Big Brother in Moergestel? ’’ROEF I d Ook na carnaval weer om in te bijten... |M Zo is er maar één! Afghanen in Oisterwijk starten met activiteiten Laatste kans op bingoprijs! DE KLEINE MEIJERIJ GEMEENTE BELANGEN De Kledingactie vraagt u in 2000 het hemd van het lijf Verzamelbeurs Boxtel Bouw uw huis voor de toekomst Sportvereniging r Fractieberaad Heemkundekring ROEF HANDBAL AUDACIA JEUGD Spijkerslaan Training F-pupillen BRASSERU 'DE SCHOUW' PAGINA 6 <g Rootven 43, Moergestel, Tel. 513 1405 Vrijdag 10 maart wordt de trekking verricht voor een jaar lang gratis bloemen welke beschik baar wordt gesteld door Bloemsierkunst Philo mena te Oisterwijk. Mocht u nog in het bezit zijn van bingoloten (ongeacht de kleur), dan kunt u deze tot uiter lijk 9 maart 18.00 uur inleveren bij Bloemsier kunst Philomena aan de Kerkstraat 66 te Oisterwijk. Zet wel uw naam en telefoon nummer op de kaarten!!! Laat deze unieke kans niet liggen en lever tijdig uw kaarten in!!! De fractie van de VVD komt weer bij elkaar op maandag 13 maart a.s. De agenda voor de raadsvergadering van woensdag 15 maart wordt dan besproken. Op deze agenda staat o.a. de samenwerking ..9.30 ..9.30 ..9.30 10.45 14.30 11.00 12.30 10.00 12.30 10.00 12.30 10.00 12.30 Uitslag: dames-recreanten Roef-Desk 13-4. Programma 11 maart: 10.30 uur GCJ: White Demons - Roef 14.00 uur MBJ: Elshout 2 - Roef 11.00 uur MCJ: GHV 2 - Roef Programma 12 maart: 11.00 uur DAJ: GHV - Roef 12.15 uur HS: Desk 2-Roef 1 13.00 uur HAJ: Were Di - Roef HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! GB iiJls Programma zat. 11 maartAanwezig: Audacia Al - RWB13.30 Audacia BI - Waspik13.30 Oirschot - Audacia B213.30 RKC/Waalwijk - Audacia Cl11.45 Oirschot - Audacia Dl10.45 Audacia D2 - NOAD12.30 Gilze - Audacia El9.45 Audacia E2 is vrij Audacia E3 - Hilvaria. Audacia E4 - SVG Audacia E5 - RKDVC Audacia F1 - Oirschot Audacia F2 is vrij Audacia F3 - RKTW11.30 Audacia F4 - SSC ’5510.45 VOAB-Audacia F510.15 Jong Brabant - Audacia F611.00 Programma maandag 13 maart...Aanwezig: Audacia E2 - VOAB17.00 stappen te zetten. De groep heeft zich tot doel gesteld om gedurende het eerste jaar met een aantal con crete activiteiten te starten en te onderzoeken of er voor de vorming van een eigen rechtsper soon voldoende draagvlak bestaat. Het aan de kinderen geven van taalles en voorlichting over de basis van het Islamitische geloof (een keer per week) stond bovenaan het wensenlijstje. Waar anderen zouden beginnen met een sub sidieaanvraag, zei deze groep: “Eerst zien of we ons kunnen bewijzen.” Vluchtelingen willen door de inburgering de band met hun eigen lands en cultuur niet ver liezen. Het vooruitzicht dat hun kinderen vervreemden van de eigen taal en cultuur is voor veel vluchtelingen een grote angst. Naarmate men meer thuis raakt in Nederland groeit ook de behoefte om de eigen identiteit te bewaren en door te geven. Wanneer er onder de Afghanen in Oisterwijk voldoende bereidheid blijkt te zijn om actief mee te blijven werken, zal de eigen organisatie gedurende dit jaar verder gestalte krijgen. Men hoopt daarbij gebruik te maken van de ervaring die de Twem op dit gebied heeft. Eind f ebruari startte de eerste les in eigen taal en cultuur voor de Afghaanse kinderen in een lokaal van ROC Sonnevank aan het Kerkplein. Twee eigen vrijwilligers, Mevr. Zewary en mevr. Attai, helpen de kinderen als lerares. Onlangs klopten de Afgaanse inwoners van Oisterwijk en Moergestel aan het Vluch telingenwerk en de Twem Oisterwijk met de vraag: Kunnen jullie ons helpen een eigen organisatie op te richten?” Een organisatie die en dat onderstreepte men uitdrukkelijk zon der politieke voorkeur ijvert voor behoud van de kennis van de Afghaanse taal en cultuur. Een organisatie ook die de integratie van de Afghanen in Oisterwijk zal stimuleren. Met beperkte financiële ondersteuning van Vluchtelingenwerk in Oisterwijk en metho dische steun van de Twern afdeling Oisterwijk, wist de Afghaanse groep inmiddels al de eerste met de afvalstoffendienst van de gemeente Den Bosch op het gebied van de afvalverwijdering in Oisterwijk en het instellen van een voorzien ing automatisering. U kunt dit overleg op maandagavond ook bijwonen. De fractie begint om 20.00 uur in de fractiekamer van de WD op de eerste verdieping van het oude raadhuis. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Jacques Raadschelders, Frank Smit en Wout Polderman. Hebt u geen tijd maar bent u wel geïnteres seerd, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij de p.r.-commissie, tel. 528 3016. Op 24 maart gaan we spijkerslaan. We hebben enkele bomen gekapt en enkele kilo’s spijkers gehaald. Dus er kan geslagen worden. Eigen hamers mogen meegebracht en gebruikt worden mits deze niet te groot zijn. Er wordt geslaan in 3 poules: timmerlui, amateurs en daarna natuurlijk de dames. D’n Tob is geopend vanaf 21.00 uur. Om zowel 'De Pierewaaiers’ met d'Ambiejans, als ’De Dors(t)vlegels’ in hun eigen sfeer de inwendige mens te laten versterken, bedacht ’De Schouw’ deze zowel ludieke als creatieve oplossing. Met het Big Brother-huis in het achterhoofd heeft ook ’De Schouw’ voortaan diverse zalen disponibel...! Op maandag 13 maart komt de fraktie van Gemeen Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende raadsvergadering, Tijdens deze vergadering zal de agenda van woensdag 15 maart besproken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora tel. 528 8526; Jan Oerlemans tel. 513 2239; Piet Meeu- wis tel. 528 4678 of Cees Rijnen tel. 528 8133. Of bij het secretariaat Frans van lersel tel. 528 2500. Tot maandag 13 maart. U bent van harte welkom. Een kopje kofie of thee staat voor u Uaar. De Beste Kijk Op Elke Wijk De zaaltrainingen voor de F-pupillen zijn afgelopen. Dinsdag 14 maart beginnen de buitentrainingen weer van 17.15 tot 18.15 uur. Er was een misverstand over de trainings- tijd. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 MAART 2000 Ook dit jaar spant de kledingactie van Mensen in Nood zich weer in om in het hete land kle ding in te zamelen. Hiermee zet de kledingac tie zich in voor de doelen van Mensen in Nood namelijk noodhulp en kwetsbare groepen, met name kinderen. In 1999 werden veel gebieden in de wereld getroffen door natuurrampen. De aardbevingen in Turkije kostten aan tienduizenden het leven en maakten honderdduizenden dakloos. In India zorgde een cycloon voor totale ver woesting in de deelstaat Orissa. De noodhulp van Mensen in Nood bestond onder andere uit tenten, voedsel, dekens en kleding. Mensen in Nood ving ook de slachtoffers uit Kosovo op die het oorlogsgeweld ontvluchtten. Al deze rampen waren uitgebreid in het nieuws. Mensen in Nood is ook actief in gebieden die liet nieuws niet halen. Denkt u bijvoorbeeld aan de bur geroorlogen in Angola en Burundi of de op vang van ex-kindsoldaten in Liberia. Daarnaast richt Mensen in Nood zich speciaal op kwetsbare groepen en verleent hulp aan straatkinderen, gehandicapten en ouderen in Latijns-Amerika, Oost-Europa, Afrika, Azië en Nederland. De inzamelingsactie voor Mensen in Nood wordt gehouden in de week van 13 t/m 18 maart. U kunt kleding brengen bij de fami lie van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. U kunt hier trouwens het gehele jaar terecht. Zondag 12 maart 2000 organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars een verzamelbeurs in Zaal Bellevue, Bosscheweg 34 te Boxtel van 10.30 tot 13.00 uur. Op deze druk bezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, flippo’s, sigarenbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 12 maart is dit: Dinosaurussen. Voor de jeugd is er een speciale attentie. U kent ze wel. Kindertekeningen van een huis: rechthoekje, puntdakje erop, voordeur in het midden, ramen ernaast en een groen weitje eromheen. Maar als u zelf een huis kon tekenen .om in de toekomst in te wonen, hoe zou u dat dan aan pakken? Heeft u wel eens gedroomd over uw ideale huis voor de toekomst? U woont alleen of met zijn tweeën, u heeft tijd voor uw hobby’s, het werk is naar het tweede plan verhuisd en u wilt nog heel lang baas in eigen huis blijven. Hoe moet uw huis er dan uitzien? En wie bepaalt dat? Vijftigplussers (hun aantal groeit) zullen steeds meer hun eigen stempel op het woningaanbod moeten zetten. Want woningen moeten passen bij de wensen en behoeften van de ouder wor dende bewoners. De ANBO, de bond voor vijftigplussers, is daar bij behulpzaam. Cursus woonwensen Dit jaar heeft de ANBO een aantal korte cur sussen voor vijftigplussers die hun eigen woon wensen op een rijtje willen zetten. De wensen die mensen hebben, zijn meestal beïnvloed door wat we al -kennen. Tijdens de cursus gaan we nieuwe wegen bewandelen, zodat onver moede mogelijkheden verkend kunnen worden. De cursusgroepen bestaan uit ongeveer tien mensen die met elkaar hun huis en de woonomgeving gaan vormgeven. Met deze cursus slaat u twee vliegen in een klap. Het is altijd leuk om in groepsverband met wonen bezig te zijn. Maar bovendien zullen de woonwensen van de cursisten leiden tot ad viezen aan gemeenten, woningbouwvere nigingen en projectontwikkelaars. Deelname aan de cursus is gratis. Het project’Vitaal Grijs’ van de Provincie Noord- Brabant subsidieert de cursus. De cursus is bedoeld voor mensen tussen de 50 en 65 jaar. Mensen in die leeftijdsgroep zijn welkom, ongeacht of ze wel of niet lid zijn van de ANBO. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van eik 2,5 uur. Begintijd is steeds 9.30 uur. Op 29 maart start een cursus in Breda en op 30 maart in Tilburg. De vervolgdata zijn in Tilburg 13 april, 27 april, 11 mei en 25 mei; en in Breda: 12 april, 26 april, 10 mei, en 24 mei. Inschrijven kan met een telefoontje 581 06 03, een fax 580 06 67 of via e-mail (anbo.brabant @inter.nl.net). Schrijven kan ook: ANBO Brabant, Dunantstraat 1c, 5017 KC Tilburg. Na aanmelding ontvangt u verdere informatie over de cursus en de locaties. De Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ nodigt een ieder uit voor een lezing op don derdag 23 maart a.s. in cafe-rest. ’De Brouwer’. De aanvang is om 20.00 u en ook zij, die geen lid zijn van de heemkundekring, zijn van harte welkom. De toegang is gratis. De lezing wordt gehouden door mevr. Henny Adcimczyk uit Roomsdonksveer en is getiteld: ’Oogstgebruiken, vroeger en nu’. Het binnenhalen van de oogst is voor de land bouwer altijd een hoogtepunt geweest in het jaar. Rond de graanoogst zijn er altijd al bepaalde gebruiken geweest; het pikken van de laatste schoof door de oudste knecht, het laten staan van een klein gedeelte van het graan, het rond de akker gaan op Palmzondag. Vaak worden oogstsymbolen gevlochten, prachtige voorwer pen van graan. Mevr. Adamczyk illustreert haar verhaal met vele prachtige oogstsymbolen, gevlochten van graan. Ze heeft eenjarenlange studie gemaakt over oogstrituelen en hun oor sprong. Ze zet zich al vele jaren in voor het behoud en de verdere ontwikkeling van de oude vlechttechnieken met hun rijke culturele achtergrond. Ze heeft 2 boeken geschreven over dit onderwerp. U zult genieten van haar kennis over dit onder werp en haar vertelkunst en de vele voorwer pen, die zij meeneemt, bewonderen. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ heeft als werkgebied: Berkel-Enschot, Biezen- mortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. M t «ÉT Audacia- w nieuws r I S888&-- Programma zondag 12 maart 2000 Audacia 1 - Helvoirt 1 Willem II 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SVSSS 4 NOAD 5 - Audacia 4 Oirschot Vooruit 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Uno Animo 8 Longa 8 - Audacia 7 Audacia 8 - Netersel 2 Dames: Audacia 1 - SET 1 ■-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 6