^emeente'/hformcitie Iedere eboorte is een bijzondere Provinciale muskus- rattenbestrijding ook in 1999 succesvol 544 1 544 Rommelmarkt SBO ’Mozaik’ Buckshot in DEMO Gezocht: vrouwen die graag zingen British Cars Lifestyle 25 en 26 maart in Autotron Op zoek naar monumenten in Noord-Brabant i Provincie Noord-Brabant SOS-HULPCENTRALE Sluiting sector Ruimtelijke Zaken Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af U denkt en praat toch ook mee over een milieubeleidsplan? Heeft u een ander nodig en kunt u in uw eigen omgeving niet terecht? Bel dan naar de In verband met een sectordag is de sector Ruimtelijke Zaken op woensdag 29 maart 2000 de gehele dag niet bereikbaar. Onder deze sec tor vallen de afdelingen Bouw- en Milieuzaken, Ruimtelijke Ontwikkeling en Gemeentewerken. Overigens wordt het huisvuil op deze dag nor maal opgehaald. Heeft u grof snoeihout (dus geen complete coniferen, dikke stammen met een grotere diameter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ de manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de minicontainer kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de gft-container moet worden aange boden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf woensdag 22 maart tot en met woensdag 5 april 2000 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900 - 821 2248. Wanneer ophalen? In Moergestel wordt de takkenronde gereden op donderdag 13 april 2000. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom wordt gevraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dit meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk wor den gewerkt. Aanmelden kan alleen vanaf woensdag 22 maart tot en met woensdag 5 april 2000 bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk, tele fonisch bereikbaar op nummer: 0900 -821 2248. Hoe aanbieden Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opge haald. De mensen van de ophaaldienst weten immers dankzij uw melding precies waar ze moeten zijn. LÉT OP: u mag maximaal 1 m' aanbieden! Zelf brengen U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehele jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat aan de Veldweg 6. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 De gemeente Oisterwijk gaat een milieube leidsplan opstellen. De gemeente wil graag met u en anderen om de tafel gaan zitten om over het milieubeleid binnen uw gemeente na te denken. Wij willen horen wat u, als inwoner van Oisterwijk, belangrijk vindt op het gebied van milieu. Binnenkort ontvangt u de Milieukrant in de brievenbus. In deze krant kunt u lezen wat de gemeente precies gaat doen en wat u kunt verwachten. Er zullen twee informatie-avonden worden gehouden, te weten op dinsdag 11 april 2000 in Den Boogaard in Moergestel en op donderdag 13 april 2000 in de Kunstkring in Oisterwijk. Beide informatie-avonden beginnen om 19.30 uur. Tijdens deze avonden zal een korte samen vatting worden gegeven van wat er in Oisterwijk tot nu toe allemaal is gedaan en wat de gemeente de komende jaren nog staat te wachten op het gebied van milieu. Daarna kunt u vragen stellen en suggesties doen omtrent het milieubeleids plan. Dus komt u allemaal meepraten op 11 en 13 april 2000. Op vrijdag 24 maart staat de Bergeykse rock band Buckshot in DEMO. Deze echte live- band speelt voomamelij k seventies en eigh ties covers, naar eigen zeggen voorzien van een vleugje jaren negentig. Er zullen hits voorbij komen van ’rock-coryfeeën’ als Led Zeppelin, Deep Purple, Van Halen, ZZ Top en The Who. Sinds de oprichting in 1996 heeft Buckshot geloerd met Sequoya in Engeland, op menig motortreffen gespeeld en in het voorprogram ma gestaan van Nederlandse bands als Rowwen Hèze, The Scene en de Band Zonder Banaan. Maar Buckshot maakt toch vooral naam door de goede sfeer die de band tijdens concerten weet neer te zetten. Kom dus op vrijdag 24 maart naar Demo voor een avondje ouderwetse rock. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00, entree f15,-. Zaterdag 25 maart is er als vanouds weer een Purple Haze avond. Een gezellig avond voor alle liefhebbers van alternatieve muziek (allerlei soorten rock, metal en dance). Entree is gratis! Heb je zin in een heerlijk avond lachen? Kom dan op maandag 27 maart naar DEMO, want daar draait de komedie “Blast from the past’. Aanvang om 19:30 en entree fl 2,50. Een recen sie van deze film en alle andere films die bin nenkort in DEMO worden gedraaid, vind je op het ’prikbord’ in DEMO. Op alle andere tijden is er in Demo inloopcafé. Het Oisterwijkse Barbershop-harmonykoor voor vrouwen “the Singing Pearls” organiseert binnenkort een introductiecursus Barbershop- zingen. Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan zang- en ademtechniek, presen tatie, de geschiedenis van de Barbershop- muziek, kwartetten, etc. Ook worden er een paar eenvoudige songs ingestudeerd. Na afloop van de cursus bestaat de mogelijkheid lid te wor den van het koor. De Barbershopstijl ontstond eind vorige eeuw in de Verenigde Staten. Emigranten, wach tend bij de kapper, gingen samen zingen om de tijd te verdrijven. Nu wordt deze stijl wereld wijd beoefend. Ook in Nederland zijn diverse vrouwen- en mannen-Barbershop-har- monykoren. Zij hebben regelmatig onderling contact. Zingen in Barbershopstijl is een span nende manier van samen zingen. Het gaat om het uitdragen van songs - zonder begeleiding - met als basis: het vormen van akkoorden met vier stemmen: de bass, bariton, lead en tenor. Beweging en presentatie spelen hierbij ook een rol. De songs hebben verschillende onderwerpen, zoals: liefde, vriendschap, verdriet, de natuur, Kerstmis (het Oisterwijkse koor heeft ook een Kerstrepertoire) en....het plezier in het zingen. De eursist, die dit laatste ook wil meemaken, wordt van harte uitgenodigd om de sfeer te proeven van ons koor tijdens de repetitie, aansluitend aan de cursus. Data: donderdag 30 maart, 6 april en 13 april 2000. Inschrijven: donderdag 30 maart van 18.30 tot 19.00 uur. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Plaats: “Levenskerk”, Le Sage ten Broekstraat 2 te Oisterwijk. Kosten :fl. 25,- (inch oefenmap, koffie of thee), te voldoen bij inschrijving. Informatieen/of aanmelden: Ellen Assmann, tel.: 521 7449 of Anneke Dam, tel.: 521 0175. Dit schooljaar bestaat de schoof voor speciaal basisonderwijs, de SBO “Mozaik” 40 jaar. In 1959 ging men van start onder de naam Maria Vreugderijke Schoof, en bood in de regio buitengewoon lager onderwijs aan voor kinderen die moeilijk leerden op de lagere school. Inmiddels biedt men zowel aan MLK als aan LOM leerlingen een onderwijspro gramma aan. In 1998 werd de naam gewijzigd in SBO “Mozaik” Moergestel Oisterwijk Zorg Aan het Individuele Kind) Kinderen die thans op één van de 15 Oisterwijkse of Moergestelse basisscholen zitten en waarvoor een aangepast lesprogramma noodzakelijk is worden in principe verwezen naar SBO “Mozaik”. Het 40-jarig jubileum mag natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan, en daarom worden er in de week van 15 tot en met 19 mei tal van festiviteiten georganiseerd voor leerlingen, oud leerlingen, medewerkers, oud medewerkers en overige genodigden. Een en ander dient natuurlijk te worden gefi nancierd, en één van de activiteiten om de financiering rond te krijgen is het organiseren van een rommelmarkt. We organiseren op zaterdag 25 maart van 10.00 tot 16.00 uur de rommelmarkt in de school. In enkele lokalen en de gymzaal staan kramen opgesteld. Zowel onze leerlingen, de ouder- commissie, als overige particulieren zullen de kramen bemensen. De kinderen kunnen zich laten schminken, onder begeleiding van een professionele kracht knutselen in de knutsel- hoek, en op de speelplaats skelteren. Daarnaast is er in de koffiehoek de mogelijkheid onder het genot van een kop koffie (ook fris) en gebak het spel Rad van avontuur mee te spelen. Er vallen leuke prijzen te winnen. Wij hopen op een grote opkomst om de rom melmarkt een succes te laten worden. Bedrijven particulieren die ook gaarne een bij drage zouden willen leveren om de feestweek mogelijk te maken kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de voorzitter van de oudercommissie - tevens contactpersoon: Marianne de Bakker-Depmann, tel. 528 42 41. Locatie van de rommelmarkt: Burg Verwiel- straat 53 in Oisterwijk. PAGINA 18 Tot uiterlijk 15 juni 2000 kan men voor de Brabantse Monumentenprijs 2000 een voor dracht doen. De prijs bestaat uit een bronzen plaquette en een geldbedrag van fl 4.000,- (in dien de winnaar een particulier of een organi satie is) of een kunstwerk van gelijke waarde (indien de winnaar een overheidsinstelling is. Ook zal er een eervolle vermelding worden toegekend, waaraan een prijs ter waarde van fl 1.000,= gekoppeld is. Brabantse Monumentenprijs 2000 Als men een begraafplaats wil laten meedingen naar de prijs, moet de voordracht goed onder- bouwd zijn. Behalve een schriftelijke argu mentatie, kunnen ook foto’s en/of tekeningen aan de voordracht worden toegevoegd. Een deskundige jury beoordeelt de ingediende voor drachten en legt haar bevindingen in een rap port vast. In het najaar zal op een nog nader vast te stellen datum de winnaar van de Brabantse Monumentenprijs 2000 bekend worden ge maakt. Het besluit tot toekenning van de pri js is bindend. Daarover is geen correspondentie mogelijk. De organisatie van de prijs is wederom in han den van de Stichting Monumentenwacht Noord-Brabant. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 MAART 2000 ROSMALEN - Liefde voor Engelse auto’s betekent in de regel ook liefde voor het land, de bevolking en ‘s lands gewoontes. Die liefde kan ver gaan, in kleding, inrichting van het huis, nog meer Brit dan de Britten. Het is een manier van leven: British Lifestyle en British Cars op zaterdag 25 en zondag 26 maart in Autotron. Niet alleen Nederlands grootste evenement voor liefhebbers van Engelse auto’s, maar tevens de meest vrouwvriendelijke autobeurs die er in het land te vinden is. De beurs wordt opgesierd door typisch Britse producten, die het leven ver aangenamen, zoals huis- en tuindecoraties, stof fen, serviezen, meubels, antiek, kleding, vakanties, delicatessen en snuisterijen. Eindelijk een autobeurs, waar dames er niet zo maar een beetje bijlopen! British Cars Lifestyle is uit gegroeid van autobeurs tot lifestylebeurs. Sfeer is het grote succes achter British Cars Lifestyle; bezoekers hebben de goede gewoonte met hun klassieker naar Rosmalen te komen, waardoor de parkeerplaatsen al Brits ogen. In het warme Autotron ontmoet men zijn vrien den in de Pub bij een Engels biertje en zingt het "Land of Hope and Glory”. Op de klein tjes wordt gepast in de kindercrèche, de hele familie voelt zich er thuis. Men vindt hier werkelijk alles te koop uit het Verenigd Koninkrijk: Schotse whisky, Engelse thee, waxcoats, handgemaakte tweedkleding, een tweede huis in Ierland, marmelade, meubels, antieke golfclubs, tafelzilver, beddengoed, reis informatie, maar ook een chique Bentley, een zakelijke Jaguar, een snelle Austin Healey, een snoezige Mini of een statige Rolls Royce en de onderdelen daarvoor. Engels is de voertaal in Rosmalen, want veel van de standhouders komen met hun handelswaar van de andere zijde van het Kanaal overgevaren. British Cars Lifestyle is de etalage van het Verenigd Koninkrijk. British Cars Lifestyle is geopend op zater dag 25 en zondag 26 maart van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt vanaf 12 jaar fl. 17,50, van 4 tot en met 11 jaar fl. 7,50. Voor de 12e keer in successie roept de Stichting Monumentenprijs Noord-Brabant gemeenten, heemkundeverenigingen en monumentenor ganisaties op om voordrachten te doen voor de Brabantse Monumentenprijs. De prijs zal wor den toegekend aan een persoon of instantie die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor, c.q. een bijdrage heeft geleverd aan het behoud van ons cultuurhistorisch erf goed. Voor de Brabantse Monumentenprijs 2000 is als thema gekozen: “Begraafplaatsen die vanwege hun aanleg, ligging, staat van onderhoud en/of de aanwezigheid van bijzondere grafmonu menten als cultuur-historisch waardevol mogen gelden.’ De voor de prijs in aanmerking komende begraafplaatsen mogen zich niet bevinden in een kerkgebouw. Voorts dient er blijk te zijn van actief beheer van de begraafplaats, leidend tot het behoud van karakteristieke cultuur-his- torische kenmerken. Want: op tijd Vereiste... oergestel Ook in 1999 bleef de schade door muskusrat ten in Brabant volledig beheersbaar en bleef het aantal dieren laag. Vorig jaar werden 4.081 muskusratten gevangen, 864 meer dan in 1998. Deze stijging is evenwel niet verontrustend en is verklaarbaar door de hoge waterstanden als gevolg van de overvloedige regenval die de bestrijding bemoeilijkten. Hierdoor kende 1999 voor de muskusraat een lang voortplantings- seizoen omdat de jongen nog in het geboorte jaar zelf deelnamen aan de voortplanting. Bovendien was de bestrijdingsinzet vanwege ziekte van enkele bestrijders noodgedwongen minder dan gewenst. In 1999 was geen sprake van onaanvaardbare schade als gevolg van graverij of vraat door de muskusrat. Ongeveer de helft van de in 1999 gevangen muskusratten komt uit de circa 2 a 3 km brede strook langs de provinciegrens. In aan Brabant grenzende stroken in aangrenzende provincies werden - bij wijze van bijstand en met als doel de instroom naar Brabant te beperken - door de Brabantse bestrijders 549 muskusratten gevangen In geheel Nederland werden vorig jaar 295.000 muskusratten gevangen. Het aantal bijvangsten van onder meer de woel rat, bruine rat, waterhoen, wilde eend en andere vogels, was in 1999 vergelijkbaar met die in de afgelopen jaren. Beverrat De verspreiding en het aantal beverratten zijn de afgelopen jaren toegenomen. Weliswaar werd de beverratpopulatie gedurende de strenge win ter 1996/1997 sterk gereduceerd, doch nadien en zo ook in 1999 werd op een toenemend aan tal plaatsen de beverrat gesignaleerd. In totaal werden in Brabant 629 beverratten gevangen, 3,7 maal zoveel als in 1998. Ook in Limburg en in Zuid-Holland en Gelderland komt de beverrat voor. De totaal- vangst in deze provincies kwam uit op 3.187; een verdubbeling ten opzichte van 1998. In 1999 nam Brabant deel aan het landelijke plan van de waterschappen en provincies om gedurende twee jaar beverratten te bestrijden. Het plan startte op 1 januari 1999. In twee jaren wordt onderzocht of de beverrat permanent moet worden bestreden. En zo ja, door wie en welke instanties dan moeten bijdragen in de kosten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 18