’n Geschenk voor élke gelegenheid... Moergestel In Beeld’ te koop bij Rootven 10, Moergestel Tel. 513 1889 REB0UW (yemeente^nformatie |j ’100 Jaar Kinderboerderij Oisterwijk: nieuw leven en een nieuwe start ’100 Jaar Moergestel In Beeld’; auteur: Ad Wolfs Adr.Zn.; 232 pagina’s op A4-formaat; 600 foto’s; genaaid gebonden met harde kaft. Prijs: 55,95 per stuk. ■ff MOERGESTEL in beeld 1900-2000 W ïc rem zijrt Zelf brengen U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehele jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat aan de Veldweg 6. Commissie welzijn (woensdag 5 april, 20.00 uur). O.a. een overeenkomst met Palet Ka- be-lcom bv uit Maastricht over het exploiteren van de centrale antenne-inrichting in Moerges tel en het subsidieverzoek van BV Den Boo gaard. Commissie openbare ruimte (woensdag 5 april, 20.00 uur). Op de agenda o.a. de studie verkeersveiligheid Rootven. Commissie economische zaken en sport (don derdag 6 april 20.00 uur). Commissie ruimtelijke ordening (donderdag 6 april, 20.00 uur). Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen Commissievergaderingen Op dinsdag 4, woensdag 5 en donderdag 6 april vergaderen de commissies in het Raadhuis (de Lind 56 in Oisterwijk). De vergaderingen zijn openbaar. U kunt dus komen luisteren. Commissie algemene bestuurszaken (dinsdag 4 april, 19.00 uur). Bij de kinderboerderij de Cirkel in Oisterwijk is goed te merken dat het voorjaar is. 7 Pasgeboren geitenlammeren springen sinds kort daar in de wei rond, de beheerders zijn aan het schilderen en het bestuur heeft nieuwe plannen. Hans en Anja zijn de 2 geitenlammeren die ronddartelen rond hun moeder, de dwerggeit. Ze zijn genoemd naar de eigenaars van de restaria aan het Pannenschuurplein die de kinderboerderij altijd gratis van emmers e.d. voorziet Dit als dank voor hun sponsoring. Opvallend is de geboorte van maar liefst 4 gei tenlammeren waar de witte hollandse melkgeit Snoetje voor gezorgd heeft. Omdat er een donkere dwergbok aan te pas is gekomen, zijn de lammeren ’multicultureel’ mooi gekleurd! Dat het 3 zusjes en 1 broertje zijn geworden zie je ook niet zo vaak in geitenland. De kinderboerderij zoekt nu leuke namen voor deze geitenlammeren. Doe mee aan deze prijs vraag, kom kijken naar deze geitjes en de andere dieren, bedenk 4 mooie namen, zet ze op papi er (met jouw naam, adres en telefoonnummer erbij) en geef ze aan de beheerders, vóór 15 april. De winnaar krijgt natuurlijk een leuke prijs! De kinderboerderij is elke dag open, ’s mor gens van 9-12 uur en ’s middags van 13-17 uur, ook in het weekend, en kunt u vinden aan de Langvennen Noord 75, bij het W. van der Aapark. Behalve de zorg voor de dieren, onderhouden de beheerders ook de stallen, de weides en hun werkruimte. Ze krijgen daarbij hulp van één vrijwilliger en sinds kort ook van enkele mensen van Amarant, Op dit mojnent krijgt hun werkruimte een hoognodige schilderbeurt. Er zijn altijd allerlei karweitjes te doen in de kinderboerderij, dus bent u een dierenvriend en 18 jaar of ouder, die wat tijd beschikbaar wil stellen voor de kinderboerderij, kom dan eens vrijblijvend Tangs. De koffie staat klaar bij de beheerders Helen en Wim, en wieweet vindt u Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Heeft u grof snoeihout (dus geen complete coniferen, dikke stammen met een grotere diameter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ de manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de minicontainer kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de gft-container moet worden aange boden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf woensdag 22 maart tot en met woensdag 5 april 2000 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? In Moergestel wordt de takkenronde gereden op donderdag 13 april 2000. Er mag maximaal 1 m3 aangeboden worden. In Moergestel en Oisterwijk Meepraatavonden op weg naar milieubeleidsplan Dezer dagen valt bij u de Milieukrant door de brievenbus. Een krant om eens goed in te kijken. De krant gaat over het tot stand komen van een milieubeleid. De gemeente wil samen met u zo’n milieubeleidsplan gaan maken. De tijd dat dergelijke plannen door een ambtenaar vanachter het bureau werden geschreven is voorbij. U mening en bijdrage is nodig om tot een zo goed mogelijk plan te komen. Informatieavonden In de krant die ook bij u in de bus komt, kunt u lezen hoe de gemeente zich het een en ander voorstelt en wat u kunt verwachten. Twee infor matieavonden bij voorbeeld. Eén in Moergestel en één in Oisterwijk. Op dinsdag 11 april om 19.30 uur in Den Boogaard. Tijdens de avond kunt u laten weten hoe u over het milieu denkt. Wat u belangrijk vindt en waar u mogelijkhe den tot verbetering ziet. Tijdens die avonden kunt u natuurlijk ook vra gen stellen en suggesties doen. Meepraten dus. U draagt op die manier bouwstenen aan voor een zo goed mogelijk milieubeleidsplan. Een plan waarin u zichzelf ook kunt herkennen. Een plan waar u achter kunt en wilt gaan staan. Meepraten In de krant die in uw brievenbus glijdt wordt onder meer een samenvatting gegeven van de startnotitie voor het milieubeleid. U kunt ook lezen welke procedure de gemeente denkt te vol gen op weg naar het vaststellen van het milieubeleidsplan door de Oisterwijkse gemeen teraad. In die procedure is voor uw inbreng de nodige ruimte geschapen. Ook vindt u in de krant een aantal vragen die u wellicht kunnen helpen om u een mening te vormen over diverse milieuonderwerpen. Het gemeentebestuur vertrouwt er op dat u uw mening laat horen! zo een leuke vrijwilligersklus die bij u en uw mogelijkheden past. Het bestuur heeft van de gemeente nu defini tief gehoord dat de kinderboerderij op deze plaats zal en mag blijven. Lange tijd verkeerde men in onzekerheid vanwege een mogelijke verhuizing naar de Kerkhovense molen, maar daar is toch vanaf gezien. Daarom was het bestuur terughoudend met nieuwe investerin gen, bleven plannen liggen en ontstond achter stallig onderhoud. Nu kan men nieuw beleid gaan maken voor een nieuwe start van de kinderboerderij. Er is duidelijk groot onderhoud nodig van de gebouwen en diverse kleine en grotere voorzieningen moeten en kunnen nu worden aangepakt. Men heeft tijdelijk ondersteuning toegezegd gekregen van de opbouwwerker van Twem voor lokaal welzijn om hen met raad en daad terzijde te staan. Ook gaat de kinder boerderij op zoek naar sponsors om te helpen de zaak weer op orde te krijgen voor de komende jaren. Verder wordt nagedacht over nieuwe activiteiten, hun 12 1/2 jubileum, en doet de kinderboerderij mee met de Roefeldag op 24 juni. Nu de kinderboerderij weer toekomst heeft, zoekt het bestuur nieuwe bestuursleden die enthousiast een bijdrage willen leveren aan de nieuwe plannen voor de kinderboerderij. Voor meer informatie hierover kunt u terecht bij voorzitter Peter Elands, werkzaam bij huize Martino, tel. 521 6939. Misschien toch een leuke uitdaging voor u?! Kortom alle reden om eens op bezoek te gaan bij de kinderboerderij en zo mogelijk een bij drage te leveren aan haar voortbestaan. j'i leeft luw inttal MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MAART 2000 PAGINA 10 bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 W’J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 10