Brug Biest-Houtakker afgesloten E.J. van Delft Nog steeds tekort aan leiding! 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... 'Moergestel-Nieuws' nu ook per e-mail te bereiken! Voorverkoop Haghorst’s Spektakel 2000 van start I Aphrodite Aksent Kapsalon Asbest onder Heirbaan Frans van de Sande voor de tweede keer koning van Gilde St. Sebastiaan Barbara geen praktijk van zaterdag 29 juli t/m zondag 20 augustus Schepens Tweewielers Drie nieuwe Afstapfietsroutes in de Brabantse Meierij AGRO CLEANING WOENSDAG 12 JULI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1105 wegens vakantie gesloten van 25 juli t/m 5 aug. [jj Onze redactie is nu ook voortaan per e-mail te bereiken. Ons e-mailadres kunt u bijvoorbeeld gebruiken om teksten, bestemd voor plaatsing, aan ons toe te sturen. Ook per fax is onze redactie vanaf heden bereikbaar. Let wel: GEEN teksten en foto's faxen die in 'Moergestel-Nieuws' opgenomen moeten worden. Teksten en foto's per fax aan ons toegestuurd kunnen namelijk niet gescand worden! Ons e-mailadres is: buro76@wolmail.nl; ons faxnummer: (013) 513 2871. Ons telefoonnummer blijft gehandhaafd: (013) 513 2268. Het is Frans van de Sande gelukt om voor de tweede keer in successie koning te worden van zijn Gilde. Voor u ligt de laatste 'Moergestel-Nieuws' vóór de vakantie. In dit nummer treft u daarom alle informatie aan die voor u de komende weken van belang kan zijn, zoals doktersdiensten en kerkberichten. Bewaar deze krant dus zorgvuldig. Op de woensdagen 19 en 26 juli en 2 augustus zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Woensdag 9 augustus kunt u deze krant weer verwachten. Insturen van teksten en advertenties kan gedurende de vakantietijd normaal doorgaan. De redactie is trouwens nu ook op andere manieren bereikbaar. Elders in deze krant vindt u daarover meer informatie. Direct na de bouwvakvakantie wordt de brug Biest-Houtakker over het Wilhelmi- nakanaal een week afgesloten voor al het verkeer in verband met het verrichten van kleine reparaties. Tijdens de stremming zal het verkeer via bewegwijzering worden omgeleid. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 t HUISARTS Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel VOOR IEDEREEN: Een heel fijne vakantie!!! Voor het A-programma (kleuters) en voor het B-programma (groep 3-4-5) zijn we nog steeds op zoek naar leiding. Om de jeugdvakantieweek goed te kunnen draaien zoeken we voor de kleuters nog 8 leid(st)ers en voor het B-programma nog 12 leid(st)ers. Laat ons en vooral de kinderen met in de steek, en bel met Geesje van den Boer (505 2345) als je nog tijd hebt. Je hoeft niet de hele week te kunnen, een paar dagde len is ook prima. Denk er niet te lang meer over na, maar bel 505 2345! Organisatie Jeugdvakantieweek PROFIL^. Na aankomst op het Gildetèrrein mochten eerst pastor Van den Tillaart en burgemeester Kort- mann hun schietkunsten met de handboog op de vogel vertonen om daarmee de schutsboom vrij te geven aan de schutters die hun zinnen hadden gezet op de titel van schutterskoning. Er was een achttal schutters die ambitie had den voor het koningschap en erd werd driftig geschoten om de vogel naar beneden te halen. Na ruim een half uur strijd was het Frans van de Sande die de vogel eraf wist schieten en zich daarmee voor de tweede keer de koningstitel toeeigende. Na de gebruikelijke installatie en aanvaarding van het koningschap kan Frans zich wederom voor vier jaar koning noemen van Gilde St. Sebastiaan Barbara Moergestel, een taak die hij in de voorgaande jaren met toewijding en energie vervulde. Met ingang van deze week is de organisatie van het Haghorst’s Spektakel op 4, 5 en 6 augustus a.s. gestart met de voorverkoop van de kaart voor de muziekactiviteiten op vrijdag en zaterdag. De lezers van ’Moergestel-Nieuws’ worden in de gelegenheid gesteld om met een korting van f 5,00 per kaart in het bezit te komen van de toe gangskaarten voor vrijdag en zaterdag. In het kader van landinrichting ’de Hilver’ gaat men ook de Heirbaan onder handen ne men. Tijdens deze werkzaamheden ontdekte aannemer Reijrink, die in opdracht van Heij- mans/Liebregts het werk uitvoert, dat er asbest in het opgegraven puin zat. Meteen is er een onderzoek ingesteld en een TNO-rapport opge maakt. De vervuilde grond is door een 12-tal vracht-auto’s afgevoerd naar de legitieme stort in Mierlo. Intussen wordt het werk afgemaakt en is er verder ook geen enkel gevaar voor de omwo nenden. Iedereen die op vakantie gaat of thuis vakantie viert: fijne vakantie toegewenst namens alle medewerkers van 'Moergestel-Nieuws'! Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Smulders, de zanger die van ieder optreden een groot feest maakt, blijft verrassen in muzi kale hoogstandjes. De Sjonnies. Deze 3 malloten waren twee jaar geleden voor het eerst te zien en te horen tij dens “Back to the Haghorst”. Hun optreden sloeg bij het publiek zo goed aan dat een ver- volgoptreden niet uit kon blijven. Een bomvolle tent met vele honderden enthousiast feest vierende mensen was hier het afgelopen jaar het levende bewijs van. De verwachtingen zijn ook dit jaar weer hoog gespannen. Entree aan de kassa f20,00. In de voorverkoop geldt de prijs van f 15,00. Het Spektakel De klapper van het weekend blijft het Spektakel op zondag 6 augustus a.s.Dan is er werkelijk van alles te doen in deze kern waar pit in zit! De “Hart van Brabant Super-Expo” biedt voor jong en. oud vanaf 11.30 uur een gevarieerd programma in de straten,het Wilhelminakanaal en het luchtruim boven Haghorst. U kunt de data alvast noteren! Het voorverkoopadres voor de toegangskaar ten in Moergestel is Jumbo Denissen Super markt. Onlangs verschenen drie nieuwe fietsroutes in de Brabantse Meierij. Op zich misschien niet zo opzienbarend, ware het niet dat deze fiet sroutes bedoeld zijn om af te stappen. Het gaat om de Vestingroute in de omgeving Heusden, de Giersbergenroute langs de Loonse en Drunense Duinen en de Belvertroute langs Haaren en Esch. Deze zogeheten ’Afstapfiets routes’ zijn volledig bewegwijzerd met de bek ende zeskantige witte bordjes. Nieuw is dat een groot aantal aantrekkelijke en bezienswaardi- ge plekken in de route worden beschreven. Bovendien wordt de fietser onderweg met spe ciale wegwijzers geattendeerd op lokaties of bedrijven die een bezoekje waard zijn. Een gezellig terrasje, een speeltuin, een excur- sieboerderij e.d. Het gaat hierbij om bedrijven die aan de route liggen maar soms ook op enige afstand er vandaan. Deze ’Afstapfietsroutes’ zijn onderdeel van een provinciale campagne om naast het fietsen ook het afstappen onderweg te bevorderen. Deze routes zijn mede mogelijk gemaakt met bij dragen van ondernemers, het fonds Waardevolle Cultuurlandschappen van het Ministerie van LNV en van de Europese Gemeenschap. Het betreft een pilotproject voor de regio. Bij geble ken succes zal getracht worden ook de andere (bestaande) bewegwijzerde fietsroutes in de omgeving om te zetten tot ’Afstapfietsroute’. De routes worden uitgegeven door het Samenwerkingsverband VVVs in de Meierij en Noordoost-Brabant en zijn voor f 3,00 verkrijgbaar bij de VWs in de regio. Vrijdag 4 augustus: Spektakelpop Omdat de spreekwoordelijke eerste klap nog altijd een daalder waard is pakt Het Spektakel op deze eerste dag van het 3-daagse evenement meteen goed uit met de groepen T- Spoon en het One-Two-Trio. Entree aan de kassa f22,50. In de voorverkoop geldt de prijs van f 17,50. Zaterdag 5 augustus Back to the Haghorst Een niet meer weg te denken onderdeel tij dens het Haghorst’s Spektakel is ongetwijfeld de thema-avond “Back to the Haghorst”. Een avond vol muziek en entertainment die enkele jaren geleden werd geïntroduceerd, refererend aan de succesvolle dansavonden in Haghorst, eind jaren ’60 begin jaren ’70. Intussen over- schaduwd het succes van “Back to the Hag horst” deze uiterst succesvolle dansavonden. De band Sound Division zal de spits afbijten en is een spectaculaire allround-band is voor het eerste te zien en te beluisteren irl Haghorst. Sound Division is een orkest dat uit 5 perso nen bestaat inclusief een zangeres. Peter Smulders. De laatste tijd staat Peter Smulders in de regio flink in the picture, mede als gevolg van de presentatie van zijn nieuwste CD, en zijn optredens niet van de lucht. Peter Huidverzorgingsinstiti Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Huidverzorgingsinstituut VISA Rootven 35, 5066 AT Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. (013) 513 2268, Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.1 DE FIETSSPECIALIST Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten J 161. UI 3-513 14/4 --- g Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1