Ervaren opperlieden en/of leerling-stratenmakers J. Zwijgers Bestratingen Koningschieten van het Gilde St. Sebastiaan Barbara stichting’openbare BIBLIOTHEEK Jeugdvakantie week: nu of niet meer! Elke donderdag: MTV-avond! Rabobank SOS-HULPCENTRALE Dag en nacht bereikbaar. Voor een goed gesprek van mens tot mens. Jeugd en muziek Roeken, lust of last? Tijdens de kermis gelden voor ons kantoor gewijzigde openingstijden: maandag 3 en dinsdag 4 juli geopend tot 12.30 uur U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaat. Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,Tel. (013) 513 63 73 Wegens uitbreiding van bestratingswerkzaamheden gevraagd: Ik doe mee met de Jeugdvakantieweek Naam: Groep: l-2-3-4-5-6-7-8(*) Telefoon: Uw Rabobank wenst u veel plezier! Voor informatie kunt u contact opnemen met: Kriekenakker 9 5066 MJ Moergestel Tel. 0623-370532 of (013) 513 2660 Belangrijk om te weten: Geen bijzonderheden ik heb epilepsie ik heb suikerziekte ik ben allergisch voor omcirkelen wat van toepassing is evt. aan vullen School: Bienekebolders Graaf van Ursel Hertog Jan Andere school Om ongeveer 12.00 uur zullen de pastor en de burgemeester ieder 3 pijlen op de vogel schie ten om de boom vrij te maken, daarna krijgt de huidige Koning 3 schoten vooraf en kan het Koningschieten beginnen. Als het laatste stukje van de vogel er af is geschoten en de nieuwe Koning zijn Koning schap aanvaard heeft zal hij door de Hoofdman voor een periode van 4 jaar benoemd worden tot Koning van het Gilde St. Sebastiaan Barbara. Daarna zal er in Cafe “’t Stokske” nog een gezellig samen zijn met muzikale ondersteu ning van de formatie 'Trendline’, en heeft men de gelegenheid om de nieuwe Koning te feliciteren. De Overheid van Gilde St. Sebastiaan Barbara Het heeft altijd gekund, maar helaas. Vanwege het grote aantal aangemelde kinderen en het tot nu toe geringe aantal leid(st)ers (we komen nog 50 personen tekort!zijn wij genoodza akt om vanaf 2 juli geen kinderen meer aan te nemen voor de jeugdvakantieweek. Als u vergeten bent om uw kind op te geven of als u het nog niet helemaal weet, tot en met 2 juli kunt u uw kind nog aanmelden. Na 2 juli zal uw kind echt niet meer mee kunnen doen. Overigens bent u sowieso te laat met opgeven, dus wilt u uw land nog aanmelden, dan kost dit fl 30,00. Voor de kinderen van groep 7 en 8 is de mogelijkheid om te kamperen komen te vervallen, omdat alle plaatsen al vol zitten. Dus: kinderen die nog mee willen doen, lever onder staand strookje fl 30,00 uiterlijk 2 juli in bij de Fam. Van lersel, Oostervoortjes 17 (naast het bejaardentehuis) of bij de Fam. Donders, Eijsenbrand 20. Leiding die nog mee wil doen, bel even naar Geesje van den Boer (505 2345) om een groep je te kiezen. Met name ouders zijn nog van harte welkom. U hoeft niet de hele week mee te kunnen draaien, ook als u maar een paar dagdelen kunt, zien wij u graag komen. Samen met een ander kunt u dan wellicht de week volmaken (parttime-leiding). Het Koningschieten is altijd een spannend gebeuren, zal de huidige Koning zijn titel kunnen prolongeren, of hebben andere schut ters ook hun zinnen gezet op de titel van Koning en zullen zij hem tijdens deze spor tieve strijd zijn titel trachten te ontnemen, we zullen het zien op maandag 3 juli. Het dagprogramma ziet er als volgt uit: 8.30 Uithalen huidige Koning Frans van de Sande 10.00: Gildemis voorgegaan door Pastor Harry van den Tillaart. Na de zegen de vendelgroet aan de Burge meester, Pastor, Hoofdlieden en Koningen. Daarna vertrekken de Gilden naar hun Gilde- huis of trefcentrum. 11.30: Gilden St. Joris en St. Catharina halen St. Sebastiaan Barbara uit bij “Café ’t Cen trum” en gaan gezamenlijk met de pastor en burgemeester en andere genodigden naar het Gildeterrein bij “Café ’t Stokske”. Kermismaandag 3 juli: Op maandag 3 juli zal ons Gilde haar 4-jaarlijkse koningsverschieting hebben, op ons Gildeterrein bij “Café ’t Stokske”. Een aantal weken geleden startte Muziek vereniging Prinses Juliana een aktie m.n. op de Moergestelse basisscholen met de bedoeling de jeugd te interesseren voor het gaan bespe len van een muziekinstrument. In dit verband is er inmiddels ook een informatieavond gehou den in partycentrum Den Boogaard op woens dag 31 mei j.l. Dit alles heeft geleid tot de aan melding van een tiental nieuwe aspirantleden. Dezen starten het nieuwe schooljaar (eind augustus) met muzieklessen aan de (Tilburgse Dans en) Muziekschool. Het is mogelijk dat er nog jeugdigen, en misschien ook volwassenen, overwegen om een muziekinstrument (weer) te gaan bespelen. Zo ja, meldt u dan zo spoedig mogelijk aan bij Mevr. T. Smetsers, Oostelvoortjes 12, tel. 513 1976. Deze haast is nu geboden omdat de opgave aan de muziekschool (gesubsidiëerde lessen) gedaan moet zijn vóór 1 juli a.s. Van daar.... Provincie geeft informatie over roeken Lawaaiige broedende roekkolonies of roeken die voedsel zoeken op vers ingezaaide akkers zijn voor sommige mensen een probleem. Sinds jaar en dag is er discussie over het nut of onnut van de roek. Dit leidde afwisselend tot besch- er-ming of juist tot bestrijding van de roek. Ook verwarren veel mensen het dier met de zwarte kraai, de kauw of de raaf. Reden voor de provincie Noord-Brabant om een brochure uit te geven met informatie over de roek, een wet telijk beschermde vogel. De brochure geeft informatie over hoe de roeken leven en hoe men ze kan herkennen. Ook kan men lezen welke problemen zich een enkele keer voordoen, en bij wie men dan terecht kan voor informatie. Ook is beschreven hoe de bescher ming van de roek is geregeld in de wet. Voor meer informatie over roeken kan men terecht bij het bureau Natuur van de provin cie Noord-Brabant, telefoon 073-6808137. De brochure zal de komende maand worden verzonden naar gemeenten en wildbeheereen heden. Het is de bedoeling dat geïnteresseer den de brochure afhalen bij hun gemeente. Voorafgegaan aan het Koningschieten zal ’s morgens een veelkleurige stoet van Gildebroe- ders en Gildezusters met hun trommen, vaan dels en vlaggen door het dorp trekken om het Koningschieten van St. Sebastiaan Barbara publiekelijk kenbaar te maken. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Bibliotheek Moergestel Openingstijden tijdens de zomervakantie Van 3 juli i/m 11 augustus 2000 Maandag: 10.00 - 12.3018.00 - 20.00 uur Dinsdag:GESLOTEN Woensdag:10.00 - 12.30 uur Donderdag:GESLOTEN Vrijdag: 10.00 - 12.3018.00 - 20.00 uur PRETTIGE VAKANTIE MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JUNI 2000 PAGINA 5 Elke zondag om 10.00 uur kunt u luisteren naar MTV-radio! Iedere donderdag kunt u 's avonds om 19.00 en 21.00 uur naar de televisie-uitzending van MTV kijken. Elke laatste donderdag van de maand is er een nieuwe uitzending!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5