Spatwaterdicht schakelmateriaal SOS-HULPCENTRALE A. OP T HOOG 'Brief veen. Theo TiMU/mCL ZOEKERTJES vanaf Bel 544 1 544 of kom langs, St. Annaplein 21, Tilburg Paaspopbus Dag en nacht bereikbaar. Voor een goed gesprek van mens tot mens. Cochabamba, 5 maart 2000 Beste Allemaal, Eduardo is dood, we hebben hem gisteren begraven. Hij was pas 23 jaar en sinds een paar maanden wisten we dat hij een enorme tumor aan de lever had; er was niets meer aan te doen. Theo Stichting Werk Theo Raaijmakers, p/a Vooskerbos 15, t.a.v. Dirk van lersel, reke- ningnr. 13.45.20.769. Op 23 april vindt in Schijndel weer het Paaspop- festival plaats. Dit jaar treden o.a. op: Jun Kiexl, Blof en Kane, dus het belooft een goed festival te worden. ’t Kwartierke regelt zoals elk jaar weer een bus naar en vanaf Schijndel. Buskaarten kun je bestellen bij Bart de Laat, tel. 513 3165. Kaarten voor het festival moet je zelf even halen bij een van de grotere postkantoren. DOE-HET-ZELF CENTRUM aan het voetballen waren, en hij is daar lopend naar toe gegaan en teruggekomen; dat was niet ver, maar toch!!! Hij heeft de laatste weken toch wel behoorlijk veel pijn gehad, maar wilde liever geen pijnstillers als hij het zonder uit kon houden. We hadden op het eind wel morfine, maar dat heeft hij niet gebruikt, ter wijl hij toch wel eens een keer echt op z’n kop en z’n knieën in bed stond van de pijn. Maar de laatste dagen was het vrij goed, en don derdag had hij zelfs zijn beste dag in heel lange tijd. Hij zei ook tegen onze kokkin dat hij rijst wilde hebben “a la valenciana” met kip, ter wijl hij alleen nog wat gelatine weg kon krij gen. Hij was volledig klaar om te gaan en zei ook zo nu en dan, “ik denk dat ik vlot zal vertrekken”, en anderen hadden het daar veel moeilijker mee dan hij. Een van de nonnen zei tegen mij, “ik zou willen dat ik straks zo klaar zou zijn om te gaan als Eduardo nu is”. Hij was heel erg “digno”, waardig, alhoewel dat zo’n oud Nederlands woord is, je weet wat ik bedoel. Ze zeggen van de doden niets dan goeds, maar het is gewoon een feit dat Eduardo geen vijanden had. Daarom waren er ook zoveel mensen, daarom was het hele project verte genwoordigd. Het was een moment waarop we hebben kunnen laten zien dat we toch een klein beetje “een grote familie” zijn. Het is een familiegebeuren geworden, een groot familiefeest. Vandaag is het karnaval, en dat wordt hier gevierd met elkaar nat gooien met ballonnen vol met water, heel veel grote en kleine water pistolen, emmers vol met water, en de hele stad is vandaag en de komende dagen drijfnat. Er rijden dan ook overal open auto’s rond met groepen mensen daar achterop, die hele voor raden water hebben en dat gaat de hele stad door, een waar watergevecht. Het was ons plan geweest-om Eduardo mee te nemen en hem voor in de auto te zetten, om ‘m nog een keer te laten meegenieten, om ‘m nog een keer mee te laten doen, want daar was ie altijd voor te vin den. Ik denk dat ie toch wel meegenoten heeft, en misschien heeft ie zelfs wel rijst “a la valen ciana” op met kip daarbij De dood van Eduardo was in elk geval heel anders dan de dood van Feliciano, een paar maanden geleden. Eduardo was voorbereid en wij ook een beetje. Bij Feliciano was dat heel anders, en kwam het als een grote klap. Eduardo heeft zijn familie 14 jaar niet gezien, en wist zelfs niet hoe het dorp heette waar hij vandaan kwam, hij wist niet eens zeker de namen van zijn ou dersBij Feliciano was er ook niet veel fa milie te zien, maar af en toe kwam er toch nog eens iemand wat vragen, o.a. drie weken voor zijn dood, maar ze hebben hem toen niet gezien. Een paar weken terug kwam ineens zijn vader aanzetten met een broer, en een vertaler, want ze spreken alleen Qechua. Ze wisten nog niet dat Feliciano dood was, en ik heb het hen verteld, met de krantenknipsels en zo erbij. Op het eind zei zijn vader, “ik heb nog zoveel andere kinderenWat waar is, en zijn vrouw is een aantal jaren geleden gestorven, dus hij staat er alleen voor. Het is pure armoede, er moet hard gewerkt worden om wat eten op tafel te krijgen, er is geen tijd om bedroefd te zijn of te huilen. Morgen moet het leven verder. Met ons nu ook. Gisteren hebben we Eduardo begraven, vandaag zijn de jongens toch car naval gaan vieren, en het werk en de scholen moeten gewoon doorgaan. En in het geval van Eduardo is er ook niet zo veel reden om be droefd te zijn. Hij was zo’n enorm voorbeeld voor ons allemaal, met zijn rust en waardigheid, zijn eenvoud, zijn inzet en zijn genieten van het leven. Zoals ik donderdag zei, ik heb het gevoel dat ik even heb mogen kijken in het keuken tje van God, dat ik iets goddelijks heb gezien in dat gezicht van Eduardo, en ik hoop dat we dat geluk allemaal zo nu en dan mogen hebben. Verder gaat alles zijn gangetje hier, maar dat mag dan ook wel!Heel veel groeten en de allerbeste wensen!! Tot schrijfs! tegen hun kroost moeten zeggen, als de zon hoog aan de hemel staat: “een ijsje, nee dat kan niet” Helaas moet nog té vaak gezegd worden dat iets niet kan. “Gatverdikke da’s pas lekker” is dus géén lijfspreuk van de minima, die kunnen zich niet veel lekkers veroorloven. Daarom bekijken wij, de vrijwilligers van miMax, of mensen met een minimaalinkomen, wellicht in aanmerking komen voor b.v. bijzondere bij stand en/of subject subsidie. Onze ervaring is dat al heel wat mensen hier dankbaar gebruik van gemaakt hebben. Wilt u óók weten waar u eventueel voor in aanmerking komt? Kom dan naar miMax, elke Donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, Poirtersstraat 5. Bellen kan dagelijks, ons tel. nr. is: 522 0320, wij bellen altijd terug en wie weet dat u op een zonnige dag óók eens kunt zeggen: ’Gatverdikke dat was lekker!’ Afgelopen donderdag hadden we een Mis voor de zieken, voor Eduardo, voor Gregoria die leukemie heeft, en voor een aantal andere zieken. Tijdens de Mis ontvingen zij, en iedereen die zich ziek of zwak voelde, het sacra ment van de zieken. Ik was er een beetje mee bezig geweest, want zoiets vereist toch een beet je voorbereidingIk had me daarom voor een paar uur teruggetrokken op school, waar ik dacht dat het rustiger zou zijnNiet dus. Enfin, de Mis was om acht uur, en ik vertrok vanaf de school om ongeveer kwart over zeven, met toch echt van alles voorbereid voor een Mis voor de zieken. Kom ik thuis, net aan half acht, en komt een van de jongens me vertellen dat Eduardo bijna niet meer ademt Toen ik boven kwam was hij dood, rustig inge slapen. Ik had hem ‘s middags om drie uur nog een spuit gegeven tegen de pijn, daarna was zijn haar geknipt door een paar vrijwilligsters (hij wilde netjes geknipt in de hemel komen! om vijf uur was ie in bad gedaan door een paar verpleegsters, en van hen heeft hij ook nog een spuit gehad; zij gingen om zes uur weg, en om zeven uur heeft Eduardo nog met de kokkin gesproken. En toen in een keer was ie weg! Paniek in de tent natuurlijk voor velen, want daar was helemaal niet op gerekend!! Veel mensen kwamen die avond om nog even met hem te kletsen, nog even een beetje afscheid te nemen. De andere zieken waren er voor d’n heiligen olie. Alles moest maar gewoon door gaan, dus hebben we Eduardo op zijn bed naar beneden gebracht, naar de zaal waar de viering zou zijn, en hebben we gewoon onze Mis gehad, met sacrament der zieken, d’n heiligen olie, voor de zieken en ook voor Eduardo: als de kerk niet dient, dan dient zij tot niets. Eergisteren, vrijdag, zijn er constant mensen geweest, en ze hebben ook de hele nacht, tot zaterdagmorgen half zes, aan zijn bed gezeten. Wij waren intussen bezig met het organiseren van de begrafenis, die we gisteren hebben gehad, na weer een hele drukke viering bij ons in huis. Er waren veel bloemen en kaarsen, het was een mooi feest, ook al werd er dan zo hier en daar nog wat gegriend. Feest? Ja, want zo moest ‘t zijn. Eduardo was al zo’n veertien jaar bij ons. Hij was in 1986 door zijn ouders achtergelaten hier in het ziekenhuis. Eerst had hij in het ziekenhuis gelegen in Oruro, maar daar konden ze niet genoeg voor hem doen. Hij had tuberculose van de nieren. Dat was ook de laatste keer dat hij zijn ouders heeft gezien; ze hebben hem achtergelaten en zijn daarna nooit meer teruggeweest!! En zodoende is hij dus al vlot bij ons gekomen. Hij was geen uitzonderlijke student of zo, maar had wel heel veel wilskracht, en heeft twee jaar terug zijn eindexamen middelbare school gehaald. En hij wilde altijd dingen doen. Een paar weken terug nog wilde hij beginnen aan een cursus tekenen en schilderen, om toch maar bezig te zijn, maar hij had de kracht niet meer. Eind vorig jaar, toen hij al behoorlijk ziek was, is hij met onze jongens gaan kamperen en heeft daar enorm van genoten. Afgelopen zondag is hij naar onze jongens gaan kijken die ’Gatverdikke, da’s pas lekker’ De lente is begonnen maar april doet nog wat hij wil. Toch wacht iedereen op een heerlijk voorjaar en als we daarna een zomer krijgen zoals in 1999, dan kunnen we met recht zeggen: “gatverdikke, da’s pas lekker”. Van de zon mogen we immers kosteloos genie ten en hierdoor kunnen we weer vitaminen opslaan voor de volgende winter. Ook die vitaminen zijn geheel gratis, zitten niet in een potje of doordrukstrip en hoeven niet doorgeslikt te worden, gewoon op ons in laten werken. Prachtig toch?! Arm of rijk, iedereen mag er van genieten. Als het zo ook eens zou zijn met b.v. de kosten van levensonderhoud, dat iedereen een inkomen zou hebben waar men zónder bijstand (in welke vorm dan ook), fatsoenlijk van zou kunnen rondkomen, wat zou dat prachtig zijn! Dat b.v. ouders met een minimaal inkomen, niet MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 29 MAART 2000 PAGINA 8 28 Industrieweg 15, Moergestel Tel. 013 - 513 6149 Maandag gesloten! 6ï5 kosten, bij normale' grootte f 5,-; anders f 7,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Koifarm and waterconsultancy Goshiki. Mutsaers-Claessens VOF, Oirschotseweg 48, 5066 CJ Moergestel, Tel. 5132341mobiel 06- 23715855. Waterplanten, vijvervissen, filtersys temen, pompen, fonteinsproeiers, luchtpompen. Vijverfolie vanaf fl. 5,25 per m2. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Opgelet: grote opruiming: Op op! Schepens Tweewielers, Oisterwijkseweg 19, Moergestel, tel. 513 2864 gaat voor 3 dagen open van maandag 3 t/m woensdag 5 april a.s.! Ope ningstijden van 13.00-18.00 uur of bel voor een afspraak. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Waar kunt u nog goedkoper terecht voor het ontwikkelen van foto’s? Bij DA Drogisterij Kemps, vanaf 19 ct. Koifarm and waterconsultancy Goshiki. Mutsaers-Claessens VOF, Oirschotseweg 48, 5066 CJ Moergestel, Tel. 5132341mobiel 06- 23715855. Vijverwater testen d.m.v. electroni- sche meetapparatuur en administratie, uitge breid vijveranalyserapport gratis. Fikse kortingen op rijwielen van 10 t/m 40°/o! Schepens Tweewielers, Oisterwijkseweg 19, Moergestel, tel. 513 2864. Van 3 t/m 5 april van 13.00-18.00 uur. Nog 'n paar nachtjes... en dan is er weer de Meezingavond in Café de Brouwer: donderdag 30 maart!!! Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. J.S. Alle kinderen die in het nieuwe schooljaar naar groep 7 of 8 gaan kunnen zich weer opge ven voor de cursus typen blind. Woensdag avond 18.30-20.00 uur of op donderdagmiddag 15.30-17.00 uur. Natuurlijk ook voor jongeren en volwassenen! I.v.m. indeling van de groe pen graag tijdig opgeven. Een typediploma heb je nodig! Typebureau van der Pluijm, 513 3793. Grote kortingsactie! Ruime keuze commu- nie-fietsen jongens of meisjes al vanaf fl. 350,-. Schepens Tweewielers, Oisterwijkseweg 19, Moergestel, tel. 513 2864. De grote kortingsactie wordt gehouden van 3 t/m 5 april a.s. Alle soorten houten en gemetselde schut tingen, carpoorten en pergola’s. Vrijbl. prijsop gave. Tel. 580 2114. Bij inlevering fotorolletje en afdrukken op kwali- teitspapier altijd fotorolletje gratis! DA Drogiste rij Kemps. Koifarm and waterconsultancy Goshiki. Mutsaers-Claessens VOF, Oirschotseweg 48, 5066 CJ Moergestel, Tel. 5132341mobiel 06- 23715855. Vakkundig advies betreffende water beheersing en filtersystemen (div. filtersystemen in werking aanwezig). Stel uw communicant niet teleur... Ook re serveren van een communiefiets is bij ons moge lijk. Schepens Tweewielers, Tel. 513 2864. Al ruim 75 jaar fietsplezier! Geboorte of huwelijk? Wees verstandig en reserveer tijdig de boeken! Buro '76, Oisterwijk seweg 43, tel. 513 2268. Koifarm and waterconsultancy Goshiki. Mutsaers-Claessens VOF, Oirschotseweg 48, 5066 CJ Moergestel, Tel. 5132341mobiel 06- 23715855. Niet tevreden over uw huidige filter systeem? Wij bouwen uw filter om tot een goed werkend systeem. Waar heb ik jou meer gezien?.Kom ook eens de lentesfeer proeven op de Meezingavond in Café de Brouwer: donderdag 30 maart is het weer zover! Geboortekaartjes? Huwelijkskaarten? Hebt u zelf 'n idee met bijv, 'n foto of tekening dan maken wij er samen met u iets exclusiefs van. Bu ro '76, Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268. Te koop: buxus. J. van Riel 513 3444, 06- 29318561Vanaf 15 cm fl. 0,90. Gratis thuisbe zorgd! Vanaf 3 april a.s. Grote Opruiming! Neem al vast een kijkje in onze etalage aan de Oisterwijk seweg Profiteer van deze fikse korting van 10 t/m 40%. Op op!!! SchepensTweewielers, Oister wijkseweg 19, Moergestel. Spanje, ’Costa Calida’. Wij verhuren appar tementen, bungalows en villa's met privé-zwem- bad al vanaf 365,- (2 pers.) p/w. Inl.: Fam. Carmo- na-van Balkom, tel/fax 0034968582184 (bellen na 21.00 u.) tel. 0034607947558 of: Kees van Balkom, tel. 513 4030 (na 18.00 uur). Gietijzeren lantaarnpalen uit eigen importen massief koperen zonnewijzers direct uit voorraad leverbaar. Ma. t/m vrij. 09.00-17.00 uur of op vrij bl. afspraak. Tiebosch, Ind.terr. De Sonman 7, Moergestel, tel. 513 3952, b.g.g. 513 3213. Bezoek ook eens onze web-site: www.bata- vus.com/schepens. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Aangeboden: paardenstalling incl. verzor ging. Rustig gelegen. Weidegang mogelijk. Aan de rand van Oisterwijkse bossen/Campina. Ma nege in nabijheid. Inl. tel. (013) 513 6345. Te koop: bloemenkas, afm. I.2.50, br. 2.00, h. 2.00. Zelf afbreken fl. 100,-. Tel. 513 3139. Te koop: aanhanger, 1.50 x 0.50. Tel. 513 1178. Het bekende orkest ’Herfst’ was 22 maart li ve op Omroep Brabant. De helft van dit orkest speelt donderdag 30 maart bij Café De Brouwer om met u mee te zingen... Te koop: VW Golf Variant 1.9D, bouwj. 1995, Rolling Stones-uitvoering extra’s. Tel. 513 1455. Honing rechtstreeks van de imker, pot 500 gram fl. 5,-. W. Hendriks, Heizenschedijk 2, tel. 513 2357. Wij zoeken ter versterking van ons team, een gemotiveerde medewerker voor in de werk plaats en winkel. Heb je interesse om 20 uur in de week te komen werken, bel dan voor een af spraak: Profile Schepens, Kerkstraat 21Oister wijk, tel. 521 7326 en vraag naar Dion.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 8