Jan Micpiels Z^DFC stichting’openbare BIBLIOTHEEK Uw lichaamshouding is belangrijker dan u denkt '7 Dansles... Nieuwe leden gezocht Wendy van der Zanden wederom gehuldigd Dirigent gezocht! Drukverlagende matrassen en kussens Verkrijgbaar bij: MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 ALGEMEEN BELANG DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 U zet de eerste stap, wij leren u de rest Stijldansen is weer helemaal populair, op feesten en partijen zie je steeds meer mehsen samen dansen. Wil je niet steeds langs de kant zitten, maar mee kunnen dansen? Zet dan die eerste stap en ga op dansles! Danscentrum Brabant verzorgt al jaren dansles in Moergestel. We geven lessen in Zaal de Brouwer, een schitterende grote zaal met parketvloer. En wie de eerste stap maakt naar de dansles zal merken dat dansen niet zo moeilijk is als men gedacht had. Na de eerste les danst iedereen al op de vloer rond met een foxtrot. Nu denkt u misschien: ja, maar ik heb geen rit megevoel, dansen leer ik toch nooit! Zet dan toch eens die eerste stap en geef u op voor een danscursus bij Danscentrum Brabant, wij leren u de rest. Op een rustige en vooral gezellige manier leert u stap voor stap de foxtrot, Engelse wals, tango, cha-cha en jive. De lessen zijn onderverdeeld in diverse leef tijdsgroepen: voor de jeugd vanaf 12 jaar. En voor de volwassenen, waar we iedereen ver wachten, die verliefd, verloofd of getrouwd is. In Moergestel wordt speciaal voor de jeugd les gegeven op de zondagmiddag. Ook voor de gevorderde dansers is er volop Zanggroep Joy uit Oisterwijk is op zoek naar nieuwe leden. We zingen vierstemmige pop songs en musicalrepertoire in huwelijksmis sen en op festivals. Na de komst, begin van dit jaar, van een vaste, gemotiveerde pianist kun nen we meer dan voorheen investeren in nieuw repertoire. De politiek komt weer in actie Zondag 20 augustus jl, tijdens het Parel toernooi van de Petanque Club Oisterwijk, werden onze plaatselijke politici voor het eerst na de zomer vakantie weer met elkaar geconfronteerd. Deze sportieve bijeenkomst was voor het CDA suc cesvol. Guus Bertens en Ad de Rooy waren opnieuw de winnaars van het jaarlijkse jeu de boules toernooi voor politieke partijen. Guus en Ad: Proficiat. Fractieberaad i.v.m. commissies Maandag 4 september komt de CDA fractie bijeen ter voorbereiding op de commissiever gaderingen (Welzijn, Openbare ruimte, Econo mische zaken en Sport en Ruimtelijke Orde ning) van die week. Onderwerpen van gesprek zijn o.a. het voorstel tot het nemen van een besluit over de hoofdopzet van de toekomstige afvalverwijdering in de gemeente Oisterwijk, het voorstel tot het vaststellen van het lokaal prostitutiebeleid en het voorstel tot het vast stellen van minimumprijzen ten behoeve van het verkopen van in het bestemmingsplan Woongebied West gelegen bouwgrond. De frac tievergadering begint om 19:30 uur en vindt plaats op de le verdieping van het Raadhuis. Leden en sympathisanten zijn van harte wel kom. Voor vragen en/of suggesties kunt u contact opnemen met onze raadsleden t.w. Ad Mutsaers (513 2392), Riky Bergman-van de Loo (513 2407), Guus Benens (528 2983) en Lambert van den Bosch (528 4538). ten Uw eigen zaken aan de orde willen stellen, dan ook willen wij graag U van dienst zijn en hopen U daar waar mogelijk te kunnen helpen of te kunnen verwijzen. De ’bovenste verdieping’ schrikt U mogelijk af, geen nood: er is een lift aanwezig en eenmaal boven krijgt U een kopje koffie of thee geser veerd om vervolgens Uw verhaal te doen. U kunt daarnaast ook telefonisch contact met ons opnemen: met Noud Smits (tel. 5131694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Hans Denissen (tel. 513 1836), met Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032) en U kunt tevens in contact treden met Chris de Veer (tel. 513 2496) en met Simone van den Koedijk (tel. 528 4233). U ziet, U kunt ons via vele lijnen bereiken. Graag tot ziens en/of horens! Hiervoor hebben we echter versterking nodig over de hele breedte van het koor, maar vooral voor de tenor-, bas-, en altpartijen. Vind je het leuk om te zingen en kun je jezelf vinden in het repertoire, aarzel dan niet om ken nis te komen maken. Neem daarvoor contact op met Marloe van Vught (533 3538) of Lydia de Bruyne (571 8150) en woon een repetitie bij of kom luisteren naar een van onze optredens. We repeteren iedere woensdagavond in de Kunstkring. Graag tot ziens!!! keus, zie ons lesprogramma in de advertentie of kijk in de huis-aan-huis folder. Wie de eerste stap durft te zetten geeft zich op voor een danscursus. Bel ons nu: 073-5033550. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Overdrijven mag Skatend lezen? Of etend? Of in bed? Of bij de televisie? Allemaal prima. Wie meedoet aan de Jonge Jury mag overal lezen. Dan kan jij ook goed aangeven welk boek volgens jou verdient te winnen. Succes!! Lees tussen 22 augustus 2000 en 1 februari 2001 zoveel mogelijk jeugdboeken die in 1998 of 1999 voor het eerst in het Nederlands zijn verschenen. In de bibliotheek van Oisterwijk en Moergestel is een speciaal hoekje ingericht waar je de boeken en de deelnameformulieren kunt vin den. De Jonge Jury is jouw jury. DOE MEE!! Het nieuwe seizoen is nog maar net begonnen en de eerste prijzen staan alweer op de kast bij Wendy van der Zanden. Bij de tradionele ope- ningsbarbecue van PSV-zwemmen werden de nodige prijzen alweer uitgereikt. Als eerste mocht de 12-jarige uit Moergestel de wisselbeker in ontvangst nemen voor de beste trainings- opkomst in het afgelopen seizoen. Deze prijs won ze overigens voor de 2de keer. Ook wer den tijdens deze gelegenheid weer een aantal prestatiemedailles van de KNZB uitgereikt. Een aantal medailles gingen naar zwemmers die afgelopen juli naar het EK-jeugd zwemmen te Duinkerken (Frankrijk) zijn geweest. De jong ste telg in het rijtje, Wendy, mocht ook deze prijs in ontvangst nemen. Overigens was dit ook voor de 2de maal, in het jaar 1998 kreeg zij ook al een bronzen KNZB prestatiemedaille. Een prima stimulans om door te gaan. Wendy heeft zich overigens al geplaatst voor de Nationale Kampioenschappen Junioren Korte Baan 2000 en wel op de 200m wisselslag. ‘t Zit er weer op voor dit jaar. Al of niet gebruind heeft iedereen zo zijn eigen invulling gegeven aan de voorbije vakantieperiode. Wij hopen in ieder geval, dat U van Uw noodzakelijke rust heeft kunnen genieten en dat U weer de nodi ge energie opgedaan heeft. Tijdens de te houden fractievergadering op maandag 4 september, om 19.30 uur in het Raadhuis (kamer 8, boven ste verdieping) bent U weer zoals vanouds van harte welkom om Uw inbreng te hebben in de verschillende geagendeerde punten. Aan de orde komen dan de te behandelen commissie- en raadsvoorstellen. Mocht U buiten die pun- De complete woninginrichter Zanggroep Joy uit Oisterwijk is op zoek naar een dirigent voor de wekelijkse repetities op woensdagavond, het leiden van uitvoeringen en het investeren in nieuw repertoire. Wij zijn als popkoor, met een 20-tal leden en een pianist, gespecialiseerd in de uitvoering van vierstem mige popsongs en musicalrepertoire. Hiermee verzorgen we huwelijksmissen en treden op bij festivals. Ook in de kersttijd verzorgen we missen en optredens. Heb je interesse, neem dan contact op met Marloe van Vught, tel. 533 3538 of Lydia de Bruyne, tel. 571 8150, b.g.g. 06- 55132056. MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 PAGINA 3 PIJN? de operatietafels. - Spierpijn Fibromyalgie Een verkeerde slaaphouding is inspannend voor spieren en bindweefsel, waardoor reeds aanwezige pijn verergert. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Ischias, pijn die langs de achterkant van de voet, kan maandenlang last veroor zaken. Deze toestand verergert bij een belastende slaaphouding. - Ischias van de rug uitstraalt de dij naar de kuit -Pijn in de armen Pijn, gevoelloosheid en een stekend gevoel in armen en handen worden vaak veroorzaakt door druk op de zenuwen in de nek. Dit wordt erger als de nek en/of de armen aan een onjuiste slaaphouding worden blootgesteld. Hoofd pijn- Stijve nek - Spanningen in de nekspieren worden erger door een onjuiste slaaphouding en kunnen de oorzaak zijn van spannings hoofdpijn. Als de nek tijdens de slaap onvoldoende wordt ondersteund, kan dat stijfheid en pijn veroorzaken. Rugpijn - Rugpijn behoort tot de meest voor komende klachten. Pijn en stijfheid worden vaak erger tijdens de ‘nachtrust’, vooral als de wervelkom in een onnatuurlijke positie wordt gefixeerd. Pijn in de heupgewrichten Bij irritatie rondom en in de heupgewrichten kan een té harde matras veel pijn veroorzaken, zowel in het heupgewricht als aan de zijkanten (slijmbeursontsteking). Circulatiestoornissen Een gestoorde bloedsomloop resulteert vaak in gezwollen voeten en enkels, pijn en gevoelloosheid. Deze stoornis wordt erger als de matras niet meegeeft en de druk op de kuit en hiel niet wegneemt. HfUKtLOM Pijn in de knieën - Een dwangstand van de knieën kan leiden tot gevoeligheid voor druk en aanraking. De matras moet volgzaam zijn en al bij lichte indrukking meegeven. DFC.Tempur vormt zich naaru^de NASA MOERGESTEL en een

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3