^emeente'/hformatie Wégens vakantie gesloten van 19 juni t/m 3 juli Aphrodite ’t KERKTOREN Zo is er maar éénl Ponyclub F.E.V.I.O.R. GEMEENTE BELANGEN Laatste mededelingen over de Roefeldag 24 juni PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitlslag van de wedvlucht gehouden op zaterdag 3 j uni 2000 vanuit Monducon over een afstand van 609 km. Aan deze wedvlucht namen 34 oude duiven deel. Ze werden gelost om 6.30 uur bij een temperatuur van 23 graden Celsius met oostnoordoosten wind 2, licht bewolkt. L.R. F.E.V.I.O.R. GroenLinks fractiejournaal Moergestel restaureert zijn oudste monument Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Bouwvergunningen/meldingen Verkeersmaatregelen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG14 JUNI 2000 PAGINA 7 .2e prijs ,2e prijs i Uitslag 7 mei te Best Hanneke Mols, Helma, Cat. D klasse L le prijs Uitslag 4 iuni te Wintelre Harm van Elderen, El JoliCat. D klasse B 4e prijs De toren is het oudste monument van Moergestel. Het hoogste monument van ons dorp is hard toe aan een opknapbeurt. Dat kost handenvol geld. ....5e prijs Dressuur ....3e prijs ,3e prijs .4e prijs .3e prijs .le prijs ,2e prijs .4e prijs .3e prijs Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 GB is Afsluiting seizoen Op 16 juni wordt het seizoen weer afgesloten met een gezellig potje voetballen en daarna buffelen van de barbecue. We beginnen om 20:30 met voetballen. Iedereen is van harte welkom. de ladders, zal conform de Arbo-wet worden aangepast. Hoe dit precies gaat worden zal nog worden toegelicht. In voorbereiding is herstel van het angelusklokje boven de absis van de kerk zodat het zijn functie (zo mogelijk automa tisch) weer kan uitoefenen. De wijzerplaten zijn gedemonteerd, wat uiter aard heel gemakkelijk ging via de steiger. Ze zullen worden hersteld van de “vogelschade” waarbij vooral ook de verlichting zal worden verwijderd. Deze is bovendien overbodig nu de toren de gehele nacht in fluid-light staat. De wijzerplaten worden, na opnieuw verguld te zijn, pas weer aangehracht nadat de steiger is afgebroken. Dit om beschadiging bij het ver wijderen van de steiger te voorkomen. Dit is eenvoudig uit te voeren met een hoogwerker. Tot zover deze berichtgeving. Wordt vervolgd. Superdisco! Op zaterdag avond 17 juni a. s. voor de laatste keer dit seizoen de SUPERDISCO Deze avond is voor de jeugd vanaf 11 jaar. Daarom blijft het op deze avond ook een uur later open dan de vorige week, n. 1. van 20:00 uur tot 23:00 uur. Entree: f2,50. Roefeldag Let op! Op zaterdag 24 juni de Roefeldag. Neem een kijkje achter de schermen bij winkels, be drijven en verenigingen in Moergestel! Houdt goed de berichten hierover in de lokale kran ten in de gaten bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 Op maandag 19 juni komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende raadsvergadering. Tijdens deze vergadering zal de agenda van raadsver gadering van dinsdag 27 juni besproken wor den. aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2' etage kamer 7. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot het vast stellen van de voorjaarsnota. Het voorstel tot het nemen van diverse besluiten in verband met de exploitatie van het plan Laarakkers. Het voorstel tot het nemen van diverse besluiten in verband met de ontwikkeling van het plan Sonman II. Het voorstel tot het vervangen van de riolering en de reconstructie van de Tilburgseweg. En het voorstel tot het sluiten van een exploitatieovereenkomst met Aannemers bedrijf Gebr. Janssen B.V. Voor meer infor matie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora tel. 528 8526, Jan Oerlemans tel. 513 2239, Piet Meeuwis tel. 528 4678 of Cees Rijnen tel. 528 8133. Of bij het sec retariaat Frans van lersel tel 528 2500. Bezoek ook zeker onze website via www.do.nl in het keuzemenu “het gemeentekantoor” Tot maandag 19 juni om 20.00 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met “De Beste Kijk op Elke Wijk” Alles is rond: de bedrijven weten dat we komen, de vrijwilligers zijn uitgenodigd voor de informatiebijeenkomst op 19 juni en de kinderen weten in welk groepje ze zitten. Wel willen we nog even laten weten dat we op 24 juni 2000 vertrekken, eten en afsluiten in Ontmoetingscentrum De Waterhoef aan de Terburghtweg in Oisterwijk. Dit is het gemakke lijkst te vinden door op De Lind in Oisterwijk richting Oirschot (Gemullehoeken-weg) te rij den en bij de stoplichten linksaf te slaan. Deze weg blijven volgen tot U aan de rechterkant De Waterhoef ziet. De kinderen worden tussen 09.00 en 09.30 uur verwacht in De Waterhoef, waar zij hun begelei- der/ster voor die dag kunnen vinden bij het routenummer. Als je het kaartje kwijt bent kun je je melden bij de organisatie. Er zijn lijsten met daarop de namen van alle kinderen en dan hebben we je groepsnummer al snel gevonden. De groepen met nummer 25 t/m 48 vertrekken iets eerder; zorg dus dat je op tijd aanwezig bent! De meeste groepen zullen rond 15.00 uur weer terug zijn in de Waterhoef. De groepen 1 t/m 24 en 84 komen wat later terug; dit stond ook al op je kaartje dat je bij de inschrijving kreeg. Tussen de middag komen alle groepen terug in de Waterhoef om gezamenlijk te eten. Je moet wel even zelf wat brood meebrengen; wij zor gen voor drinken. Voor het Thuisfront” geven wij ook nog even het telefoonnummer van de Waterhoef: 521 6418. Daar zijn de hele dag mensen aanwezig die weten waar iedereen is in geval van calamiteiten. Er zijn wat wijzigingen gekomen in de oor spronkelijk geplande routes, maar met de voorkeur van de kinderen is zo veel mogelijk rekening gehouden en we kunnen wel verk lappen dat IEDEREEN een erg leuk pro gramma heeft. Zonder de inzet van ongeveer 70 enthousiaste vrijwilligers, 45 bedrijven en onze sponsors zou deze ONTZETTEND LEUKE DAG voor kinderen niet mogelijk zijn. Wij willen nu dus al iedereen bij voorbaat hartelijk bedanken!!! De sponsoren hebben wij reeds in eerdere artikelen genoemd: nu willen wij even alle bedrijven, verenigingen en instellingen bedanken die hun deuren wilden openstellen maar waar we geen gebruik van kunnen maken. Deze hebben uiteraard al net jes bericht gehad. De bedrijven waar we WEL naar toe gaan zijn: In Moergestel: Aspergekwekerij Hamilton, Bakker van Hulten, Becx Tuinmachines, Fysiotherapie van den Meijdenberg,Huize Stanislaus, MTV, Boerenbond, Brandweer, Donkers Autoschade, Masperhoeve, Cafetaria Epi, Standerdmolen, Moergestel-Nieuws en Slagerij van Zon. In Oirschot: Rijkswaterstaat en in Oisterwijk: Bert’s Bike Shop, Hendrikx Matrijzen, Elektrotechniek Teurlings, Action Sportcentre, Stratenmakersproject Gemeente Oisterwijk, Emte supermarkt, kinderboerder ij de Cirkel, Brandweer, Rode Kruis, Auto Uitslagen: M. van de Wiel 1 (6 mee) L. Kennes 2-7-8 (18 mee) Th. Colsen 3 (4 mee) A. van Hulten 4-5-6 (6 mee) Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op zaterdag 3 juni 2000 vanuit Creil over een afstand van 320 km. Aan deze wedvlucht namen 97 oude duiven deel. Ze werden gelost om 8,00 uur bij een temperatuur van 23 graden celsius met oostnoordoosten wind 2, licht bewolkt. Uitslagen: Th. Colsen 1-6-7-21-22-25 (11 mee) L. van den Branden 2-9-11-12 (11 mee) L. van Boxtel 3-10-13-17-19 (15 mee) A. Westgeest 4-16-18-20-23-24 (16 mee) L. Kennes 5-14-15 (18 mee) A. van Hulten 8 (10 mee) Eerst getekende kampioenschap 2000 nieuw: L. van Boxtel 29, L. van den Branden 41, Th. Colsen 82, J. van Drunen 28, A. van Hulten 45, L. Kennes 3 1, A. Westgeest 37, M. van de Wiel 17. Oisterwijk, Hondsberghoeve, Pannenkoeken huis Struifkabouter, R.K.S.V. voetbal, Kwekerij Zonneweelde, Zwembad Staalbergven, poli tiebureau, gevangenisvoorlichting, Gilde St. Sebastiaan, Restaurant Kriti, garage Wolfs en Verkerk, Edah supermarkt, Blindenvoorlichting (J. Stokkermans/R. Snoeren), Hoveniersbedrijf Klerks, Ijssalon Matteo, Volkstuinvereniging Westend, Zorgcentrum De Vloet, Danscentrum Robben en Autobedrijf P Kuijpers. De vrijwilligers willen we er aan herinneren dat op MAANDAG 1 9 juni a.s. om 1 9.00 uur in de Waterhoef vrij willigers-instructie-avond is. Voor vragen kunt u terecht bij het secretari aat: Rian Joosen, De Schelf 14, 5061 DW Oisterwijk, tel. 528 8443. Rootven en Kloosterlaan; St. Jansplein; Kloosterlaan tot aan de kruising met de Boonhofstraat; Schoolstraat vanaf de kruising Scheerman. Tevens zijn vanaf de kruising met Rootven de volgende wegen tijdelijk afgesloten als de Reuzenoptocht voorbij trekt: Kloosterlaan; Pr. Irenestraat; Kruysackerstraat; Pr. Mar- grietstraat; Kerkstraat. Zodra de optocht is gepasseerd worden de wegen weer vrijgegeven voor het verkeer. Folklore Manifestatie van 10.00 tot 19.30 uur: Industrieweg vanaf de kruising De Aanstede; Oisterwijk seweg vanaf het Rootven tot aan de kruising met de Aanstede; Raadhuisstraat tussen Rootven en Kloosterlaan; St. Jansplein; Kloosterlaan tot aan de kruising met de Boonhofstraat.; Oirschotseweg vanaf De Stappert tot aan de Heiligenboom. Omleidingen: van Tilburg naar Oirschot: Vanaf de Tilburgseweg via de Akkerweg, Oisterwijkseweg, Waterhoefstraat, Stokske, Heiligenboom naar Oirschot. - Van Oirschot naar Tilburg: dezelfde route in tegen gestelde richting. 21 mei Geldrop Dressuur Boudewijn Hopstaken, Sultan, B. Springen Frans Burgers, Myra, Z 28 mei Duizel Boudewijn Hopstaken, Sultan, B. Springen Frans Burgers, Nester, B8e prijs Dennis van Mensvoort, Quandor, Z...le prijs 1 juni Wintelre Dressuur Anke Sarnoy, Linardo, L Springen Wendy Busselaar, Patatino, B Paul Donkers, Nadine, L Dennis van Mensvoort, Lady, M Paul Donkers, Mona-Lisa, M Paul Donkers, Lilia, D 3 juni Vught Dressuur Boudewijn Hopstaken, Sultan, B Boudewijn Hopstaken, Sultan, B 4 juni Oerle Springen Frans Burgers, Orgo, B4e prijs Frans Burgers, Myra, Z2e prijs Prijswinnaars van harte proficiat met het behaalde succes! AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN In week 23 zijn de volgende meldingen binnengekomen: - het bouwen van een vleesvarkensstal aan de Oirschot seweg 65; - het bouwen van een vleesvarkensstal aan Heuvelstraat 31. Bouwvergunning is verleend voor: - het vergroten van het woonhuis van Rijckevorsellaan 10. Tijdelijke verkeersmaatregelen Nederlands Folk lore Festival l.v.m. het houden van het Nederlands Folklore Festival op zondag 18 juni zijn de volgende verkeersmaatrege len genomen. De volgende wegen worden tijdelijk voor alle verker afge sloten, behalve voor voetgangers: Reuzenoptocht 12.15 tot 14.00 uur Industrieweg vanaf de kruising Aanstede; Oisterwijkseweg vanaf het Rootven tot aan de Industrieweg nabij de aansluiting Akkerweg; Tilburgseweg vanaf het Rootven tot de Krijtenbogtstraat; Rootven; Raadhuisstraat tussen Bericht uit de bouwvergadering Zoals bij ieder bouwactiviteit worden ook bij de restauratie van onze toren regelmatig bouwvergaderingen gehouden, waarbij onder andere aannemer en uitvoerder verslag uit brengen en samen met de toezichthouders van Bisdom, Gemeente en Parochiebestuur verdere voortgang bespreken. Zo kunnen onvoorziene problemen snel worden opgelost. Als toezicht houder hierbij wil ik trachten U van de voort gang op de hoogte te houden. Niet alleen staat de toren in de steigers, maar is naar voorschrift van de Arbo-wet, volledig ingepakt (in het groen), zodat er niets van de aktiviteiten te zien is. Wel is er soms iets te voelen als U dicht inde buurt komt bijvoorbeeld bij het schoonspuiten wat is gebeurd om mos- en algengroei te ver wijderen. De restauratie vordert gestaag kan ik U berich ten. Toch rijzen er vragen over vroegere restau raties. Vooral ten aanzien van stukken metsel werk uit 1931, bij de bouw van de huidige kerk aangebracht. Er zijn toen nieuwe stukken ingezet, vooral in de Zuid-West hoek, waarbij hardere stenen zijn gebruikt dan de oor spronkelijke en zeer harde cementspecie; weinig zand, bijna alleen cement. Tevens zijn deze voegen tijdens het metselen meteen afgestreken. Hierdoor zijn voeg- en metselwerk een geheel en is de voeg niet uit te hakken zonder het metselwerk te beschadigden. Gelukkig is de toestand van deze stukken zodanig dat ver vanging niet strikt noodzakelijk is; dus toch een probleem minder. Het nieuw aan te brengen voegwerk wordt qua kleur zodanig aangepast dat geen of zo min mogelijk “verstelwerk” te zien zal zijn. Zoals in het begin reeds ongemerkt is de toren door Agrocleaning “in bad gedaan”. Mos en algen groeien in het metselwerk en verstoren zo de structuur. Ze moeten dus worden verwij derd. Later zal deze firma ook de klokken zolder en de spits inwendig schoonmaken en uiteraard zonder water; dit alles is immers hout. Daarna kan het hout zo nodig worden behan deld, met een conserveringsmiddel. De beide dakkapellen aan de voet van de spits zullen worden vernieuwd en kapotte leien worden vervangen. Het inwendige van de toren, vooral jongerenwerk moergestel Al vragend bij verschillende mensen, blijkt dat het idee over “de oppositie-partij” een hele ver keerde is. NEEN; wij schoppen niet overal tegenaan Wat we wel doen is de politiek vanuit een andere hoek bekijken. Solidair, milieubewust en soci aal. Door deze insteek zijn wij inderdaad het niet altijd eens met de coalitie zoals wij die in onze gemeente kennen. Maar onze ideeën wor den WEL altijd goed beargumenteerd; we -- schoppen niet zomaar om te schoppen. Wij proberen met redelijke en doordachte argu menten onze idealen uit te dragen. Zoals u het wilt: de luis in de pels te zijn. Soms blijkt dat nodig te zijn; we geven onze collega’s van de andere politieke partijen stof tot nadenken. En ja hoor; soms moeten ze ons gelijk geven. Misschien denkt u ook uw steentje te kunnen bijdragen. GroenLinks nodigt u van harte uit om mee te denken. Wij zullen op maandag 26 juni weer aanwezig zijn op de bovenste verdieping van het raadhuis voor onze frac tievergadering. Deze keer bespreken we de zo belangrijke voorjaarsnota door; maar ook prat en we o.a. over de nieuwe industrieterreinen, het opruimen van verontreinigde grond, het onderwijsachterstandenplan en een recon structie van de Tilburgseweg. Mocht u nog vragen hebben; u kunt altijd con tact opnemen met onze fractievoorzitter Ad van den Oord, tel.nr. 528 8564. Tot ziens

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7