Moergestel neemt afscheid van pastor H. van den Broek Moergestel-Nieuws' en de vakantie I Aphrodite Opbrengst collecte AGRO CLEANING P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN AFWEZIG van zaterdag 1 t/m zondag 23 juli UITNODIGING Jaar9 a.s. Zondag presentatie van het nieuwe pastorale team in onze parochie Schepens Tweewielers WOENSDAG 28 JUNI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1103 aO9 Huidverzorgingsinstituut TIP: Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine - die plaatsvond van 5 t/m 10 juni jl. heeft in Moergestel fl. 2.119,60 opgebracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daad werkelijk aan de bestrijding van epilepsie wor den gewerkt. Hartelijk dank aan alle gevers! Maar vooral gaat onze dank uit naar de collec tanten. Met hun inzet is het weer gelukt om het zelfde bedrag te halen als in 1999. Over enkele weken beginnen de vakanties voor de meeste van onze lezers. Zoals elk jaar gebruikelijk gaat ook 'Moergestel-Nieuws’ er enkele weekjes tussenuit... Op de woensdagen 19 en 26 juli en 2 augustus zal 'Moergestel-Nieuws* daarom niet verschijnen. 'Moergestel-Nieuws' verschijnt dus nog twee keer vóór de vakantie. Vriendelijk verzoeken we zowel verenigingen als adverteerders daarmee rekening te houden. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel a.S. WEEKEND: Moergestelse Kermis!!! Het parochiebestuur nodigt u uit hen op zondag 2 juli a.s. te verwelkomen. Tijdens de H. Eucharistieviering van 10.30 uur zal vicaris W. van Meijgaarden onze nieuwe pastor Harry van den Tillaart installeren en onze nieuwe pastorale medewerker Dr. Theo Schepens presenteren. Na de viering is er gelegenheid beide pastores te begroeten in het parochiecentrum, St. Jansplein 9. Daar staat de koffie voor u klaar. leder die beide pastores een warm hart toedragt en hen wenst te verwelkomen in onze parochie is van harte welkom. Het adres van H. van den Tillaart blijft: Van Beekstraat 2, 5282 RV Boxtel Het adres van Th. Schepens blijft: Pieter Bruegellaan 35, 5066 CB Berkel-Enschot Het parochiebestuur Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! PROFILE Onder het toeziend oog van Piet van Hazendonk overhandigt de heer Hulsbosch van Woningstichting St. Joseph de symbolische huissleutel aan pastor Van den Broek. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 helemaal bij ons’ aldus Van Hazendonk, ’u bent een van ons, een echte gezellige bourgondische Moergestelnaar Namens de parochiegemeenschap kreeg de pas tor enkele flessen heerlijke wijn aangeboden en een plankje Franse kaas... ’zodat u vanavond nog lekker even kunt nagenieten van deze gezellige ontmoeting’. Enorme verrassing Nadat burgemeester Kortmann het woord had gevoerd en een karaf met wijn had aangeboden was het de beurt aan Dhr. Hulsbosch van Woningbouwvereniging St. Joseph. Hij kwam met waarschijnlijk het meest verrassende cadeau wat pastor Van den Broek zich maar kon voorstellen. Bekend is dat de nieuwbakken emeritus heel graag in Moergestel blijft wonen; nieuwe woon ruimte baarde hem echter zorgen omdat zijn huidige verblijf aan de Stappen eigendom is van de parochie. Dhr. Hulsbosch kwam met de onverwachte maar zeer welkome oplossing: in het nieuwe plan ’De Korenschuur’ aan de Schoolstraat mag pastor Van den Broek een appartement p HuidverzorgingsinstitL Een plechtige Eucharistieviering in onze parochiekerk op zondag 25 juni jl. bete kende de inleiding tot het officiële afscheid van H. (voor vrienden Herman) van den Broek als pastor van onze parochie. Ruim 27 jaar is de pastor werkzaam geweest in Moergestel. Sober afscheid was de bedoeling Hoe anders was het afscheid dan dat pastor Van den Broek eigenlijk gewenst had. Twee jaar geleden stond hij nog uitgebreid in de pic ture vanwege ’n drietal jubilea die toen gelijk tijdig werden gevierd: het 40-jarig priester schap; het 25 jaar pastor-zijn in Moergestel en het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Dit afscheid moest daarom maar heel sober gebeuren.... De plechtige H. Mis, opgedragen door de afscheid-nemende zelf uiteraard, werd bijge woond door veel vrienden en bekenden van de pastor en naast de parochianen die een plekje hadden gevonden in de overvolle kerk werd thuis massaal gekeken naar de recht streekse TV-uitzending verzorgd door MTV. Woorden van dank Natuurlijk waren er bij het begin van de ont moeting in ’Den Boogaard’ lovende woorden. Voorzitter van het Parochiebestuur Piet van Hazendonk beet het spits af met o.a. een aan tal uitspraken over de pastor zoals die waren uit gesproken door diverse parochianen. ’U hoort We mogen ons gelukkig prijzen dal zo kort na het afscheid van pastor H. van den Broek zijn opvolgers beschikbaar zijn. In dit blad is reeds uitvoerig op hun achter gronden ingegaan. Beiden kunnen bogen op een grote kennis en ervaring op het gebied van geestelijke zorg. Op 2 juli a.s. zullen zij hun taak aanvangen. met parkeerplaats uitzoeken. Dit overweldi gende cadeau kon er komen dankzij de nimmer aflatende zorg van het Moergestelse parochie bestuur dat zich daarvoor had sterk gemaakt. Symbolisch werd alvast de huissleutel aange boden en naar verwachting in januarVfebru- ari 2001 zal de pastor zijn nieuwe woning kunnen betrekken. Voorzitter Piet van Hazendonk deed er namens de parochie nog eens een gesloten couvert bij. ’Om de overgang naar de nieuwe flat enigszins te vergemakkelijken’... ’Staande’ receptie... Vervolgens kregen alle aanwezigen de gele genheid om de pastor de hand te drukken. En wat deze eigenlijk niet wilde gebeurde dan tóch: temidden van vele honderden werd het een staande receptie van talloze vrienden, be kenden en parochianen. Onder hen zagen we o.a. oud-burgemeester Ter Veer en echtgenote en zuster Joke Verhoeven. Had dit ’bescheiden’ samenzijn mogen duren tot de klok van 13.00 uur, diezelfde klok stond op ruim na 14.00 uur toen de laatste gasten de pastor een hand gaven. Een hand uit dankbaarheid voor alles wat pas tor Herman van den Broek in 27 jaar voor de parochie heeft gedaan en betekend, maar ook een hand uit dankbaarheid voor wat hij voor velen persoonlijk heeft betekend. Blijf nog lang in ons midden We hopen hem nog lang in ons midden te hebben zodat hij nog lang kan genieten van alle leuke dingen die hij in de toekomst gaat doen, ’t Is meer dan verdiend... Pastor van den Broek: het ga u goed... (zie ook pagina 9) M.O. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 w ïU n Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. DE FIETSSPECIALIST fa Ui lidwannrninncinctiti ii it - jl I Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g |l7t=rU=T=l=ÏSt=T=l=ï=i=T=4=T=4=T=l=T=4=T=l=T=>=T=lJmST=X=Ta=T=l=T=ïgF Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1