Het herderlijk duo van onze parochie is compleet JTS309 Jubilarissen bij Damesgymclub Van de Loo Roefeldag 24 juni: we zijn er klaar voor! AGRO CLEANING Schepens Tweewielers WOENSDAG 7 JUNI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1100 H+< TIP: De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wil werken op afspraak! Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel U DOET TOCH OOK MEE aan de Zonnebloemloterij??? PHOF/LZ Brillen Contact lenzen Leden ’De Vurhaai’ opgelet! H J Tel. 013-513 1474 p SCOOR VOOR VADER... Een man met ervaring en een ruime blik Kijken naar de toekomst Affiniteit tot Moergestel Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Schoolstraat 5 MOERGESTEL AW c-© Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst, Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.1 Alles is rond: de bedrijven weten dat we komen, de vrijwilligers zijn uitgenodigd voor de informatiebijeenkomst op 19 juni en de kinderen weten in welk groepje ze zitten. DE URHAAI De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond DE FIETSSPECIALIST Zoals u weet houden we op vrijdag 23 juni a.s. onze seizoensafsluiting. We doen dit met de gebruikelijke ledenvergadering met aan sluitend een barbecue. De datum is echter veranderd! Vanwege het feest van de Graaf van Ursel- school (vrijdag 23 juni is daarvan de slot- avond) heeft het bestuur echter besloten om de vergadering en barbecue te verplaatsen naar ZATERDAG 24 JUNI. Voor zaterdag 24 juni is er een TV beschik baar waarop de wedstrijden van het E.K. kunnen worden bekeken in de kantine van De Bosfazant (die avond zijn er namelijk de kwartfinales). We hopen dat we voor iedereen nog op tijd zijn met dit bericht en kunnen de kin deren het mooie feest van hun school op gepaste wijze mee afsluiten. gen voor drinken. Voor het ’thuisfront” geven wij ook nog even het telefoonnummer van de Waterhoef: 521 6418. Daar zijn de hele dag mensen aanwezig. Wij willen nu al iedereen bij voorbaat hartelijk bedanken en onze sponsoren nog even met name noemen: Gemeente Oisterwijk, Trappaf Jongerenorganisatie, Administratiekantoor Van Keulen, Rabobank Oisterwijk en Rabobank Moergestel, Wijkcentra Water-hoef, Bunders, Pannenschuur, Luifiel/Levens-kerk en Coppele, ’t Kwartierke, Juwelier Ketelaars Moergestel, Jumbo Moergestel en EmTé Oisterwijk. Het is ook nog leuk te vermelden, dat wij voor de blindenvoorlichting voor de kinderen afplak- bare brillen nodig hebben. Deze zijn beschik- baargesteld door Sporthuis Coenraad. Nog bedankt! Voor vragen kunt u terecht bij het secretari aat: Rian Joosen, De Schelf 14, 5061 DW Oisterwijk, tel. 528 8443. ■5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten De opvolgers van onze vertrekkende pastor, Herman Jozef van den Broek, zijn nu beiden bekend. Meldden wij al eerder dat pastor Harry van den Tillaart diens taak op parttime basis overneemt, zeer recent gaf de bisschop zijn goedkeuring aan de benoeming van pas tor Theo Schepens; deze zal per 1 juli a.s., eveneens op parttime basis, pastorale taken in onze parochie op zich nemen. De parochie mag zich gelukkig prijzen dat met de benoeming van beide pastores waardoor de geestelijke begeleiding van onze parochie voor lage tijd gewaarborgd is. Hij geeft me ter kennismaking een wat koude hand. ’Ja, ik ben met de fiets; ik fiets graag en dat stukje vanuit Berkel-Enschot door de bossen langs de Pierenberg en de weiden rond Mie Pieters laat ik me niet ontgaan.’ Het is een innemende, slanke man die rustig gaat zitten en me open aankijkt. Hij lijkt nog geen 50, maar dat blijkt een foutieve inschatting. Desgevraagd zegt hij: ’ik ben in 1946 geboren in Geertruidenberg, maar noem me geen Bergenaar, want ik heb er maar drie jaar gewoond. Ja zie je, mijn vader is afkomstig uit Deursen-Dennenburg bij Ravenstein en is als onderwijzer begonnen in Ravenstein. Daar heeft hij mijn moeder leren kennen, dochter van het schoolhoofd. Maar om in die tijd vooruit te komen moest je als onderwijzer nog al eens een andere baan nemen en ver huizen. Zodoende heb ik daarna tot mijn zevende jaar in Sassenheim gewoond en ver volgens tot mijn twaalfde in Bussum en ben ik van daaruit naar het Kleinseminarie van de Kapucijnen in Oosterhout gegaan.” De hogere studiejaren laten zich als volgt kort samenvatten: Vanaf 1965 studeerde hij in Tilburg aan de Katholieke Universiteit twee jaar Theologie en zes jaar Sociologie. In 1973 studeerde hij hier af, 26 jaar oud. Tot 1986 was hij Wetenschap pelijk Medewerker, onderzoeker, aan de KUB. In dat jaar werd hij benoemd tot godsdienst socioloog aan de Theologische Faculteit. Geen onlogische keuze omdat hij zowel in de theo logische als in de sociale lijn kennis en erva ring bezat. Op het eerste gebied volgde hij namelijk tussen 1974 en 1979 de MO-A-studie vorsel-van Kessel! Dat mooie St. Rochusbeeldje in jullie kerk betekent trouwens ook veel voor me. In Deursen-Dennenburg was vroeger jaar lijks een Rochusprocessie!” Zijn vrouw, Irene Soons, blijkt de kunstenares te zijn die het aquarel van de Moergestelse toren vervaardigde dat pastor Van den Broek namens zijn collegae kreeg aangeboden bij zijn laatste, drievoudig jubileum. Irene was een leerling van Jan Dijker. “Er zijn dus al zekere banden’, lacht hij. “Ik zie de toekomst vol vertrouwen tegemoet’, vervolgt hij. “Dat betreft ook de samenwerk ing met pastor Van den Tillaart. Natuurlijk moeten we ons binnenkort nog buigen over de verdeling van taken, rekening houdend met de tijd dat we beiden beschikbaar kunnen zijn. De priesterlijke taken: Eucharistievieringen, huwelijksinzegeningen etc., zijn natuurlijk voorbehouden aan pastor Van den Tillaart. We zullen bijv, ook moeten bezien of we in het weekend een woord- en communiedienst zullen houden, wat mijn aandeel dan weer zou zijn.” Als ik vraag waardoor hij zich bijzonder aangetrokken voelt, zegt hij: ’Het terrein van de catechese, in het bijzonder de catechese voor kinderen interesseert mij heel erg en verder het hele informatie- en communicatiegebeuren. Voor het samenwerken van mensen en het stim uleren van de vele activiteiten is dit zeer belan grijk, ook voor gezicht geven aan de parochie. ’Pastor Schepens blijft in Berkel-Enschot wonen. We zullen nog Vaak een fietsende pas tor zien, want fietsen blijkt hij graag te doen. Als we weer eens een strenge winter krijgen zullen we ook vaak een schaatsende pastor te zien krijgen, want hij is een fervent schaarser. De vennentochten blijken hem niet vreemd te zijn! De parochie mag met dit pastoraal duo met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Begin juli zullen ze aan u worden voorgesteld. Hierover volgt nog nader bericht. en daarna op Mo-B-niveau de pastorale oplei ding. Zijn pastorale stage liep hij in die tijd in Berkel, in de St. Willibrordusparochie. Hier is hij - inmiddels getrouwd en wonend in Enschot - als vrijwilliger blijven werken. Voor zover de tijd dit naast zijn baan aan de Theologisch Faculteit toeliet. Toen Pastor de Vries van Berkel medio 1998 een halfjaar met verlof ging - hij maakte een voet tocht naar Santiago de Compostela - nam hij desgevraagd zijn taken over, met uitzondering van de priesterlijke taken natuurlijk. Aangezien, ondanks priesterlijke assistentie, niet geheel voorzien kon worden in het houden van de Eucharistievieringen, verzorgde hij om de veer tien dagen een woord- en communiedienst en kreeg hij ervaring in het houden van de preek. Daarnaast voerde hij de overige gevarieerde taken van zijn functie uit. Na de terugkeer van Pastor de Vries beperkte hij zich weer tot het vrijwilligerswerk, in afwachting van een parttime pastoraal werker- functie, waarvoor hij zich inmiddels bij het bisdom had aangemeld. Theo Schepens is getrouwd en heeft twee kinderen van respectievelijk 18 en 16 jaar. ’Hoewel ik Moergestel nog niet goed ken’, zegt hij, “heb ik me altijd tot het dorp aangetrokken gevoeld. Misschien komt dat omdat een oud- pastoor van deze parochie uit Ravenstein kwam. ’Als ik hem vragend aankijk zegt hij: ’Ja, het is lang geleden, maar dat was pastoor van Rijcke- Vanwege hun 30-jarig lidmaatschap werden door Damesgymclub Van de Loo drie dames gehuldig tijdens de afsluitingsavond van het gymseizoen. De drie dames zijn v.l.n.r. Diny Kogels, Thilly Kogels en Dymphie van Gestel. Ook wij van ’Moergestel-Nieuws’ willen deze dames graag van harte feliciteren! Wel willen we nog even laten weten dat we op 24 juni 2000 vertrekken, eten en afsluiten in Ontmoetingscentrum De Waterhoef aan de Terburghtweg 100 in Oisterwijk. Dit is het gemakkelijkst te vinden door op De Lind in Oisterwijk richting Oirschot (Gemullehoeken- weg) te rijden en bij de stoplichten linksaf te slaan. Deze weg blijven volgen tot U aan de rechterkant De Waterhoef ziet. De kinderen worden tussen 09.00 en 09.30 uur verwacht in De Waterhoef, waar zij hun begelei- der/ster voor die dag kunnen vinden bij het routenumrner. De groepen met nummer 25 t/m 48 vertrekken iets eerder; zorg dus dat je op tijd aanwezig bent! De meeste groepen zullen rond 15.00 uur weer terug zijn in de Waterhoef. De groepen 1 t/m 24 en 84 komen wat later terug. Tussen de middag komen alle groepen terug in de Waterhoef om gezamenlijk te eten. Je moet wel even zelf wat brood meebrengen; wij zor- en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1