(yemeente^nformatie |J 4 a Wij deden onze Eerste Communie... Zomerconcert Oisterwijks Kamerkoor S Partij van de Arbeid W - H"! bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 op dinsdag 15 juli bij de gemeente ingeleverd zijn. opbrengsten van de jaarlijkse collecte, zoals huisbezoeken aan bejaarden, activiteitengroe- pen voor verstandelijk gehandicapten, onder steuning van alleenstaande minderjarige asiel zoekers, opvang van kinderen met een levens bedreigende ziekte, basisgezondheidszorg voor woestijnbewoners en opvang van kinderen in centra in Namibië, waarin aan hun elementai re behoeften wordt voorzien. De collecte wordt dit jaar weer gehouden in de week van 25 juni tot 1 julimogen we weer op Uw steun reke nen? Bij voorbaat onze dank. Op zaterdagavond 24 juni a.s. geeft het Oister wijks Kamerkoor, dit keer onder leiding van Berry Koltmans, een concert in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Kerkstraat te Oister wijk. Naast de a capella werken van o.a. Stanford, Finzi, Barber worden ook composities uitge voerd van o.a. Edward Elgar. Het OKK wordt daarin begeleid door Rob Nedelhof, pianist. Aanvang van het concert is 20.00 uur en de toe gang bedraagt 11. 10,-. het meer dan de moeite waard zijn, dat belo ven wij u Voor diegenen die het alvast in hun agenda willen noteren, volgen hier de speelda- ta: De musical “Mirakels Mooi” zal worden uitgevoerd in de Kunstkring (de directeur er van komt ook al uit Moergestel: toeval of...?) De première zal plaatsvinden op: vrijdag 27 oktober om 20.00 uur De reprise zal plaats vinden op zaterdag 28 oktober om 20.00 uur De matinee zal plaatsvinden op zondag 29 oktober om 14.00 uur De slotuitvoering vindt plaats op zondag 29 oktober om 20.00 uur Wat de kaartverkoop betreft: waar en wanneer die van start gaat hoort u tijdig van ons. Voor dit moment laten we het bier even bij, maar we komen terug: u hoort nog van ons!!! Tot 15 iuli a.s. Aanvragen van een Koninklijke onderscheiding Ieder jaar worden ter gelegenheid van Konin ginnedag koninklijke onderscheidingen uitge reikt. Vindt u dat iemand die iets bijzonders heeft gedaan of nog doet, een blijk van waarde ring verdient, dan kunt u voor die persoon voor het komende jaar een onderscheiding aanvra gen. Daarvoor heeft u nog even de tijd. De aanvragen moeten namelijk op 1 september bij de Commissaris der Koningin zijn en daarvoor moet bij de gemeente nog een aantal onder zoeken worden verricht. Vraag dus snel aan Bij de gemeente kunt u een formulier afhalen voor het aanvragen van een koninklijke onder scheiding. Wat moet u in elk geval bij uw aanvraag meest uren: welke betaalde en/of vrijwillige functies heeft de betrokkene bekleed of bekleed deze nog; geef alle tijdvakken nauwkeurig aan waar in iemand activiteiten heeft verricht. Geef voorts een indicatie van de hoeveelheid tijd die degene voor wie u een onderscheiding aan vraagt per week, maand of jaar (heeft) besteed(t) aan die activiteiten die tot bijzonde re verdiensten hebben geleid. Zo veel moge lijk informatie over de betrokkene, zijn func- •ties en verdiensten is nodig. Wilt u meer we ten, neem dan contact op met de gemeente, te lefoon 529 1208. Doe het snel, want aanvragen moeten uiterlijk Heeft u al gekeken op onze website? Deze is te vinden via www.do.nl. maar ook via httD:// www.homepages.hetnet.nl/~wilo/index.html Voor reacties kunt u contact opnemen met: Wil Oerlemans, De Looijakker 34, 5066 MS Moergestel, Tel. 513 2132. Fractieberaad i.v.m. raadsvergadering Maandag 26 juni komt de CDA fractie bijeen om haar definitieve standpunten te bepalen voor de door het college gedane raadsvoorstel len van de raadsvergadering van donderdag 29 juni a.s. De fractievergadering begint om 20:00 uur en vindt plaats in de CDA fractie-kamer op de le verdieping van het Raadhuis. Leden en sym pathisanten zijn, als altijd, van harte welkom. Voor vragen en/of suggesties kunt u contact opnemen met onze raadsleden t.w. Ad Mutsae- rs (513 2392), Riky Bergman-van de Loo (513 2407), Guus Bertens (528 2983) en Lambert van den Bosch (528 4538). Raadsvergadering van Tl juni. Aanstaande dinsdag is de raadsvergadering vanjuni. Het is de laatste vergadering voor de vakantie. Door de lengte van de agenda, 23 punten waaronder ook de voorjaarsnota, begint de vergadering al om 17:00 uur. De voorjaars nota geeft inzicht in de huidige stand van za ken van het gemeentelijk bedrijf Ook wordt hier de gelegenheid genomen om voorstellen te doen bestaand beleid aan te passen. Even tueel kan nieuw beleid worden ingevoerd. Het college geeft in de voorjaarsnota ook aan hoe zij de financiën denken te herschikken. In zicht wordt gegeven in de financiële positie en indien nodig worden gelden opnieuw (her)verdeeld. Ook de andere agendapunten zijn de moeite waard. Zo word er gesproken over exploitatie van het plan de laarakkers, de ontwikkeling van plan Sonman II en de begro ting van het RIO. Kortom, te veel om op te noemen. De PvdA gaan al deze punten bespre ken en het wordt weer een interessante discus sie waarbij u niet mag ontbreken. U bent dan ook van harte welkom. Wij komen bijeen op maandag 26 juni. Aanvang 19:30 uur in bet gemeentekantoor. Wij hopen u daar te mogen begroeten. Rode Kruis Oisterwijk e.o. Collecte 2000 Eind juni, terwijl het Europese voetbal-kam- pioenschap naar z’n hoogtepunt toe gaat, staan duizenden vrijwilligers van het Rode Kruis klaar om op pad te gaan voor de grote jaarlijk se collecte. Ook zij hopen volop te scoren. Er zijn twee grote verschillen, het aantal doelen (namelijk veel meer dan twee) en de uitslag. Want de winnaars staan bij voorbaat vast. In de media wordt door middel van spots al ge ruime tijd aandacht besteed aan het thema waarmee het Rode Kruis dichterbij wil komen: SAMEN KOMEN WE OVERAL. Het Rode Kruis komt op voor groepen men sen die in nood verkeren, maar geen aandacht krijgen. Mensen die ver weg of dichtbij in een isolement zitten. Slachtoffers van rampen, “Vergeten rampen soms, omdat de media geen interesse meer hebben of - erger nog- omdat media en hulpverlening de toegang wordt geweigerd. Dankzij de neutrale opstel ling en een internationaal netwerk wordt de hulp van het Rode Kruis vrijwel altijd en over al toegestaan. Vergeten wordt wel eens dat het Rode Kruis in de eerste plaats zeer actief is in eigen land. Veel projecten worden mogelijk gemaakt met de Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 Hoezo ’Mirakels Mooi’? Eigenlijk is dat heel simpel uit te leggen: “Mirakels Mooi” is de titel van de musical die de stichting Musivo 2000 eind oktober in de Oisterwijkse Kunstkring uit gaat voeren.’ “Mirakels Mooi” is het eveneens dat daaraan een aantal Moergestelnaren heel actief meewer ken (en u kent ze, want zo werkt dat nu een maal in Moergestel: niemand blijft daar ano niem!) “Mirakels Mooi” is het enthousiasme waarmee iedereen vanaf het allereerste begin aan de slag is gegaan om van deze musical een succes te gaan maken. “Mirakels Mooi” zal de bandopname gaan worden die uw eigen Moergestelse omroep MTV straks gaat maken van onze uitvoering (daar hebben wij uiteraard alle vertrouwen in: we beginnen die ’lui’ al steeds beter te kennen). “Mirakels Mooi” is het te merken dat u ons vorige artikeltje in ’Moergestel-Nieuws’ hebt gelezen; dat bleek uit de reacties, waarbij steeds de vraag naar boven kwam: “waar gaat die musical eigenlijk over”? Graag willen wij alvast een klein tipje van de sluier oplichten door u iets meer te vertellen over de inhoud van de musical, maar ook niet meer dan ’n “tipje van de sluier” omdat we nog steeds hopen dat u straks in grote getale zelf het uiteindelijke resultaat zult komen bewon deren. De musical Mirakels Mooi speelt zich afin een plattelandsdorpje ergens in Nederland, om streeks de jaren ’30. De mensen leven er in alle rust en vredig met elkaar. Eigenlijk valt er niet zo veel spectaculairs te beleven in dat dorpje; alles en iedereen gaat er zijn eigen gangetje en men kan het er prima met elkaar vinden. Dat blijkt vooral uit die momenten dat men elkaar treft bij het dorpscafé op het dorpsplein. Daar wordt het dorpse en onderlinge wel en wee da nig uit de doeken gedaan. De betrekkelijke rust lijkt dan ook danig verstoord te worden, als er vrij onverwacht twee zwervers het dorp met hun bezoek komen “vereren”. Deze zwervers (Wout en Dirk voor ’intimi’) brengen behoor lijk wat deining in de gemoederen door de manier waarop zij zich binnen het dorp mani festeren (en hoe of wat dat inhoudt, verklap pen we natuurlijk nog niet!) Zij brengen het dorp in iedere geval behoorlijk in beweging; ga daar maar rustig vanuit! Gelijktijdig blijkt er in het dorp ook nog een onmogelijke liefde op te gaan bloeien tussen een boerenzoon en een zwakbegaafd meisje. Hoe los je dat als moe der op, zeker als die moeder ook nog eens een wanhopige weduwvrouw is en naarstig op zoek naar een geschikte kandidaat voor zichzelf. Trouwens: er blijken meer “zoekenden” in dat dorpje rond te lopen. O ja: nogal een pikant detail is het, dat tijdens iedere uitvoering een heuse bevalling staat te gebeuren (schrik niet; het komt nu eenmaal zo uit, maar alles is per fect geregeld en waarschijnlijk zult u het pas achteraf merken). Ziehier, enkele details uit onze musical waar van wij hopen dat u die zelf zult komen bekij ken en komen beluisteren. Alles bij elkaar zal Wandelavondvierdaagse Een kort tussenberichtje van de Wandelavond vierdaagse, omdat de evaluatievergadering pas over enkele weken zal plaats vinden, melden we dat de wandelaars wel in de gelegenheid worden gesteld eventueel hun medaille te rui len als deze door omstandigheden verkeerd in de enveloppen terecht is gekomen. U kunt uw medaille ruilen op maandag 26 juni tussen 18.00 en 20.00 uur bij het secretariaat Krijtenbogtstaat nr. 2 in Moergestel. De organisatie van de Wandelavondvierdaag se in Moergestel. Inventarisatie bovengrondse tanks voor opslag van propaan In het buitengebied van Oisterwijk zijn nogal wat bovengrondse tanks voor de opslag van propaan aanwezig. Dergelijke tanks vallen meestal onder de werkingssfeer van het Besluit opslag propaan milieubeheer. Soms is een ver gunning op grond van de Wet milieubeheer nodig. Belangrijk is dat de tanks voldoen aan de voorschriften van het Besluit opslag prop aan milieubeheer of de milieuvergunning. Deze voorschriften hebben onder andere be trekking op de vereiste afstand van een prop- aantank tot woningen en andere gebouwen. Bovendien moeten de tanks regelmatig wor den gekeurd door de Dienst voor het Stoom wezen. Wij zijn op dit moment bezig met een inventa risatie van alle bovengrondse propaantanks in Oisterwijk. Wij vragen u daarom om -indien u dat nog niet heeft gedaan- uw tank te melden bij de productgroep Milieu van de gemeente (dhr. P van de Snepscheut, tel. 529 1288). U kunt bij hem ook terecht voor al uw vragen over propaantanks (bijvoorbeeld over de gel dende voorschriften). Zo snel mogelijk na uw melding zullen wij con troleren of uw tank voldoet aan de voorschrif ten, zodat u er zeker van bent dat uw tank vei lig is. Immers, u bent en blijft verantwoorde lijk voor uw propaan tank. KA1RAKELS KAOO1 I I Hl |g y J A BI MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JUNI 2000 •ESTEL 'i - PAGINA 11 HEUKELOM OISTERWIJK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 11