25 Vice-voorzitter CDA-fractie op bezoek bij CSO Volksfeest Biest-Houtakker 1 Rowwen Hèze Extra inschrijfdag Roefeldag in Moergestel E.J. van Delft HUISARTS f Aphrodite Grant Forsyth AGRO CLEANING I JAARGANG TIP: Nedl Fes ti Bliksemactie vrijdagavond... teller hield stil bij i.v.m. nascholing geen praktijk van dinsdag 23 mei t/m vrijdag 27 mei Aan 't Vossenhol Biest-Houtakker www.volksfeest.com r erlands E f Anjeractie 2000 Zaterdag a.s. van 10.00-11.00 uur Fietstocht C.V. ’De Dorstvlegels Zie pagina 3 r iva! Rootven 35. Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel 19, 20 en 21 mei: Volksfeest Biest-Houtakker Voorverkoop: Café Nevermind Biest- Houtakker; Doors Popcorner Hilvarenbeek; Sporthal Hercules Diessen, Cafetaria D’n Bol Reusel, Café De Klaore Moergestel. Vrijdag 19 mei Country Night m.m.v. Zaterdag 20 mei Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 WOENSDAG 17 MEI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1097 Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2. Tel. 513 1204 Laaf tijdig uw medicijnen aanvullen Huidverzorgingsinstituut 3 71 Schoolstraat 5 AvdW Ik neemt deel aan de fietstocht volwassenen en kinderen. met MOERGESTEL Vl.n.r.: Willem Ligtvoet (technisch directeur CSO), mevr. Hennes (secretaresse Ned. Ver. Orthopedische Schoenmakers), mevr. Maria van der Hoeven en Marieke van Biljouw (productiemedewerkster). De vice-voorzitter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, mevrouw Maria van der Hoeven, was afgelopen maandag 15 mei op werkbezoek bij Centrale Schachten en Onderwerkmakerij (CSO) aan de Industrieweg. Zij deed dat op persoonlijke titel. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ 18 JUNI 2000 Ook kinderen deden spontaan een duit in het zakje. Dit stond op de envelop... Fantastisch! en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. .vrije plaatsen .19 „53 „14 „30 ....3 „35 „32 „30 4 10 34 Moergestel In de privé-sfeer was zij in Limburg in contact gekomen met de orthopedische schoenmake rij en werd hierdoor zo gefascineerd dat zij zich volledig wilde laten informeren over deze tak in de schoentechniek. De weg daar naartoe leidde ook langs CSO. Dat kwam voor technisch directeur Willem Ligtvoet niet ongelegen, het bedrijf is onlangs gestart met een fikse uitbreiding (van 500 naar 1000 vierkante meter onder architectuur van Marinus Wolfs en uitgevoerd door aannemer Op ’t Hoog) en heeft thans te kampen met tegenstrijdige fenomenen. Enerzijds groeit de vraag nog steeds en is er volop werk in porte feuille, anderzijds zijn verzekeraars wel bereid meer medische hulpmiddelen te vergoeden, maar dat mag niet ten koste gaan van het totale budget (wat bij de een erbij komt, moet er bij de ander af). Dit is een zaak waar de politiek invloed op kan uitoefenen. Maria van der Hoeven toonde zich een aan dachtig toehoorster en aandachtige kijkster bij de rondleiding. Zij had volledig begrip voor de tegenstrijdige belangen van het feit dat het wegvallen van werkgelegenheid elders (Duifjes en straks de stikkerij bij Avang) door CSO kan worden opgevangen. In de week van 21 tot en met zaterdag 27 mei wordt de jaarlijkse anjercollecte gehouden. De collecte wordt verzorgd door enkele verenigin gen uit Moergestel en Oisterwijk. Leden van deze verenigingen zullen bij u aankloppen voor een bijdrage. Met de ingezamelde gelden steunt het Prins Bemhard Cultuur Fonds vele initiatieven op het terrein van cultuur en natuurbehoud. Jaarlijks verstrekt dit fonds vele subsidies. Ook vereni gingen uit onze gemeente hebben met succes een beroep op het fonds gedaan. De collecterende vereniging mag 1/3 van de opbrengst voor de eigen kas behouden. De opbrengst komt voor een deel direct ten goede aan plaatselijke verenigingsactiviteiten. Geef aan het Prins Bemhard Cultuurfonds en steun daarmee het verenigingsleven! 16 Voetbal en brandweer14 17 Voetbal en stratenmaken18 18 Zwembad en Teakwondo28 Omdat enkele keuzemogelijkheden snel ’vol’ zullen zitten is het verstandig ook enkele alter natieven in gedachten te houden. Van elk kind dat meedoet hebben we de vol gende gegevens nodig: naam, adres, telefoon nummer, geboortedatum.Uiteraard zijn we ook blij met aanmeldingen van begeleiders, vrij willigers die de kinderen begeleiden. De Roefel- dag is niet alleen interessant voor de kinderen, maar ook voor de begeleiders, omdat u zelf ook mee kunt kijken achter de schermen van de diverse bedrijven. Via dit weekblad zal de komende weken be kend worden gemaakt van waaruit de Roefeldag op 24 juni start. Dat is afhankelijk van het aan tal ingeschreven kinderen. Voor vragen kunt u terecht bij Rian Joosen, De Schelf 14, Oisterwijk, tel. 528 8443. Met de nog toegezegde gelden van diverse particulieren en bedrijven is er op dit moment zo’n 50.000 gulden bij elkaar. Dat is de helft van het bedrag van de nog benodigde 100.000. Toch heeft het actiecomité er nog goede hoop op dat men nog dicht in de buurt van het streefbedrag gaat komen. Met de aanvangswerkzaamheden van de restauratie van de kerktoren is men inmid dels begonnen. De steigers zijn geplaatst... Het karwei kan beginnen... Op zaterdag 20 mei kunnen kinderen uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom nog inschrijven voor deelname aan de Roefeldag. Dit kan tussen 10.00 en 11.00 uur in ’t Kwartierke (Gebouw D’n Tob) aan de Bosstraat. Er zijn nog veel leuke routes waar de kinderen naar toe kunnen. De Roefeldag is een initiatief van Jantje Beton en geeft kinderen de mogelijkheid om een kijk je te nemen achter de schermen van bedrijven, instellingen en clubs. Het is de bedoeling dat de kinderen (van 6-12 jaar) zelf iets doen bij de Roefelplaatsen, bijv, brood bakken, meehelpen in de keuken van een restaurant, vendelzwaaien bij het gilde enz. Een groepje, dat bestaat uit 5 kinderen en een begeleider/chauffeur, bezoekt 4 bedrijven of instellingen. Op de keuzelijst staan telkens twee bedrijven waar de kinderen zeker naar toe gaan; de 2 andere bezoekadressen zijn dan een verrassing. De keuzemogelijkheden zijn: Keuze Omschrijving I Boerderijen Rijkswaterstaat 3 Computerclub en volkstuin of tuincentrum 4 Darts en gevangeniswezen 5 Darts en Patriotjes (muziek) 7 Fitness en blindenvoorlichting 8 Fitness en schaakclub II Gilze en voetbal 12 Jongerencentrum en molen 13 Lokale omroep (MTV) en hondensport.., 14 Metaalbedrijf en Rijkswaterstaat 15 Politie en voetbal Op zondag 4 juni organiseren wij alweer voor de dertiende keer de inmiddels overbekende fietstocht voor jong en oud. Gedurende deze tocht van ongeveer 3,5 km komen we natuur lijk de voor ons bekende ingrediënten weer tegen, zoals: Koffie- en worstenbroodstop; Pitsstops; De overheerlijke koffietafel. De kosten die aan deze fietstocht verbonden zijn bedragen voor volwassenen f 20,00 voor leden en f40,00 voor niet leden; Kinderen f 10,00 voor leden en f 25,00 voor niet leden. We vertrekken vanaf Café ’t Centrum om 09.00 uur (verzamelen vanaf08.30 uur). We hopen dat iedereen op tijd aanwezig is, zodat we om 09.00 uur kunnen vertrekken. U kunt zich voor deze fietstocht opgeven bij de volgende personen: Wim van Dijk,Vonderhof 16, Tel. 513 4127 of Cees Hamelink, Regenbeemdeke 12, Tel. 513 3338. Opgave dient te gebeuren voor vrijdag 26 mei door onderstaande strook ingevuld in te leveren bij bovenstaande adressen. o jX j MOERGESTEL ff—4 Tel. 013-513 1474 J h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) f ■ss' 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1