B.C. De Aanstede RONDOM DE KERK Healing avond: lente-dankfeest Bijeenkomst van parochievrijwilligers en -medewerkers GEMEENTE BELANGEN Paaspopbus Judovereniging St. Jan met Schepens Tweewielers Plantenbeurs HSV ’De Rietvoorn’ I Door mijn schuld i Partij van de Arbeid l t l l I I l j Op zondagavond 2 april om 20.00 uur houdt Spiritueel Ontmoetings- en Gezondheidscen trum (Aquarius)/Wonderwel in de Hoogstraat 33 zijn maandelijkse Healing Avond mmv spiri tueel therapeuten/paragnosten Gustave Raaij- makers en Ruud de Smaele. Het thema is: Lente-Dankfeest vanwege het aanbreken van de Lente en de (onofficiële opening van de winkel in het Centrum. Wij willen graag samen mediteren en samen met elkaar praten en bezig zijn met Het Nieuwe Leven. Daarbij horen wat ons betreft ook de overledenen bij (svp foto’s meebrengen). Info in de winkel/info-centrum van Wonderwel, Hoogstraat 33 te Oisterwijk, tel. 220518 /5 285 446. De sfeer is vriendelijk en ontspannen, want U verkeert onder de echte tuiniers. De aanwezige kwekers hebben tijd voor een praatje en adviezen, en weten absoluut waar ze over pra ten. Niet winterharde en kort levende soortjes zult U op deze plantenbeurs niet tegenkomen. Misschien hebben de kwekers, 5 komen van veraf, de plant bij zich waar U al zo lang naar zoekt. Beste Dion en Annita, Graag willen wij jullie bedanken voor de fijne dag bij de Gazellefabriek in Dieren. Het was zeer interessant en bijzon der goed verzorgd. (Een prijswinnaar uit Moer gestel.) Herinnering Al eerder werd aangegeven dat op dinsdag 11 april a.s. om 20.00 uur in het Parochie centrum een avond is gepland voor alle vrijwilligers en medewerkers die op eni gerlei wijze voor de parochie werkzaam zijn. Wij hopen allen met een persoon lijke uitnodiging bereikt te hebben. Als dat incidenteel niet het geval mocht zijn wordt u verzocht deze oproep als uitnodi ging te beschouwen. Het parochiebestuur hoopt u allen op deze avond, die we in een gezellige sfeer met een hapje en een drankje willen doorbrengen, te mogen begroeten. B.C. De Blaak C2 - B.C. De Aanstede C22-6 Vandaag, zaterdag 25 maart, stond er weer een wedstrijd in de mini-competitie op het pro gramma. Deze keer tegen B.C. De Blaak. Het beloofde een spannende wedstrijd te wor den, want hun hadden, net als wij, nog alle wedstrijden gewonnen. Roel Scheffers won zijn enkelspel, maar Roel de Laat daarentegen wist zijn enkelspel niet te winnen. Het was dus gelijk. Toen was het de beurt aan Paul en Kasun, Paul ALGEMEEN BELANG Op maandag 3 april komt de fractie van Algemeen Belang in vergadering bijeen om de agenda van diverse commissievergaderingen te bespreken. Wij hechten zeer aan de inbreng van burgers en nodigen U daarom van harte uit om Uw standpunt ten aanzien van geagendeerde onder werpen aan de orde te stellen. Als U echter over andere, bij U levende zaken met ons van gedachten wilt wisselen, schroom dan niet op maandag 3 april vanaf 19.30 uur in het Raadhuis, kamer 8 (bovenste verdieping) binnen te stap pen. Een lift is aanwezig, zodat U al Uw energie kunt besteden aan hetgeen U te berde wilt bren gen. De koffie/thee staat klaar. Makkelijker kunnen we het niet maken... Mocht U die andere manier van contact leggen prefereren, dan volgen hierbij onze telefoonnummers: Noud Smits (513 1694), Ferry Pörtzgen (521 7217), Hans Denissen (513 1836), Daniëlla Hulskes (528 5795), Arnold van Beekhoven (521 7032). Tot ziens en/of horens! won vrij gemakkelijk terwijl Kasun in drie sets het onderspit moest delven. Tussenstand der halve 2-2. Thijs en Roei wonnen na een spannende wed strijd hun dubbelspel, en ook Ruud en Paul wis ten hun partij te winnen. Toen was het 2-4, dus verliezen konden we niet meer, maar om te winnen moesten we zeker nog 1 partij winnen. Dit lukte Roel en Kasun vrij eenvoudig, terwijl Thijs en Ruud helaas in 3 sets het onderspit moesten delven. Goed gespeeld jongens, we staan nu bovenaan, probeer dit vast te houden. Jeugdbegeleiders BC De Aanstede Op 23 april vindt in Schijndel weer het Paas- popfestival plaats. Dit jaar treden o.a. op: Jun Kiexl, Blof en Kane, dus het belooft een goed festival te worden. ’t Kwartierke regelt zoals elk jaar weer een bus naar en vanaf Schijndel. Buskaarten kun je bestellen bij Bart de Laat, tel. 513 3165. Kaarten voor het festival moet je zelf even halen bij een van de grotere postkantoren. De Partij van de Arbeid heeft onlangs besloten om zich voortaan ook via dit medium aan u te presenteren. Graag willen we hiermee geïnte resseerden en sympathisanten bereiken om hun mening te geven over allerlei zaken waarmee de lokale politiek zich in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom bezighoudt. Ook willen we graag een ieder uitnodigen mee te denken en te praten. Onze eerst volgende bijeenkomst is gepland op maandag 3 april. Aanvang 19:30 uur. De bijeenkomsten zijn al tijd in het gemeentehuis in een van de ver- gadergelegenheden die daar aanwezig zijn. Meestal de raadszaal. Ook zullen we u indien nodig via deze krant op de hoogte houden van de besluiten die wij in de gemeenteraad dan wel commissie nemen. Op onze eerstvolgende ver gadering staan onder andere de volgende pun ten op de agenda: De jaarrekening 1999, beleidsverslag Sociale zaken. Verder een aantal zaken die in dezelfde week in de diverse commissies worden bespro ken. U bent van harte welkom. Tot ziens. Voor reacties kunt u contact opnemen met: Wil Oerlemans, De Looijakker 34, 5066 MS Moergestel, Tel. 513 2132. E-mail: oerleman- sw@hetnet.nl Maandag 3 april komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorbereiding van de komende commissievergaderingen. Tijdens deze vergadering zullen de agenda’s van de commissievergaderingen van dinsdag 4 april, woensdag 5 april en donderdag 6 april bespro ken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Graag nodigen wij U uit om over deze agenda’s van gedachten te wisselen. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot het vast stellen van de jaarrekening 1999; Het voorstel tot het vaststellen van de subsidieverordening Wet inschakeling; Werkzoekenden (WBV) en vrijlating van inkomsten gemeente Oisterwijk 2000. Voor meer informatie kunt U zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 528 8526, Jan Oerlemans 513 2239, Piet Meeuwis 528 4678, Cees Rijnen 528 8133, bij het secretari aat Frans van lersel 528 2500. Tot maandag 3 april om 20.00 uur het gemeen tehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met ’De Beste Kijk op Elke Wijk’ Op zondag 26 maart behaalde 3 judoka’s be kers op het 17e Voorjaarstoernooi in Middel- beers. Er was ’n 2e plaats voor Joost Pijnenburg; ’n 3e plaats voor Ruud Hopstaken en ’n 3e plaats voor Jasper van de Wiel. Zondag 2 april is het 40-jarig bestaan van Judovereniging St. Jan in Moergestel. De Moergestelse Clubkampioenschappan vinden plaats in Sporthal ’Stokeind’ en beginnen om 9.00 uur. Maandag 20 maart jl. was het dan zover. 34 Mensen uit Oisterwijk en omgeving gingen met Schepens Tweewielers op excursie naar de Gazelle fabriek in Dieren. Deze excursie was door Schepens Tweewielers, i.s.m. Gazelle georganiseerd in het kader van het 75-jarig bestaan van de zaak. Iedereen die in 1999 een Gazelle fiets kocht deed gratis mee aan deze loterij. De prijswinnaars, afkomstig uit Oisterwijk, Moergestel, Udenhout en Haaren werden verrast met een goed verzorgd lunch- buffet alvorens zij in drie groepen de fabriek in gingen. Onder vakkundige leiding werden zij rondgeleid en was er voldoende ruimte om vra gen te stellen. De winnaars zagen het gehele pro ductieproces, van buis tot hoe de fiets verpakt werd en de vrachtwagen in ging. Dat deze dag veel indruk gemaakt had bij jong en oud was te merken aan de reacties tijdens de terugreis. Kortom: ’bij Profile Schepens gaat fietsple- zier gepaard met Ga-ge-zelligheid’. Op de foto de gelukkige prijswinnaars (die werden verwelkomd door Dhr. Hans de Boer (verkoopleider) en de rondleiders, op de foto voor de Gazellefabriek in Dieren. Op zondag 2 april a.s. wordt op het adres Kempseweg 15 in Lennisheuvel/Boxtel een plantenbeurs gehouden. Van 10 tot 5 uur, toe gang F14,-. Op deze zondag verkopen 11 bomen- struiken- en vaste plantenkwekers plus kwe kerij Nygaard hun mooiste en beste kweekpro- ducten, het neusje van de zalm voor de tuin. Deze beurs wordt voor de derde keer gehouden. 00 te Op zondag 2 april start de hengelcompetitie met de eerste wedstrijd. Er wordt op de Reusel gevist om de Bondsbeker van 8.30-11.30 uur. Prijsuitreiking na afloop in Café De Klaore. Opgave tot daags voor de wedstrijd kan uit sluitend telefonisch bij Jan Rokven, tel. 513 3122 of Hans van Esch, tel. 0499-571189. F MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MAART 2000 PAGINA 9 HF i L j 1 I 1 1 l i i i i Is het U opgevallen dat zondag 12 maart van dit jaar 2000 zo een belangrijke dag is geweest in de geschiedenis van deze wereld Bent U ook getuige geweest van deze indrukwekkend gebeurtenis? Via de televisie kon U er ooggetuige van zijn. Ik wil het even met U hebben over het “Mea Culpa” van onze Paus Johannes Paulus. Maar ja, misschien bent U alles al weer vergeten door de uitgebreide aandacht van de media voor het drama in onze lan delijke politiek dat vele malen meer aan dacht kreeg, maar geen wereldnieuws was. Of misschien heeft het verlies van Uw favoriete voetbalclub de aandacht geheel opgeslokt. Hoe het ook zij;, het is misschien goed toch, en misschien wel juist op weg naar Pasen, even stil te staan bij wat in Rome is gebeurd. Uit allerlei commentaren valt op te maken dat er vele mensen zijn, die, terwijl je anders zou mogen verwachten gezien hun positie, totaal niet begrepen hebben wat er gebeurde. Nu heb ik ook niet alle wijsheid in pacht maar toch wil ik proberen een en ander te verduidelijken. De Paus heeft aan God vergiffenis ge vraagd namens alle gelovigen voor de fouten die door leden van de kerk (leken zowel als geestelijken) zij begaan ten over staan van anderen in naam van de kerk. Er is dus geen rechtstreeks excuus gevraagd aan bepaalde groepen personen, uit gaande van het feit dat alleen God zonden kan vergeven. Daarbij zijn de bewoordin gen zodanig gekozen dat zij breed en veelomvattend zijn zodat geen groepen vergeten worden. Het is jammer dat men sen vaak niet goed kunnen luisteren en le zen zodat sommige groepen menen tekort te zijn gekomen omdat zij niet men name genoemd zijn. (Moet dit als hovaardij be schouwd worden van deze groepen of zullen we het beter als gebrek aan begrip beschouwen.) Ook heeft de Paus niemand veroordeeld; immers alleen God heeft het recht te oorde len en te veroordelen. Hij alleen weet en doorziet de mens, kent zijn achtergronden en weet zijn beweegredenen. Wij mensen zijn veel te snel met oordelen wat meestal resulteert in veroordelen. Tot Slot lijkt mij dat de bekentenis van fouten niet zonder gevolgen voor het beleid en de opvattingen binnen de Kerk kunnen en zullen blijven. Dit zal echter niet morgen merkbaar zijn want de cultuur van de groot ste “club” van de wereld kun je niet plotse ling en zelfs niet snel veranderen. Moge deze veranderingen toch ook voor ons nog merkbaar zijn. GB min Wanneer men uit deze tekst de conclusie trekt dat de Paus dus kennelijk niet onfeil baar is dan is dit toch wel droevig. De Paus is alleen onfeilbaar inzake geloofskwesties en dat nog alleen onder bijzondere omstandigheden te weten na langdurige studie en dan zoals dat heet ex cathedra (Als hij er echt voor gaat zitten). Dit is al meer dan vijftig jaar niet voorgekomen. Er is overigens door een speciale com missie van kardinalen sinds 1992 een zeer uitgebreid document samengesteld waarin de zonden van de Kerk meer uitgebreid worden omschreven doch volgens kenners is dit zeer taaie en moeilijk leesbare zware kost zeker voor de leek. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK De zeven belijdenissen staan hieronder nog eens vermeld. Als U ze nog eens naleest neem ik aan dat het U duidelijk is. Wij vragen: om vergeving, om geestelijke kracht en inspiratie voor de biecht van de algemene zonden. voor de mensen van de Kerk die in naam van geloof en moraal, gebruik hebben gemaakt van niet-evangelische methoden tijdens de taak om de waarheid te verdedigen. voor de verdeeldheid die de eenheid van het lichaam van Christus heeft ver broken en die de broederlijke naasten liefde heeft verwond. voor het leed wat tiet volk van Israël in het verleden is aangedaan. voor het gedrag, voortkomend uit trots, haat en hoogmoed, jegens volgelingen van andere religies en zwakkere sociale groepen, zoals immigranten en zige uners. om excuses aan allen die zijn gekrenkt in hun menselijke waardigheid en wiens rechten zijn genegeerd. Aan vrouwen die veel te vaak zijn vernederd en ondergewaardeerd aan alle mensen ter wereld, vooral aan de kinderen die slachtoffer zijn gewor den van misbruik, aan de armen, de ondergewaardeerden, de laatsten. Bidden wij voor de meest onbeschermd en, voor de niet geborenen vermoord in de moederschoot of zelfs gebruikt voor experimentele doeleinden. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger 11 Peter Verheijen J Ad Wolfs

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9