Schaatsclub skeelerde naar Den Bosch Audacia E3 werd kampioen!!! Vogels FietsPlus beloont winnaar. erlands Nedt Fes ti Non stop Afrika in Natuurtheater Steervolle voorstelling door toneelgroep Trappaf De schouders onder een muzikaal monument «4 - St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg r iva! De 85 rijwielzaken, aangesloten bij FietsPlus hebben in de periode vóór Moederdag een opmerke lijke bloemenactie gevoerd. De klanten werden uitgenodigd deel te nemen aan een slagzinwedstrijd, waarbij het de bedoeling was een originele slagzin over het onderwerp FietsPlus te bedenken. Onder het motto ’FietsPlus verrast moeder niet alleen op Moederdag’ ontvangen de winnaars de komende 30 weken om de veertien dagen een vers boeket ter waarde van fl. 35,-. Zo zullen er in de komende periode in totaal 1200 boeketten worden afgeleverd bij de winnaars van de slagzinwedstrijd. De bloemenactie wordt ondersteund door Agu, Batavus, Enra, Gazelle, Giant, Fast Rider, Sparta, Union en Vredestein. Via Vogels FietsPlus in Moergestel gaan de bloemen naar de familie Franken, Heiligenboom 22. Proficiat! De laatste tijd ook al eens iets gehoord, gelezen of gezien over de aktie die Muziekvereniging Prinses Juliana gestart is? Doel ervan is het struktureel verbeteren van haar financiële posi tie. Dit is hard nodig wil dit niet weg te denken muzikaal monument in onze gemeenschap in stand gehouden kunnen worden. Welke mogelijkheden zijn er om uw steun te laten blijken? Donateur: elke bijdrage is welkom. Vanuit het verleden kenden we reeds deze vorm van onder steuning. Vriend van Muziekvereniging Prinses Juli ana: een jaar lang (minimaal) fl. 10,- per maand. Sponsor: veelal vanuit het bedrijfsleven doch een must is dit niet; gedurende 2 jaar minimaal fl. 500,per jaar. Hoofdsponsor: enkelen zullen hiervoor kiezen, exclusiviteit scoort hier zeer hoog; 3 maal jaar lijks fl. 5000,—. Waar u ook voor kiest; uw keuze kan te allen tijde ingaan. De eerste resultaten kunnen al gemeld wor den, in iedere categorie zijn al aanmeldingen! U bent toch ook van de partij Natuurlijk komt bij zo’n aktie de liefde van 2 kanten; m.a.w. muziekvereniging Prinses Juliana biedt ook wat in ruil voor de geldelijke ondersteuning: er zijn mogelijkheden op het muzikale vlak en ook op het gebied van mar keting, promoting, grotere naamsbekendheid. In onderling overleg kan een pasklaar plan worden opgesteld. Binnenkort volgt huis-aan-huismailing en zal ook het bedrijfsleven in Moergestel worden aangeschreven. Eind oktober volgt een grootse gala-avond waarop alle donateurs, vrienden, sponsors en hoofdsponsors zullen worden uitgenodigd. Al naargelang de “inzet” zullen alle genodigden op hun beurt ook weer (meerdere) personen kun nen uitnodigen. Dit wordt dus een gelegen heid bij uitstek voor exclusieve contacten! Uw schouders passen ook onder ons muzikaal monument! Hier wilt u toch ook aan mee doen en erbij horen? Steenst <- Industrie; ne Dongen telefoon 0112 Juni: Themamaand CVA (beroerte) In de maand juni besteedt het patiëntenser vicebureau van het St.Elisabeth Ziekenhuis extra aandacht aan het ziektebeeld CVA. CVA betekent Cerebro Vasculair Accident, meestal spreekt men over hersenbloeding of beroerte. Eik jaar krijgen naar schatting 26.000 mensen een beroerte. Wat is een CVA? Bij een beroerte ontstaat er een storing in de bloedtoevoer naar de hersenen. Door een tijdelijk zuurstofgebrek valt een deel van de functie van de hersenen uit. Mensen kunnen hierdoor geheel of gedeeltelijk verlamd raken, niet meer goed praten of soms anders reageren dan voor hun ziek zijn. Voor de patiënt zelf, maar ook voor de omgeving is het niet altijd gemakkelijk om met dit functieverlies om te gaan. Mensen dreigen dan ook snel verkeerd begrepen te worden of in een isolement te raken. Brochures verkrijgbaar De Nederlandse Hartstichting heeft een bro chure uitgegeven met de titel “Beroerte en dan?”.De brochure is vooral bestemd voor mensen die omgaan met patiënten die een beroerte hebben gehad. Men geeft verklaringen voor hun gedrag en adviezen voor omgaan met CVA patiënten. De brochure is gratis te verkrij gen op het patiëntenservicebureau. Tevens ligt op het bureau informatie over de vereniging “Samen Verder”. Deze vereniging heeft tot doel het geven van voorlichting, het bevorderen van onderling contact, behartigen van belangen en het stimuleren van de activiteiten voor en door de leden. Men wil dit doet bereiken door het organiseren van regionale activiteiten. Bovengenoemde en andere folders liggen voor u op het patiëntenservicebureau. Het is van maandag tot en met donderdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Op vrijdag van 9.30 uur tot 12.30 uur. Het bureau is ook telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 539 2721. CDA-beraad Donderdag 8 juni a.s. vindt het eerstvolgende CDA-beraad plaats. Het CDA-beraad is algemeen van aard en wordt één maal per twee maanden gehouden met als doelstelling te komen tot een actuele vor mgeving van het christen-democratisch ge dachtengoed binnen onze Oisterwijkse gemeen schap. Dit met het doel méér mensen, jong en oud, te betrekken bij besluitvorming die ons allen aangaat. Het hoofdthema voor a.s. donderdag is de gemeentelijke voorjaarsnota 2000. Leden, sym pathisanten en geïnteresseerden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst die zal worden gehouden op 8 april a.s. om 20:00 uur in de Raadszaal van het Gemeentehuis aan de Lind in Oisterwijk. Voor vragen en/of suggesties aan gaande het CDA-beraad kunt u contact opne men met Lambert Van den Bosch (wethouder, tel. 528 4538) en Ad Mutsaers (fractievoorzit ter, tel. 513 2392). Lang verwacht en dan toch nog gekomen: de kampioensfoto van de E3 van Audacia! In de laat ste wedstrijd werd gewonnen met 13-1 van Blauw Wit uit De Moer. Jongens: van harte profici at met het behaalde kampioenschap! Op de foto v.l.n.r.: stand: Eduard (leider), Sven, Davy, Erik, Peter, Anco (trainer). Zittend: Roel, Mickey, Pim, Bart, Freek. Niet herkenbaar op de foto Huub (leider). In samenwerking met Mundial wordt Natuur theater Oisterwijk op woensdag 14 juni vanaf 14.’)0 tot 17.00 omgedoopt tot een stukje West- Afrika. Allerlei Afrikaanse muziekinstru menten, kostuums, zang, bodypaint en dansen zullen de revue passeren. De oorspronkelijke cultuur loopt als een rode draad door de voor stellingen. Twee Afrikaanse groepen La Troupe Lenga Zekoua Seraphin zullen dit met enorme spontaniteit, zelfverzekerdheid en ent housiasme brengen. La Troupe Lenga Het dorpje Latou in Burkina Faso bergt een groep zeer opmerkelijke weeskinderen. Kinde ren tussen de 6 en 18 jaar die musiceren, dansen en zingen als ware virtuozen. Samen vormen ze de groep ’La Troupe Lenga’, Een collectief dat de eigen cultuur met rots presenteert door middel van gedichten, rituele dansen, theater en muzikale hoogstandjes. Het Natuurtheater Oisterwijk heet u welkom op woensdag 14 juni vanaf 14.30 en laat u genieten van ’n stukje Afrika. Entree fl 5,- voor jong en oud. De première van “Bennies Boomhut Bende” door toneelgroep Trappaf in het Oisterwijkse openluchttheater werd door ruim 450 mensen bezocht. De weersomstandigheden waren voor een open luchtspel ideaal, droog en niet te warm. Het stuk begint met het vrolijke clublied van Bennies bende. Deze vrolijkheid wordt echter snel verstoord wanneer Goof de Kuif met zijn bende op solexen en brommers het speelplan oprijden. Iets wat alleen tijdens een voorstelling in het openluchttheater mogelijk is. Deze eerste confrontatie is de aanzet voor een spannende strijd tussen, enerzijds mijnheer Krielaard met zijn kuivenbende, en anderzijds mevrouw Witjes bijgestaan door Bennies Bende, haar dochter en twee vriendinnen. Bennie Sjak en Fons hadden met hun optreden en hun verschijning de lachers op de hand. Een wel erg komisch “scoutinggroepje” uitge dost in lederhosen, padvinderstenue en als onvervalste Nerd. Beide partijen wisten telkens opnieuw weer listen te verzinnen om elkaar de loef af te steken. Aan het eind van het stuk loopt het echter helemaal uit de hand, komt mijnheer Krielaard tot bezinning en ziet de ernstige gevolgen van het blindelings willen realiseren van zijn komkommerkoekjesfabriek onder ogen. Hij belooft zijn leven te beteren en wil met zijn oude schoolbankliefde helemaal opnieuw begin nen. Een Happy End dus. De spelmomenten worden afgewisseld met vrolijke maar ook wat ernstigere liedjes die door alle spelers worden gezongen. Zij worden daarbij begeleid door een heus orkest, dat ook vóór de voorstelling en tijdens de pauze voor een gezellige sfeer zorgt. Tijdens de komende pinksterdagen kunt U met het hele gezin nog naar een voorstelling van “Bennies Boomhut Bende”. Aanvang 14.30 uur en een vriendelijke entreeprijs van fl. 3,00. Het stuk duurt inclusief pauze onge veer twee uur. Schaatsclub ’De Vennen’ heeft weer een nieuwe activiteit aan haar zomerprogramma toegevoegd: als variant op het tradionele dauwtrappen skeelerde op zondagochtend 14 mei in alle vroegte een tiental leden naar Den Bosch. Het peloton skeeleraars bestaande uit 2 dames en 8 heren werd begeleid door 4 fietsers en een volgwagen. Via een prachtige, door Mathieu en Richard Bruurs uitgezette route over rustige wegen, werd na een toch van 33 km. Den Bosch bereikt. Hier werd door de clubsponsor i.s.m. de club een kop koffie met een welverdiende ’Bossch Bol’ aangeboden. 7 Van de 10 deelnemers skee- lerden vervolgens via een kortere route terug naar Moergestel. Mede dankzij het prachtige weer kan schaatsclub ’De Vennen’ terugkijken op een zeer geslaag nieuw evenement dat volgende jaren zeker een vervolg zal krijgen. Wellicht kan het aantal belangstellenden dan zo groot zijn dat er in 2 verschillende niveaugroepen gereden kan worden. Op de foto: De skeeleraars met begeleiders voor de St. Jan in Den Bosch. I L t PAGINA 9 '"I' moe MOERGESTEL 18 JUNI 2000 HEUKELÓM' OISTERWIJK MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JUNI 2000 1 '■ESTEL *T|

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9