Dirk Willems international Wisseling in de top van de parochie I 25e Aphrodite TIP: Eerste exemplaar ’torenboekje’ officieel overhandigd Vroege- vogelwandeling met het IVN KIJK EENS OP PAGINA 4!!! Pastor Harrie van den Tillaart de nieuwe pastor van de parochie, maar niet de enige... De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Brillen Contact lenzen JAARGANG NiOl 3 dÉU Dirk in het nationale shirt poserend voor een affiche waarop hij zelf staat af geheeld. Pastor van den Broek in gesprek met pastor van den Tillaart. Hb Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! In de goed bezochte tweejaarlijkse bijeenkomst van parochievrijwilligers en medewerkers werd de gezelligheid even onderbroken om de nieuwe pastor, die op deze avond was uitgenodigd, welkom te heten. Voorzitter van Hazendonk sprak zijn voldoening uit voor zijn komst in onze parochie en zijn vertrouwen, en dat van de parochie, in de toekomst. Tevens werd afscheid genomen van de scheidende voorzit ter van het parochiebestuur Gerard Schonck en werd zijn opvolger Piet van Hazendonk ver welkomd. Pastor Harrie van den Tillaart wordt een van de nieuwe herders Het Parochiebestuur kende al vele maanden zor gen. Het was al geruime tijd bekend dat pastor Herman van den Broek dit jaar zijn functie neer zou leggen, maar wie moest hem opvolgen? Al enkele jaren geleden is dit aan het bisdom medegedeeld, maar ja, hoe vind je een nieuwe Pastor van den Broek legt per 1 juli a.s. zijn taak neer. Het bisdom ondervond grote problemen bij het zoeken naar een opvolger en deed tenslotte de voordracht tot het benoemen van twee pastores die op parttime basis de taak van pastor van den Broek over kunnen nemen. Het bestuur heeft dit voorstel aanvaard waaraan in de persoon van pastor Harrie van den Tillaart gedeeltelijk invulling zal worden gegeven. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond Moergestel WOENSDAG 12 APRIL 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1092 Gisteren is hij vertrokken naar Frankrijk waar in de buurt van Dyon gedurende twee weken de wedstrijden om de Wereldkampioenschappen rugby B-poule wor den gehouden. Dirk de 19-jarige zoon van Gerard en Ria Willems uit de Schoolstraat. Ze zijn terecht heel erg trots om hun zoon die, na eerst aan judo gedaan te hebben, naar rugby overging en in een drie-tal jaren de top-jeugd wist te bereiken. Na afloop van de eucharistieviering op zater dag 1 april jl. overhandigde dhr. Hans Festen ’n tweetal ’eerste’ exemplaren van het zgn. ’torenboekje’ dat speciaal werd geschreven naar aanleiding van de op handen zijn de restauratie van de kerktoren. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan wethouder Joop Rakhorst. Vervolgens kreeg pastor H. van den Broek een exemplaar. De prachtig geïllustreerde boekjes (waarvan de opbrengst uiteraard ten goede komt aan de restauratie) kosten fl. 10,- per stuk en zijn te koop bij Kadoshop Broers, Drogisterij Kemps, de Rabobank, de bibliotheek en bij het parochiecentrum. gen het hoogste lied bij het zoeken naar een part ner en voor de afbakening van hun territorium. Het gebied waar we doorheen lopen is zeer afwisselend: bos, beek, ven en heide. En iedere biotoop heeft zo zijn eigen vogelbevolking. Als we een beetje geluk hebben, dan horen we van daag die lentebode bij uitstek: de koekoek. De wandeling begint aan het einde van de ver harde Posthoornseweg in Oisterwijk, bij het begin van het fietspad. Deelname is gratis. En wie een verrekijker heeft, die brengt die natuurlijk mee. waartsen en daarachter komen dan nog de zeven drie-kwarters. Het spel zit vol trucjes en strate gie maar een zekere vorm van lichaamskracht is ook wel nodig. Hij zegt in een goed team te spelen maar Nederland is nou eenmaal niet het beroemdste rugby-land van de wereld. Men blaakt echter van zelfvertrouwen en hoopt op een goed resultaat. Op tweede Paasdag komt hij weer thuis en dan is het resultaat bekend. Wij komen hier dan nog op terug maar wensen hem met zijn team heel veel succes toe. Als men denkt een geweldige “klerenkast” te ontmoeten dan vergist men zich degelijk. Een pittig baasje is hij echter wel en hij moet voor zijn sport toch het een ander op kunnen bren gen. Op zaterdag zijn er de trainingen in Amsterdam en dan volgen er ook nog de club- trainingen alsmede de krachttrainingen bij Jaap ‘Physique* de Groot. En dat allemaal voor een automonteur van Garage Zuid-Oost te Tilburg. Zijn ouders, maar vooral zijn jongere zus Carlijn, staan volledig achter hem. Ook de hele club Oisterwijk Oysters waar ook nog een drietal Moergestelse vrienden rugbyen die hem indertijd zelf hebben overgehaald. Hij kan urenlang over zijn geliefde sport vertellen waarin men respect voor elkaar heeft en de nodige discipline kan opbrengen voor team, medespelers maar vooral ook voor coaches en scheidsrechters. Het is natuurlijk wel een ruwe mannensport maar ook vrouwen komen hier langzamerhand in zicht. Men kan de sport van ’mini’s’ tot ’senioren’ beoe fenen dus in iedere leeftijdsklasse. Dirk staat in de basis als een van de acht voor- I M /U Schoolstraat t pastor in deze tijd, waarin al vele parochies het zonder priester moeten doen en het opheffen en samensmelten van parochies een vaak gedeel telijke oplossing bieden. Pastorale werkers bieden soms in belangrijke mate een oplossing, maar dan met beperkingen omdat de priester lijke taken niet uitgevoerd kunnen worden. De roeping van priesters stagneert al vele jaren. Met de komst van pastor Harrie van den Tillaart is onze parochie verzekerd van een priester. Mét de komst van een tweede pastor, mogelijk een niet-priester, is de opvolging van pastor van den Broek pas gecompleteerd. Dit laatste ver keert nog in de gespreksfase met goede vooruit zichten. Het parochiebestuur prijst zich gelukkig Het parochiebestuur prijst zich gelukkig met de komst van pastor van den Tillaart Hij wordt met open armen door Moergestel ontvangen en kan rekenen op een enthousiaste ondersteu ning van en samenwerking met de parochie. De pastor blijft voor 50% van zijn tijd verbonden aan de Maria Reginaparochie in Boxtel, waarin hij al 15 jaar werkzaam is. Na de komst van de tweede pastor zal de eerste tijd in het teken staan van afstemming van taken en het maken van tijdafspraken om tot een optimale inzet van kennis, ervaring en specialisaties te komen. Pastoor Harrie van den Tillaart Hij is geboren in Erp op 29 mei 1944. Na zijn opleiding bij de Paters van Marrian Hill in Assen bij Venlo studeerde hij gedurende drie jaar in Würzburg en was daarna enige tijd vrij student aan de theologische faculteit. Hij werd na een stageperiode in de parochie Korvel en de St. Jacobparochie in ’s-Hertogenbosch door Mgr. Bluijssen priester gewijd in 1971 - op zijn verjaardag. Na zijn priesterwijding werkte hij drie jaar in ’s-Hertogenbosch-Zuid (St. Lucas), en was ver- vervolg op pagina S) Zondag 16 april om 7.00 uur Vandaag de kans om als vroege vogel de zondag te beginnen. Je komt er dan ook achter waar die uitdrukking vandaan komt. De meeste vogels zijn weer terug van hun winterverblijf en zin- II i'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1