Ondanks eerdere berichtgevingen: Vrijdag 5 mei: WEEKMARKT! Pieter Smit Verse vismix Groente- en Fruithandel R. Smulders 100 gram van 2.85 jumbo MANDARIJNEN zonder pit vol sap 3 kilo 4.50 3 kilo 0.89 TEL. (013) Elke donderdag: MTV-avond! 522 0244 AUTOTEL. 06-51416687 JAN VAN GERVEN MOERGESTEL kilo 2.98 10 stuks 4.75 12 stuks 4.88 2 kilo 2.75 LET OP: ZE ZIJN ER WEER DIE VERSE ASPERGES! Hollandse TOMATEN Zoete KIWI’S Nieuwe oogst HANDPEREN sappig en zoet Nieuwe oogst AARDAPPELEN Aardappelen BINTJES KOMKOMMERS extra groot Zorginstellingen in Midden-Brabant op zoek naar nieuwe medewerkers fl. 55,95 Voetbal Zomeravondcompetitie Veel nieuws op het gebied van jongerenhuisvesting in Oisterwijk B.C. ’De Aanstede’ per stuk 0.88 Nu met servicebus bij u aan huis! ar ir - f AkQ tl g 03 g t (2 Stoeptekenwedstrijd Nieuw! Nieuw! Nieuw! Sierbestratingen Geb. klinkers Geb. dikformaten Div. soorten split Stelcon planten g XX 0 X<vx 5 2.50 Iedere donderdag kunt u 's avonds om 19.00 en 21.00 uur naar de televisie-uitzending van MTV kijken. Elke laatste donderdag van de maand is er een nieuwe uitzending! Om ook op de langere termijn de instroom van nieuwe doelgroepen te waarborgen biedt een aantal instellingen naast de mogelijkheden voor instroom ook mogelijkheden voor doorstroom van nieuw en zittend personeel naar een hoger functieniveau. Mei Dan hier de activiteiten voor de maand mei: Zat. 6 mei: zijn er geen activiteiten Zat. 13 mei: filmmiddag avond. ‘s middags: De prins van Egypte Tijd: van 14:00 uur tot 16:15 uur, leeftijd: vanaf 5 jaar, entree: f 2,50. ‘s avonds: Independance Day Tijd: van 19:00 uur tot 2115 uur, leeftijd: vanaf 11 jaar, entree: f 2,50. Zat. 20 mei: spelletjes middag koekhappen, spijker poepen, zaklopen, enz. Tijd: 14:00 uur tot 15:30 uur, leeftijd: vanaf 6 jaar, entree: f 1,00. Zat. 27 mei: traditionele disco avond. Tijd: 19:00 uur tot 22:00 uur, leeftijd: vanaf 11 jaar, entree: f 2,50. 'Honderd jaar Moergestel In Beeld'. Een boek met 600 foto's samengesteld door Ad Wolfs Adr.Zn. 232 Pagina's, gebonden op A4-formaat. Te koop bij Kadoshop Broers, Rootven 10, Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a en Buro '76, Oisterwijkseweg 43. Uitslagen: De Klaore-VCH 3-3; De Veerkes- Terras vogels 1-6. Stand: 1. De Klaore 3-7 (12-6); 2. Terrasvogels 2-4 (7-2); 3. VCH 3-3 (6-6); 4. ’t Draaiboompje 2-1 (3-4); 5. De Veerkes 2-0 (3-13). Programma 10 mei: ’t Draaiboompje - De Veerkes De Klaore - Terrasvogels VCH is vrij TSO Midden Brabant, een samenwerkings verband van instellingen in de zorg in Midden Brabant start met een wervingscampagne voor extra medewerkers in de zorg. In samenwerking met het ROC Midden- Brabant in Tilburg wordt een drietal cur sussen aangeboden. Rechtstreekse instroom in een baan of in vrijwilligerswerk is even eens mogelijk. Hiervoor zijn ondermeer Trans Vorm en Arbeidsvoorziening betrokken. De werkgelegenheidsgroei in de gezondheids zorg en de terugloop van het aantal leerlingen zal op korte termijn tot personeelstekorten lei den. Om in de huidige tekorten te voorzien hebben de zorginstellingen in Midden-Brabant gezamenlijk een project opgezet. Uit een enquête bij zorginstellingen in Tilburg e.o. en in Waalwijk e.o. blijkt dat er bij ver zorgingshuizen, verpleeghuizen, de thuiszorg, de zorg voor verstandelijk gehandicapten en in ziekenhuizen vacatures zijn en mogelijkheden voor opleidingsplaatsen. Zowel in de directe zorg als bijvoorbeeld in de keuken, in de huishoudelijke dienst en recep tie is er behoefte aan nieuwe medewerkers. Instellingen zijn op zoek naar mensen die gemo tiveerd zijn om in de zorg te werken. Gedacht wordt ondermeer aan (herintredende) vrouwen die hun ervaring met zorg in de privé-situatie of in de mantelzorg willen omzetten in betaald werk, mensen met onvoldoende vooroplei ding, allochtonen (eventueel met een buiten lands diploma voor de zorg). Er zijn mogelijkheden om rechtstreeks in te stromen in een baan of in het vrijwilligerswerk. Daarnaast worden de volgende cursussen aange boden: - een oriëntatiecursus op een baan of een oplei ding in de zorg - een schakeltraject voor kandidaten met een verouderd diploma, een tekort aan voorop leiding of een anderstalige vooropleiding - een herintrederscursus voor gediplomeerde verzorgenden en verpleegkundigen die een tijd uit het arbeidsproces zijn Deze cursussen gaan in september 2000 van start. Er zijn geen kosten aan verbonden. PAGINA 9 Donderdag 20 april jl. hadden wijklankbord groep J.O.S. een prettig gesprek met Dhr. Smitmans van woningbouwstichting St. Joseph en wethouder Hora. In dit gesprek zijn diversen zaken aan de orde gekomen die van belang zijn voor wo ningzoekende jongeren. Allereerst werd er medegedeeld dat de woning bouwstichting en de gemeente Oisterwijk afspraken hebben gemaakt om aan diverse groepen prioriteit te geven; dit zijn ouderen en jongeren. De woningbouwstichting en de gemeente hebben hiervoor samen een con venant ondertekend. Dit convenant houdt in dat de woningbouwstichting dit jaar nog voorzieningen zal treffen voor woningzoe kende jongeren. Verder kwamen er enkele plannen op tafel. Eén daarvan is dat de woningbouwstichting nu actief gaat zoeken naar huurwoningen die geschikt zouden zijn voor splitsing. Voorheen gebeurde dat passief door te kijken naar de woningen die vrij kwamen. Als proef zou er één woning opgesplitst gaan worden in kamerverhuur, en één woning zal opgesplitst gaan worden in twee wooneen heden. Dit zal dit jaar gerealiseerd moeten worden met het oog op het convenant. Daarnaast hadden wij ook nog het bejaarden tehuis ’Ten Bijgaarde» project aangekaart. Daar is het volgende over te melden: Ten Bijgaarde bestaat uit een oud en een nieuw gedeelte. In de nieuwe vleugel, naast het spoor, gaat Woonstad de vereniging die Ten Bijgaarde onder beheer heeft 15 wooneenheden creëren. Hier gaat nog een geruime tijd overheen (bestemmingsplan-wijziging en dergelijke). Tot die tijd zullen de aanleunwoningen blijven staan. We praten hier over een vermoedelijke termijn van 1 a 1,5 jaar. Ook zouden er weer 10 leegstaande aanleunwoningen in de verhuur gaan. Hiervoor is alleen nog een fiat van Woonstad nodig. Tot dusver gaat er dus het een en ander gebeuren op het gebied van jongeren huisves ting, tenminste als alles nagekomen wordt. Wij blijven alert. Jammer genoeg is er weinig gesproken over het vergemakkelijken van toewijzing voor zelf standige woonruimte voor jongeren in het huidige woningbestand. Misschien een punt voor de volgende keer. J.O.S. jongeren op straat reacties: jongerenopstraat@dolfijn.nl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 B.C. De Aanstede El- B.C. Shot El2-6 ’s-Middags stond er een belangrijke wedstrijd in de mini-competitie op het programma tegen SHOT uit Dongen. We moesten winnen om nog als eerste te kun nen eindigen in deze poule. Mark, Kelly, Renee en Lindsey moesten een enkelspel spelen, welke alleen door Lindsey in een overwinning omgezet kon worden. Er werd wel hard gewerkt, maar de tegenstanders waren net een maatje te groot voor ons. Toen was het de beurt aan de dubbels; Mark en Wouter gingen jammer genoeg ten onder, ter wijl Renee en Annerie er toch nog drie sets uit wisten te slepen, maar ook zij verloren hun dubbelspel. Kelly en Lindsey wonnen hun par tij, na flink wat aanmoedigingen en aanwij zingen van de begeleiders die aan de kant ston den, in drie sets. Wouter en Annerie moesten helaas het onder spit delven. Ondanks het verlies bleven jullie toch vrolijk en sportief. Hiervoor hebben jul lie toch wel een complimentje verdiend. dinsdag 9 mei van 9.30 tot 11.30, Stichting De Wever, locatie de Hazelaar, Dr. Eijgenraam- straat 3, Tilburg dinsdag 16 mei van 9.30 tot 11.30, Zorgcen trum Tilburg zuid, Wethouderslaan 9, te Tilburg donderdag 18 mei van 9.30 tot 11.30 bij Zorg centrum Samarja, Mercatorlaan 1, Waalwijk Medewerkers uit zorginstellingen geven infor matie over het werk in de ouderenzorg en de thuiszorg en het ROC Midden-Brabant geeft informatie over het cursusaanbod. Voor meer informatie en aanmeldingen voor een van de bijeenkomsten: TSO Midden-Brabant, Mw. Cathelijn van Leeuwen, tel. 073- 692 39 60. Schriftelijk aanmelden voor een van bijeenkom sten is mogelijk bij: PSW Nieuwe Medewerkers in de Zorg, Ant woordnummer 11066, 5200 VC’s Hertogen- bosch. Personen met interesse in een baan, vrijwil ligerswerk of een korte opleiding in de zorg worden uitgenodigd voor een van de 3 voor lichtingsbijeenkomsten ’nieuwe medewerkers in de zorg’ op: MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 MEI 2000 V jongerenwerk moergestel Op zaterdag 22 april j. 1. had ‘t Kwartierke een stoepteken wedstrijd georganiseerd. Deze werd goed bezocht. De leeftijd van de kinderen liepen uiteen van 6 tot 13 jaar. Om alles zo eerlijk mogelijk te kunnen beoor delen werden de kinderen in verschillende leef tijdscategorieën gezet. Iedereen had ontzettend goed zijn best gedaan om een zo mooi mogelijke tekening te maken. Het was voor de 2 - koppige jury zeker niet makkelijk om uiteindelijk per leeftijdscategorie de winnaars uit te kiezen. Maar gelukkig zijn ze er uitgekomen en mocht en de prijswinnaars zelf een prijsje uitkiezen. Kortom het was wederom een leuke en crea tieve middag. Tot de volgende keer z s g - i.jj/ ->}>• fcrawernifteH ihilt «SlftW üvfi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9