BRUURS GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. ’t De Bienekebolders zet de deuren weer open! f Is weer tijd voor serieuzere zaken...! - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet De ooievaar terug in Nederland TWC Pijnenburg presenteert ploegen en huldigt kampioenen Telefoon (013) 513 1496 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Graven en aanleg van vijvers en zwembaden Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-5133604 LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Dia-lezing door Kees Vos bij IVN Oisterwijk op 14 maart Van oudsher staat de ooievaar in een goed blaad je: hij was een geluksbrenger. Waar hij nestelde was men niet alleen gevrijwaard van brand en blikseminslag, maar zouden kraamvrouwen ook niet sterven. Misschien dat hij daarom vol gens het volksgeloof de kleine kinderen mocht brengen. Als dat waar was, dan had het er in onze tijd beroerd uit gezien met het nageslacht. Werden voor de oorlog nog 316 nesten bewoond, in 1980 waren het er nog maar vier! Ons land is altijd uitermate geschikt geweest voor de ooievaar: nat en drassig, veel kikkers en muizen. De oorzaken van de achteruitgang zijn maar al te bekend. Het heeft maar een haar gescheeld, dat deze tot de verbeelding sprekende vogel op de lijst met «verdwenen soorten» was gekomen. Daarom is in de zeventiger jaren door Vogelbescheming Nederland een red- dingsproject opgestart. Van het ooievaarsstation Het Liesveld heeft iedereen wel eens gehoord. Later kwamen daar de «buitenposten» bij. Een van de beheerders van zo’n buitenpost, Kees Vos uit Herwijnen, zal ons vanavond met dia’s laten zien hoe het de ooievaar in Nederland vergaan is. Behalve over het voorkomen, de nestbouw en de achteruitgang zullen we zien welke pogingen Vogelbescherming Nederland ondernam om de ooievaar voor Nederland te behouden. De lezing wordt gehouden op dinsdag 14 maart in de Kunstkring en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Uw kind wordt tussen augustus 2000 en juli 2001 vier jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeenheid en de openbare basisschool «De Bienekebolders» in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoogte brengen van de mogelijkhe den om onze school te bezoeken tijdens de informatieavond en de open dag. Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs!!! Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensovertuiging gegeven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zoals die in de Nederlandse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de mogelijkheid om hun kinderen lessen in gods dienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van aller lei wereldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene kenmerken van openbare scholen, verschilt de uitwerking per openbare school. Veel scholen hebben moderne inzich ten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft «De Bienekebolders» gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onder wijs door het toepassen van principes van «het ErvaringsGericht Onderwijs» (EÓO). Betrokkenheid; het criterium voor goed onderwijs!!! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoeken die uitnodigend zijn ingericht. In de onderbouw brengen kinderen eigengemaakte brieven rond, zij kijken op de plattegrond van Moergestel waar ze wonen. In de lees-schrijf- hoek tekenen kinderen alle familieleden die in hun huis wonen. In de middenbouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het bekijken hoe 100 gram zand, kurk, veren eruit ziet. In de bovenbouw bereiden kinderen een interview voor de schoolkrant. Kinderen worden steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit activiteiten, mate rialen en boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren of die moeite hebben met bepaalde onderdelen van de leerstof, krijgen een duidelijke structuur aangeboden, krijgen speciale aandacht en een aangepast programma, Kinderen zitten met rode oren te werken, kunnen in de pauze niet stoppen en zijn vol overgave bezig. Spelen en werken met betrok kenheid zorgt voor optimale ontwikkeling en leren. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ontwikkelen doen dat vanuit hun belang- stellingswereld. Binnen het ErvaringsGericht Onderwijs krij gen kinderen de kans om initiatieven te nemen, bedenken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren Jong en oud kan er fietsen... Zondagmiddag 27 februari vond de ploegen- presentatie plaats van de Tilburgse Wieler club TWC Pijnenburg in zalencentrum 't Oude Molentje te Tilburg. Al jarenlang wordt die presentatie voorafge gaan door een koffietafel voor leden, sponsors en genodigden van de vereniging. Speaker Rien van Horik heette in zijn welkomstwoord alle aanwezigen van harte welkom en kondigde meteen de huldiging aan van een voor TWC Pijnenburg bijzonder persoon. Voorzitter Henk van Helvoirt werd vanwege zijn 25-jarig lid maatschap benoemd tot Ld van Verdienste, Henk, al jarenlang voorzitter, heeft zich de laat- in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Informatie-avond en open dag. Kiezen kunt u het beste als u zich laat informe ren door gesprekken aan te gaan met andere ouders en zeker ook door de aanwezige scholen te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond én een open dag. U kunt van beide of van één van de twee mogelijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Het team en een aantal ouders van de ouderraad en de medezeg genschapsraad zijn aanwezig om u een inlei ding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen, Een groep je leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proeven en aan het einde van de rondleiding in gesprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vinden, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal geleerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kinderen van «De Bienekebolders» het doen in het voort gezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 20 maart a.s. op school aan de Bos straat 1 van 20.00 uur tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 21 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 uur en 12.00 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daam kunt u terecht tot 18.30 uur voor een rondleiding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Aanmelding Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de infor matie-avond of de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dien ste staande ouder of leerkracht kunt u het for mulier invullen. Verder kunt op elke werkdag uw kind op school komen aanmelden. Er is altijd iemand aanwezig die u te woord kan staan. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Wilt u een dagdeel mee draaien, dan is een afspraak ook wenselijk. U bent dus van harte welkom op Bosstraat 1 Bestuur, ouders, kinderen en team van open bare basisschool ’De Bienekebolders’ ste jaren bijzonder ingezet voor de totstand koming van de wielerbaan en het clublokaal. Nog dit jaar wil Henk de al lang gewenste ver lichting van de baan realiseren. Vervolgens werden de ploegen voor het nieuwe wielerseizoen voorgesteld met meteen daaraan gekoppeld de huldiging van liefst drie Neder landse kampioenen uit de vereniging. Zowerd Boy van Poppel (zoon van Jean-Paul, red.) Nederlands kampioen in de Categorie 4. Wendy Doorakkers uit Goirle werd Nederlands kampioene sprint op de baan en Moergestelnaar Pieter Burgers behaalde zowel de Nederlandse als de wereldtitel bij het veldrijden voor vete ranen. De Jeugdstimuleringsprijs, beschikbaar gesteld door de Rabobank was voor Marieke Zwekars. Voormalig wereldkampioen Henk Baars reik te samen met voorzitter Henk van Helvoirt de bekers en bijbehorende bloemen uit. TWC Pijnenburg bestaat op dit ogenblik uit zo’n 200 leden, waarvan de meeste wekelijks ’n aantal malen in de week actief zijn.Met de pre sentatie wordt jaarlijks het seizoen ingeluid. Skeelermiddag Zaterdag 26 februari j. 1. zijn we met zo’n 20 kinderen gaan skeeleren skaten op de skate- baan in Tilburg. Jong en oud leefden zich uit op de diverse mogelijkheden die de skatebaan te bieden heeft, zoals half pipes, springschansen en de skeelerbaan zelf natuurlijk waar je op discomuziek kan skeeleren. Kortom ‘t was een geslaagde middag en het is zeker voor herhaling vatbaar! PROGRAMMA MAART Door omstandigheden is er een kleine wijzi ging in het maartprogramma gekomen zoals die vorige week in Moergestel-Nieuws vermeld stond. Het betreft de activiteiten van donderdag 9 maart en zaterdag 11 maart. Deze twee pro gramma’s hebben we omgedraaid. Het pro gramma voor maart wordt dus nu als volgt: Donderdag 9 maart, kookmiddag waarbij we heerlijke gevulde tomaten gaan maken! Zaterdag 11 maart: middagfilm: “Een luizenleven” avondfilm: Godzilla De tijden, entree etc. die al vermeld stonden op de posters en flyers blijven verder het zelfde. Onze excuses voor dit ongemak! De activitei ten van 18 en 25 maart blijven ongewijzigd. Zaterdag 18 maart: kinderbingo Zaterdag 25 maart: disco-avond RSLwbet PAGINA 3 2 26 W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 MAART 2000 I* jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3