Poirters Krerkooyen T. kan zijn. eten rfS'e lekker fiets remer (50), voorzitteu^er^n» Tafelen bij de Hilverboeren Dansles in Moergestel Collecte Nierstichting TOER-MEE 2000 Nieuwe cursus EHBO W«j«uir( 8. Wfuterwllertie 2000 isolerende beglazing schilder- en behangwerk Uw berichten per e-mail... uderen Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Week van het Platteland Jeanne Hoffmans, coördinator Voor al uw: Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Dansles: iedereen kan het leren. Vele mensen blijven op een feestje langs de kant zitten, omdat ze niet kunnen dansen. Na dit vaak jarenlang te hebben aangezien maken steeds meer mensen de stap naar de dansschool. Hier wordt onder deskundige leiding op gezellige wijze les gegeven en iedereen die op les komt kan bin nen enkele uren al dansen. STIJLDANSEN De danslesen, waarin de foxtrot, Engelse wals, tango, Cha-Cha en Jive centraal staan zijn er WAAR? De danslessen van Dansschool Brabant worden op zondagmiddag in Moergestel in Zaal de Brouwer gegeven en op zondagavond in Oir- schot in zaal’t Vrijthof. Inschrijven en/of informatie kan telefonisch van 9.00-21.00 uur op telefoonnummer 073- 5033550. Kijk ook onze advertentie in deze krant. zowel voor jeugd (11-17 jaar) als voor vol wassenen (18-80 jaar). Dit zijn natuurlijk aparte groepen zodat elke groep op hun tempo en muziekkeuze kan leren dansen. Al na de eerste les heeft iedereen de foxtrot onder de knie. Rabobank Midden in de samenleving Stichting JC^elzijn _y^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) Deze week had via ’Moergestel-Nieuws’ de Se- niorenwijzer van de K.B.O./ S.W.O.M. bij u in de bus moeten vallen. Maar helaas was deze niet op tijd klaar. De Seniorenwijzer waar altijd heel veel infor matie instaat, moest helemaal opnieuw gemaakt worden,omdat er bij de Gemeente heel veel is veranderd. En de drukker had iets meer tijd nodig dan wij dachten. De vaste activiteiten in de Roozendries zijn bijna allemaal al begonnen. De losse activitei ten stonden niet in de Seniorenwijzer omdat ze nog niet allemaal rond waren. Volgende week hoop ik in ’Moergestel-Nieuws’ daar meer over te vertellen. Toch zijn er twee activiteiten die aan de bel hebben getrokken. Het zijn ons Seniorenkoor Echo en de groep Volksdansen. Om gezondheidsredenen of ver huizing zijn daar een paar leden afgevallen en ze hebben heel graag een paar nieuwe leden bij. Het Seniorenkoor Echo repeteert ’s maandags- morgens van 9.45-10.45 uur in de Roozendries. Deze vragen ook vooral mannen. De volksdansgroep repeteert dinsdag van 15.15- 16.15 uur in Den Donk aan de Bosstraat. Kom als u twijfelt een keer kijken en dan kunt u nog beslissen of u erbij komt. Overigens u kunt bij elke activiteit eens binnenlopen in de Roozendries, de koffie staat altijd klaar. Nationale Collecteweek Nierstichting van 17 t/m 23 september a.s. Nierdialyse, het laat je nooit meer los. Dat is het thema dit jaar en helaas klopt dat ook. De dagen dat men niet naar de dialyse hoeft is men toch gebonden aan de vochtbeperking ook bij warm weer. Water drinken is erg gezond! 1 a 2 liter per dag is geweldig, daar voelt men zich prima bij. Helaas geldt dit niet voor de dia- lysepatiënt, die mag blij zijn als hij één liter per dag mag drinken en dat is dan nog inclusief’t glaasje melk/ kopje koffie/thee, bordje soep enz. U begrijpt dat de Nierstichting Uw bijdrage weer heel goed kan gebruiken. Kijk zondag 17 september a.s. om 22.05 u. naar RTL 4, naar het programma “Over Winnaars”. Dit gaat over 4 jonge nierpatiënten samen met Pieter van den Hoogenband onze zwemkam- pioen. Wees er van overtuigd dat Uw bijdrage goed wordt besteed. Ik dank U bij voorbaat voor Uw bijdrage. Bijna 600 mensen werden bij de startpost ver welkomd door de vrolijke muziek van de band Clappop, die de deelnemers aan de twintigste Toer-Mee uitgeleide deed. Het was de organi satie weer gelukt om een prachtige route uit te stippelen door de mooie omgeving van Moer gestel. Samen hebben de deelnemers een bedrag van ruim fl. 8.000,- bij elkaar gefietst, fl. 3.500,- vooraf gesponsord en nog fl. 500,- van een anon ieme sponsor. Bij elkaar maakt dit ruim f 12.000,—. Na aftrek van de onkosten zal het overblijvende bedrag overgemaakt worden aan pater Theo Raaijmakers voor zijn opvang-huis voor straatkinderen in Cochabamba, Bolivia. De M.O.V.-groep wil graag de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de vrijwilligers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden over steken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de vrijwilligers die de broodjes smeerden, de soep inschepten en de koffie en melk schonken. Wé bedanken ook de familie Van den Aker, familie Van Vroenhoven, familie De Jong en de familie Scheffers voor hun gastvrijheid. Last but zeker not least bedanken we de spon sors t.w.: Bakkerij Van Hulten, Bakkerij Ver- kooijen, Boerenbond, Van Dijk Verhuur, Huize Stanislaus, Jumbo Denissen, ’Moergestel- Nieuws’, Familie Mutsaers, Herberg de Veerkes, Rabobank, Slagerij Ketelaars en Slijterij In den Korenmaaier. De eenentwintigste Toer-Mee zal worden gereden op zondag 26 augustus 2001. M.O.V.-groep Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) Boeren en tuinders zijn dagelijks bezig met het verzorgen van hun dieren, planten, cham pignons, fruitbomen, land, erf, en nog zoveel dingen meer. De Week van het Platteland is dan ook een mooie gelegenheid om meer te weten te komen van het hoe en waarom van deze ondernemers. Nieuwsgierig naar wat we organiseren? Het Lokaal samenwerkingsverband (LSV) de Hilver wil i.s.m. ZLTO afdelingen weer iets organiseren. U kunt tafelen bij de Hilverboeren. Een aantal participerende bedrijven zal speci aal voor U boerderijproducten presenteren tij dens een 4 gangenbuffet, en zittend op pakken stro in een sfeervolle omgeving. Datum: 17 september 2000 in ’de Walhoeve’, Hoge Wal 15, Tilburg/Goirle van 12.00-16.00 uur. Menu: paling - aspergesoep - stoofpotje en hoeve-ijs. Kosten: f 15.00 p.p. Opgave telefonisch: voor 10 september 2000 bij de Walhoeve Tel. 542 4920. Er kunnen max. 200 personen deelnemen en Vol Vol.Dus geef U zich zo snel mogelijk op. Deelnemende bedrijven o.a.: Palingkwekerij Reijrink, Moergestel. Hebt u berichten of informatie die u in 'Moergestel-Nieuws' wilt laten opnemen? Stuur kopij NOOIT per fax naar ons toe, maar e-mail het naar: buro76@wolmail.nl MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 Heeft u wel eens een ongeval gehad, of direct bij betrokken geweest? Voelde u zich toen ook zo machteloos omdat u niet wist hoe u zou kunnen helpen? In september starten wij met een nieuwe cursus EHBO. In deze cursus leert u handelend optreden bij letstel in en om huis, op straat, op het sportveld en in de werksfeer. Vooral dit laatste neemt een grote vlucht omdat in veel bedrijven verplicht is 1 of meerdere EHBO-ers in dienst te hebben. Deze cursus leent zich uitstekend om aan deze eis te voldoen.U leert in 17 donderdagavon den op een gezellige manier hoe u moet reageren in alle voorkomende situaties. Heeft u interesse in of vragen over de EHBO Moergestel, dan kunt u zich opgeven of bellen voor informatie naar Jan van Loon, tel. 513 3673; Jan Zoontjens tel. 513 1447 ofToon Fonken tel. 513 3187. MODEHUIS Kom vrijblijvend KcMMlfWidkCK Schildersbedrijf Ik deed altijd alles met de auto, zelfs de kleine boodschapjes. Nu fiets ik dus weer regelmatig. Dat is heerlijk en nog gezond ook. Nee, ik vind het echt een ontdekking. PAGINA 5 99 De Rabobank is een bank met een idee. Dat idee heet samenwerken. Dat merkt u ook aan het Rabobank Wieler- plan.ln samenwerking met allerlei organisaties willen we fietsend Nederland vooruit helpen. Daardoor lukt het om ploegen voor profs, amateurs en junioren te laten rijden. Wielerverenigingen te steunen. En om u plezier aan fietsen te laten beleven. Want fietsen is gezond, ontspannend en beter voor het milieu. Kortom, goed voor ons allemaal! Pullover Charita Schitterende Setter-beeldjes Bij alle promo- tiemodellen uit de Setter Mode najaarscollecties krijgt u nu een schitterende miniatuur ’Engelse of Gordon Setter' cadeau. Deze prachtige miniatuurbeeld- jes van massief polystone zijn echte verzamelobjecten. Zie onze etalage. 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5