Bliksemactie torenrestauratie 25c Moergestel i Maar liefst vijf gedecoreerden in Moergestel 1 Aphrodite -gr. Leen van Herck had eigenlijk geen tijd; Thea Vermeulen overrompeld 7/ JAARGANG AGRO CLEANING BEZORG(ST)ER (14-15 jr). f I J VRIJDAG 12 MEI: BLIKSEMACTIE RESTAURATIE KERKTOREN TIP: Onder voorwendsels worden gedecoreerden naar het gemeentehuis gelokt, wat niet altijd voor de volle honderd procent lukt. Zo was er veel overredingskracht nodig om Leen van Herck daar te krijgen (“Daar heb ik geen tijd voor”). Daarentegen was Thea Vermeulen een makkelijke “prooi”. Op het verzoek van de burgemeester om met haar zang de plechtigheid op te luisteren, werd niets achter gezocht. Gelijkaardige verzoeken krijgt zij wel meer. terreinen belangeloos een grote inzet heeft getoond en daarmee een belangrijke bijdrage langdurig verdienstelijk heeft gemaakt voor het St. Nicolaascomité, de gemengde zangve reniging Con Amore, de Lokale Omroep Moer gestel en carnavalsverenigng De Dors(t)vlegels. AvdW heeft geleverd aan het welzijn van andere, min der bedeelde medemensen zowel binnen als buiten haar woongemeenschap (onder andere voor de asielzoekers, de bewoners van het woon wagenkamp en bewoners van Polen en Roe menië). Naar de mening van het Kapittel beantwoordt zij op basis van de totale activiteiten aan het cri terium “iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen”. Het Kapittel acht gelet op de uitstraling (voor- Op de dag vóór de viering van Koninginnedag, vrijdag 28 april, werden er ook in de gemeente Oisterwijk Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. Drie voor inwoners uit de kern Oisterwijk Ridder de heer G.W.C.M. Gielisse en Lid in de Orde van Oranje Nassau de heren H.J. Dekkers en dr. H. Festen) en maar liefst vijf voor inwoners uit de kern Moergestel. Ridder werd Thea Vermeulen-Peek en Lid in de Orde van Oranje Nassau Trees Verhoeven-Gianotten, Leen van Herck- van de Wouw, Hans van den Heuvel en Theo Verbakel sr. De heer J.A.H. (Hans) van den Heuvel Hans is sales manager bij Esteves-PDT. Hij is daar een zeer gewaardeerde medewerker, die sociaal in de omgang is en altijd bereid is col lega’s met raad en daad bij te staan. Die zijn er wel meer, maar daardoor nog niet decorabel. Hans heeft zich langdurig (bestuurlijk) ver dienstelijk gemaakt voor de buurtvereniging “Gezwiene Waai” en voor voetbalvereniging Audacia, waarvan hij al zeven jaar voorzitter is. Geconstateerd is dat de wijze van functie vervullen kan worden aangemerkt als “karak tervol en voorbeeldig”. Hans heeft zich geruime tijd ten bate van de samenleving ingespannen. Mevrouw T.A.M. (Thea) Vermeulen-Peek In de overwegingen voor de onderscheiding wordt haar inmiddels imposante carrière breed uitgemeten. In vele voorbeschouwingen en recencies hebben wij die al kunnen volgen. Alleen al daarvoor is een onderscheiding volkomen op haar plaats. Maar er is meer. Naast haar activiteiten voor opera- en operetteve- renigingen, wendde Thea haar artistieke talen ten aan ten bate van concerten in bejaardente huizen en andere liefdadigheidsmanifestaties (zoals het Rode Kruis, de Zonnebloem en de Bejaardenbond. Tevens adviseerde zij mensen omtrent de muzikale omlijsting van huwelijks- diensten en uitvaarten. Daarnaast fungeerde zij jarenlang als lid van de jury bij het Drieko- ningen-zingen. Geheel vrijblijvend geeft zij aan besturen en artistieke leiding van verenigin gen adviezen en begeleidt zij vele talenten in de verenigingen. Zangers uit de gehele Benelux vragen haar om advies op zangtechnisch gebied. Mevrouw H. (Leen) van Herck-van de Wouw Het voert te ver om al de verdiensten van Leen op te sommen. Er is een instantie (Het Kapittel heet dat), die voorgedragen mensen beoordeelt of zij wel decorabel zijn. Die vat het als volgt samen: “Gebleken is, dat zij op verschillende Huidverzorgingsinstituut 7U Schoolstraat 5 Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Mevrouw T.L.A.M. (Trees) Verhoeven-Gianotten Ook voor Trees geldt dat de samenvatting van het Kapittel voldoende de verdiensten van Trees weergeeft. Bovendien voegde de burge meester haar nog het predikaat “koningin van Moergestel” toe in zijn toespraak. De overwegingen van het Kapittel kwamen hierop neer. Trees heeft zich geruime tijd (be stuurlijk) verdienstelijk gemaakt, in het bij zonder ten behoeve van het Oranjecomité Moergestel. Zij heeft een betekenisvolle bij drage geleverd aan de continuïteit van de door dat comité te organiseren activiteiten. Ook voor andere organisaties (drumfanfare Moergestel, de omroeporganisatie M.T V., de politieke par tij Algemeen Belang alsmede de Stichting Welzijn Ouderen is zij actief (geweest). De heer TJ.G. (Theo) Verbakel Er zijn mensen die zelden op de voorgrond treden, maar ten behoeve van de gemeenschap toch bergen werk verzetten. Theo is er zo een. Het Kapittel vindt hem decorabel omdat hij zich beeldftinctie), duur en intensiteit van de ver diensten haar decorabel.” MET BIJZONDERE DANK AAN ’FOTO ROMANESCO’ In de loop van volgende week wordt er bij u een envelop in de bus bezorgd en de vraag om een bijdrage voor de restauratie van onze kerktoren. Vrijdagavond 12 mei wordt deze envelop in een zgn. 'bliksemactie' bij u opgehaald. De collectanten worden aangekondigd d.m.v. een geluidswagen. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel ZONDAG 7 MEI: 23e Moergestelse Jaarmarkt Moergestel WOENSDAG 3 MEI 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1095 M MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z, 'Moergestel-Nieuws' is een weekblad dat in Moergestel van A tot Z wordt gelezen. Belangrijk is het daarom dat onze bezorgers neel secuur te werk gaan omdat onze lezers weer elke week uitkijken naar 'hun' huisvriend. Voor de correcte bezorger hebben wij graag een uitstekende vergoeding over. De kranten worden wekelijks bij je aan huis bezorgd. INTERESSE? Bel vanavond tussen 18.00 en 20.00 uur naar ons redactie-adres: telefoon 513 2268. Op dit moment is er behoefte aan een voor de volgende straten: Oisterwijkseweg, Groot en Klein Bungalowpark, Tilburgseweg, Papenacker I, De Hoefkens en De Sonman

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1