Applaus voor Ermelindis en Mie ’t Toneelvereniging in Haghorst viert feestje met publiek ■f llS n- fl I I j I' F.< - 1 PI1 5 lp In Reuzen voor de eerste keer buiten het dorp op stap A/ecfl Festl IF©l]Bsl]©ir® iva! Zonnebloemloterij Wendy van der Zanden op 4 afstanden bij de top-24 E.H.B.O.-nieuws Collecte rr. u K <0-2 Vijf maanden na hun geboorte en doop in Twee van de drie nieuwe reuzen zijn afgelopen zondag voor de eerste keer buiten de eigen gemeenschap op stap geweest. Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie namen deel aan een internationale reuzenstoet in Maastricht. Dit tweetal én de begeleidende groep van dertig mensen uit Moergestel en Heukelom boekte veel succes. het kader van de millenniumviering zijn deze twee reuzen met succes toegetreden tot het internationale reuzengezelschap. Het is zeker niet uitgesloten dat alleen al door dit eerste contact de reuzen naar zelfs Frankrijk en Spanje zullen worden uitgenodigd. Op 1 okto ber zijn alle drie de reuzen gevraagd voor een optreden in Ath, reuzenhoofdstad van België. Daarbij is dan dus ook Peer Paorel, Heer van Oosterwijck aanwezig. F erlands Zeer regelmatig werd geapplaudisseerd voor de presentatie waarmee Moergestel en Heuke lom zich voor een groot, internationaal publiek hebben kunnen presenteren. Langs de ruim vier kilometer lange route door het historisch centrum van Maastricht stonden vele tien duizenden mensen. Disco! De zomervakantie komt er aan. Dit betekent voor de meeste jongere jeugd een lange periode niet naar school te hoeven maar ook een peri ode op vakantie gaan en van rust. Maar zover is het nog niet! ‘t Kwartierke heeft nog twee zaterdagen open staan voor een leuk avondje disco. De eerste op zaterdagavond 10 juni a. s. voor de jongere jeugd vanaf de 10 jaar. (vanaf 10 jaar, dus niet vanaf 11 jaar!). Aanvang: 19:00 uur tot 22:00 uur, entree: f2,50. Hierna dan op zaterdagavond 17 juni a. s. de SUPERDISCO voor de jeugd vanaf de 11 jaar. (let op, vanaf de 11 jaar!). Aanvang: 20:00 uur tot 23:00 uur, dus 1 uur later dan normaal! Entree: f2,50. Roefeldag Dan nog de Roefeldag 2000, die ‘t Kwartierke in samenwerking met organisatie Roefeldag Oisterwijk, Moergestel en Heukelom, op zater dag 24 juni heeft opgezet. Neem een kijkje achter de schermen bij winkels, bedrijven en verenigingen in Moergestel Houdt goed de berichten hierover in de lokale kranten in de gaten. De toneelvereniging wil dit jubileum graag vieren met het publiek. Daarom wordt het pub liek uitgenodigd op het feest van “Ons Vermaak op zondag 25 juni. Voor deze gelegenheid zijn de terrassen in Haghorst omgetoverd tot kleine tribunes. De ruimtes om en op de terrassen zijn voor dit unieke gebeuren de podia. Het pu bliek kan rustig blijven zitten want maar De Haghorstse toneelvereniging ’Ons Vermaak” bestaat in het jaar 2000 een kwart eeuw en een vijfentwintigjarig bestaan is reden voor een feestje. liefst zeven (7) keer zal er een optreden verzorgd worden. Zeven verschillende toneelgezelschap pen, gelegenheidsduo’s e.d. zullen hun kun sten aan het publiek vertonen. Het belooft gezellig te worden op dit terrassentheaterfesti val van “Ons Vermaak”. Het festival begint om half twee en duurt tot vijf uur; de entree is gratis. De jaarlijkse Zonnebloemloterij is landelijk weer van start gegaan. De vrijwilligers van de Zonnebloemafdeling Moergestel zullen in de periode van 11 t/m 17 juni bij U aanbellen om loten te verkopen. De opbrengst dient ter ondersteuning van de landelijke en plaatselijke Zonnebloem. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Mede dankzij deze loterij kan onze afdeling weer verschillende activiteiten organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geldprijzen te verdienen. Vorig jaar is de hoofdprijs van f 25.000 in Moergestel gevallen. De prijs per lot is f 2,50 en ieder lot biedt twéé kansen op ’n prijs. De trekking is in november en de winnaars krijgen persoonlijk bericht. Als U de Zonnebloem een warm hart toedraagt, steun dan dit werk, en koop loten!!!!!!! Uit deze eerste praktijkoefening bleek dat Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie als vertegenwoordigers van deze twee gemeen schappen buitengewoon waardevol’zijn. Vaak werden onder het publiek positieve opmerkin gen gehoord als ’die dorpen kennen we’ en ’mooie dorpen’ en ’daar zijn we wel eens ge weest’. De herkenbaarheid werd sterk bevorderd door de nieuwe kleding van de begeleidende groep, de leden dragen t-shirts en bodywarm ers met het opschrift ’reuzen uit Heukelom en Moergestel, Noord-Brabant’. Van de aanwezigheid in Maastricht is door de begeleidende groep dankbaar gebruik gemaakt om folders uit te delen van de Nederlandse Folklore Dag in Moergestel. Op 18 juni zijn in Moergestel tientallen reuzen te zien. Gèèselse Ermelindis, Heukelomse Mie en Peer Paorel, Heer van Oosterwijck zijn de trotste gastvrou wen en gastheer van wat iets bijzonders gaat worden. Op zondag 4 juni werd in het “Aquapulco”- bad te Dordrecht beslist wie de beste Speedo Zwemster van Nederland zou worden. De Moergestelse zwemster starte maar liefst op 4 afstanden. Programma 1: 200m wisselslag. Wendy opende voortvarend op de 50m vlin derslag om vervolgens door te rammen op de 50m rug, maar toen kwam de 50m schoolslag en haar voorsprong van enkele meters verloor ze helemaal. Toen moest er keihard gesprint worden en Wendy werd op 0,1 seconden 2e in haar serie. Na de snelste serie was duidelijk dat Wendy een keurige 7e plek had behaald. Even later was het tijd voor de 100m vrije slag (pro gramma 7) en de verschillen waren hier erg klein, maar liefst 21 zwemsters stonden op 1.08. Wendy kon hier geen potten breken en eindigde op een 27e plaats. De rust tussen de program ma’s was klein, dus van herstellen was geen sprake. De 100m rugslag (programma 13) moest al weer gezwommen worden. Ze starte van een 17e plaats. De eerste 50m gingen erg goed, de 2e viel ze wat terug, toch eindigde ze op een 13e plaats, zeker niet slecht. Als laatste moest nog “even” de 100m vlinderslag gezwommen worden. De vermoeidheid zat er goed in, maar ze vocht voor elke meter. In het eindklasse ment eindigde ze tenslotte op een 12e plaats. Nog even voor alle duidelijkheid: 200m wisselslag, stond 1 le, 2.48.28....werd 7e 100m vrije slag, 18e, 1.12.68 27e lOOm rugslag, 10e13e 100m vlinderslag, 15e12e Een mooie afsluiting van het Speedo-tijdperk voor Wendy. Volgend seizoen moet Wendy zich gaan plaatsen voor de Nederlandse Jeugdkam pioenschappen. De limieten die ze hiervoor moet zwemmen liggen binnen handbereik. Voor dit seizoen wacht nog een leuke dag bij de KNZB in Nieuwegein, waar de beste 30 zwemmers van Nederland op 5 afstanden hun uitnodiging hebben ontvangen. Deze dag staat geheel in het teken van de Olympische Spelen. Als afsluiting rest nog een internationale wed strijd in Eindhoven. Wendy veel succes. Geslaagden Afgelopen 13 april hebben 15 cursisten deelge nomen aan het examen E.H.B.O. inclusief ver bandleer en reanimatie en zij zijn allemaal ge slaagd. Van harte proficiat! De geslaagden zijn: Katja Chalkidis, Mariny van Esch, Will Habraken, Ürsala Heefer, Dirk van lersel, Martijn Ketelaars,Lenneke Ketelaars, Ilse van der Poel, Piet Puyenbroek, Bas Smits, Anja Smits, Anne-marie Top, Daniëlla van Trier, Johan Wolfs en Peter Zoontjens. In oktober willen wij weer een nieuwe cursus E.H.B.O. starten, u kunt zich bij het bestuur opgeven. Dhr. J. Zoontjens 513 1447; Dhr. J. van Loon 5133 673, Dhr. A. Fonken 513 3187. Oefenavond De oefenavonden op 8 en 22 juni kunnen door omstandigheden niet doorgaan en we wensen jullie daarom een hele fijne vakantie toe. Nieuwe info over oefenavonden volgt nog. Bestuur E.H.B.O. vereniging St. Christoffel te Moergestel. De Maag Lever Darm stichting zet zich in voor 2 miljoen mensen met een spijsverteringsziekte. Dit jaar vindt de collecte plaats van 18 t/m 24 juni 2000. In de collecteweek kunt u tijdens de uitzending van Socutera een korte film zien over het werk van de Maag Lever Darm sticht ing. De Socutera uitzendingen zijn op 18,20 en 21 juni. Voor allen alvast hartelijk dank voor u gift! A. van Gerven, Tel. 513 3932 I j riJU J 1 I MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 7 JUNI 2000 MOERGESTEL 18 JUNI 2000 PAGINA 7 I* jongerenwerk moergestel fb

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7