J e u' 'g week Zaterdag 13 mei 2000 Nationale Molendag Poirters tiyclswrj c S ^^Vaka\( i e Nieuw! Gericht beleggen in IT met 4 RG ZelfSelect IT-fondsen Zo is er maar éénl Herenshorts, shirts, polo’s van Bad-Boys, JF, Léé, enz. enz. Fiets - 3 - daagse 17, 18 en 19 mei r|, L 2 Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,Tel. (013) 513 63 73 Ik geef me op voor de Jeugdvakantieweek: Tel.: Leeftijd is dus: Informeer snel bij uw adviseur van de Rabobank - Ik doe als groepsleiding mee aan: _J programma A programma B _1 programma C Ik doe mee als spelleiding O Ik doe mee als kampbewaking Ik doe mee als algemene hulp MODEHUIS Clubavond Op 12 mei hebben we een ouderwetse club avond. Dit wordt weer een oergezellige avond en zeker als jij ook komt. D’n Tob is open vanaf negen uur. Skeelertocht Op zondag 28 mei hebben we een kroegen skeelertocht georganiseerd. Dit is voor de mensen die meer van de plaatselijke omgeving willen genieten in plaats van de Ardennen. Als je deze middag mee wil dan moet je om 12:00 uur bij d’n Tob zijn en vanaf daar vertrekken we dan gezamenlijk. den tot gediplomeerd vrijwillige molenaar, Vereniging De Hollandsche Molen examineert de kandidaat vrijwillige molenaars. 1 1 Het programma is al weer rond en we hebben jullie hulp weer hard nodig. Iedereen van 15 jaar en ouder nodigen we van harte uit om leiding te zijn tijdens de ieugdvakantieweek. Dit jaar wordt die gehouden van 7 tot en met 11 augustus met als thema: het jaar 0. Ook dit jaar draaien we weer 3 verschillende pro gramma’s: Programma A: kinderen van groep 1 - 2 (4 halve dagen, 1 hele dag) Programma B: kinderen van groep 3 - 4 - 5 (5 hele dagen) Programma C: kinderen van groep 6 - 7 - 8 (5 hele dagen en de kinderen van groep 7 en 8 kun nen 1 nacht kamperen). Naast leiding zoeken we ook weer mensen (jong en oud) die slechts enkele dagen tijd hebben om zich in te spannen voor de Jeugdvakantieweek. Met name voor de de morgen en -middag hebben we een behoorlijk aantal personen nodig als spelleiding. Ook zijn we op zoek naar “kamp bewaking” voor woensdagmorgen en middag en donderdagmorgen en -middag, Onze “Stich- Nationale Molendag wordt dit jaar gehouden op zaterdag 13 mei. Op deze dag zullen ruim 600 molens, verspreid over het hele land, geopend zijn voor publiek. Belangstellenden kunnen dan met eigen ogen aanschouwen hoeveel beweging er ook in het jaar 2000 nog zit in het ’oeroude’ werktuig dat Nederland mede groot heeft gemaakt. Het is de 28e editie van het evenement en met de vele draaiende molens wordt iedere keer het bewijs geleverd dat Nederland hèt molenland bij uitstek is. Opengestelde molens zijn herkenbaar aan een blauwe wimpel. I werking met het Gilde van Vrijwillige Mole naars. Vereniging De Hollandsche Molen zet zich al sinds 1923 in om de molens in ons land draai- en maalvaardig te houden in een molen vriendelijke omgeving. Het Gilde van Vrijwil lige Molenaars beijvert zich al meer dan 25 jaar om gemotiveerde mannen en vrouwen op te lei- ting Teut en Techniek” kan ook nog verster king gebruiken. Zij zorgen voor de inwendige mens en verrichten allerlei hand-en-span- diensten. Heb je nog vragen of wil je meer informatie, leem dan contact op met Kees van de Loo (513 1927) of met Geesje van den Boer (505 2345). Weet je het al en doe je gezellig (weer) mee, vul dan onderstaand strookje in en doe het in de brievenbus bij Kees van de Loo, Oirschotseweg 21. Houd alvast vrijdagavond 23 juni vrij, dan bespreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in ’Moergestel-Nieuw’. We rekenen op jullie! Organisatie Jeugdvakantieweek Molens onderscheiden zich van vele andere monumenten doordat zij kunnen bewegen. Het zijn levende monumenten. Iedereen -jong en oud- die voor een molen staat, kijkt vol bewon dering naar het draaiende wiekenkruis of water rad. Ook het tafereel, binnen in de molen, van de op ingenieuze wijze in elkaar grijpende tan draderen, kammen en wielen maakt op me nigeen indruk. Ook de eeuwenoude standerdmolen van Moer gestel - na een grondige restauratiebeurt een paar jaar geleden weer helemaal in uitstekende staat - en de Kerkhovense molen ’Onvermoeid’ in Oisterwijk - pas vorig jaar weer in gebruik genomen na een grondige restauratiebeurt - zullen aan deze jaarlijkse happening deelne men. Beide zullen van 10 tot 17 uur bij vol doende wind draaiend én malend te zien zijn, want beide molens doen nog vrijwel wekelijks waarvoor ze zijn gebouwd: het malen van graan tot (volkoren)meel. Dit uitstekende meel gaat voor het grootste gedeelte naar bakkers, maar is ook elke week voor particulieren te koop op de molens. Het is uitstekend geschikt om er brood, kruidkoek, pannenkoeken enz. van te bakken. Recepten hiervoor zijn gratis beschik baar. Op de standerdmolen te Moergestel kunt u demonstraties in het scherpen/billen van molenstenen bijwonen. In de omgeving zullen ook de molens van Hilvarenbeek, Goirie en de watermolen van Spoordonk geopend zijn voor publiek. Nationale Molendag wordt georganiseerd door Vereniging De Hollandsche Molen in samen- Drie zomeravonden fietsplezier voor het gehele gezin! Doe ook mee, en schrijf nu in voor de Moergestelse Fiets-3-daagse. Vanaf vol gende week woensdag 17 mei start, voor de vijfde keer de Moergestelse Fiets-3- daagse. Dit lustrum wordt gevierd met extra activitei ten zoals het optreden van de Bras(s)band Clapopp Unlimited Moergestel. Deze zal op vrijdagavond de deelnemers muzikaal onthalen. Beide routes, 15-20 km of 30-35 km brengen u gewoontegetrouw via rustige en vaak landelijke gelegen fietspaden naar de mooiste plekken van Moergestel en omgeving. De keuze is vrij, dat wil zeggen dat per dag een andere afstand gereden kan worden. Bij de con trole post kunt u bij een gratis kopje koffie of thee en voor de kinderen een bekertje limo nade, op adem komen. Ook voor de inwendi ge mens wordt gezorgd. Alle deelnemers ont vangen ter herinnering een mooie medaille ongeacht het aantal meegefietste avonden. Starten is dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het ROEF! Terrein. Na afloop kunt u nagenieten, bij mooi weer buiten op het terras en anders in de kantine van het ROEF! terrein. De kosten voor deelname bedragen bij voorin schrijving slechts fl 7,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl 3,00. De voorin schrijving loopt tot uiterlijk zondag 14 mei, lever hiervoor het inschrijfgeld te samen met uw naam, adres en geboortedatum in bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16, tel. 513 3103. Bij de start ligt uw deelname kaart dan al klaar en kunt u direct vertrekken. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook, de deelname kosten bedragen dan fl 8,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl 3,50. Doe ook mee en schrijf vandaag nog in! PAGINA 5 4 «PLERROS Goed nieuws van de Rabobank als u wilt beleggen in de 'sector van de toekomst': De Robeco Groep introduceert 4 nieuwe IT-fondsen. RG ZelfSelect Communication Technology Fund RG ZelfSelect E-Business Fund RG ZelfSelect IT-Hardware Fund RG ZelfSelect Software Services Fund Elk fonds speelt in op de kansen en ontwikkelingen binnen een deelgebied van IT. Hiermee belegt u voortaan nog gerichter in kansrijke IT-aandelen. Informeer snel bij uw adviseur van de Rabobank of kijk op Internet (www.rabobank.nl) en bepaal welk fonds uw voorkeur heeft. Kosteloos inschrijven kan tot en met 19 mei 2000 (17.00 uur). De introductieprijs bedraagt EUR 25. Inschrijven kan natuurlijk ook via de gratis Rabo Orderlijn (0800-0705). Een prospectus is verkrijgbaar bij de Rabobank. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Genoemd fonds is in het bezit van een vergunning van De Nederlandsche Bank op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Een prospectus is verkrijgbaar bij de Rabobank. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MEI 2000

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5