Nieuwe pastor voor Moergestel I 25e Honden en hondeneigenaren komen aan hun trekken op Koninginnedag Nieuw logo Ondernemend Moergestel Aphrodite Functie wordt opgesplitst 7o is er maar één! TIP: Collecte Gehandicaptensport Moergestel kiest nieuw carnavalsmotto Het Zilveren Rad van Gilde Sint Catharina Gastouderbureau zoekt gastouders Adres: O behendigheidsproef O hondenrace meldt zich met zijn haar hond aan voor de Naam van de hond: Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel KOOP 00K LOTEN VOOR HET FESTIVAL BOVENAL! Dit strookje ingevuld inleveren bij Trees Verhoeven, Burg. Maeyerstraat 21 of even telefonisch aanmelden: 513 1814. In de week van 10 april is de jaarlijkse collecte voor de Gehandicaptensport. We wensen de collectanten veel succes en de gulle gevers bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking... Comité Gehandicaptensport Moergestel Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Uitstapje Voor op 29 april heeft het Oranjecomité van KPJ Moergestel een uitstapje georganiseerd naar de wereldstad Amsterdam. Om hier de verjaardag van de koningin te vieren. De oranje pakken mogen weer aangetrokken worden. We gaan hier met een bus naar toe en we vertrekken om 8:30.uur bij D’n Tob. Opgave is verplicht i.v.m. de bussen, voor 21 april. Dit moet gebeuren bij Bart van Korven Tel. 513 2358. Of vrijdags in D’n Tob. Hondenrace en behendigheidsproef WOENSDAG 5 APRIL 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1091 De komende en gaande pastor voor de ingang van het Parochiecentrum. Met de benoeming van Harrie van den Tillaart uit Boxtel heeft Moergestel een opvolger voor de per 1 juli vertrekkende pastor Herman van den Broek. Tijden veranderen, zo ook voor de parochie St. Jans Onthoofding, want pastor Van den Tillaart wordt pastor van twee parochies. In het kort Harrie van den Tillaart werd-geboren in 1944. In 1971 werd hij priester gewijd. Vanaf 1985 is pastor Van den Tillaart werkzaam in de Maria Regina-parochie in Boxtel. Daar wordt zijn functie dus vanaf 1 juli opgedeeld. Het is de bedoeling dat de pastor wordt bijge staan door een pastoraal werker die de overige 50% voor zijn rekening neemt. De invulling daarvan is nog niet helemaal afgerond maar het parochiebestuur heeft er alle vertrouwen in dat dat binnen afzienbare tijd zijn beslag krijgt. Pastor Herman van den Broek gaat per 1 juli a.s. werken in Den Bosch en Schijndel. Uitvoerige details over ’de gaande en komende’ en nog meer nieuws over de parochie kunt u volgende week lezen in ’Moergestel-Nieuws’. Survival-dag Op zondag 28 mei gaan we met de KPJ kring Tilburg survivalen in de Beigische Ardennen. We zullen in ieder geval gaan abseilen en tokke len, de rest van het programma blijft een ver- rasing. Voor vervoer en eten wordt gezorgd. Je bent de hele dag onder de pannen. Voor verdere informatie en opgave dit is verplicht en wel voor 20 aprilkun je bellen met Geert Claassen Tel. 528 3742. Rikavond Op 7 april gaan we gezellig een potje rikken. Dit gaat in een soort toernooi. We verbouwen hier voor D’n Tob tot een casino. Voor de profs kan er met geld worden gerikt en de leken kunnen uitleg krijgen van de rikkoning Geert Claassen, die op deze avond aanwezig zal zijn. D’n Tob is open vanaf 21:00 uur. Clubavond Op 14 april hebben we een verrassingsavond. We hebben voor deze avond weer eens iets leuks in elkaar gezet, wie dit wil mee maken moet naar D’n Tob komen. Deze is open vanaf 21:00 uur. ’Ut moet nie gekker worre!’ dat is het motto waarmee in Moergestel in 2001 carnaval wordt gevierd. Uit de 87 inzendingen koos de jury unaniem ‘Ut moet nie gekker worre!’ als winnaar. Het was gezellig druk afgelopen zaterdag in Café ’t Centrum, de thuishaven -van C.V De Dors(t)vlegels. Hier vond de uitverkiezing plaats van het nieuwe carnavalsmotto. Toen de inzendingstermijn werd afgesloten hingen er 87 motto’s op een groot doek, waar na de jury aan het werk kon. De jury bestaat voor deze gelegenheid uit de drie Moergestelse car navalsprinsen, bijgestaan door een onafhanke lijke voorzitter. Na een eerste ronde achter gesloten deuren besloot de jury toch nog eens ’nkijkje te gaan nemen bij de ingeleverde motto’s. Bij terugkeer was het besluit unaniem. ’Ut moet nie gekker worre!’ werd gezien als een motto waarmee alle carnavalsvierders uit de voeten kunnen, zowel voor de optocht als bij andere carnavalsgele- genheden. Barbara Erven uit de Raamackerstraat bleek de inzendster te zijn. Zij mocht uit handen van motto-organisator Wim van Dijk een levens middelenpakket in ontvangst nemen. Volgend jaar vindt de motto-verkiezing plaats in Café ’t Draaiboompje. Samen met hondenschool ’Alert’ gaat het Oranjecomité op Koninginnedag (zater dag 29 april) speciale activiteiten organiseren voor hondenbezitters. Het nieuwe logo van Ondernemend Moerges tel gaat de klantvriendelijkheid van de Moer gestelse ondernemers uitdragen. Aan de gren zen van ons dorp zullen bezoekers via wel- komstborden binnen niet al te lange tijd al worden gewezen op Klantvriendelijk Moer gestel. Afgelopen donderdag werd het logo op MTV gepresenteerd. waarde is dat u zich van tevoren even aanmeldt. De activiteiten vinden plaats op de voetbalvel den bij ’t Draaiboompje, dus de ondergrond is diervriendelijk. Laat je hond genieten met Koninginnedag en schrijf hem of haar in voor de race of behendig heidsproef. Natuurlijk zijn er voor de beide categorieën mooie prijzen te winnen. Huidverzorgingsinstituut1} Gilde Sint Catharina organiseert op 9 en 16 april voor de 21e keer schietwedstrijden met de kruisboog op wip met als inzet het zilveren rad van Sinte Catrien. Voor vele gildebroeders uit de regio maar ook daarbuiten een felbegeerde prijs. Ook zal het gilde Sint Sebastiaan en Barbara aanwezig zijn op 16 april om elkaar onderling te bekampen met de handboog op wip. De wedstrijden beginnen ’s morgens om 10.00 uur en worden verschoten op het schiet- terrein aan de Heuvelstraat. Wij als gilde Sint Catharina hopen dat de wedstrijden ook dit jaar weer in een gebroederlijke sfeer verschoten kunnen worden. Enkele jaren geleden vond er al eens een behen- digheidswedstrijd plaats die vanwege het suc ces van toen wederom wordt georganiseerd. Naast deze behendigheidswedstrijd vindt er ook een hondenrace plaats. Meedoen aan alle bei de activititen is ook mogelijk. Elke Moergestelse hond, groot of klein, kan aan deze activiteiten meedoen. De enige voor- Elke ondernemer krijgt de beschikking over het logo waarvan het de bedoeling is om het daar waar mogelijk te gebruiken. Te denken valt hierbij aan plaatsing op o.a. drukwerk, draag tassen, enz. Het nieuwe logo vloeit o.a. voort uit het uitgebreide onderzoek wat ruim ’n jaar geleden in opdracht van Ondernemend Moer gestel werd uitgevoerd. JAARGANG Regelmatig krijgt het gastouderbureau aan meldingen binnen van mensen die een leuke, huiselijke opvang zoeken voor hun kinderen. Ook nu weer zijn er aanvragen voor gastoud- eropvang voor baby’s, peuters en schoolkin deren (voor de laatsten uiteraard alleen voor de uren voor en na school en/of in vakanties). Het Gastouderbureau is daarom in Moergestel op zoek naar enthousiaste gastouders die het leuk vinden een aantal uren per week tegen vergoeding op een of meer kinderen te passen. Een en ander geheel aangepast aan de wensen die die persoon heeft: de gastouder .beslist alti jd zelf of ze wel of niet voor een. bepaald gezin wil oppassen: passen de ouders wel bij haar, de uren van opvang, het aantal of de leeftijd van de kinderen, enz. Dit alles na ingeschreven te zijn bij het gastou derbureau en na een kennismakingsgesprek met de ouders. Wat ook nog goed is om te weten: vaak zijn de inkomsten uit gastouderopvang tot een bedrag van de belastingvrije som (dit jaar f 8523,—) belastingvrij. Wie interesse heeft gekregen en meer wil weten, kan vrijblijvend bellen met het Gastou derbureau: tel. 513 1576. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Moergestel wi m iel. uio-aio p fj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g K

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1