XJdn Miezels BIBLIOTHEEK i 'W nu stichting^openbare «Stichting T'tXlzijn ^y^ïoergestel uderen Bazar Hogar San Pedro Tl mei a.s. De complete woninginrichter w® DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Ouderenreis OISTERWIJK EN MOERGESTEL PAGINA 3 Odtip De bekendmaking van de winnaar vindt plaats op zaterdag 27 mei om 16.30 uur in een uitzending van de NPS op Nederland 3. (in samenwerking met K.B.O.) Leden van de K.B.O. en 65-plussers: hebt u vrij dag 16 juni al in uw agenda genoteerd? Dan gaan we namelijk een prachtige reis maken naar Amsterdam. Hier volgt het schema van de reis die we vrijdag 16 juni gaan maken. We vertrekken s’morgens om 8.45 uur vanaf het St. Jansplein. We rijden dan naar ons koffie- adres in de omgeving van Utrecht. Daar wordt u een kopje koffie aangeboden met gebak. Na de koffie rijden we langs de Vecht naar Diemen. Daar gaan we aan boort van de splin ternieuwe Caroline. Aan boord wordt u een uitstekende koffietafel geserveerd met o.a. soep en een kroket. We varen vanuit Diemen over de Weespertrekvaart, dan over de Amstel naar Amsterdam. Na de rondvaart gaan we weer terug naar Diemen. Daar komen we om ongeveer 15.00 uur weer aan. Vandaar rijden we naar het Hotel Laanzicht in Rossum,waar we het diner krijgen aangeboden. Na het eten keren we huiswaarts en hopen om 20.30 uur thuis te zijn. Opgeven uiterlijk tot woensdag 7 juni. De kosten zijn fl. 60,00 p.p. Deze moeten bij het opgeven voldaan worden. De adressen waar u zich op kunt geven zijn: Cor Spaninks, Hofak- ker 6; Annie S winkels. Kloosterlaan 47; Kees Jansen, Past, van den Boogaardstraat 2; Andrè Ligtvoet, Burg. Maeijerstraat 2 of in de Roozen- dries. Dit is een hele mooie reis voor weinig geld,wij hopen dat u allen mee gaat. met een virus. Het gaat over een voetbalwed strijd. Kim, Daan, Quilfort, Frank en Lisa doen mee aan die wedstrijd. De eerste wedstrijd moeten ze tegen de Regenboog. Die winnen ze. Dan staan ze in de finale, die wedstrijd moeten ze tegen de Poortwachters. Als ze die winnen, hebben ze het voetbaltoernooi gewonnen. Een van de poortwachters sluit Daan op in de bouwkeet van zijn vader, hij is bekend al$ stekelhoofd. Maar de rest van het team komt er op tijd achter. Het vriendinnetje van Frank pakt de sleutel in de sporttas van het stekelhoofd af. Dan halen ze Frank uit de bouwkeet. Ze racen naar het voet balveld en kleden zich aan. In de rust staan ze voor met 1-0. Dan kunnen ze het tegen de meester vertellen. Die gaat meteen naar een man die op alles let of er iets gebeurt. Ze hebben de wedstrijd gewonnen. Als straf worden de Poortwachters laatste. Dit was in het kort waar het boek over ging. Nu vertellen we wat over het project. Er waren 43 boeken die je kon lezen er hadden 8 boeken een virus. Wij vonden dit het leukste boek dat er bij zat. Het was een gaaf project. Dit was ons stukje. Groetjes van Jeffrey en Natalie. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MEI 2000 Op zaterdag 27 mei wordt er in de Kerkstraat 64 in Oisterwijk (Hervormde Kerk) een grootse bazar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het medisch opvangcentrum Hogar San Pedro, een centrum voor kansloze zieken in Peru. Het centrum wordt door Peruanen geleid, maar is nog afhankelijk van buitenlandse financiële hulp. Daarom organiseert de protestantse gemeente Oisterwijk om de twee jaar een bazar (dit wordt alweer de 8e keer). Met de opbrengst kan men dan weer allerlei onderhoud doen en vernieuwingen realiseren. Wij nodigen u uit, om 27 mei een kijkje te ko men nemen in de Kerkstraat in Oisterwijk, waar u zeker iets van uw gading kunt vinden. Naast de gezellige sfeer is de keuze weer enorm: van boeken tot elektrische apparaten en van kleding tot kleine huishoudelijke artikelen of grotere meubelen. Ook vindt u er allerlei speel goed en curiosa. Dus u komt zaterdag 27 mei toch ook? Vanaf 10.00 uur bent u welkom. De entree bedraagt slechts fl. 2,50 voor volwassenen en fl. 1,00 voor kinderen. Voor informatie kunt u terecht bij: Jan Barendregt, Bosweg 175, 521 5601; Gerda van der Jagt, Molenstraat 4, 528 3655; Ada Keij, Kamperfoelielaan 56,533 2435. Wij zijn Linda Bierkens en Samantha van de Loo. Wij zitten op de Graaf van Ursel groep 6. Wij hebben boeken gelezen van de bibliotheek. In het boek HET SPOOKT OP SCHOOL zit het leesvirus. Wij vonden dat het leukste boek van de 43 boeken. Het gaat over een jongen. Die heeft zijn reke nen nooit af. In de nacht gebeuren er vreemde dingen. In de kleuterklas staat een kasteel. Bij Koos die zijn rekenen nooit af heeft, is het rekenen opeens af. Koos kwam op het idee om te gaan kijken. De eerste nacht had hij het al ontdekt. Zijn naam was Henk. Ik heet Koos zegt Koos. Op een keer ging Koos weer kijken, hij volgde Henk. Ze kwamen bij zijn geheime ingang. Zijn vader ging ook naar school. Hij zag Henk en Koos. De vader van Koos zag Henk, het was een oude vriend van school. Het was een leuk project. Groetjes van Linda en Samantha. Natalie en Linda werden uiteindelijk aange wezen als dragers van het leesbacil. Zij mogen het leesvirus heel goed bewaren om het in het nieuwe schooljaar naar de volgende school te brengen. Alle kinderen en leerlingen van groep 6 hartelijk dank voor jullie inzet en medewerking. De “bibliotheekdokter” Kinderjury in Moergestel en Oisterwijk Begin mei hebben we alle stemformulieren geteld. In totaal werden in Moergestel 541 en in Oisterwijk 621 stemformulieren ingeleverd. Een fantastisch resultaat! De boeken die de hoogste punten kregen van de kinderen in Moergestel en Oisterwijk zijn: 1. Carrie Slee, Bikkels126 punten 2. Jacques Vriens, Achtstegroepers huilem niet 116 punten 3. Elisabeth Mollema, De hond van juf Jansen 4. Mieke van Hooft, Roza je hoed waait weg 82 punten 5. Marianne Busser, Zullen we trouwen 80 punten Alle formulieren die ingevuld zijn door de Nederlandse Kinderjury worden deze maand geteld. Zijn jullie ook zo benieuwd naar de winnaars? Twee boeken, een in elke leeftijdcategorie (6 t/m 9 en 10 t/m 12 jaar) worden uiteindelijk be kroond met de prijs van de Nederlandse Kinder jury 2000. De Leesbacil Een vreemd virus werd gesignaleerd in Moer gestel. De Leesbacil werd afgelopen schooljaar door de bibliotheek verspreid over alle kinderen van groep 6 van de basisscholen. De groepen wer den bezocht door een “dokter” van de biblio theek. Zij bracht een kist met leuke leesboeken. In de kist zaten een aantal boeken die besmet waren met het leesvirus. Maar welke...? De kinderen die besmet raakten werden gelukkig niet echt ziek, ze kregen wel last van de leesziek- te, maar gelukkig is dat een prettige ziekte. De kinderen van de Hertog Jan gingen als eersten op zoek naar de leesbacil. Na 6 weken mochten Anne Denissen en Pim Peeters het leesbacil overbrengen naar de Bienekebolders. Daar sloeg het virus ook toe en Judith van Rooswinkel en Yvonne Aarts brachten op hun beurt het virus naar de Graaf van Ursel. Omdat de kinderen van de Graaf van Ursel het lees bacil dit schooljaar niet meer verder kunnen ver spreiden naar een andere school schreven zij voor ons enkele verslagjes over het boeken- project in de klas. Wij zijn Jeffrey de Beer en Natalie Willems, en wij zitten op de Graaf van Ursel in groep 6. En we doen mee met het project de Rode Draad. Het gaat over boeken met virussen, het boek Klapzoenen en valsspelers is een van de boeken Voor een verstandig advies over optimaal slaapcomfort zijn wij u graag van dienst; met andere woorden: uw bedje is bij ons gespreid! Kwaliteit en service gaan bij ons hand-in-hand. Kom dat, onder het genot van 'n kopje koffie, maar eens ervaren... w -n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3