P Startsein restauratie van toren in de kerk 5 Jaar aan de top 25e Leuke bijverdienste! LOTENVERKOPERS voor de ballonvaarten op Koninginnedag. Leeftijd v.a. 15 jaar I Aphrodite 1; R 71 Schoolstraat 5 1 3» i - KERKTOREN ’Breda’s Welvaren’ voortaan ’La Commandite’ Voor j aars - motortoertocht JAARGANG Geschiedenisboekje voor pastor Herman van den Broek (zie pagina 7) TIP: Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Je krijgt er een prima vergoeding voor en... misschien ga je zelf ook wel in de ballon! Informatie/aanmelden bij Trees Verhoeven, tel. 513 1814 Oranjecomité Moergestel is op zoek naar MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 t Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Zaterdag 1 april: MOTTOVERKIEZING 2001 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 29 MAART 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1090 Verbranden snoeihout Honden aan de lijn Moergestel restaureert zijn oudste monument [j Huidverzorgingsinstituut it door het Moergestelse schrijversduo Paul Spapens en Ad (Adr.Zn.) Wolfs. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 S si S1 Moergestel Vrijdag jl was de openingsreceptie van dit nieuwe restaurant. Veel bekenden maar ook een aan tal Horeca mensen uit Moergestel kwamen de jonge ondernemers Monique en Paul Horsten geluk wensen met deze uitdaging. Zij hebben al de nodige ervaring in het vak. Er is onvoorstel baar hard gewerkt om de enorme verbouwing, zeg maar gedaanteverwisseling, op tijd klaar te krijgen. Het is gelukt om de keuken en het restaurantgedeelte van 40 plaatsen operationeel te krijgen. Zelfs ’s-middags is er nog een nieuwe keuken geplaatst waar Frans Tholenaar de scepter zwaait. Zoals hij zelf zegt is koken voor hem een hobby en hij werkt graag met verse producten en scharrel vlees. Wij van ’Moergestel-Nieuws’ wensen de nieuwe uitbaters alle succes voor de toekomst. HB Foto’s geven duidelijk weer waarom de restauratie zo noodzakelijk is. Het is een bijzonder boekje omdat voor het eerst bij elkaar is gezet wat er van de geschiede nis van de toren bekend is. De schrijvers gaan in op interessante zaken als wie deze toren ont worpen kan hebben, wie de metselaars waren, waar in Moergestel de stenen zijn gebakken, wat de bijzondere kenmerken zijn en waarom onze toren een van de fraaiste voorbeelden is van de Kempense gotiek. Verder volgt het schrijvers duo de geschiedenis van eerdere restauraties. En natuurlijk wordt stilgestaan bij allerlei merk waardige zaken, zoals tijdens de Franse revo lutie toen de Moergestelnaren het schandblok en de galg uit de gevangenis in de toren gooiden. Dat het eerste exemplaar voor pastor Van Den Broek is, ligt voor de hand. Sinds de toren in 1949 voor het symbolische bedrag van één gulden door de gemeente is verkocht, is de parochie eigenaar en dat brengt ook de ver antwoordelijkheid van onder andere restau ratie met zich mee. Het is al de tweede restau ratie die Van den Broek meemaakt. Toen de toren in 1979/1980 de laatste keer in de steigers stond, was Van den Broek ook al pastor van Moergestel. De aanstaande restauratie kost ruim vijf ton. Het grootste deel van dat enorme bedrag wordt opgebracht door provincie, gemeente en parochie. Maar er resteert nog 100.000 gulden. Een speciaal met dit doel in het leven geroepen comité onder voorzitterschap van Piet van lersel gaat proberen dat geld binnen de Moergestelse gemeenschap bijeen te brengen. In dat comité hebben zitting Kees Schoenmakers, Lian Kocx, Irene Stieger, Jaap Drubbel, Hans Festen, Fried Colen en Kees van Gils. De grote geldinzamelingsactie is op vrijdag 12 mei. Zondag 14 mei is er een manifesta tie in de kerk. Dan zijn alle kerkschatten te zien en wordt door Paul Spapens een rondlei ding in de kerk en rond de toren gegeven. Een beperkt aantal inwoners zal in de gelegenheid worden gesteld om onder leiding van Kees Schoenma-kers de toren te beklimmen. Hoe daarvoor in aanmerking kan worden geko- Vrijdag jl. is door het personeel van het poli- tie-team Oisterwijk in de gemeenten Oisterwijk, Hilvarenbeek en Diessen een controle uit gevoerd op het verbranden van snoeihout. Er wordt dan gecontroleerd op naleving van de regels vermeld in de stookvergunning. Er mag alléén snoeihout opgestookt worden. Er werd 2 maal proces verbaal opgemaakt, daar de betrokkenen onder andere plastic aan het ver branden waren. In de toekomst zullen meer van dit soort con troles worden uitgevoerd. In het kader van het project Milieubescher- mingsrecht politie team Oisterwijk, wordt dit voorjaar extra aandacht geschonken aan het tegengaan van het verstoren van vogels en jong wild. Vooral door loslopende honden in het buitengebied worden lage broeders en jong wild opgejaagd. Het advies is dan ook: hou de hond ook in het buitengebied aan de lijn. In het buitengebied van de gemeente Oisterwijk zal de komende tijd hierop worden gecontoleerd, ook door leden van de Vereniging voor Natuurtoezicht met opsporingsbevoegdheid. De toren is het oudste monument van Moergestel. Het hoogste monument van ons dorp is hard toe aan een opknapbeurt. Dat kost handenvol geld. Vrijdag 12 mei wordt geprobeerd dat geld bijeen te brengen. In de aanloop besteedt ’Moergestel-Nieuws’elke week aandacht aan deze actie. men, wordt in een later stadium in ’Moerges tel-Nieuws’ bekend gemaakt. BIJZONDER BOEKJE Op 14 mei is ook het boekje te koop dat op ver zoek van het restauratiecomité geschreven is door Paul Spapens en Ad (Adr.Zn. Wolfs). Martien Oerlemans maakte er iets heel moois van. De komende weken wordt het boekje alvast toegestuurd aan ondernemers in Moergestel. Hen zal worden gevraagd de restauratie mede mogelijk te maken door middel van een donatie. De Rabobank Moergestel maakte de uitgave van het boekje met de vele mooie foto’s financieel mogelijk. Op zondag 9 april 2000 gaat voor ons het motor seizoen weer van start met de nu al traditionele voorjaars-motortoertocht. De tocht gaat dit maal in noordelijke richting langs vele, nu nog niet voor motorrijders afgesloten, dijkwegge- tjes. We moeten regelmatig oversteken met een pontje. Het verste punt zal liggen in de omge ving van Arnhem. Onderweg zijn enkele pauze- plaatsen opgenomen waar we gezellig over de route kunnen napraten en ons weer verheugen op het volgende stuk. De totale lengte van de rit is ongeveer 290 kilometer. De nadruk zal hierbij liggen op het rustige toeristisch rijden, omdat we ook andere jaren in deze gebieden terug moeten kunnen komen. Het vertrek is tussen 10.00 en 11.00 uur vanaf Oostelvoortjes 12. De kosten zijn dit jaar f. 5,- per persoon waarvoor u krijgt: Een routebe schrijving, een kop koffie bij vertrek en een con sumptie aan het eindpunt. Aanmelden kan tot en met 6 april bij Pieter van der Steen tel. 513 1976. Het startsein voor de actie om geld in te zamelen voor de restauratie van de toren wordt op zaterdag 1 april na de mis van 19.00 uur gegeven. Pastor Herman van den Broek ontvangt uit handen van Hans Festen een nieuw boekje over de geschiedenis van het oudste monument van Moergestel. Het boekje is geschreven III HIM hj 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1