huis-aan-huis- actie restauratie kerktoren Vrijdag 12 mei 18.00-21.00 uur Ij Bliksemactie torenrestauratie I Gemeenteinformatie Emancipatieraad gemeente Oisterwijk start onderzoek Stichting ’Musivo 2000’ presenteert: de musical ’Mirakels Mooi’ Kioskconcert Oisterwijk T„ x Spitten van tuinen... VRIJDAG 12 MEI: BLIKSEMACTIE RESTAURATIE KERKTOREN Afgelopen week werd er bij u een envelop in de bus bezorgd en de vraag om een bijdrage voor de restauratie van onze kerktoren. Vrijdagavond 12 mei wordt deze envelop in een zgn. 'bliksemactie' bij u opgehaald. De collectanten worden aangekondigd d.m.v. een geluidswagen. Emancipatieraad Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken Intergas controleert leidingnet Monumentencommissie vergadert op 17 mei Een statige vogel 161 K41RAKELS KAOO1 Gemeentekantoor op vrijdag 19 mei dicht PAGINA 10 I npim Mi Marja Mac-Kenzie, telefoon 52 307 67. Oisterwijk - Moergestel - Heukelom W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 ra tl. Divertimento werd in 1996 in Rijnsburg (Lei den) opgericht na een aantal leerlingencon certen van Marleen van Dijk. Veel van haar leerlingen waren enthousiast geworden om samen te zingen door de muzikale ervaringen die ze tijdens de concerten hadden opgedaan. Bijna alle leden van het Koor Divertimento hebben sinds kortere of langere tijd zangles bij Marleen van Dijk en zingen ook solo of in kleinere groepen. Om een veilige gasdistributie te kunnen blijven garanderen controleert Intergas regelmatig haar leidingnet. Deze week zullen in het buitenge bied van Biest Houtakker/Moergestel en in Moergestel bovengrondse controlewerkzaam heden worden uitgevoerd. De werkzaamheden zullen ongeveer 8 weken duren. Soms is het nodig om werkzaamheden in tuinen te ver richten. Intergasmedewerkers kunnen zich legitimeren. De gemeentelijke monumentencommissie ver gadert op woensdag 17 mei 2000 vanaf 16.00 uur in het gemeentekantoor. De vergadering is openbaar. De agenda: Opening; Verslag van de vorige vergadering; Uitgangspunten lichtreclame/mo- numentenverordening; Ingekomen bouw plannen; Oirschotseweg 52; Infoblad monu mentencommissie; Werkwijze monumenten commissie; Kleine monumenten; Mededelin gen; Rondvraag; Sluiting. Voor aanvullende informatie kunt u zich wen den tot de secretaris van de monumentencom missie, R. Bartels (529 1346). De leden variëren in leeftijd van ongeveer 20 tot 60 jaar. Divertimento heeft een heel gevarieerd repertoire, mede doordat de muzikale interesse van haar leden zo divers is. De zangstukken komen uit de middeleeuwen, klassieken, jazz, musical en popmuziek. De dirigente Marleen van Dijk studeerde aan het conservatorium van Den Haag en studeerde in drie hoofdvakken af: piano, klassieke zang en schoolmuziek. Zij heeft een bloeiende lespraktijk en geeft zelf vele recitals en concer ten. Haar enthousiasme en grote vakkundigheid zijn bijzonder stimulerend voor haar leerlingen en dit koor. met Johan van Oosterhoud Een van onze vaak voorkomende vogels is de Blauwe Reiger. Ontegenzeglijk een statige vogel. In Europa heeft deze vogel de neiging z’n broedgebied uit te breiden hetgeen mogelijk met het warmer wordende klimaat te maken heeft. U kunt de Blauwe Reiger aantreffen bij kleine en grote plassen, sloten en ook in uw tuin waar zich een vijver bevindt. De vogel is gek op vis en als u niet oppast dan is heel snel uw vijver leeggegeten. Uw vijver,waar u zo trots op bent! De Blauwe Reiger is niet alleen verzot op vis, ook kikkers, salamanders, slakken, waterin secten en zelfs kleine zoogdieren lust hij graag. Statig wandelt hij door het water, dat vaak ondiep is. Wanneer bij vorst weinig voedsel is te vinden moet je wel oppassen bij het voederen van Blauwe Reigers. Soms hebben ze de neiging naar je glinsterende ogen te pikken. Toen ik des tijds controleur vogelbescherming was werden we er op geattendeerd voorzichtig te zijn bij het voeren van Blauwe Reigers. Je weet maar nooit. Tijdens langdurige vorst komen veel Blauwe Reigers om. Het nest bestaat uit takken, grof gebouwd, in bomen en soms in struiken. Ze zijn te vinden in zowel loof- als naaldbomen. Vaak nestelt hij samen met Aalscholvers en Roeken! De Blauwe Reiger broedt in kolonie. U kunt de Blauwe Reiger o.a. aantreffen op de plassen van de Leemkuilen. Zijn vlucht is met ingetrokken hals en gestrekte poten. De kuif van deze vogel, die aigrette heet, werd vroeger als veer voor dameshoeden gebruikt. De Blauwe Reiger is echt wel een heel mooie vogel, die steeds vaker in tuinen in steden wordt gezien. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MEI 2000 Zondag 14 mei: Zangkoor Divertimento - TL 'S* 7-" De Emancipatieraad E.R.) gaat de komende weken op zoek naar vrouwelijke bestuursleden van grote organisaties en verenigingen die actief zijn op maatschappelijk, cultureel en politiek gebied in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De raad wil hen vragen deel te nemen aan een onderzoek dat wordt gehouden in het kader van het bevorderen van de instroom van vrouwelijke nieuwkomers in de gemeentepolitiek. Weinig vrouwen De Gemeenteraad van Oisterwijk heeft de Emancipatieraad ingesteld om gevraagd en ongevraagd te adviseren over het te voeren beleid. Daarnaast kan de Emancipatieraad over actuele problemen een advies uitbrengen. Een van deze problemen is de nog steeds achterblij vende deelname van vrouwen aan de gemeen tepolitiek. Uit de voortgangsrapportage van het Ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt namelijk dat eind 1998, de gemeenteraden slechts uit 22,9 vrouwen bestaan. Sinds begin jaren negentig streeft het kabinet naar de bevordering van de deelname van vrouwen aan politiek en open baar bestuur. Ondanks extra inspanningen is het streefcijfer van 30% in 1999 nog steeds niet gehaald. Twee deelonderzoeken De E.R. in Oisterwijk beoogt met dit onderzoek een bijdrage te leveren aan de onevenredige deelname van vrouwen aan bestuurlijk, politieke functies. Hij wil daarvoor twee groepen vrouwen in het onderzoek betrekken. De ene groep betre ft vrouwen die reeds enkele jaren actief zijn in een bestuur van een organisatie of vereniging in de gemeente Oisterwijk. De andere groep betreft vrouwen die thans de functie van gemeenteraadslid bekleden of lid zijn van een van de raadscommissies. Het onderzoek zal dus bestaan uit twee deelonderzoeken. Het eerste deelonderzoek richt zich op de vrouwen die bestuurslid zijn van een organisatie of vereniging. Via een schriftelijke vragenlijst wordt onder andere ingegaan op hun motieven om bestuurlijk actief te zijn in hun organisatie, welke belangstelling of betrokkenheid zij hebben voor de lokale politiek en welke per soonlijke of andere belemmeringen zij zien voor het uitoefenen van een politieke functie. In het tweede deelonderzoek dat zich richt op de vrouwelijke gemeenteraadsleden en de vrouwelijke leden van de raadscommissies, worden de volgende thema’s onderzocht: de motieven van vrouwen om in de lokale politiek bestuurlijk actief te worden, de vergadercul- tuur, de mate van invloed en wenselijke veran deringen ten behoeve van de instroom van meer vrouwen. Doel onderzoek De Emancipatieraad hoopt met beide onder zoeken zicht te krijgen op: a. de motieven van vrouwen om enerzijds voor een bestuurlijke functie bij een organisatie/- vereniging, anderzijds voor een bestuurlijke functie te kiezen, b. de verschillen die ervaren worden in de cul tuur van het vergaderen, c. de belemmeringen die vrouwen ervaren om actief te worden in de politiek, d. wenselijke enlof noodzakelijke veranderin- Sinds januari 1998 zijn in Oisterwijk Jo Snoeren en Jan van Eijndhoven actief aan de slag gegaan met het schrijven van een script en liedteksten voor een geheel nieuwe musical-productie. Kort daarna is Jan Valks daarbij betrokken om de muziek ervoor te componeren. Na vele voor bereidende werkzaamheden werd een bestuur geformeerd en in juni 1999 werd via notariële acte de “Stichting Musivo 2000” definitief opgericht. In september 1999 werden een aantal audi ties gehouden waarvoor zich een groot aan tal kinderen en volwassenen hadden opge geven. Vanaf januari 2000 zijn de wekelijkse spel- en zangrepetities gestart in de Kunst kring in Oisterwijk, dezelfde locatie waarin straks 27, 28 en 29 oktober 2000 de 4 uitvoe ringen zullen gaan plaatsvinden. Ziehier: in vogelvlucht de geschiedenis van de nog jonge, maar zo verschrikkelijk actieve en enthousiaste Stichting Musivo 2000. Via het Oisterwijkse weekblad “Nieuwsklok” hebben wij al regelmatig van ons laten horen, maar ook in Moergestel willen wij graag wat meer bekendheid krijgen, zeker niet in de laat ste plaats omdat binnen onze groep van mede werkers een aantal inwoners van Moergestel actief betrokken is. Diverse Moergestelnaren zullen bij onze uitvoeringen te zien en te horen zijn in schitterende rollen, waarvan het soms lijkt dat ze als het ware “op hun lijf geschreven zijn”. Om wie het hier gaat en wat u van hun mag verwachten, komen we graag nog eens nader terug. Maar dat het “Mirakels Mooi” gaat worden durven wij u nu al te beloven, want “Mirakels Mooi” is toevallig ook de titel van deze musical. Zoals gezegd: het is van A tot Z een musical-productie van geheel eigen bodem. Hieraan werken in totaal zo’n 70 per sonen mee, ca. 40 personen als acteurs/zangers, en nog ca. 30 personen achter de schermen zoals: een kledingploeg, decorploeg, rekwisi- eteurs, grime, medewerkers voor licht- en gelu id, publieksbegeleiding/catering, zangpeda- goge, bestuur, componist, regie. Wij met z’n allen willen ervoor zorgen dat er op vrijdagavond 27 oktober, zaterdagavond 28 oktober, zondagmiddag en zondagavond 29 oktober a. s. vier spetterende uitvoeringen in de Oisterwijkse Kunstkring ten tonele kunnen worden gevoerd, waarvan wij hopen dat ook veel Moergestelnaren getuige zullen zijn. Hopelijk hebben wij uw belangstelling kunnen wekken en wat ons betreft: wij zullen u regel matig via dit blad van informatie blijven voorzien zodat u optimaal op de hoogte blijft van alle ontwikkelingen. U hoort nog van ons. Op vrijdag 19 mei staat voor het personeel van de gemeente de jaarlijkse personeelsdag op het programma. Het gemeentekantoor zal die dag daarom gesloten zijn. De gemeente is ook tele fonisch niet bereikbaar. gen die moeten plaatsvinden om meer vrouwen te motiveren voor politieke functies. Werkwijze Voor het eerste deelonderzoek heeft de E.R. met behulp van de gemeentegids Oisterwijk een zo compleet mogelijke selectie gemaakt uit het enorme bestand van organisaties en vereni gingen. Doordat niet bekend is, in welke organ isaties/ verenigingen vrouwen een bestuurlijke functie hebben, zal de E.R. de secretaris van de betreffende organisatie telefonisch met deze vraag benaderen. Indien vervolgens naam en adres van het vrouwelijke bestuurslid wordt doorgegeven, zal begin juni een schriftelijke vra genlijst naar haar worden verstuurd. De vrouwelijke gemeenteraadsleden en de vrou wen die deel uit maken van de raadscommissies zullen allen persoonlijk een vragenlijst ont vangen. De Emancipatieraad hoopt dat heel veel vrouwen positief zullen reageren en dus aan dit onderzoek willen meewerken. Thema-avond Na de verwerking van de resultaten van beide onderzoeken zal een informatieve avond voor de deelnemers aan het onderzoek worden geor ganiseerd om met hen de resultaten te bespre ken. Tenslotte worden de resultaten en aanbevelin gen van het onderzoek in de vorm van een rap port aan het College van B&W aangeboden. Het totale onderzoek zal ongeveer een jaar duren. De E.R. hoopt in juni 2001 het eindrap port klaar te hebben. Oproep Het is bijna onmogelijk alle vrouwen die in de gemeente Oisterwijk op bestuurlijk niveau actief zijn op te sporen. Mocht u toch willen meedoen aan dit onderzoek, terwijl u niet benaderd bent, dan kunt u contact opnemen met de secretaris van de Emancipatieraad Mevr. Marja Mac-Kenzie, telefoon 52 307 67. 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 10