuur inte ressant? U bent van harte welkom bij de PvdA. De bijeenkomst is op 18 september om 19.30 uur in het gemeentekantoor van Oisterwijk. U bent van harte welkom. In de week van 18 t/m 22 september a.s. wordt in de gemeente Oisterwijk een aantal asfaltwe gen van een nieuwe laag asfalt voorzien. Het betreft de Servennenstraat, Donkhorst, het brugje ter plaatse van de Hofakker en een gedeelte van de Reedijk in de kern Moergestel. Tijdens het uitvoeren van de werkzaamheden zullen de genoemde wegen gedurende enige tijd worden afgesloten voor alle verkeer. De direct aanwonenden zullen door de gemeente nog nader schriftelijk worden geïn formeerd. Raadsvergadering van 21 september Maandag 18 september komt de fractie van de PvdA bij elkaar om daar de agendapunten te bespreken van de raadsvergadering. De raads vergadering is op 21 september a.s. Op de agenda staan o.a. de volgende punten; Voorstel tot het nemen van een besluit over de hoofdopzet van de toekomstige afvalver wijdering in de gemeente Oisterwijk. - Beschikbaar stellen van aanvullende gelden ten behoeve van voorzieningen onderwijs asielzoekers OC Oisterwijk. - Voorstellen tot het vaststellen van het lokaal prostitutiebeleid. - Voorstel tot het vaststellen van minimum-prij- zen ten behoeve van het verkopen van in het bestemmingsplan “Woongebied West” gele gen bouwgrond. - Voorstel tot het instemmen met de nota “Her ziening Wegbeheer”. 102° Het wordt zo langzamerhand tijd om in de tuin te gaan snoeien. Een goede tuinman/-vrouw weet precies hoe dat moet, om zodoende in het voorjaar en zomer, weer te kunnen genieten van nóg meer groei en bloei. Onze overheid verstaat die ’kunst’ duidelijk niet, die snoeit het hele jaar door en wel zo, dat er voor een categorie mensen geen groei en bloei meer overblijft. Alles wordt duurder, als de huur, energie en alle andere heffingen betaald zijn, blijft er voor veel mensen nog maar weinig aan besteedbaar in komen over. Om dit enigszins te compenseren heeft de over- Let op, met ingang van september 2000 kiest VIDO, Vrouwen in de Overgang, voor een nieuwe opzet. Iedere eerste en derde woensdag van de maand is er een koffieochtend van 9.30-10.30 uur, waar vrouwen tussen de 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdeskundige vrouwen. De komende koffieochtend is woensdag 20 sep tember. Bij iedere koffieochtend bestaat de mogelijkheid om U op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor fl. 60,-. Je wordt verwacht in Buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg ingang park de Horion. Voor informatie 456 2738 of 542 6591. Uit de Nationale Gezondheidstest van 1999 blijkt dat Fietsen en lopen in het woon-werkver- keer samen met beweging op het werk voor 29 procent zorgt voor de lichaamsbeweging van de gemiddelde Nederlander. Sporten komt op de tweede plaats met 26 procent. Activiteiten in en rond het huis zorgen voor 23 procent van onze lichaamsbeweging. In welke mate mensen op het werk bewegen is afhankelijk van de aard van het werk: vooral werknemers met een zittend beroep bewegen niet genoeg. Dat komt vooral door de werkdruk De week- begint met op woensdagavond 6 sep tember disco Aloha. Dit is een avond voor Oisterwijkse jongeren uit het speciaal onderwijs. Op vrijdag 15 september is het weer tienerdis- co. De avond voor alle jongeren tussen de 12 en 16 jaar uit Oisterwijk en omgeving. Er is een dj die de grote hits van dit moment draait, en er is veel ruimte om te dansen. Alcohol is er niet, maar wel veel frisdrank en water. Heb je geen zin om te dansen, dan kun je op deze avond ook gewoon bijkletsen met je vrienden. Het is er al tijd gezellig druk, dus ben je nog niet geweest dan moet je zeker eens komen kijken. Zaterdag 16 september gaat disco Aloha op stap. Het is nog een verrassing waar het jaar lijkse uitstapje dit jaar weer heen gaat, maar we kunnen al wel vast verklappen dat het erg gezel lig gaat worden. Op zaterdag de 16e is het ’s avonds natuurlijk ook Purple Haze. Het alter natieve rockcafé van Oisterwijk. Maar: deze avond is niet alleen voor rockers; alle muziek liefhebbers kunnen komen. Op maandag 18 september draait de film In the deep, een spannende politiethriller met onder andere LL Cool J. Een agent infiltreert in een drugsbende en dat gaat zo goed dat hij zijn doel uit het oog. Centraal in de film staat de innerlijke strijd en de dilemma’s van de agent. De film begint om 20.00 uur, vanaf 20.30 uur tot het einde van de film kun je niet meer naar binnen. De huiskamer is dan ook niet open. Entree voor de film fl. 2,50. Fractieberaad i.v.m. raadsvergadering Maandag 18 september komt de CDA fractie bijeen om aan de hand van het verloop van de commissie-vergaderingen haar definitieve standpunten te bepalen voor de door het col lege gedane raadsvoorstellen van de raadsver gadering van donderdag 21 september a.s. De fractie-vergadering begint om 19:30 uur en vindt plaats in de CDA fractie-kamer op de le verdieping van het Raadhuis. Leden en sym pathisanten zijn, als altijd, van harte welkom. Voor vragen en/of suggesties kunt u contact opnemen met onze raadsleden t.w. Ad Mutsaers (513 2392), Riky Bergman-van de Loo (513 2407), Guus Bertens (528 2983), wethouder Lambert van den Bosch (528 4538) maar ook met onze commissie-leden t.w. Christien Reus- ken 528 3060 en Michel Vredebregt 528 2658 (comm. Openbare Ruimte), Ad de Rooy 528 3255 (comm. Welzijn), Huib Nouwens 523 4590 (comm. Econ. Zaken en Sport), Anton van Tuyl 521 5205 en Guus Mulders 513 3546 (comm. Ruimtelijke Ordening). PAGINA 10 heid iets uitgevonden, (’kunstmest?!’) n.l. huur subsidie, subjectsubsidie, bijzondere bijstand, gemeentelijke kwijtscheldingen van heffingen etc. De bedoeling hiervan is, dat mensen met een minimaal inkomen hier gebruik van maken en niet om dit geld, waar men ’recht’ op heeft, weer in de ’bloeiende tuin’ van de overheid terug te planten! Mensen met een bijstand-, AOW-, WAO-, of WW-uitkering en mensen met een minimaal loon uit arbeid, willen wij, de vrijwilligers van miMax, helpen om voor hun ’rechten’ op te komen. Wij 'spitten, cultivateren en harken’ door de mogelijkheden van de ’kunstmest’ heen, zodat men wellicht tóch enigszins tot ’groei en bloei' kan komen, wij doen dit elke donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, Poirters- straat 5. Voor inlichtingen of voor het maken van een afspraak, bel: 522 0320 en wij bellen terug, mail: mimax2000@hotmail.com en wij mailen terug. met Johan van Oosterhouc ‘Rhododendrons horen in onze bossen niet thuis, emigranten zijn het’. Zo ongeveer is de mening van menige bosbeheerder. Ik vind deze opvatting niet juist. Wanneer we deze mening doortrekken, wel, dan moeten we veel flora en fauna weren. Ik noem enkele voorbeelden. Zo is het Krentenboompje met z’n witte voor jaarsbloemen, uit Canada en de Verenigde Staten van Amerika afkomstig. Moeten we dan zeggen: weg met dat boompje, want hij hoort van orig ine niet in ons land thuis? Nee toch! De Walnoot komt uit Griekenland. Kruisvaarders waren zo aardig hem in ons land aan te planten en nu groeit hij veelvuldig in ons Nederland. Alles wat uitheems is moet buiten onze grenzen blijven. Ik zeg: nee! De Amerikaanse vogelkers, overi gens terecht bospest genoemd, werd zo’n hon derd jaar geleden in de bossen aangeplant. Nu wordt dit boompje vaak verwijderd. Of dat terecht is, is discutabel. De Wilde kastanje is afkomstig uit de Balkan. Het geslacht Teunisbloem komt uit Amerika. Er zijn wereldwijd maar liefst honderd soorten. Wat kunnen we genieten van de Slanke sleutel bloem in Heerenbeek. Uitroeien omdat dit fraaie plantje niet in ons land thuis hoort? Geen sprake van! In 1830 kwam het Grijskruit, dat we o.a. in Weelde-Statie kunnen vinden, uit Centraal Europa naar Nederland. Moeten we dan zeggen, dat het een exoot is, dat in ons land niet thuis hoort? Welnee! Wanneer je zo’n irreële lijn doortrekt, dan zou je ook bepaalde vogels ons land moeten ontzeggen. Enkele voorbeelden: in de jaren vijftig kwamen de Turkse tortels naar Nederland en het aantal is explosief gestegen. De Fazant is oorspronkelijk geen Nederlandse broedvogel en wordt kunstmatig in stand gehouden. De Grauwe gans werd met opzet in Het Zwin uit gezet en is hier een normale verschijning. Zo maar een paar voorbeelden uit de flora en fauna, die, wat sommigen zeggen, vreemde een- den in de bijt zijn. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Woensdagmiddag 20 september De afdeling Burgerzaken in het gemeentekan toor is op woensdagmiddag 20 september a.s. vanaf 12.00 uur dicht. Het personeel van Burgerzaken is dan evenmin bereikbaar, omdat de totale afdeling die middag deelneemt aan een oefening in het kader van de rampenbestrij ding. Dat betekent dat u op dat moment bij de gemeente niet terecht kunt voor onder andere het aanvragen van een paspoort of rijbewijs, of voor het doen van een aangifte van geboorte of overlijden. I brengt kunststof in vorm HEUKELÓM" OISTERWIJK MOEi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 10