D. DANSLES BIJ ROBBEN ■iü' Moergestel - Meldert: een te overbruggen afstand Restanten tuinartikelen en zomer- speelgoed Diverse overige speelgoed I Aphrodite Kapsalon Aksent Astérixque CURSUSSEN FRANS min. 3 jaar Havo 4 jr Mavo Frans beginners/conversatie: privé-lessen Mob.: 06 12 14 23 15 Fax 013 5132986 BEL VOOR MEER INFO 013 - 528 24 57 - 521 70 07 Uw berichten per e-mail... Hebt u berichten of informatie die u in 'Moergestel-Nieuws' wilt laten opnemen? Stuur kopij NOOIT per fax naar ons toe, maar e-mail het naar: buro76@wolmail.nl I TIP: Stijldansen - Streetdance - Country Line Dancing ERKO STOMERIJ 60-Jarig jubileum E.H.B.O. vereniging ’St. Christoffel’ AGRO CLEANING Schepens Tweewielers Reliekschrijn St.-Ermelindis na 50 jaar geopend Noud Smits Rootven 10, MOERGESTEL, Tel. 513 18 89 Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Vanaf half september in Oisterwijk tst 23 september feestdag 16 september grote oefening voering van het toneelspel over het leven van de H. Ermelindis. Het treffen - hoe kan het ook anders met de Vlaamse volksaard - verliep uiterst geanimeerd. Computer-trainingen Word. Excel, Access, Exact, Internet Powerpoint, Intro PC, Websites, E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-20906922 E-mail: c.j.m.devoogd@worldonline.nl Vraag de brochure aan! PROFIL? Let wel: tot uiterlijk zondag 18.00 uur! INTERESSE? Bel naar ons redactie-adres: telefoon 513 2268 Het is deze maand 60 jaar geleden dat er een E.H.B.O.-vereniging in Moergestel werd opge richt. Dit jubileum wordt uiteraard gevierd. In een van onze volgende edities deze maand besteden wij ruime aandacht aan dit jubileum. Wij willen u nu reeds wijzen op twee belangrijke data. Eerst is er op zaterdag 16 september in samenwerking met de Brandweer een grote oefening op het St. Jansplein, aanvang 14.00 uur en op zaterdag 23 september jubileumviering voor de leden en is er een receptie van 16.30 tot 18.00 uur in Partyboerderij ‘“t Draaiboompje”. Voor dag en dauw vertrokken vanuit Moergestel om tijdig aanwezig te kunnen zijn in de parochiekerk van St.-Ermelindis in Meldert, bracht ons op zondag 3 sep tember jl. een doorkruising van het nog vredige Vlaamse land. Na een voorspoedige autotocht werden we als Moergestelse afvaardiging ontvangen door medewerkers van de Organisatie Meldert- Hoegaarden 2000. Men had ervoor gezorgd, dat er een aantal plaatsen vóór in de kerk voor ons “voorbehouden’ was. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel ZONDAG 10 SEPTEMBER: MOERGESTELSE VRIJMARKT Opening reliekschrijn Om tien uur zou bisschop Mgr. J. de Bie van Mechelen, geassisteerd door zes priesters, onder wie de deken van Meldert, vóórgaan in de Eucharistieviering waarna het schrijn met de beenderen van St.-Ermelindis geopend en aan het volk getoond zou worden. De kleine, maar imposante St.-Erinelindiskerk “puilde uit”. Mgr. De Bie, die kardinaal Dan- neels verving omdat die bij de zaligverklaring van onder meer Paus Joannes XXIII in Rome moest zijn, stond in zijn toespraak stil bij de deugden van Ermelindis en de ondeugden zoals die op de dag van vandaag als gemeengoed ervaren worden: vervuld zijn van onszelf, toe geven aan sleur en onverschilligheid, luxe naja gen en geen tijd meer voor elkaar hebben. Na de H.Mis werd het reliekschrijn naar buiten gedragen, waarna ten aanschouwd van de vele burgers die van heinde en verre toegestroomd waren, het schrijn geopend werd. Een arts benoemde de verschillende beenderen en een notaris tekende een en ander op, waarna de bisschop de relieken aan de menigte liet zien. Na deze plechtigheid werd een document ondertekend, de relieken werden in het schrijn opgeborgen, waarna de notaris het zegel kon aanbrengen dat - zo wil het de traditie - pas weer na vijftig jaar ver broken mag worden. Toen vervolgens het reliekschrijn weer de kerk ingedragen was, ontstond er vóór de kerk een kennismaking met mensen uit Meldert die in 1951 in Moergestel aanwezig waren bij de op- Ommegang met Moergestelse deelname De tijd tot aan het begin van de historische ommegang, die om 14.00 uur zou vertrekken, kon onder meer doorgebracht worden met een bezoek aan een café, aan het verorberen van de produkten van de beenhouwer en ook bekende Belgische biersoorten lieten zich naar hartelust smaken. Voor de muziekliefhebber was er ruim schoots de gelegenheid om te genieten van de dansgroep “Sjaloom’. De historische stoet beeldde de diverse le vensstadia uit van St.-Ermelindis, waarbij elke deelnemende groep zich daarbij aan de toeschouwers liet zien in passende, symboli sche kleuren. De afvaardiging vanuit Moer gestel had opnieuw, dankzij de zorg van de organisatie Meldert-Hoegaarden 2000, een ereplaats toegewezen gekregen op de tribune. Via de straat met de toepasselijke naam “Pro cessieweg” trokken de kleurrijke deelnemers aan de ommegang via de St.-Ermelindis-straat “de berg op” om uiteindelijk weer bij de kerk terug te keren. De stoet ontmoette allerwegen bewon dering en de inspanningen door de deelnemers werden in hoge mate gewaardeerd en met applaus beloond. Zo ook de reuzin Ermelindis uit Moergestel die deel uitmaakte van de optocht. Het feno meen “reus” is niet onbekend bij onze zuider buren, maar het deed de toeschouwers zicht- 'Moergestel-Nieuws' is dringend op zoek naar een BEZORG(ST)ER (v.a. 13 jr.). Een verbintenis Een voorbereiding van twee jaar, met een onder steuning van een duizendtal vrijwillige mede werkers, heeft uiteindelijk geresulteerd in een prachtige en ingetogen viering waarmee men tallozen een oprecht plezier verschaft heeft en waarbij alle eer toekomt aan de organisatie van Meldert-Hoegaarden 2000. De Moergestelse afvaardiging mocht er getuige van zijn en is blij er met zoveel warmte ontvangen te zijn geweest. Meldert, dat omschreven wordt als een plaats, bestaande uit een moerassige bodem en Moer gestel waarvan het eerste deel van de plaats naam eveneens een relatie heeft met de dras sige grond, hebben méér gemeen: St.-Ermelin dis, waarvoor in het jubeljaar 2000 de toevoe ging werd meegegeven: een verbintenis. De banden met Meldert, met St.-Ermelindis, zijn in ieder geval waard om aangehaald te worden. baar goed dat er vanuit Moergestel, waar de verering voor St.-Ermelindis enigszins ver flauwd is, op een dergelijke manier bijge dragen werd aan de festiviteiten. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J c Openingstijden: et© WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1110 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond J DE FIETSSPECIALIST Voor de correcte bezorger hebben wij graag een over. De kranten worden wekelijks bij je E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten I Moergestel i voor o.a. de volgende straten: Prinsessenbuurt, Pastoorstraten, Bardoelstraat, Krijtestraat, Korenstraat uitstekende vergoeding aan huis bezorgd. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u O o Al n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1