25 ’t Spulleke: winnaar in Moergestel en Oisterwijk r, E.J. van Delft Aphrodite l In Memoriam Piet Schilders TIP: de praktijk is gesloten van maandag 20 maart t/m zondag 2 april Perceel bouwland te Moergestel JAARGANG Tuinbezitters opgelet! 7 'I BIJ INSCHRIJVING TE KOOP Industrieweg 21b, 5066 XJ Moèrgestel Bloembollenactie Harmonie!!! Laat tijdig uw medicijnen aanvullen J het perceel ligt in Ruilverkaveling De Hilver (wenszitting in 2002) kadastraal bekend Moergestel, sectie E, nummers 671 en 837 ged. oppervlakte 5.16.61 hectare gelegen aan de Hertgangseweg Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS WOENSDAG 8 MAART 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1087 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Nadere inlichtingen, inschrijfbiljetten en voorwaarden zijn te verkrijgen bij ARCADIS HEIDEMIJ ADVIES BV vestiging ’s-Hertogenbosch tel.: 073-6809340 fax: 073-6809348 e-mail: d.h.houwaard@arcadis.nl EOPKOCHT 14 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Moergestel Start grote actie ’Struin in uw tuin’ Op 1 maart is de grote actie ’Struin in uw tuin’ van start gegaan. Het is een onderzoek naar eenentwintig verschillende dieren in uw eigen tuin. Komt bij u de meikever nog voor? Vindt u het roodborstje in uw tuin? En de bruine kikker? Naar deze en andere dieren zijn wij op zoek. Alle Brabanders met een tuin kunnen meedoen. In iedere tuin, ook al is die maar enkele vierkan te meters groot, zijn dieren te vinden. Om te weten te komen welke dieren er zoal in de Brabantse tuinen leven, worden mensen gezocht die van maart tot en met augustus in de eigen tuin op zoek willen gaan naar de dieren die er in voorkomen. Iedereen kan meedoen. Er zijn eenentwintig soorten waarnaar gezocht moet worden en waarover u van ons een duidelijke beschrijving krijgt. Op een waarnemerskaart die u van ons ont vangt vult u iedere maand in welke dieren u aan treft. De gegevens stuurt u aan het eind van elke maand op naar het Milieu Educatie Cen trum. De resultaten van honderden waarne mers zijn te zien ’m de tentoonstelling ’Mensen en hun Tuinen’ in het Noordbrabants Natuur museum. Woont u in Brabant en wilt u meedoen aan dit onderzoek? Meldt u aan bij het Milieu Educatie Centrum tel. 5361040 en u krijgt een waamemingskaart toegestuurd. En weer zette de jeugdgroep onder de naam ’t Spulleke een schitterende act en creatie neer in de Moergestelse carnavalsoptocht. Ze maken elk jaar weer indruk door uitvoering en perfectie van het door hen gekozen onderwerp. Een lust voor het oog... Terecht pakten zij in hun cate gorie dan ook weer de eerste prijs mee. Enkele uren laten deden ze hetzelfde nog eens over in Oisterwijk. Ook daar lieten ze (en de televisiebeelden spraken voor zich) een puike indruk achter die eveneens een eerste prijs opleverde. Proficiat! Goede tweede in deze categorie (in Moergestel) werd de Tilburgseweg. De verdere uitslagen: Kinderoptocht: 1. Mare, Tom en Dick van Rijzingen, Fietspad; 2. Groep 6/7 van de Bienekebolders. Grote wagens: 1. Bierdöpkes, Flower Power; 2. Kloontjes, Big Smurf is watching you. Kleine wagens: 1. De Bambix Bende, We zien wel waor het schip straandt; 2. College zonder burger, brandweer zoekt vrouwelijke collega’s. Groepen tot 10 personen: 1. Familie de Bresser/Weijtmans, Allen ben ik maar unne halve...; 2. Maartje, Dorus, Sabine en Kees, Wij staan rood op de bank. Individuelen (max. 2 personen): 1. Cor van Dijk, wielrenster op zes wielen; 2. Johanneke op ’t Hoog, Ze gaoi rond. p i iuiuvuiz-ui yii lyoii ioulu dl h an Schoolstraat 5 Op 29 februari j.l. is de in Moergestel be kende Piet Schilders in de leeftijd van 56 jaar overleden. Vooral binnen Muziekvere niging Prinses Juliana was Piet vele jaren lang een zeer actief lid. Ruim 35 jaar was hij lid van de harmonie. Ongeveer de helft van deze periode, zo’n 17 jaar, maakte hij deel uit van het bestuur voornamelijk als sekretaris. Dit tot zo’n 10 jaar geleden. Ook op andere terreinen binnen het vereni- gingsgebeuren was Piet actief en hoe... Als er werk aan de winkel was hoefde men hem maar te vragen en Piet was erbij en spande zich tot het uiterste in. Altijd kon de harmonie een beroep op hem doen. Zo zette hij in 1974, destijds samen met Crisje Antonis Sr., de rommelmarkt op. Jarenlang verzamelde hij van overal aller lei oude maar bruikbare spullen. Nog steeds organiseert Muziekvereniging Prinses Juliana ieder jaar een rommel markt. De basis hiervoor werd mede door Piet gelegd. Zo’n 15 jaar kombineerde hij dat ook met het wekelijks ophalen van oud papier door heel Moergestel. Dit tot enkele jaren geleden toen met deze activi teit om andere redenen moest worden gestopt. Al die tijd was dat wel een van de belangrijkste bronnen van inkomsten voor de vereniging. Als de Muziekvereniging naar buiten moest optreden was Piet ook altijd van de partij. Hij liet zijn vereniging niet in de steek. De eerste jaren als vaandeldrager, maar al vlug verruilde hij het vaan voor een instrument, de klarinet. Zo herinneren velen zich Piet, met z’n klarinet. Was soms de nood eens aan de man dan hing hij met groot gemak de grote trom om en maakte zich dan op deze manier verdienstelijk. Ook buiten de harmonie was Piet lange tijd actief op het gebied van de muziek. Velen herinneren zich ongetwijfeld nog uit de vroegere jaren van Moergestels carnaval de kapel “de Belleblaozers’. Piet was medeoprichter en maakte er zo’n 12 jaar lang deel van uit. Als Hofkapel van de Prins van de Pierewaaiers zette deze kapel veel luister bij aan het Moergestelse car- navalsgebeuren. Vanaf 1990 kreeg Piet echter problemen met zijn gezondheid. Langzaam ging het steeds verder achteruit. Hij kon het alle maal niet meer aan. Zijn harmonie kon hij echter niet missen. Tot voor kort bezocht hij nog wekelijks de repetitieavond en ver zorgde dan het bakske koffie nog mee wat er in de pauze aan de leden werd geschon ken. Afgelopen zaterdag 4 maart hebben wij definitief afscheid genomen van Piet. Bestuur en leden van Muziekvereniging Prinses Juliana wensen zijn echtgenote en kinderen de kracht toe dit verlies, wat naar menselijke maatstaven gemeten, toch te vroeg is, te dragen. MV Prinses Juliana jscwau

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1