BRUURS VAN IERSEL Elke donderdag: MTV-avond! - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Aanval van oppositie op Voorjaarsnota Musical ’De Smogsmullers’ Vrijmarkt Moergestel Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,Tel. (013) 513 63 73 Hb Het Rabo TotaalPakket. Alles in één keer goed geregeld. Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken gelijktijdig met de aanmelding te worden vol daan. Uit het feit dat deze vrijmarkt al weer voor de 27e maal wordt georganiseerd kan men aflei den dat dit een evenement is wat telkenjare door talloze mensen wordt bezocht. Op zondag 10 september zal het dan ook weer een drukte van belang zijn in hartje Moergestel, op het St. Jansplein. U bent dan toch ook van de partij? Vóór een kraam of erachter! Tot dan! Vervolg van voorpagina Loodgietersbedrijf LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Zoals ieder jaar voerden de kinderen van basis school de Bienekebolders in de laatste school week een musical op. Deze keer was dit even ement te zien op de speelplaats van de school. Het verhaal speelde zichof op een rommelige camping, maar ook in een soort onderwereld in een afvalberg. In het land van koning Smog- smuller de Tweede wonen oordschijters en gif- pissers. Het mensenkind lotje raakt in dat land verzeild, en weet nog maar op het nippertje te ontsnappen. Bijna verandert ze zelf in zo’n gruwelijk lelijke oordschijter. gelukkig kan Smogsmuller de Tweede dat niet over z’n hart verkrijgen. Om Lotje te redden laat hij zijn land verdwijnen door het bloot te stellen aan zonnestralen. Niet alleen op het toneel, maar ook hoog in de lucht begon op dat moment de zon te schijnen, wat voor een prachtig effect zorgde. De boodschap van het verhaal, geschre ven door Greenpeace, was duidelijkzorg voor het milieu, te beginnen in je eigen omgeving, dan gaat het zo slecht nog niet met onze wereld. Bijna alle kinderen van de school speelden mee, zongen in het koor, of zorgden als ’toneelknecht’ voor een soepel verloop. De naaimachine heeft een week niet stilgestaan in de bovenbouw, de kinderen hebben grotendeels zelf hun kostu ums gemaakt. Ook de attributen en delen van het decor zijn door kinderhanden in elkaar gezet, aangevuld met hulp van ouders en leer krachten. De opbrengst gaat naar Foster Parents, er is gelukkig ook dit keer weer een flink bedrag over te maken. Op zondag 10 september a.s. organiseert Muziekvereniging Prinses Juliana weer haar jaarlijkse vrijmarkt, zoals gewoonlijk op de tweede zondag van september en nu al voor de 27e maal. Een evenement dus wat niet meer is weg te denken van de jaarlijks terugkerende aktivitei- ten van deze niet stilzittende muziekverenig ing. Het hele jaar zijn er door verschillende leden weer allerlei nog bruikbare artikelen ingezameld. Op de komende vrijmarkt zullen deze te koop worden aangeboden. De opbreng sten zijn voor het goede doel, zoals dat heet; de verenigingskas, voor de financiering van de hoge kosten van aanschaf en onderhoud van instrumenten en uniformen, het verzorgen van de opleidingen enz. De talloze kramen op deze vrijmarkt worden niet alleen bemand door leden van MV Prinses Juliana. Nee, integendeel. Verreweg de meeste kramen worden in bezit genomen door aktieve marktkooplieden met hun onvolprezen koop waar en door partikulieren die van deze gele genheid gebruik willen maken om hun over tollige en nog bruikbare spullen op deze atrak- tieve wijze aan de man te brengen. Uiteraard hangt er een prijskaartje aan als men op deze manier zijn/haar spullen wil verkopen. Men kan een kraam huren tegen fl. 45,- voor de hele dag. Aanmelding hiervoor kan geschieden door inlevering van een inschrijfformulier bij de marktmeester, de Heer R. van de Wouw, Raam- ackerstraat 1,5066 XN Moergestel. Telefonisch bereikbaar op 513 2308. Hier kan men ook terecht voor nadere informatie en voor een inschrijfformulier. Het inschrijfgeld dient Zeker is vier jaar vooruitzien erg moeilijk van daar deze tussentijdse rapportages. De com municatie verloopt niet soepel maar het is ook weer niet droevig gesteld als 80 tot 90% wel goed loopt. Dit wil niet zeggen dat er niet naar een optimum gestreefd dient te worden. Gebleken is ook dat directe communicatie met buurten een beter resultaat van veiligheid heeft gegeven. Het gemeentebestuur wilde hier in elk geval mee doorgaan. Gesuggereerde achterkamertjespo litiek bestaat in onze gemeente niet. Wethouder Joop Rakhorst (WD) beloofde ondanks de tegenvallers een sluitende begro ting voor het volgend jaar. Hij weerlegde de cijfers van Noud Smits en kon hem gerust stel len dat de provincie onze gemeente heus niet onder toezicht (Artikel 12) zal stellen. De uitke ring uit de SMB-pot zal beslist hoger zijn dan hier en daar gesuggereerd is. De verkoop van Interfase is heus niet zeker maar er komt wel een uitkering van 3 ton. De wintertuin geeft nog geen aanleiding voor een nieuw voorstel. Hij hoopt echter in het najaar een notitie klaar te hebben met dan concrete voorstellen. Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belangen) pleitte nogmaals voor verbetering van leef- en woonomgeving. ’Binnen de huidige mogelijkhe den moet de gemeente inspringen op de wensen van de bewoners’. Met betrokkenen dient klant gericht en klantvriendelijk te worden omgegaan Wethouder Lambert van den Bosch (CDA) kon mededelen dat de kosten van ambtelijke inbreng voor de golfbaan in rekening zal wor den gebracht. Ook zullen in de toekomst de kosten van afvalstoffen worden doorberekend aan de vervuiler en dit zal tot uitdrukking komen in het nieuwe milieubeleidsplan. Ambities zullen gerealiseerd worden en alles wordt in een financieel kade vastgelegd. Wethouder Ineke Depmann (PvdA) zag fusie tussen het openbaar - en bijzonder onderwijs voorlopig nog niet zitten dat er echter een bestuurlijke samenwerking zou kunnen ont staan zou zij niet vreemd vinden- De wensen van de ouders voor welk soort onderwijs dient gerespecteerd te worden. De komst van een brede school dient per wijk bekeken te worden en daarvoor is goed overleg nodig. Het Cultureel Centrum ligt op koers, in het jeugdbeleid lopen wij niet achter en na de vakantie komt er een onderzoek om samenwerking tussen de diverse ouderenbonden te bevorderen. In tweede instantie was Noud Smits niet gecharmeerd van de opmerking als zou hij onruststokerijplegen. Hij stelde glashard dat er wel taken dienden uitgevoerd te wor den waar tegenover geen middelen stonden. Zelf noemde hij ook geen middelen. Met de wintertuin gaf hij het advies om toch maar de stoppen. Daar waar de fracties verder nog aan op- of aanmerkingen hadden werden deze in tweede instantie van antwoord voorzien. De opposi tiepartijen vroegen uitdrukkelijk notie van hun tegenstemmen op een groot aantal onderdelen van de nota. Hierna volgden nog een flink aan tal voorstellen waarvan de meesten met een eenvoudige hamerslag van de voorzitter wer den afgedaan. Het plan Sonman II vroeg een aantal ontwik- kelingsbesluiten. Hans Denissen (Algemeen Belang) maakte zich zorgen over de hoge grond prijzen. Ad van den Oord en Will van Roessel vroegen aandacht voor een goede landschap pelijk inpassing. Cora Steffens (WD) ver zocht overleg te plegen met betrokkenen wat betreft het onderhoud van het gehele terrein. Ook het aanzicht van de A58 verdiende de nodige aandacht. Wethouder Joop Rakhorst kon de hoge prijzen verklaren. In de verkoop voorwaarden zal ook een anti-speculatiebeding worden opgenomen. Moergestelse onderne mers hebben voorrang om zich daar te vestigen en hoe later de kom-invulling vanwege verla tende bedrijven zal worden geregeld komt met tertijd nog ter sprake. De verontreinigde grond aan de Nijverheidsweg zal voor ééns en voor altijd worden opgeruimd en dat is passend binnen het nieuwe beleid. De grond voor de Orangerie leverde nog wat discussie op. Wethouder Joop Rakhorst zal, indien nog mogelijk, een recht van terugkoop proberen op te nemen in het koopcontract. Wethouder Lambert van den Bosch kon de raad geruststellen want op deze grond rust een recreatiebesteming en deze is aan zoveel pun ten gebonden dat eventuele verkoop, als het eens mis zou gaan, als woningbouwkavels beslist onmogelijk zou zijn. De Bokkenhoek is voortaan in handen van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen. Deze krijgen daar van de gemeende onder bepaalde voor waarden toestemming om daar woningen te bouwen en te verkopen. Toezegging aan Moer- gestenaren zal uitgangspunt zijn. Een hele zit maar een levendige vergadering werd tegen middernacht afgesloten. Na de vakantie zal de raad weer vergaderen maar dat is dan over ongeveer twee maanden. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JULI 2000 Met het Rabo TotaalPakket is alles In één keer goed geregeld. Een gouden Rabocard, 25% korting op de door lopende reisverzekering... Terug van vakantie? Ook thuis maakt het Rabo TotaalPakket het u gemakkelijk, zo regelt u bijvoorbeeld bankzaken 24 uur per dag met Rabofoon en Telebankieren. Meer weten over deze en alle andere gemakken? Stap even binnen of maak per telefoon een afspraak. lil I OW» 5066 PC Moergestel Telefoon (013) 513 1496 Heuvelstraat 20 26 WWW. rabobank.nl Levering van alle bestratingsmaterialen ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013- 533 3321 W. Ketelaars Oirschotseweg 60 S066 CJ Moergestel Tei.(0l3)5l3 1339 Fax (013)513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 v/h Jos Habraken Op vakantie met één zorg minder?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5