CARNAVALSCONCERT 2000 'ene, van Theo Ttnatj-ynn Audacia- nieuws T B.C. De Aanstede Mike en Wendy in medaille-race Dames Roef handbal gestrand in de kwartfinale donderdag 2 maart 2000 Partycentrum ’Den Boogaard’ sprookjesachtige muziek - show - dans - zang - sauwel Midwinterkampioenschappen MUZIEKVERENIGING ’PRINSES JULIANA’ presenteert Prijs bestverklede: 2-daagse reis voor 2 personen naar EURO DISNEY PARIJS AUDACIA JEUGD Carnaval zaterdag 4 maart Audacia laat kansen op volgende bekerronde liggen Wendy op NK in Leiden Voorverkoop: Jumbo Denisen - Super De Boer - Groentehal Crisje en Slijterij ’In den Korenmaaier’ en op de avond aan de zaal Aanvang 20.00 uur - Entree tl. 10,- p.p. Kledingadvies: sprookjesachtig. De dames-a-jeugd van Roef Handbal speelden afgelopen donderdag hun wedstrijd in de kwart finale van de beker tegen de Ie klasser Gebr. Centenbouw uit Wanroy. Ze begonnen zeer fanatiek en het publiek kreeg Op zondag 13 februari vertrok het 2-tal naar Uden. Voor Wendy was het de generale voor de wedstrijd in Leiden. De eindtijd voor Wendy was 0.34.81 een dik PR (0.35.95) en een gouden medaille. In programma 9 werd de 50m vrije slag ge zwommen en na 25 meter snel te zijn geopend, gooide ze de handrem erop. Toch was haar tijd nog zeer netjes 0.32.78 (was 0.32.60) en een zil veren medaille. In programma 17 was de 100 meter rugslag en zoals zo dikwijls iets fout gaat in generale repeti ties, zo ging het ook met Wendy. Toch was haar tijd gewoon goed 1.17.10 (was 1.17.58). Goed voor goud. Voor Mike stond een zwaar programma vast. Met 1.08.95 dook hij 0.05 seconden onder de limiet op de 100 m vrije slag. Zijn hart moet nog van slag zijn geweest, toen hij in programma 6 de 100 meter vlinderslag al weer moest zwem men. De eerste 25 meter waren geweldig, maar daarna zakte het snel weg, toch een nette tijd 1.18.18 (was 1.16.94): een bronzen medaille! Na een flinke rustperiode was het tijd voor de 100 meter wisselslag. De tijd 1.19.57 mag er zeer zeker zijn, een dik PR van bijna 2 seconden! Top. Een keurige zilveren medaille. En alsof het nog niet genoeg was moest hij ook meedoen in de estafette: een tijd van 0.30.80 seconden. Gewoon goed gepresteerd. Een hele nette 3de plaats met je team en dezelfde eindtijd als de nummer 2, een dik verdiende bronzen plak. UitslagenA: Audacia Al-Viola 2-1; Waspik- Audacia BI 1-12; Audacia B2-Oirschot 2-3; Audacia Cl-Zouavia 1-5; Audacia Dl-Oirschot 1-0; Noad-Audacia D2 2-5; Audacia El-Gilze 4-1; Voab-Audacia E2 3-0; Hilvaria-Audacia E3 0-9; SVG-Audacia E4 9-0; Audacia E5- TAC/BWB 5-2; Oirschot-Audacia F1 1-6; Audacia F2-Waspik 1-3; SSC ’55-Audacia F4 2- 6; Audacia F5-Voab 2-5; Audacia F6-J. Brabant 7-0. Zaterdag 4 maart zijn er geen jeugdwedstri jden vanwege carnaval, maar er is wel wat te doen bij Audacia en wel Jeugdcarnaval in de kantine vanaf 15.00 uur. Junioren, pupillen, ouders van onze pupillen, opa’s en oma’s die graag wat carnaval vieren zijn van harte welkom. Ook onze seniorleden met vrouw en en kinderen zijn van harte welkom. Er is van alles te doen: natuurlijk muziek in car- navalssfeer, de jeugd kan zich laten schminken en er komt een clown. Er is een loterij en na tuurlijk de bekende snoepkaart. Ook dit jaar weer, en dat voor de 22e keer, het bezoek van CV De Dorstvlegels, dat mag je dus niet mis sen! Daarbij zijn er weer prijsjes te verdienen zowel voor de F-, E- als D-pupillen. Wie wordt de best verklede pupil 2000 bij Audacia? Redenen genoeg dus om een gezelllige car- navalsmiddag te beleven bij je eigen voetbal club Audacia. Dus pupillen, doe mee en maak er wat moois van! Natuurlijk, Audacia was weer nadrukkelijk aanwezig in het bekertoernooi, maar het had nog beter gekund. Afgelopen zaterdag werd op een zeer slecht veld aangetreden in Sprang-Capelle tegen SSC’55, een eersteklasser zaterdagama- teurs, op papier dus een veel sterkere tegen stander, die bovendien toch ook maar in die vijfde ronde was beland. Toen de aanhang van Audacia in de rust elka ar eens aankeken was de algehele opinie: “van deze tegenstander hoeft echt niet verloren te worden”. “Winnen” werd echter niet in de mond genomen, want iedereen wist dat er dan een “gelukje” aan te pas moest komen om Audacia aan een treffer te helpen. Tot aan de zestien van de tegenstander liep het allemaal wel goed, maar dan was Audacia weer onmachtig om zich doelkansen te creëren en als dat dan al eens lukte bleek SSC over een uitstekende doelman Carlo Kuysten te beschikken. Halverwege de tweede helft voelde Audacia dat de gastheren ook geen potten konden breken en kreeg de overtuiging dat er gewonnen kon worden en ging op zoek naar een treffer. Ondanks de duidelijke kansen, ontbrak uitein delijk toch het zelfvertrouwen om ook daadw erkelijk af te ronden. Zo kreeg Rob van der Heijden een vrije doorgang naar het doel maar durfde het duel met de keeper niet aan en gaf alsnog een (mislukte) voorzet. Max van Alphen, Patrick Marcelis en Ralf Kreyveld schoten wel, maar vanuit onmogelijke hoeken, terwijl in die situaties de bal wél beter afgespeeld had moeten worden. Strafschoppen Zo werd een eindstand bereikt van 0 - 0 en de regels in dit toernooi zijn dan zo dat er zonder Vandaag moesten we al vroeg uit de veren, want om 9 uur moesten we in Dongen zijn om een wedstrijd te spelen tegen SHOT. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden want zij had den, net als wij, nog alle wedstrijden gewonnen. Mark en Wouter begonnen met hun enkelspel. Voor Mark ging het jammer genoeg verloren in 3 sets, terwijl Wouter in twee sets het onderspit moest delven. De dames Lindsey en Annerie deden het beter en wisten allebei hun enkelspel te winnen. Het heren dubbel van Wouter en Kelly werd ook ver loren in 2 sets. Het damesdubbel moest dus gewonnen worden om de stand weer gelijk te trekken maar dit lukte niet. In 3 sets werd op het nippertje verloren. Dus moest het allemaal gebeuren in de mixen. Renee en Mark verloren en de partij van Anne rie en Kelly moest vanwege tijdgebrek worden afgebroken bij een gelijke stand, maar hier door werd deze set wel door ons gewonnen. Uitslag: 5-3. Hard gewerkt jongens en meisjes, en in de thuiswedstrijd winnen jullie vast. Voor de Speedo-zwemmers is Leiden een soort Nederlands Kampioenschap, al mag het zo niet genoemd worden. Op de 200m wisselslag werd voor Wendy al heel snel duidelijk dat je goed in je vel moest zitten om hier te scoren. In de eerste serie werd al een tijd neergezet van 2.49.00. Op het startblok was ze gespannen, maar na de vlinder en de rug lagen er wel degelijk kansen; na een slecht keerpunt en de schoolslag werd het wat minder. Toch vocht ze op de vrije slag voor alles wat ze waard is en tikte aan als 4de in haar serie. In de snelste serie waren er 5 zwemsters sneller. Toch een 12e plek in 2.51.56 (was 2.54.49). Op zondag werd er hard gezwommen. Wendy startte in de snelste serie en gaf in de eerste 50m het tempo aan, toch kon zij haar voorsprong niet behouden en eindigde tenslotte op een 6de plaats. Een prima prestatie. Ook trainer Kees was zeer tevreden over haar tijd 1.16.22 (was 1.17.58). Na wat te hebben gerust, wat het tijd voor de 100m vlinderslag. Hier vielen alle span ningen van haar af en Wendy gooide alle riemen los. Na 2 series stond Wendy op een 2de plaats, maar er moest nog een serie gezwommen wor den. Na deze serie was het duidelijk dat Wendy prima gezwommen had. Een prima tijd 1.20.21 (was 1.24.33). Wendy je mag trots zijn op jezelf, je hebt hard getraind en een prachtige wedstrijd gezwom men. Van harte gefeliciteerd. PAGINA 9 veel regen gehad. Vooral een paar dagen terug was het verschrikkelijk bezig, en dan zie je de krachten van de natuur!Hele stukken van de stad waren ondergelopen, auto’s kwamen vast te zitten, huizen onder water, etc. In de rivier stond ineens een heleboel water terwijl die meestal droog staat. We hebben het druk met bijzondere ‘gevallen’, mensen die speciaal onze aandacht nodig hebben in deze tijd: Eduardo die een jaar of twintig is en die niet erg lang meer te leven zal hebben omdat hij een enorme tumor heeft in zijn lever waar niets aan is te doen. Hij wordt steeds magerder, en we moeten gewoon afwacht en. Hij heeft het zelf wel in de gaten, maar praat er niet over..... Pamela is pas vijftien of zo, heeft een aantal jaren bij ons op school gezeten, was veel op straat en heeft daar een aantal vriendjes (gehad); volgens onze informatie heeft ze nu aids, maar dat geeft men in een land als Bolivia niet zo gemakkelijk toe omdat dat een grote schande zou zijn. Dus, we bezoeken haar zo nu en dan, doen wat we kun nen, houden contact, geven een beetje steun Cristian heeft veel problemen in zijn eigen familie en is bijna nooit meer thuis. Eigenlijk komt hij niet van de straat, maar als we hem niet opvangen in ons huis, dan zou ie wel op straat terechtkomen. En dit jaar is zijn laatste jaar op de middelbare school. We hebben de deur dus wagenwijd open voor hem, en daar maakt hij graag gebruik van. José Luis is pas veertien en hoort eigenlijk niet bij ons thuis vanwege die leeftijd. Maar zijn twee oudere broers zijn bij ons, en dus komt hij ook zo nu en dan. Moeder is dood, vader drinkt alleen maar, en José Luis wil niks: als ik wil worden als mijn vader, zegt hij, wat hebben jullie daar dan mee te maken??? De laatste paar weken zwerft hij veel op straat, hij wil niet naar school, er is geen land mee te bezeilen. We zullen maar geduld hebben en afwachten. Maar, er zijn ook anderen: Edwin en Edgar, die ooit nog eens een keer op straat hebben gezeten, beginnen over een paar weken met hun studie aan de universiteit, de een begint aan medicijnen, de ander aan tandheel kunde. En volgens mij gaan ze dat heel goed doen. We hebben er nog zo’n stuk of tien die dit jaar de middelbare school af zullen krijgen, en van velen van hen hadden we dat ook nooit verwacht. En, wat veel belangrijker is nog: velen van hen groeien als personen, in karak ter, met hun talenten, hun manier van omgaan met anderen, etc. Ze komen terug in de maatschappij die hen ooit heeft verstoten, en we proberen er alles aan te doen om hen een goed plaatsje te bezorgen in die maatschappij. Dank dus nogmaals voor jullie hulp daarbij Dank aan iedereen en veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen!! Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba Bolivia Zoals u al misschien al weet is er een stich ting op gericht voor het werk van Theo Raaij makers onder de naam: “Stichting Werk Theo Raaijmakers”. Adres Secretariaat: Dirk van lersel, Vboskerbos 15, 5066 EJ Moergestel, Tel: 513 32 48. Bij de plaatselijke Rabobank hebben wij ook een rekening geopend op naam van de stichting. Het nummer hiervan is: 1345 20 769 t.n.v. St. Werk Theo Raaijmakers. Mocht u nu een gift willen storten en graag een bevestiging daarvan hebben, wilt u dan zo vriendelijk zijn bij de storting uw naam en adres door te geven. Met vriendelijke groet, Dirk van lersel MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MAART 2000 een verlenging meteen strafschoppen worden genomen. Was dat twee jaar geleden tegen WSC tot het laatste moment nog spannend, nu was het snel bekeken. Keeper Carlo Kuysten stopte de eerste drie ballen van Audacia en SSC’55 benutte de eerste drie wel: over en uit. Programma Met carnaval is er geen programma. Op zondag 12 maart heeft Audacia een thuiswedstrijd tegen Helvoirt. Dat treft u aan op het lijstje van vol gende week in deze krant. Mike proficiat met je limiet en je PR-tijden, ga zo door. Wendy, ook proficiat en veel succes in Leiden. dan ook een zeer spannende wedstrijd te zien. Ze overtroffen zichzelf kunnen we wel zeggen. Het niveau was van een zeer hoog gehalte en de spanning was om te snijden. Het scorever- loop ging zowat om en om, de ruststand was 5- 7 in het voordeel van de tegenstander. Maar na de rust gingen de dairies van Roef er weer even fanatiek tegen aan. Op een gegeven moment was het zelfs gelijk. Iedereen speelde uitmuntend, niemand uitgesloten en Inge verdedigde haar goal zeer goed. Tot de tegenstander zo’n kwar tier voor tijd Jessica en Greetje goed uitscha kelden en geheel uit de wedstrijd probeerden te spelen, wat hen dikwijls lukte. Toen was de organisatie even iets minder en daar profiteer den zij van, waardoor de eindstand 13-15 werd in het voordeel van Gebr.Centenbouw. Al met al een zeer goede en zeer sportieve wedstrijd. De dames hadden er dan ook een zeer goed gevoel over, ondanks het verlies. Daarom Inge, Isolde, Claire, Greetje, Susanne, Fieke, Denise, Jessica en Sanne, geweldig gespeeld, dit belooft iets voor de toekomst! Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Brief van Theo Raaijmakers Cochabamba, 11 februari 2000 Beste Mensen van de MOV-groep, beste mensen van Moergestel, Het is al een maand geleden en ik schaam me er wel een beetje voor, maar mijn dank is er niet minder om: heel veel dank aan iedereen die zich heeft ingezet voor het welslagen van het Driekoningenzingen van dit jaar!Ik hoorde dat het wederom een geweldig succes was, en ik ben daar erg dankbaar voor: aan de kinderen die meegedaan hebben, de mensen van de MOV-groep die er ongetwijfeld weer een hele boel vrije tijd ingestoken hebben, de vrijwilligers van die middag en avond, de mensen van de jury, de verzorgers (-sters) van de chocolade melk, de mensen die een financiële bijdrage hebben geleverd, etc. etc. Het is telkens weer een gebeuren waarbij een heleboel mensen uit het dorp betrokken zijn en het is prachtig dat dat elk jaar weer kan. Veel dank aan iedereen! We zijn hier erg blij met de hulp die uit het buitenland komt: af en toe lijkt het wel of er steeds meer problemen zijn!Maar we blijven vol frisse moed aan het werk, want er zijn veel dingen die goed gaan, en we weten ons in de rug gesteund door mensen zoals jullie!! Intussen zijn de scholen hier net weer voor de eerste week aan de gang. Ons eigen schooltje heeft alweer een groot aantal leerlingen en we zullen niet iedereen op kunnen vangen: geen ruimte.... Ikzelf ben dus een beetje minder betrokken bij de school, maar ik ben nog wel elke avond hier en ook zo af en toe overdag Maar ik ben meer bezig op de werkplaatsen, waar ik de in druk krijg dat het allemaal een beet je beter gaan lopen. We hebben een beetje gere organiseerd, hebben wat mensen moeten ontslaan en anderen aannemen, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Er zijn ook weer een stel nieuwe jongeren in opleiding, en ik moet wel steeds alle twee m’n ogen open hebben. Gedurende het jaar zal langzaamaan gaan blijken of alle maatregels een beetje hebben geholpen. We hebben ook een paar dagen van stakingen achter de rug in de stad en er zullen er ongetwi jfeld nog meer volgen. De regering heeft enorme verhogingen aangekondigd in de prijzen van o.a. benzine en water, en dat hebben de mensen niet gepikt. Het zijn een paar heel gewelddadige dagen geweest in de stad hier, met veel gewon den en ongetwijfeld ook doden, maar dat wil de regering niet toegeven. Er is veel gevocht en, het leger en de politie zijn met veel machts vertoon uitgerukt, er werd volop met traangas en andere dingen gegooid, en uiteindelijk is er een soort van staakt-het-vuren afgekondigd, maar dat zal niet zo lang duren denk ik. De prij zen zullen toch omhoog gaan en de mensen nemen dat niet. Ze zeiden dat de vechtpartijen en de onderdrukking daarvan erger waren dan tijdens de dictatuur. We zullen er het beste maar van hopen. Daarna hebben we een paar dagen gehad dat we flink af konden koelen, want we hebben enorm «fc- «Bb-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9