‘L- KJ Meisjes B-jeugd Roef! handbalkampioen Voor mij een verder IVN- voorjaarswandeling Opbrengst kledingactie Opel Vectra 2.01/16V-CD Sport NOUWENS VERHUIZINGEN SOS-HULPCENTRALE Dag en nacht bereikbaar. Rabobank Als u vóór 12 mei a.s. een Rabo TotaalPakket afsluit, hebt u niet alleen uw bankzaken in één keer goed geregeld maar maakt u óók kans op wedstrijdkaartjes voor het Europees Kampioenschap voetbal. Of een uitnodiging van Johan Cruijff, ambassadeur van Eurocard/MasterCard. Ga naar uw Rabobank of kijk voor meer informatie over het Rabo TotaalPakket op www.rabobank.nl. Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, Tel. (013) 513 63 73 Wegens omstandigheden TE KOOP: Bouwjaar: 1996 Prijs fl. 24.000,- (nw.prijs fl. 59.000,-) Het publiek Rabo TotaalPakket. Alles in één keer goed geregeld. rabobank.nl Mocht u niet in het bezit zijn van deze fold er kunt u zich aanmelden -het liefst schrif telijk- bij het Parochiecentrum, St. Jansplein 9, Moergestel of Inlooppunt, Posthoek 27, 5561 EP Oisterwijk. statiefoto gemaakt en een eigen gebakken appel taart gegeten. Dames, nog hartelijk gefeliciteerd met jullie kampioenschap en we hopen dat we nog lange tijd van jullie handbalvaardigheden mogen genieten. J. Oerlemans, De Looijakker 8, Moergestel, tel. 513 2239 (na 18.00 uur) Voor een goed gesprek van mens tot mens. Zittend: v.l.n.r.: Sanne van Boxtel, Marlot van Baardwijk, Linda van Esch, Marlon van Velthoven. Staand: Anouk van den Meijden- berg, Franky van Boxtel (coach), Tessy Willems, Carolien Verhoeven, Judith Willems, Linda van de Ven, Kirsten de Laat en Dion Tekath trainer). 10.00 Uur stipt, twee tribunes vol met publiek. De Roef, -speelsters staan zenuwachtig rond te dartelen. De spanning van een kampioenswed strijd is er, het publiek is er. Maar waar zijn de tegenstanders? 10 Minuten te laat komen de dames van Avanti aangerend. Enkele dames waren vergeten de klok een uur vooruit te zetten. Geen probleem, de wedstrijd kon begin nen, een extra tribune wordt erbij geschoven. De wedstrijd op zich was niet spannend, omdat er binnen de kortste keren een grote voor sprong werd genomen door Roef. De ruststand was 9-2. Het vele publiek kon wel zien dat er veel talent op het veld liep, je zag dat ze heel goed samen-speelden en snelheid in de aanval brachten. In de verdediging viel er dan weer een rust, omdat Avanti geen spel wist te maken. De eindstand was 23-6 en na het laatste fluitsignaal vlogen de dames elkaar in de armen. Ze zijn kampioen en terecht. Ze speelden vele leuke en spannende wedstrijden. Er waren meer dan voldoende vrijwilligers om de bloemen en kussen uit te delen. Na de begroeiing en na tuurlijk de dank aan het vele publiek, werd een Dit is het thema van de ontmoetingsdag voor alleengaanden, die op zaterdag 8 april a.s. wordt gehouden in de KUNSTKRING, Stationsstraat 3 in Oisterwijk. Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 mramSr- met Johan van Oosterhouc De sleutelbloem kondigt de lente aan 159 In ons land komen drie soorten sleutelbloe men voor. Het zijn de Stengelloze sleutelbloem, die heel zeldzaam is, de Slanke en de Gulden sleutelbloem. De Slanke sleutelbloem lijkt veel op de Gulden sleutelbloem. De eerstgenoemde heeft grotere bloesem. Alle drie de sleutelbloemen komen op de Rode Lijst van bedreigde planten voor. Bijen en hommels zorgen voor de bestuiving. De tuinhommel, die een lange tong heeft, kan de nektar bereiken. De Slanke sleutelbloem, die we o.a. in Heere- beek kunnen aantreffen, bloeit in april en, af hankelijk van de weersomstandigheden, ook nog in mei. Een echte lenteplant, die we in vochtige bossen en langs beekoevers kunnen vinden. Jaarlijks ga ik naar Heerebeek om te genieten van de Slanke sleutelbloemen met haar bleekgele bloemen, die als schermen op de bladloze bloemstelen omlaag knikken. Ze lijken op de sleutelbos. Vandaar de naam Sleutelbloem. De sleutelbloem heeft nogal wat volksnamen, zoals pluimenveertje, aprilbleumke, meester- bloem, Paasbloem. De Latijnse naam is Primula, hetgeen ’de eerste’ betekent. Logisch, want de sleutelbloemen worden bij de eerste voorjaars- bloeiers gerekend. De groei- en bloeiwijze zijn gelijk aan de gekweekte primula’s. Een legende is als volgt. Toen Petrus vernam dat onverlaten de sleutel van de hemelpoort hadden nagemaakt, schrok hij zo dat Petrus de sleutelbos op aarde liet vallen. Hij liet de sleutelbos direct terugbrengen. Daar waar de sleutelbos de grond had geraakt gingen sleutel bloemen bloeien. Vandaar dat de Groningers de sleutelbloem ’hemelsleutel’ noemen en de Limburgers zeggen er ’Petrussleutel’ of’kerke- sleutel’ tegen. Het thema veronderstelt dat er voor mensen misschien meer speciaal voor alleengaanden, wel eens momenten zijn dat er geen verder meer is. Omdat je de zin van het leven niet meer ziet zit ten, door welke oorzaak dan ook. In de voorbije jaren zijn er al meer ontmoe tingsdagen geweest en er bleek weer behoefte te zijn om weer een bijeenkomst mogelijk te maken. De morgen begint met ontvangst en koffie of thee om 9.30 uur en eindigt om circa 13.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Via een invulstrookje in de folder kunt u zich aanmelden. De folders zijn verkrijgbaar bij de parochies in de regio van Oisterwijk, bibliotheek en het Inlooppunt. Op woensdagmiddag 5 april om 14.00 uur vertrekken we vanaf het kapelletje aan de Schoorstraat in Udenhout voor een wandeling waarbij de voorjaarsbloeiers alle aandacht kri jgen. De bomen zitten nog niet in blad. Daar profiteren de eerste lentebloemen van, zoals het speenkruid en de bosanemoontjes. Hele tapijten vormen ze soms op de bosbodem. Het lijkt wel of ze met ongeduld hebben zitten wachten tot de eerste lentewarmte en nu mas saal tevoorschijn komen. Misschien kunnen we ook al de eerste sleutelbloemen bewonderen, die met hun zachtgele bloemklokjes de slootkan ten sieren. Ze zullen zich daar zeker in het gezelschap bevinden van de pinksterbloemen, die met Pinksteren al lang zijn uitgebloeid. Vroeger noemden we die in Brabant koekoeks bloemen, een naam die in ieder geval hun bloeitijd meer eer aandoet. De wandeling is gratis. De Kledingactie voor Mensen in Nood die onlangs is gehouden heeft 1.500 kilo kleding opgebracht. Mensen in Nood wil iedereen die daaraan heeft bijgedragen hartelijk danken. Bent u nog aan het opruimen? U kunt dagelijks terecht bij de familie van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. Met veel accessoires, o.a.: Airco, LM-velgen, 2 airbags, schuif-kanteldak, mistlampen, spoiler, tractie control systeem. 1e Eigenaar, schadevrij, in prima staat. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 f*«l hh PAGINA 5 RIJKSVERHUIZERS Kaartjes scoren voor WWW. Eurocard/MasterCard is de sponsor van EURO 2000™ en het Nederlands elftal. De Rabocard is een Eurocard/MasterCard en is onderdeel van het Rabo TotaalPakket. VERPAKKINGEN OVERZEE EURO 2000™ MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MAART 2000 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS 6WROCAAO OFFICIAL CARD EURO 2000 {chiidm* «■-.< - MNM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5