BRUURS XJtm Miezels Groot evenement met landelijke uitstraling stichting’openbare BIBLIOTHEEK Volop feest en vermaak op het Volksfeest Biest-Houtakker 2000 - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet t u Motortron 2000: twee dagen bikes in action Telefoon (013) 513 1496 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 TEN Kom eens kijken naar onze nieuwe collectie onder het genot van 'n heerlijk kopje koffie... De complete woninginrichter LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Nederlands Folklore Festival in Moergestel Nationale voorleesdag 24 mei Tijdens het E.K. Voetbal (of gewoon zomaar...) genieten van een heerlijke zit?... 1 1 - 2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 MEI 2000 Die zit/ ’Rowwen Hèze’: a.s. zaterdag in Biest-Houtakker!!! 26 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Op 18 juni staat Moergestel landelijk in de belangstelling. Die zondag vindt in het dorp het Nederlands Folklore Festival plaats. Dit is een zeer groot evenement waarop alles wat in Nederland nog bestaat op het gebied van folklore in Moergestel in levende lijve te zien zal zijn. Het Nederlands Folklore Festival wordt georganiseerd door de Moergestelse culturele organisatie WieKentKunst en door het Nederlands Centrum voor Volkscultuur in Utrecht. MOERGESTEL DRUNEN Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Op woensdag 24 mei wordt voor de zevende keer de Nationale Voorleesdag gehouden. Het wordt een dag vol activiteiten rond voorlezen en boeken. In de bibliotheek van Moergestel wordt voor gelezen voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. Van 3 tot half 4 zijn heel veel kinderen welkom. Aan dit voorleeshalfuurtje wordt een feestelijk tin tje gegeven. Op de Nationale Voorleesdag wordt namelijk het voorleesseizoen afgesloten. In oktober gaan we weer van start. toonstellingen bij de makers thuis waren. De manifestatie was een schot in de roos, voor her haling vatbaar zoals dat heet. De organisatoren besloten door te gaan onder de naam van dat eerste evenement. Momenteel wordt WKK omgezet in een stichting. Op Leon Verhoeven na zijn er nog steeds dezelfde mensen bij betrokken, in alfabetische volgorde: Marco van Herck, Eddie Hurkmans, Jan van den Hurk, Hennie van Schooten en Paul Spapens. Onlangs is Annie van Roessel toege treden. In verband met het festival op 18 juni zijn de gelederen versterkt met onder anderen Corrie Hurkmans en een aantal inwoners van Heukelom. Dat laatste contact is voortgekomen uit het reuzenproject. Eind vorig jaar kregen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom leder een reus. Dit bijzondere project is uitgevoerd onder auspiciën van de millenniumviering, maar het was een oorspronkelijk idee van WKK. In ver band met de millenniumviering tekende WKK Zaterdag 20 en zondag 21 mei in Autotron ROSMALEN - Wie een blik zou mogen wer pen op het wensenlijstje van zijn buurman, collega of iemand uit de kennissenkring, moet niet vreemd opkijken als het bezit van een motorfiets bij allen hoog scoort. De afgelopen jaren is het aantal motorrijders in ons land explosief gegroeid. Autotron zou Autotron niet zijn als niet op deze ontwikkeling werd inge speeld. Dit jaar beleeft Motortron ’Bikes in Action’ op zaterdag 20 en zondag 21 mei zijn vierde editie in en rond Autotron in Rosmalen. Motortron 2000 (en het attractiepark) zijn op zaterdag 20 en zondag 21 mei geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 21,50, kinderen t/m 11 jaarfl. 17,50. Op 19,20 en 21 mei 2000 wordt in Biest-Houtakkeral weer voor de drieëntwintigste keer het Volksfeest Biest-Houtakker gehouden. In 1978 is dit Volksfeest ontstaan omdat het Gilde een nieuw vaandel in gebruik nam, daarbij oud-Biestenaren terug naar het dorp wilde halen en daarbij alle verenigingen wilde betrekken. Thans wordt het Volksfeest georganiseerd door een samenwerking van het rijk geschakeerde Biestse verenigingsleven met als doel ener zijds naamsbekendheid te geven aan Biest-Houtakker en anderzijds om middelen bijeen te brengen om de verenigingsprogramma’s voor met name de jeugd mogelijk te maken. noemen: er is een kleedtenteen schmincktent, een kindercafé, een clown, en nog veel meer. En er is voor de kinderen een natje en een droog je. Kortom ook voor de kinderen wordt het eerste Volksfeest in het nieuwe millennium goed ingezet. De kassa’s gaan op zondag om 10.00 uur open, terwij 1 de activiteiten vanaf 12.00 uur aanvan gen. De entree bedraagt f 3,50 per persoon en f 1,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor informatie kunt u ook altijd terecht op de di verse internetpagina’s van de optredende arties ten en op de internetpagina: http:/www.volks- feest.com WELKOM IN BIEST-HOUT AKKER A.S. WEEKEND!!! De komende weken besteedt ’Moergestel- Nieuws’ aandacht aan dit evenement dat deel nemers en bezoekers uit heel het land en uit Vlaanderen trekt. Deelnemers alleen al zijn er 750. In de eerste aflevering van deze serie stelt ’Moergestel-Nieuws’ WieKentKunst als drij vende kracht achter het festival nog een keer nader voor. WieKentKunst (WKK) is in de loop van 1998 ontstaan. Een aantal inwoners van Moergestel wilde een vervolg geven aan de jarenlang met succes gehouden manifestatie Moergestel Creatief. Dit vervolg kwam er van in oktober van 1998 onder de naam WKK, een naam die zich simpel laat verklaren: het evenement was in een weekeinde en los van elkaar vormden de drie woorden een uitnodiging om zich op de hoogte te stellen van wat Moergestelnaren op creatief gebied in hun mars hadden. GEDENKWAARDIG Dafbleek zeer veel te zijn. Moergestel beleefde een gedenkwaardig weekeinde. 38 Inwoners en organisaties deden mee. Meer dan 3.000 mensen maakten kennis met de kunstzinnige uitingen van zowel amateurs als professionals. Een leuke bijkomstigheid was dat veel ten- Vriidag, 19 mei 2000: Country Night De vrij dagavond staat dit jaar in het teken van country. Het countryduo “Grant Forsyth” zal op deze country-avond een spetterend optreden verzorgen. Verder zal de avond muzikaal wor den opgeluisterd door de band “Night Hawks’, een band die door haar speelwijze een ieder zal trachten te verleiden om een in-line dansje te maken. Natuurlijk zijn voor deze avond al een aantal in-line dansgroepen uitgenodigd. Ook als u niet afzonderlijk bent uitgenodigd bent u als individueel of als groep natuurlijk van harte welkom. De entreeprijs bedraagt f 10,-. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen. Als u ook op zaterdag avond een bezoekje aan de Biest wilt brengen is een paspartout voordeliger Een paspartout voor vrijdag (Grant Forsyth en Night Hawks) en zaterdag (Rowwen Hèze) kost u via de voor verkoopadressen slechts f 27,50. Aanvang van deze avond in de feesttent is om 20.30 uur. Zaterdag, 20 mei 2000: The Wild Wheezy Party Night met Rowwen Hèze Dat Neerlands topformatie Rowwen Hèze het uitstekend naar zijn zin heeft in Biest-Hout akker mag blijken uit het feit dat deze band voor het derde jaar op rij gaat proberen het kleine dorpje op zijn grondvesten te laten trillen. Al twee keer is deze band daarin geslaagd, maar alle goede dingen in drieën moeten Jack Poels en zijn mannen gedacht hebben. De duur van het optreden garandeert dat ook van eerdere cd’s nummers gepresenteerd zullen worden. De tijd voor en na zal gevuld worden met de muziek van de d.j.’s van Fantasy FM. De feesttent aan het Vossenhol is wederom vanaf 20.30 uur open. Voorverkoopadres in Moergestel: Café De Klaore. Entreepijs aan de tent (indien niet uitverkocht!!) f27,50. Zondag, 21 mei 2000: van boeren hartelijkheit tot veel kinderpret op Het Volksfeest De grote dag van het Volksfeest Biest-Houtakker is zondag, 21 mei 2000. Het hoofdgebeuren speelt zich op die zondagmiddag af in en rond de feesttent op het oude voetbalveld aan het Vossenhal en een aangrenzend terrein. Daarbij is de traditionele jaarmarkt omgezet naar een neuzelmarkt, die het beste omschreven kan worden als een commerciële hobby markt. Daarbij valt natuurlijk de stilaan bekende rom melmarkt niet te missen. Tot slot zal ook het Volksfeest een feest zijn voor het kind. Op het feestterrein zal zich een com pleet kinderdorp bevinden. In meerdere tenten rondom een tweetal kinderattracties zoals een groot springkussen, zullen de kinderen zich goed kunnen vermaken. Om een voorbeeld te ook voor het succesvolle poppentheaterfestival in Moergestel en Oisterwijk. PLAATSELIJK Bij de voorbereiding van het folklorefestival en op de dag zelf zijn nog tientallen vrijwilligers uit Moergestel meer betrokken. Ook het plaat selijk bedrijfsleven speelt een niet te onder schatten rol. Naast de landelijke folkloregroepen maken op het festival uiteenlopende verenigin gen uit Moergestel als de harmonie, de gilden en de mirlitonfanfare hun opwachting. In een van de volgende afleveringen in deze serie wordt nader ingegaan op deze plaatselijke betrokkenheid. Zonder deze betrokkenheid en hulp van velen zou het niet mogelijk zijn in Moergestel zo’n groot evenement op te zetten. Inwoners van de gemeente Oisterwijk kunnen zich overigens nog steeds aanmelden voor deel name aan het eerste Nederlandse Folklore Festival. Deelname kost niets. Benodigde faciliteiten worden gratis aangeboden. Men is boven verzekerd van flink wat belangstelling, die uiteraard afhankelijk zal zijn van het weer. Met het oog op het weer zal kort voor het even ement een ’worst aan Clara’ worden aangebo den. Clara is de patrones van goed weer. Om haar bemiddeling af te smeken was het destijds de gewoonte een worst aan deze heilige te schen ken. Ook dat is folklore. Aanmelden voor deel name kan bij Jan van den Hurk, telefoon 513 2279. Volgende week: hoe Moergestel een groot lan delijk evenement in huis kon halen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3