Pastor Rooij mans 50 jaar priester GrW vaw Vrsel Aphrodite f Open Huis: zondag 18 juni iva/ Nedl 'Festl er/ands Pastoraal werker Theo Schepens benoemd in onze parochie AGRO CLEANING ’Moergestel-Nieuws’ en Roefeldag... Schepens Tweewielers WOENSDAG 31 MEI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1099 AvdW Aartsbisschop Michael Kpakala Francis krijgt ’het cadeau’van pastor Rooymans Wij werken op afspraak! 81+*' Viering vooral uit dankbaarheid Geloof in Liberia moet voorden ondersteund Aan de hand van de bezoekjes gaan deze vijf kinderen het verslag schrijven. Deze verslag- jes worden gepubliceerd in ’Moergestel-Nieuws’ en zullen ook worden aangereikt bij de colle- ga-weekbladen. Graag tot ziens op zaterdag 24 juni in ’De Waterhoef’ Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J PRlFJL- Het is al weer even geleden, dat we het eerste bericht over het 50 jarig bestaan van de school geplaatst hebben. Vandaag en komende weken een vervolg. Vandaag het open huis en de volgende keer het programma van de feestweek. Zondag 18 juni houdt de Graaf van Ursel open huis van 13.00 tot 17.00 uur. Vooral voor oud leerlingen een kans om opnieuw kennis te maken met de school. Om te zien hoe het gebouw veranderd is. Maar tevens om mensen te ontmoeten met wie je op school zat. Voor de oudste generatie: drie van de zusters, die in het begin van de vijftiger jaren aan de school verbonden waren willen graag op die middag aanwezig zijn, daarnaast hebben we juffen en meesters uit vroegere en meer recente jaren uitgenodigd. Ze worden ontvangen door de le raren van nu en u als aanwezigen. Er is ook een en ander te zien: een fotoboek uit de beginjaren van de school, beschikbaar gesteld door een van de zusters; een diaserie uit de beginjaren van de school (1950-1956) en een uit latere jaren; de fotogalerij in de gang van veel schooljaren; video-opnames van schoolge- beurtenissen, fotoboeken van veel schoolkam pen en festiviteiten en een aantal panelen die een beeld schetsen van 50 jaar school. Speciaal op deze dag komt een aantal Belgische gasten van basisschool St. Pieter uit Oostkamp met wie we sinds jaren een uitwisselingscontact hebben. In Oostkamp staat het kasteel van Graaf Phi lippe d’Ursel, familiehoofd van het geslacht van Ursel. Wellicht is het leuk om jezelf en klasgenoten te herkennen op de beelden. Nog leuker is het wellicht om elkaar opnieuw te ontmoeten. Geeft u het bericht van het open huis door aan be kenden die wat verder weg wonen. We hebben ook een herinneringsboekje samengesteld over 50 jaar school. We hopen u te ontmoeten. De koffie staat klaar. Zaterdag 3 juni is het feest in Huize Stanislaus. Sinds 1986 is G. (Gerard) Rooijmans rector in het Kloosterbejaardenoord van de zusters van Liefde aan de Kloosterlaan. Zelf geeft hij de voorkeur aan de aanspreektitel “pastor”, hetgeen alom geres pecteerd wordt en wij in dit artikel consequent zullen hanteren. Op die datum is het vijftig jaar geleden dat hij tot priester werd gewijd en in de viering wordt tevens meegenomen dat hij enkele dagen later de leeftijd van 75 jaar bereikt. Gevoelens van dankbaarheid zijn de groot ste drijfveer om bij deze jubilea stil te staan. Persoonlijke wensen heeft hij niet (behoudens het behoud van zijn huidige gezondheid). Degenen die dit jubileum toch willen voorzien van een bijdrage worden uitdrukkelijk uitge nodigd een geldelijke donatie te geven aan het werk van Aartsbisschop Michael Kpakala Francis in Liberia (giro 1088976 t.a.v. pastor Rooijmans, o.v.m. Liberia, Reuselhof 18,5066 AB Moergestel). Daarover straks meer. Geschiedenis Pastor Rooijmans werd op 5 juni 1925 geboren als derde kind in een bakkersgezin in Budel, eerst een meisje, dan 2 jongens en 3 meisjes. Zowel aan vaders- als aan moederskant was er geen enkele traditie waarin naar religieuze nakomelingen werd gestreefd. Het was dan ook een verrassing dat de oudere (inmiddels over leden broer) naar het seminarie wilde. Die haakte na enkele jaren af en trouwde later met de oudste zus van bakker van Hulten uit Moer gestel en kregen twee kinderen (de latere keus van de pastor voor Moergestel is dus niet zo vreemd). Van de zussen is er een op latere leef tijd getrouwd en de andere drie zussen zijn on getrouwd gebleven. Omdat zoon Gerard (de pastor) graag in de bakkerij hielp dacht vader Rooijmans in hem zijn opvolger te zien. Het pakte echter anders uit. Hij doorliep nog de toenmalige zevende klas van de lagere school en gaf toen toch te kennen Kort na de benoeming van pastor Harry van den Tillaart heeft de bisschop per 1 juli a.s Theo Schepens benoemd als pastoraal werker in onze parochie. Hij zal, eveneens op part-timebasis, samen met pastor van den Tillaart de geestelijke zorg van de parochie op zich gaan nemen. Pastor Schepens is 53 jaar oud en woon achtig in Berkel-Enschot, waar hij ook zal blijven wonen. Hij is parttime werkzaam als godsdienstsocioloog, docent, op de Theologische Faculteit in Tilburg, een functie die hij blijft vervullen. Volgende week zullen wij u gedetailleerd informeren over de achtergronden van de nieuwe pastor. Feest Op 3 juni is er dus feest in Huize Stanislaus. Voor iedereen is er een receptie van 15 tot 17 uur in de aula. U weet inmiddels wat hierbij welkom is Huidverzorgingsinstiti Aartsbisschop van Liberia Voor zijn aantreden als pastoor in Asten-Heus- den sponsorde die parochie een priester in Liberia, Michael Kpakala Francis, zoon van een Libaneese vader en een Liberiaanse moeder. Na zijn wijding tot priester werd die man na negen jaar al bisschop en de pastoor kreeg een uitn odiging voor het feest. De pastor moest maar gaan. De medici gaven toestemming en binnen één maand moest hij geprepareerd worden voor de reis. Bij hun ontmoeting klikte het meteen tussen die twee. Twee jaar daarna kon er een tegenbezoek plaatsvinden in Asten en in 1981 ging de pastor weer voor drie weken naar Liberia voor de viering van het 75 jaar bestaan van het Missiewerk en nog binnen een jaar ondernam hij de reis nog eens, nu wegens de benoeming tot Aartsbisschop van Francis. Door de hevige onlusten in Liberia (coups, burger oorlogen, rassenrellen) verloor de pastor het contact totdat in 1998 er in het magazine “Missie in Aktie” een artikel over de aartsbisschop ver scheen. Via de hoofdredacteur is het contact naar beider vreugde weer hersteld en hoopt de pas tor, mede door giften bij zijn jubileum, nog van betekenis te kunnen zijn voor zijn vriend 1986 bij Huize Stanislaus terecht, waar de post van rector vacant was. Zijn huishoudster (een zuster van de congregatie van het Antonius- gasthuis) kwam met hem mee en er werd domi cilie gekozen aan het St. Janshof. Toen het voor haar na tien jaar niet meer mogelijk was een zelf standige huishouding te runnen volgde binnen drie maanden een huisvesting in een aanleun woning bij de Reuselhof. Tevreden En daar zit de pastor nu nog naar volle tevre denheid. Achteraf bezien is de ziekte dan welis waar een naar gegeven geweest, maar de opvang, begeleiding, huisvesting, de gezondheid zoals die nu onder controle is en huidig werk stemt hem vol dankbaarheid en daarvoor alleen al een feest waardig. Hij is blij dit werk nog te mogen en kunnen doen. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 ook naar het seminarie te willen en de pastor maakte het wel af. Op 3 juni 1950 werd hij dus tot priester ge wijd. Door de huidige schaarste aan priesters kan naar posten worden gesolliciteerd, maar in de jaren vijftig en zestig had je maar af te wachten waar je heengezonden werd. Zijn eerste post was kapelaan in Zeelst (gemeen te Veldhoven). De kerk was daar veel te klein, hetgeen uitmondde in veel meer diensten dan te doen gebruikelijk en toen na vijf jaar uit breiding gerealiseerd kon worden vond over plaatsing plaats naar de grote oude Petruskerk in Boxtel. Hier volgden vier mooie jaren. Gezondheid Je had het echter niet voor het zeggen. Er volg de een benoeming in de St. Jozefkerk in Eindhoven (Tongelre). Hier raakten werk en privé-leven volkomen in onbalans. Om uit de ellende te komen vroeg hij na drie jaar mgr. Bekkers overplaatsing aan en in 1962 werd dit gehonoreerd met een kapelaanspost in Erp. Hij herstelde daar wel, maar helaas sloeg na een jaar de suikerziekte toe. In de familie komt de ziek te niet voor en de oorzaak wordt dan ook gewe ten aan deze periode. De ziekte bepaalde wel zijn verdere loopbaan. Er was (en is) steeds een gevecht om alles onder controle te houden. In 1970 is hij pastoor geworden in Asten-Heus- den. Na 16 jaar kreeg hij toch het medisch advies het kalmer aan te doen en nog voor zijn Zaterdag 24 juni gaat ’Moergestel-Nieuws’ deel nemen aan de Rqefeldag. Vijf kinderen gaan, gewapend met schrijfbloc, pen en fotocamera, die dag met de redactie op stap en een kijkje nemen bij diverse bedrijven. De vijf’journalisten in spé’ zijn: Rainier van IJzendoom, Diederik de Sonnaville, Jeffrey de Beer, Paul Hoffmans en Kim Paymans. Deze vijf kinderen willen we alvast vragen eens na te denken over welke bedrijven ze willen bezoeken. Bij de bedrijven welke het meest worden gekozen gaan we ongetwijfeld een kijk je nemen. Mag je dus zelf kiezen wat je leuk vindt. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Hemelvaartsdag/zondag 4 juni: Proficiat aan alle Communicanten! Voor een vakkundig en vriendelijk advies... MOERGESTEL Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten 18 JUNI 2000 ,DE FIETSSPECIALIST 50 Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 - E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1