95 425 Unieke kans: mee naar boven in de toren r/ Heerlijke oranje-donuts 5 Heerlijke Oranjegebakjes BROOD-EN BANKETBAKKERIJ S2 KOUWENBERG T v SOS-HULPCENTRALE In verband met Koninginnedag zijn onze kantoren op zaterdag 29 april gesloten. U kunt natuurlijk gewoon gebruikmaken van de geldautomaten. Maandag 1 mei bent u weer van harte welkom. Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,Tel. (013) 513 63 73 voor Uw Rabobank wenst u veel plezier WAT KOUWENBERG MAAKT, DAT SMAAKT!!! Op Koninginnedag, 29 april a.s., zal de broodbezorging gewoon doorgaanl De winkel is geopend tot 13.00 uur. Op die dag maken wij voor u: •Stichting TC^elzijn (Ouderen _^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) Het aantal torenbeklimmers moet beperkt blij ven uit praktische overwegingen. Ook de vei ligheid speelt een rol. Maar dat veertig belang stellenden mee naar boven kunnen is een unieke kans om Moergestel aan de voeten te zien Eggen. Voor wie mee wil geldt: wie het eerst komt het eerst maalt. Opgeven voor dit historische Leden van de K.B.O. en 65-plussers: hebt u vrijdag 16 Juni al in uw agenda genoteerd? Dan gaan we namelijk een prachtige reis maken naar Amsterdam. Hier volgt het schema van de reis die we vrijdag 16 juni gaan maken. We vertrekken s’morgens om 8.45 uur vanaf het St. Jansplein. We rijden dan naar ons koffie- adres in de omgeving van Utrecht. Daar wordt u een kopje koffie aangeboden met gebak. Na de koffie rijden we langs de Vecht naar Diemen. Daar gaan we aan boort van de splin ternieuwe Caroline. Aan boord wordt u een uitstekende koffietafel geserveerd met o.a. soep en een kroket. We varen vanuit Diemen over de Weespertrekvaart, dan over de Amstel naar Amsterdam. Na de rondvaart gaan we weer terug naar Diemen. Daar komen we om onge veer 15.00 uur weer aan. Vandaar rijden we naar het Hotel Laanzicht in Rossum,waar we het diner krijgen aangeboden. Na het eten keren we huiswaarts en hopen om 20.30 uur thuis te zijn. Opgeven uiterlijk tot woensdag 7 juni. De kosten zijn fl. 60,00 p.p. Deze moeten bij het opgeven voldaan worden. De adressen waar u zich op kunt geven zijn: Cor Spaninks, Hofak- ker 6; Annie S winkels, Kloosterlaan 47; Kees Jansen, Past, van den Boogaardstraat 2; Andrè Ligtvoet, Burg. Maeijerstraat 2 of in de Roozen- dries. De toren van Moergestel wordt gerestaureerd Wie zou de toren van Moergestel niet eens een keer willen beklimmen? Deze vraag stellen is hem beantwoorden. Jaarlijks geven veel mensen te kennen de toren van binnen te willen bekijken, te genieten van het uitzicht. Aan dit verzoek kan moei lijk gehoor worden gegeven, maar in verband met de aanstaande restauratie van de toren wordt de gelegenheid nu wel geboden. Op zondag 14 mei, wanneer in en om de kerk een restauratie-manifestatie wordt gehouden, wordt aan maximaal veer tig mensen deze gelegenheid geboden. hebben gemeld, krijgen tevoren te horen op welk uur zij mee naar boven kunnen. De be klimming staat onder leiding van Kees Schoen makers. Kees is de Moergestelnaar met de meeste kennis van het middeleeuwse monu ment. Als bouwkundige van het bestuur van de parochie is hij belast met het wel en wee van de oudste Moergestelnaar. Vanuit deze achter grond heeft hij de toren talloze malen bek lommen en daardoor kent hij alle hoeken en gaten. TRAP VAN GRAFZERK Is de toren van buiten een juweel van een mon ument, van binnen is het hetzelfde. Het gebouw bestaat in feite uit twee delen: de toren zelf en de spits. Precies 101 treden moeten er worden genomen om tot aan de basis van de spits te komen. De eerste 57 treden zijn van steen. Tijdens de klim zal Schoenmakers zeker wijzen op trede 57 omdat deze is gemaakt van een oude grafzerk. Deze eerste 57 treden wentelen zich door een zeer nauw trapgat naar boven. Daar zal blijken waarom het praktisch niet is te doen om de toren zomaar open te stellen. Het is ondoenlijk om elkaar te passeren. Vanaf trede 57 gaat het verder langs een houten ladder naar de klokkenzolder. Deze ladder kan slechts één voor één worden genomen. In de klokken zolder ligt een verdiepinkje dat te bereiken is via een paar kippenladdertjes. De wind blaast er dwars doorheen. Neem zeker een jas mee, luidt dan ook het advies van Schoenmakers. De inspanningen worden beloond door een magnifiek uitzicht en een kennismaking met de ’torengraffiti’. Mensen die in de voorbije eeuwen de toren hebben beklommen, hebben op dit hoogste punt hun namen of initialen in het hout gekerfd. Om het unieke karakter van de gelegenheid te benadrukken, zullen ook de namen van de veertig torenbeklimmers worden vereeuwigd. Ze mogen hun naam schrijven op een bord dat boven in de toren tegen een van de eeuwenoude balken zal worden bevestigd. Op 29 april (Koninginnedag) zijn de volgende winkels tot 13.00 uur geopend: - Bakkerij Kouwenberg - Bakkerij Verkooijen - Boetiek Bonita - Doe-het-zelf Centrum Op 't Hoog - Winkel Boerenbond* - Jumbo Supermarkt Denissen - Kadoshop Broers - Ligtvoet en Nimco Schoenen* - Modehuis Poirters - Mulders Automatisering Nederland - Autobedrijf Bijvelt-van de Ven - Slagerij Ketelaars - Slagerij van Zon - Slijterij In den Korenmaaier - Super De Boer - Woninginrichting J. Michiels Geef elkaar de hand Donderdag 4 mei organiseert de KBO in samen werking met “Geef elkaar de hand”, Stanislaus en “De Reuselhof” een Maria-viering in de kerk St. Petrus Banden te Oisterwijk. Vertrek per fiets om 13.30 uur vanaf St. Jansplein, Vertrek per autobus om 13.30 uur vanaf St. Jansplein, daarna via Stanislaus en De Reuselhof. Deelname per fiets/eigen vervoer is gratis. Deelname per bus is fl 5,- per persoon. Voor deelname per autobus dient men zich uiterlijk 29 april op te geven bij: Mw. I. Denis sen, Raadhuisstr. 22 tel. 513 2142; Mw. G. Smits, Eysenbrand 3, tel. 513 2997 of Mw. A. van de Wouw, Kloosterlaan 3, tel. 513 1277. Rik- en Jokerconcours Uitslag van het concours van 14 april j.l. Eerste is geworden Mevr. L. op ’t Hoog met 267 punten; tweede Mevr. J. van Dijk met 245 pun- ten;derde mevr. Copal met 230 punten. Het volgende Rik- en Jokerconcours is op vrij dag 28 april a.s. klimpartijtje kan in het parochiecentrum, dat dagelijks van 10.00 uur tot 12.00 uur is geopend. Telefoon 513 2774. De deelnemers worden opgedeeld in groepen van tien. Tussen 12. 00 uur en 16. 00 uur gaat telkens een groep mee naar boven. Elke groep is dus een uur in de toren. Zij die zich aan Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de 544 1 544 per stuk Alle klanten wensen wij een bijzonder mooie, gezellige Koninginnedag! Hoevenseweg 55 Telefoon 013-5424177 Telefax 013-5437500 4 Y X» PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG26 APRIL 2000 22 *de gehele dag open In tegenstelling tot de publicatie van vorige week is Bakkerij van Hulten de gehele dag gesloten! ir

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5