’n Geschenk voor élke gelegenheid... H Parochievrijwilligers en -medewerkers bijeen ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ te koop bij Rootven 10, Moergestel Tel. 513 1889 Wandelen in de natuui M t a al ’Goud van Oud’- popconcerten in Den Boogaard Pelgrimage-bedevaart Belastingvrij centje erbij Moergestelse Clubkampioen- schappen Judo Mottoverkiezing Carnaval 2001 Maartse buien! 158 ’100 Jaar Moergestel In Beeld’; auteur: Ad Wolfs Adr.Zn.; 232 pagina’s op A4-formaat; 600 foto’s; genaaid gebonden met harde kaft. Prijs: 55,95 per stuk. Velen zetten zich dagelijks of wekelijks in... Vogels Bijeenkomst in het Parochiecentrum I moemkih in beeld 1900-2000 U mu zij" iM-riHHCri’tff’" kil" kffl lil'!’» ’""i" met Johan van Oosterhoud Het onvergetelijke en succesvolle optreden van George Baker op de “Goud van Oud”- avond vorig jaar november met medewer king van de Flower Power organisatie krijgt op veler verzoek zijn vervolg. Partycentrum Den Boogaard is dan ook voorne mens deze populaire popconcertavonden fre quenter te doen plaatsvinden. Gestart wordt met de Time Bandits, een nieuwe en verjongde “gouwe ouwe” groep die destijds in de jaren 80 beroemd werd met tophits als “I am specialized in you” en “Live it up” en in de Verenigde Staten zelfs de eerste plaats behaalde in de Amerikaanse Dance-charts tophit. Vervolgens treden op tijdens deze geplande live muziek feestavonden de Oisterwijkse “Public Performance”een bruisende en talentvolle 14 mans/vrouwen muzikale groep die de tradi tionele genre van “gouwe ouwe”-nummers ten gehore zal brengen. Om u weer terug te brengen naar de zeventiger jaren is ook gecontracteerd een Rock and Roll band, die op unieke wijze en swingend, met een spectaculaire show eenieder zal doen verrassen. Óm in Elvis Presley stijl te blijven, komen de jive-dansliefhebbers zeker aan hun trekken als deze bekende “Paul Chevrolet and the Rockin Cadillacs” het podium betreden. Om de cyclus van deze spetterende zomerfeestavonden te beëindigen wordt deze reeks van evenementen afgesloten met het optreden van de “Haven zangers” tijdens de Moergestelse kermisweek en wel op 1 juli a. s. Om alvast in de agenda te noteren: Zaterdag 25 maart: The Time Bandits Zaterdag 6 mei: Public Performance Zaterdag 3 juni: Paul Chevrolet and the Rockin Cadillacs Zaterdag 1 juli (kermis): de Havenzangers. Zaal open om 20.00 uur. Voorverkoop kaarten 11.12,50 p.p. Aanvang 20.30 uur kaartverkoop aan de zaal fl. 15,00 p.p. Voor inlichtingen 013 - 5131665 Beauraing is een plaatsje in de Belgische Ardennen,20 km ten zuiden van de stad Dinant aan de Maas.Het herbergt de plek bij het spoor- wegviaduct waar in 1932 de geestelijke wereld contact zocht met onze aarde.In een mei doornstruik verscheen Maria aan vijf kinderen en vroeg om gebed - vooral daar ter plekke - voor zondaars, en beloofde aan zieken en bedroef den hulp en troost. Het Nederlands Beauraing Comité “PRO MARIA” houdt daar met begeleiding van het Rode Kruis voor bejaarden en zieken in de zomermaanden enkele triduüms (van zaterdag t/m dinsdag). Op de tussen liggende zondag is er gelegenheid aan de eendaagse bedevaart deel te nemen. De data voor Den Bosch-Tilburg zijn; De vier daagse van 20 t/m 23 mei; de eendaagse op 21 mei. De prijs bedraagt: 4-daagse fl. 335.-; eendaagse fl. 41.-. Als U er meer van wilt weten kunt U contact opnemen met propagandiste J. Vis-van de Wouw, Raamackerstraat 10, tel. 513 2523. Maart roert zijn staart met onbestendig en wis selvallig weer,koud, guur, veel regen, wind, sneeuw en hagel. Toch laat ook de zon zich wel eens zien en dan is men meteen de ellende van het veranderlijke weer vergeten. Zo veranderlijk als het weer is, is ook de mens, van het ene moment op het andere kan men een andere stemming hebben, dit hangt uiteraard van de omstandigheden af. Degene die gezegend zijn met de kunst van positief denken hebben een streepje voor, zij zijn immers veel minder aan wisselende stemmin gen onderhevig. Voor sommigen is positief kunnen denken bijna een “must”geworden, (hoe moeilijk dit ook kan zijn) om te kunnen overleven. Soms stapelen de problemen zich op en kan men die niet meer alleen oplossen, ook al zou men dit graag willen. Al ruim twee jaar is er in onze gemeente de Stichting miMax, daar kunnen mensen met een minimaal inkomen terecht met vragen en of problemen m.b.t. de sociale voorzieningen. Samen met de mensen die het spreekuur bezoeken, proberen de vrijwilligers van miMax met een positieve instelling de buien voor te blij ven en al heel veel mensen die het spreekuur bezochten, waren hierdoor in de wolken. Wilt u achter de wolken óók de zon zien? Kom dan naar miMax, het spreekuur is elke don derdag van 13.00 tot 17.00 uur, Poirtersstraat 5. Wilt u liever eerst eens bellen om inlichtin gen of voor het maken van een afspraak? Dit kan dagelijks, het tel.nr. is: 522 0320, u wordt altijd teruggebeld. WIE daarnaar op zoek is, kan er eens over denken om op een kindje te gaan passen. - Fijn in je eigen huis, zodat de dingen-van-de- dag gewoon door kunnen gaan. - Het kind bij je thuis gebracht, en daar ook weer afgehaald. - Niet meer en niet minder uren dan je zelf met de ouders hebt afgesproken. WIE dat zou willen, kan eens verder gaan informeren bij de Gastoudercentrale. Daar komen regelmatig aanvragen binnen van ouders die op zoek zijn naar een goede en betrouwbare en vooral persoonlijke opvang voor hun kind: ouders dus die op de dagen dat zij zijn werken, hun kind graag in een goed gezin opgevangen zien. WIE die opvang wil bieden, krijgt daarvoor natuurlijk een vergoeding. Die wordt door de ouders rechtstreeks aan de gastouder betaalt, zodat die vergoeding ook helemaal voor de gast-ouder is! Verder zijn gastouder-inkomsten vaak belas tingvrij wie naast de opvang geen andere eigen inkomsten heeft, kan doorgaans een bedrag zo hoog als de belastingvrije voet bijverdienen, zonder dat daarover belasting betaald hoeft te worden. Dit jaar gaat dat om max. fl. 8523.-, Een bedrag dus dat nogal de moeite waard is. WIE meer over de gastouderopvang wil weten, kan vrijblijvend contact opnemen met de medewerksters van het Gastouderbureau van Stichting Kinderopvang Humanitas. Zij zijn u graag van dienst. Het telefoonnum mer: 513 15 76. Vrijwilligers en medewerkers van de parochie vormen het kloppend hart van een levende, gelovige gemeenschap. Men vindt ze overal in en om de kerk en haar activiteiten. Ze staan achter het fleurig versierde altaar en een smet teloos verzorgd kerkhof en voeren taken uit in het Parochiecentrum. Ze geven in vele vormen ondersteuning rond de eucharistievieringen. Men vindt ze in de begeleiding en ondersteu ning bij bijzondere momenten in het leven - van doop tot overlijden en alles daartussen. Zij beheren en besturen en maken het de pastor mogelijk zich te concentreren op zijn priester lijke taken. Wat zouden precies hun drijfveren zijn? Een aantal punten hebben ze in ieder geval gemeen: enthousiasme, liefde voor ’hun’ kerk, saamhorigheid, dienstbaarheid en gods dienstig engagement. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 MAART 2000 PAGINA 15 Zondag 2 april is het weer zover. Dan vinden de Moergestelse Clubkampioenschappen Judo plaats in Sporthal “Stokeind”. Vanaf 9.00 uur strijden de judoka’s in de ver schillende leeftijds- en gewichtsklassen om de titel “kampioen van Moergestel”. Ook komen judoka’s van verschillende leeftijden en gewich ten tegen elkaar uit in de open categorie. Naast de huldiging van de diverse kampioenen wordt ook dit jaar weer de Stijlprijs uitgereikt. Deze prijs is voor de judoka die tijdens de wedstrij den het technisch meest verzorgde en mooiste judo laat zien. Ouders, opa’s en oma’s, broers en zussen en alle andere belangstellenden zijn vanaf 9.00 uur van harte welkom om onze judoka’s aan te komen moedigen. Wij wensen iedereen een sportief toernooi toe. Tot zondag 2 april. koekoek roept z’n eigen naam,evenals de tjif tjaf en de kluut. Nog meer wetenswaardigheden. Wat is het ver schil tussen een vliegende reiger en een vliegende ooievaar? Een vliegende reiger heeft een ingetrokken hals,Een vliegende ooievaar echter vliegt met een uitgestrekte hals. De kuifeend was vroeger een uiterst zeldzame broedvogel. Dat is verleden tijd. De eerste broedgevallen kwamen in het begin van de 20e eeuw in Vlijmen en Engelen voor. Ik raadpleeg mijn notities. In 1993 zag ik twee haviken boven de Leemkuilen. De boomvalk heeft libellen als hoofdvoedsel. De torenvalk kan een snelheid van 68 km per uur halen. Ik zag dat hij bij weinig wind zijn staart uitstrekt bij het “bidden”. Bij veel wind is zijn staart gestrekt, let daar maar eens op. Het waterhoen zwemt met een schokkende kop. Je schrikt je rot wanneer een fazant met veel lawaai vlak voor je neus opvliegt. Aan de border van de Reusel heb ik vaak oeverlopers gezien. Ze waren op trek en broeden in noordelijk Europa. De meest interessante vogel vind ik de gierzwaluw. Hij bewaart de gevangen insekten in z’n keelzak en worden met een taai kleefsel tot een bal aan elkaar gekleefd. Elk jong krijgt een dergelijke voedselbal.De voedselvlucht kan zeer ver gaan. Je moet wat overhebben om aan voedsel te komen! In Nederland is hij slechts drie maanden en hij vliegt maar liefst 15.000 km. naar zijn winterverblijf. Wat een prestatie voor zo’n klein vogeltje is dat toch! Het is soms niet zo eenvoudig om een vogel te herkennen. In sommige gevallen moet je echt wel een vogel zien om hem/haar te herkennen. Er zijn vogels,die er een hobby van maken om de zang van andere vogels na te bootsen. Voorbeelden zijn de koolmees en de spreeuw. Ook de Vlaamse gaai is een goede nabootser. Hij doet het geluid na van zangvogel.s en kraaien. De merel is er ook een die de geluiden van andere vogels nadoet. Sommige vogels zijn gemakkelijk te herkennen aan de zang. Voorbeelden zijn de groene specht, die een lachend geluid produceert. Ik zie hem regelmatig op de camping “De Bosfazant”.De In onze parochie mogen we ons gelukkig prij zen met een groep van 260 vrijwilligers, deels individueel bijdragend, deels werkend in de 36 werkgroepen, in dit aantal van 260 zitten geen dubbeltellingen. Zij schragen, samen met de vaste medewerkers, alle activiteiten in het kerke lijk gebeuren. Velen zetten zich dagelijks of wekelijks, soms naast een drukke baan of een gezin, belangeloos in. De parochie is hen hiervoor dankbaar. Het is een goed gebruik om elkaar elke twee jaar in een ongedwongen sfeer te treffen. Het is een kleine blijk van waardering en het bevordert de groepsbinding wanneer men elkaar eens buiten vergaderingen en werkzaamheden treft. Daarom worden allen op dinsdag, 11 april a.s. om 20.00 uur in het Parochiecentrum uitgeno digd voor een gezellig samenzijn met een drankje en een hapje. Alle betrokken mensen zullen persoonlijk bericht ontvangen. Om vooral niemand te vergeten vragen wij degenen die onterecht geen persoonlijke uitnodiging mochten ontvangen, dit schrijven als zodanig te beschouwen. Het parochiebestuur hoopt u allen op deze avond te mogen begroeten. Beste carnavalsvrienden Met carnaval 2000 zèn we rond, dus wordt het weer tijd om na te gaan denken over het car naval van 2001. Daarom zal op zaterdag 1 april a.s. (nee dit is geen grapje) in Café ’t Centrum het nieuwe motto voor carnaval 2001 worden gekozen. Hierbij nodigen wij u uit om op deze avond aanwezig te zijn. Weet u nog een leuk motto, schrijf het dan op en lever het in. De drie carnavalsprinsen en een neutrale voorzitter zullen uit alle inzendingen het leuk ste, beste, origineelste, grappigste motto kiezen. Het gekozen motto belonen wij met een leuke prijs. Deze avond begint om 20.30 uur en om 11 over 11 zal het nieuwe motto bekend worden ge maakt. Inleveren kan tot en met zaterdag 1 april tot 22.00 uur bij Café ’t Centrum, Rootven 2. Bij voorbaat dank voor uw inzending en tot graag ziens op 1 april in Café ’t Centrum.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 15