BOEKEN Herdenking oorlogsslachtoffers tb p 4 Mei-viering I I I stichtincpopenbare BIBLIOTHEEK bil Ons bellen en gaan zitten! De juiste volgorde bij schilderen? Gratis compost halen bij gemeente zolang de voorraad strekt Eieren schilderen in DEMO SOS-HULPCENTRALE Dag en nacht bereikbaar. Voor een goed gesprek van mens tot mens. DIE DE GESCHIEDENIS VAN MOERGESTEL VERTELLEN... Op donderdag 4 mei Expositie schilders groep ’De Vijf’ in Oude Kerkje fl. 55,95 iel ■S’ fl. 1O,- Tilburgse Dans- en Muziekschool Politie hield alcoholcontrole A C L Lezing Natuurmuseum: een gezonde plant in een gezonde bodem P 1 1 I 1 Alleen voor particulieren Met ingang van woensdag 19 april kunnen inwoners van de gemeente Oisterwijk gratis compost afhalen op de gemeentewerf (zolang de voorraad strekt tot uiterlijk 3 mei). De ope ningstijden van de gemeentewerf zijn: maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 11.30 uur. Deze actie geldt uitsluitend voor particulieren. Belangstellenden moeten zelf zorgen voor mid delen (bijvoorbeeld zakken of een aanhangwa- gentje) om de compost te vervoeren. Bel 544 1 544 of kom langs, St. Annaplein 21, Tilburg 1 I Zoals ieder jaar vindt op 4 mei de Nationale Dodenherdenking plaats. Daarbij sluit ook Oisterwijk zich aan. Voor deze viering is een programma samengesteld, dat begint om 18.30 uur met een bijeenkomst in de Joanneskerk aan de Lind en eindigt met de kranslegging bij het Bevrijdingsmonument aan de Gemuite- hoekenweg. Na afloop van de officiële plechtigheid is iedereen van harte welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om een kopje koffie of iets fris te komen drinken. 4 De 4 mei-viering geldt overigens niet alleen voor hen, die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Dat betekent dat de herdenkingsbijeenkomst tevens een beroep doet op zowel de individuele, als gezamenlijke verantwoordelijkheid in de maatschappij van nu, waar het gaat over onder drukking, discriminatie en onverdraagzaam heid. Vrijheid zal altijd onderhoud blijven vra gen. “Brabant Contrast-rijk” in Burgerzaal Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 27 april a.s. zal de heer J. Geene/sinds 1997 CDA -fractielid Provinciale Saten Noord Brabant en voorzitter van de commissie Milieu, Natuur en Landbouw, het thema ’Brabant Contrast rijk” ter discussie brengen, een ruimtelijke visie op de toekomst van onze provincie. De heer J. Geene is binnen het CDA geen onbekende. Hij heeft een opleiding genoten bij de CDA Kaderscholi en, buiten zijn activiteiten in eerdergenoemde commissie, zich ook ingezet voor de commissie “Revitalisering landelijk gebied”. Ook is hij voorzitter van de CDA- afdeling St. Antonis en heeft hij als dierenarts dagelijks te maken met “milieu, natuur en land bouw”. Wethouder Lambert van den Bosch zal tijdens deze bijeenkomst een aantal actuele zaken aan de orde stellen zoals o.a. het recon- structie-plan De Hilver en het Centrum voor Werk en Inkomen. Beide sprekers zijn te beluisteren na het formele gedeelte van de Algemene Ledenvergadering, vanaf20.45 uur; de vergadering is voor iedereen toegankelijk en er is gelegenheid tot discussie. I i. i --r OISTERWIJK EN MOERGESTEL Kinderjury 2000 Heb je al veel boeken gelezen voor de Kinderjury? Tot 1 mei kun je nog je Kinderjurypasje inle veren bij de bibliotheek. Op het stemformulier dat je krijgt kun je in vullen welke boeken volgens jou het aller mooiste waren. Kom snel naar de bibliotheek en beslis mee welke vijf kinderboeken uit 1999 de beste zijn. Voor alle deelnemers aan de Kinderjury ligt een presentje klaar. Bij de bibliotheken van Oisterwijk en Moerges tel zijn overigens al honderden stemformulieren ingeleverd. Door deze te tellen hebben we al een voorlopige uitslag kunnen maken. Top vijf van Oisterwijk en Moergestel: 1Simone van der Vlugt: Noodlandig in het oer woud 2. Marit Nicolaysen: Sven en zijn rat gaan op kamp 3. Catharina Valckx: Poet en Kepi op smikkel- tocht 4. Reindert Kromhout: Meester Max en het wiebelkind 5. Mieke van Hooft: Roza je hoed waait weg. Maar er kan natuurlijk nog veel veranderen. Wij zijn reuze benieuwd naar de stemformulieren die nog ingeleverd worden en zullen in mei zo snel mogelijk de definitieve top vijf van Oister wijk en Moergestel bekend maken. Nog veel leesplezier. Workshopweekend popfactory De Popfactory (popafdeling van de Tilburgse Dans- en muziekschool) organiseert een work shopweekend. In twee dagen tijd ga je samen met andere muzikanten aan een aantal bestaande- of eigen nummers werken. Er komen zaken aan bod zoals repertoirekeuze, show, opbouw en efficiënt repeteren. Je wordt begeleid door ervaren popmuzikanten. Op zaterdag 20 mei wordt er van 10.00-1 7.00 uur gerepeteerd en op zondag 21 mei van 10.00-14.30 uur. Op zondag 21 mei is de presentatie om 16.00 uur in Paradox (Telegraafstraat 62). Informatie en inschrijven: Popfactory Tilburgse Dans- en Muziekschool, Kapelaan Poellplein 3,5046 GV Tilburg, tel. 535 4055. E- mail: tdms@tdms.nl In de nacht van 14 op 15 april werden zowel te Oisterwijk als te Hilvarenbeekd alcoholcon- ttroles uitgevoerd. Er werden 80 voertuigen gecontroleerd, waarvan de bestuurders een blaastest aflegden. Bij 4 bestuurders werd m.b.v. een drager en te hoog gehalte aan mogelijk alcoholgebruik gemeten en werd op het bureau een nadere controle uitgevoerd op het adem- analyseapparaat. Via deze selectie bleek een tweetal personen een te hoog gemiddelde (0,7) te hebben en zij kregen een boete van fl. 400,- Aandacht voor alle veteranen en bezinning op toekomst Bij de Nationale Herdenking op 4 mei worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op de dag vandaag, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tij dens vredesmissies van internationale organi saties zijn gevallen, danwel door oorlogshan delingen en terreur zijn omgekomen. Naast de mensen uit de Tweede Wereldoorlog, inclusief alle deelnemers aan het verzet, gaan hierbij onder andere ook de gedachten uit naar de zogenaamde KNIL-militairen, de Oud- Indiëgangers, de Korea-vrijwilligers, de veter anen van Nieuw Guinea, Libanon, voormalig Joegoslavië enzovoorts. Voor alle mensen die op wat voor manier dan ook bij oorlog en geweld betrokken zijn geweest en degenen die zich daarbij betrokken voelen, biedt de herdenking op 4 mei de gelegenheid om een moment stil te staan bij hetgeen is gepasseerd. Iedereen is daarom van harte welkom om op donderdagavond 4 mei a.s. vanaf half zeven in de loanneskerk aan de Lind in Oisterwijk deel te nemen aan de herdenkings bijeenkomst. Paasweekeinde 22-23-24 april In het paasweekeinde van 22 t/m 24 april a.s. exposeert in het Oude Kerkje te Middelbeers Schildersgroep ’De Vijf’ uit Son en Breugel. De Vijf zijn een groepje ervaren schilders die al sinds 10 jaar wekelijks samen schilderen op de schilderzolder van De Boerderij in Breugel. De leden zijn Ellen Streur, Rie Widemann, Jan Thijs Boekholtm Alex van den Heuvel en Jan Huyboom. De groep die uitdrukkelijk niet groter wil wor den dan vijf, streeft naar liet ontwikkelen van een ieder voor eigen stijl en vormgeving. Zij schuwt het experiment niet en bekijkt de eigen werkstukken steeds met een nuchtere, kriti sche blik. In het jaarprogramma zijn, regel matig bezoeken aan belangrijke exposities en musea opgenomen die de groep kunnen inspire ren bij hun werk. De expositie in het Oude Kerkje in Middelbeers zal vooral recent werk van de schildersgroep te zien geven in aquarel, olieverf, acrylverf en/of gemengde technieken. De grote variëteit van geschilderde onderwerpen die De Vijf laten zien, worden gevonden in mythologie, aktu- aliteit, persoonlijke emotie of een gezamenlijk besproken thema. De expositie in het Oude Kerkje is te bezichti gen: Paaszaterdag van 13.00-17.00 uur, Paaszon dag van 11.00-17.00 uur, Paasmaandag van 11.00-17.00 uur. Entree fl 2,= per persoon als bijdrage voor het onderhoud van het Oude Kerkje, kinderen gratis. Uitnodiging Het 4 mei-comité onder voorzitterschap van burgemeester Kortmann nodigt iedereen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom uit bij de viering van de dodenherdenking op don derdagavond 4 mei a.s. aanwezig te zijn. Dit is immers een geschikt moment om even stil te staan bij alle burgers en militairen, die sinds het begin van de tweede wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen of door oorlogshandelingen en ter reur zijn omgekomen. Daarnaast biedt de Nationale Dodenherdenking ook de gelegen heid zich te bezinnen op het gebeuren van alle dag en de toekomst. Het is belangrijk stil te staan bij de kwetsbaarheid van onze democratische samenleving. Inlichtingen Voor nadere informatie over deze herdenkings bijeenkomst kunt u terecht bij de heer Will Pellis op het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk, telefoonnummer 529 1214. Wegens gebrek aan belangstelling gaat het tra ditionele paaseieren schilderen niet door. DEMO betreurt het geringe enthousiasme onder de Oisterwijkse jeugd voor het beschilderen van paaseieren. Wat gelukkig wel doorgaat is het optreden van de Oisterwijkse for matie Thuss op vrijdag 21 april. Thuss maakt experimentele noiserock die duidelijke jazzin- vloeden heeft. Je kunt deze muziek een beetje vergelijken met die van Sonic Youth of No means No. Thuss heeft een bijzonder eigen geluid en stijl, anders dan vele andere rock bands, maar voor echte muziekliefhebbers is zeker de moeite waard om te komen luisteren. In 1998 heeft de band een eigen cd uitgebracht, die bijzonder goed is ontvangen. Goede vrij dag dus Thuss in jongerencentrum DEMO. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur, toegang f15,-. Op Paaszaterdag 22 april is het gewoon weer Purple Haze. Alternatieve muziek, dj en licht show. Ouwehoeren of een potje trie trac spelen aan de bar. Proberen de hoogste score te halen met Triviant op de fotoplay of op de flipperkast. Gewoon een gezellige avond dus. Kom gewoon eens binnen lopenl z 3 S De Vereniging van Vrienden van het Noordbra- bants Natuurmuseum organiseert bij de ten toonstelling ’Mensen en hun tuinen’ een serie lezingen. Op dinsdag 25 april van 20.00 - 22.30 uur, zal Bart van der Venne de laatste lezing in deze cyclus verzorgen: een gezonde plant in een gezonde bodem. De spreker vertelt ons deze avond over de basisvoorwaarden voor een gezonde tuin, hoe bereik je evenwicht in de tuin, hoe maak je compost, welke voedingstoffen heeft een plant nodig, hoe stimuleer je het noodzakelijke bodemleven, enz. Ook kunt u op deze avond een grondmonster van uw tuin meenemen om de zuurgraad van de bodem te laten bepalen. De lezing wordt gehouden in de filmzaal van het Noordbrabants Natuurmuseum, Spoorlaan 434 te Tilburg en is gratis toegankelijk. 1,.wföt t Jfeï PAGINA 9 ij ■mtwuK IU-* MOEI ■ESTEL 5 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 APRIL 2000 JWV imtui MOERGESTEL In bcckl J *>OO-2UOO 'Honderd jaar Moergestel In Beeld'. Een boek met 600 foto's samengesteld door Ad Wolfs Adr.Zn. 232 Pagina's, gebonden op A4-formaat. Te koop bij Kadoshop Broers, Rootven 10, Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a en Buro '76, Oisterwijkseweg 43. 'De Toren van ons dorp'. Rijk geïllustreerde brochure van de hand van Paul Spapens en Ad Wolfs Adr.Zn. De opbrengst van het boekje (44 pagina's) komt ten goede aan de restauratie van de kerktoren. Te koop bij Kadoshop Broers, Drogisterij Kemps, Rabobank Moergestel, Bibliotheek en Parochiecentrum. ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN Moergestel restaureert zijn oudste monument INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 HEUKELOM Oil r I i.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9