25e Zeskamp KPJ Udenhout Uw berichten D. per e-mail... Klein Karwei Merida-Vogels ATB-team raakt in vorm Bewoners ’Molenakker’ volgen besluitvorming nauwlettend Aphrodite 3 7U Schoolstraat 5 M MOERGESTEL W J Tel. 013-513 1474 J Geslaagd AGRO CLEANING TIP: Schepens Tweewielers ’Stichting Behoud Leefbaarheid Molenakkers’ 23e Moergestelse Jaarmarkt WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1107 Hebt u berichten of informatie die u in 'Moergestel-Nieuws' wilt laten opnemen? Stuur kopij NOOIT per fax naar ons toe, maar e-mail het naar: buro76@wolmail.nl Geef wel duidelijk aan dat het voor publicatie is en ook welke datum het geplaatst moet worden! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Computer-trainingen Vrees Toelichting Huidverzorgingsinstituut I Voor wie werkt Klein Karwei? Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Voor een vakkundig en vriendelijk advies... PROFIL? Eigen parkeerplaats via Vloeiweg Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel VISA mu Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871, E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond^ Arjan Verbakel is aan de Katholieke Universiteit Brabant afgestudeerd als Doctorandus (Drs) in de Economie. Van harte proficiat! den naar een geschikte vakman of een erkend klussenbedrijf. KLEIN KARWEI is te bereiken elke maan dag- en donderdagochtend tussen half 10 en half 12, op telefoonnummer 521 24 23. Word, Excel, Access. Exact, Internet Powerpoint, Intro PC, Websites, E-commerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-20906922 ook problemen, zoals vermesting, geurhinder (stank), verzuring, veterinaire kwetsbaarheid. Daarover hebben de mensen van ‘De Molenak kers’ aan de bevoegde instanties vragen gesteld. Die werden soms niet beantwoord. Soms kon den ze ook niet beantwoord worden, want.er was weer eens iets veranderd. de zeskamp met een team bij Corné van Gor- kum, tel. 0416-364634. Het zeskampweekend begint dit jaar op vrijdag 18 augustus. Er is dan een discoavond geor ganiseerd voor de jongere jeugd. Kinderen van 8 tot en met 14 jaar zijn deze avond van harte welkom en kunnen komen genieten van de disco show. Daarnaast zal er een streetdance act opgevoerd worden, een kick fit demonstratie gehouden worden en er kan karaoke gezongen worden. De toegang deze avond is geheel gratis. De tent is geopend om 20.00 uur en de avond zal tot 23.30 uur duren. Op zaterdag 19 augustus is er een feestavond in de tent. Dit feest zal beginnen om 20.00 uur en er zullen die avond spectaculaire optredens op het podium staan. Zo komt de band Grof Ge schut, die er om bekend staat een goed feest te kunnen bouwen. Naast Grof Geschut zal de band van Brenghe ook een optreden geven. De Fantasy FM drive in show zal verder voor een onvergetelijke avond zorgen. Kortom een weekend boordevol muziek en sportiviteit. Dit alles zal plaatsvinden op het KPJ terrein aan de Kreitenmolenstraat te Udenhout. Tot ziens, tijdens het KPJ zeskampweekend te Udenhout. De mensen vreesden (en vrezen) een (te) grote concentratie van varkensstallen en kippen hokken in ‘hun’ gebied. Dat noemt men wel ‘verstening’. Je kunt de horizon niet meer zien, niet meer van je af kijken. Met de daarbijbe horende ammoniakuitstoot en stank, een toen emend aantal vrachtauto’s voor de aan- en af voer van voeders, mest en (dode) dieren, zou dit een slechte ontwikkeling zijn. Dus: hun leefbaarheid dreigt te worden aange tast! Vandaar dus de ‘Stichting Behoud Leef baarheid Molenakkers en Omgeving’ met als doel: handhaving en bevordering van de leef baarheid in het woon- en leefgebied ‘Molenak kers’ te Moergestel. En ook bescherming van alles, wat voor deze leefbaarheid waardevol is, en dat vaak door die bewoners zelf tot stand is gebracht. De stichting wil naar buiten treden namens de belanghebbenden om de leefbaarheid van het gebied te handhaven en waar mogelijk te bevorderen. Wij zullen handhaven! Net als voorgaande jaren organiseert KPJ Udenhout dit jaar weer de zeskamp. Dit jaar is de 25ste keer dat verschillende teams de strijd met elkaar aangaan om als beste de zeskampspelen te beheersen. Een team bestaat uit 6 heren, 6 dames en een captain. Tijdens de spelen komt kracht, snel heid maar vooral samenwerking binnen het team goed van pas. Er zijn ook dit jaar weer orig inele spelen bedacht en natuurlijk zijn de zeep- helling en het zwembad een onderdeel van de spelen. Ook de captains zullen zich van hun beste kant moeten laten zien tijdens de speciale captainproef. Voor de teams die de afgelopen 25 jaar mee gedaan hebben met de zeskamp, is deze 25ste zeskamp een mooie gelegenheid om net zoals vroeg een sportieve strijd met elkaar aan te gaan, en een gezellige middag te hebben. De spelen zullen op zondag 20 augustus om 12.00 uur van start gaan. De originele spelen zijn niet alleen leuk om aan mee te doen, maar ook spectaculair om naar te kijken. Daarnaast kan het publiek zich ook op andere manieren ver maken. Er is die zondagmiddag, ook een surprise act, die de moeite waard is. Na afloop van de zes kamp zal aansluitend de zanger Walter Vermeer een optreden geven en de Fantasy FM drive in show beginnen met draaien, ’s Avonds zal de prijsuitreiking plaatsvinden en een gewel-dig optreden van de band 5-takt, bekend van Udenhout onder zeil. Je kunt je opgeven voor In het leven geroepen is per 22-06-2000 de ‘Stichting Behoud Leefbaarheid Molenakkers en omgeving’, gevestigd te Moergestel op het adres Broekzijde 15. Het gaat hier om een initiatief van een groot aan tal bewoners van het betreffende gebied. Zij maken zich ernstig bezorgd over de aantasting van het ter plaatse aanwezige landschap, onder meer door mogelijke toekomstige vestiging van grootschalige bio-industrie, met daaraan gekop peld mestbe- resp. verwerking voor dit gedeelte van het ruilverkavelingsproject ‘De Hilver’. De stichting stelt zich ten doel de ontwik kelingen nauwlettend en kritisch te volgen en, zonodig, te reageren op ontwikkelingen om zodoende een steentje te kunnen bijdragen aan het tot stand komen van een verantwoorde besluitvorming. Houwen wat je hebt - Je Maintiendrai - ik zal handhaven! Een paar weken geleden heeft een groot aantal mensen uit het gebied ‘De Molen akker’ en naaste omgeving te Moergestel zich verenigd: uit bezorgdheid! In april jl. ontvingen ze een boekwerkje om te lezen. In dit boekje staan mooie foto’s van koeien. Dit is vreemd, als men bedenkt, dat het gaat om intensieve veehouderij, die ook bestaat uit een groot aantal varkensbedrijven. In de nota worden veel plannen gemaakt over de reconstructie van de zandgronden in Noord- Brabant. Er is veel aandacht voor natuur, water, duurzame landbouw, recreatie en toerisme. Daar is natuurlijk iedereen vóór. Er zijn echter Marcel nam samen met de nederlands kampi oen, vanaf het begin van de wedstrijd de lei ding. Daarachter zat een achtervolgend groep je van 3 renners, waaronder Richard. Na het einde van de tweede ronde moest Marcel de Neder-lands kampioen laten gaan en sloten Richard en zijn twee metgezellen aan. Nadat Richard en Marcel twee ronden lang op kop hadden gesleurd en waardoor de rest van het rennersveld ver op achterstand werd gere den. Uiteindelijk bleven van de groep van vier, drie renners over, waaronder de twee renners van het Merida-Vogels ATB-team, dat mede Voor senioren (vijfenvijftig-plussers) en mensen met een handicap in de hele gemeente Oister- wijk. KLEIN KARWEI wil ertoe bijdragen dat zij zo lang mogelijk zelfstandig, comforta bel en veilig kunnen blijven wonen in de eigen woning en vertrouwde omgeving. Echter, in ieder huis gaat wel eens iets stuk, moet er wat gerepareerd worden. Vaak is dat een simpel karweitje waarvoor een bedrijf niet komt en dat men zelf opknapt. Maar soms is men door leeftijd of handicap daartoe niet (meer) in staat. Of men kan door ziekte plotseling de deur niet uit, en er moeten toch enkele boodschappen gedaan worden. Vaak komt daar nog bij dat er geen beroep gedaan kan worden op naaste fam ilieleden of buren. Kinderen wonen ver weg, de buren hebben beiden een drukke baan. In dat geval kunnen zij KLEIN KARWEI bellen. De telefoniste van KLEIN KARWEI zal de vraag om hulp noteren en op zoek gaan naar een vrijwilliger die het probleem kan oplossen. Een team handige “doe-het-zelvers”, eveneens senioren, die niet meer actief zijn in het ar beidsproces, heeft zich bereid verklaard om anderen behulpzaam te zijn., Voor de geboden hulp wordt een bijdrage van vijf gulden ge vraagd. Eventuele extra kosten voor benodigde materialen of transport worden apart in reke ning gebracht. Als het karwei te zwaar of te ingewikkeld is voor de vrijwilliger van KLEIN KARWEI, dan zal - in overleg met de hulpvrager - gezocht wor- R5 J ItJIUI IO I Jjl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Op 5 en 6 augustus vond in hei Nederlandse Groesbeek de wedstrijd, meetellende voor het klassement van de Rabobank Topcompetitie, plaats. In deze wedstrijd lieten de renners Marcel en Richard Bruurs zich meteen van voren gelden. gesponsord wordt door Autoschade Donkers, Grandcafé Stadssporthal Tilburg, Adviesburo Van Dam en Promarco Benelux. Echter door een technisch stuurfoutje van Richard in de laatste 500 meter kon een renner zich licht afscheiden, zodat deze tweede werd en Marcel en Richard respectievelijk op een derde en vierde plaats eindigden. Een geweldige prestatie, aangezien in deze wed strijd alle toppers aan het vertrek stonden. Met nog enkele wedstrijden op het program ma meetellend voor de Rabobank Topcompe titie en de vorm waarin het Merida-Vogels ATB- team van De Vennen op dit moment verkeert zullen er nog zeker topklasseringen (podi umplaatsen) inzitten en wie weet een plaats op het hoogste schavot. Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar Reisplezier! VMimtap geslotrn

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1