5 BETALEN!!! 6 halen LJ inderopvdrig Thuis de bloemetjes buiten zetten is ook heel gezellig! GASTOUDERS Slijterij In den Korenmaaier V’ 315*1; RONDOM DE KERK GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Rien Ceulemans 50 jaar koorzanger Gorter Jachtbitter Grant's Whisky LAATSTE WEEK: AL ONZE HUISWIJNEN: Hooghoudt Sonnema Floryn Citroen- brandewijn Berenburg Isolabella Sambuca Fles hP wi 70cl^J^:l™ (013) 513 1576 FLORYN Zo is er maar éénl ENTHOUSIASTE 1 SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 Ondernemend Moergestel daagt ondernemende inwoners uit! 3 s Maria, Sjaak en Claartje Veel carnavalsplezier! DIRIGENT Bordeaux rood of wit, Bergerac, Roussillon Itr., Roussillon Village, Bereich Bernkastel of Siebeldinger Königsgarten DIRIGENT AF zoekt voor diverse aanvragen die tegen vergoeding enkele dagen per week in eigen huis een baby, peuter of schoolkind wil opvangen Het Gastouderbureau van Voorzanger DRUK BAASJE BESCHEIDEN - Ondernemend Moergestel roept in het kader van het Mooi Zo, Goed Zo project Moergestelnaren op om te komen met kleinschalige plannen die de leef baarheid en het welzijn in ons dorp verder vergroten. Er lopen volop mensen rond met goede ideeën om het wonen hier nog plezieriger te maken. Mensen met plannen die men zelf en samen wil uitvoeren, zodat er weer nieuwe contacten ontstaan. Plannen waar men het met betrokke nen over eens is, die eenmalig zijn en binnen een jaar te realiseren zijn. Bijvoorbeeld samen een bepaalde hoek in de buurt opknappen of samen iets maken wat men mist in de buurt of iets waarmee men een andere groep een groot plezier doet. Maar vaak ontbreekt het dan net weer aan bepaalde materialen, vaardigheden of menskracht om aan de slag te gaan. Niet iedereen weet dan de weg om verder te komen. Daarom ondersteunt Ondernemend Moergestel het lokale Mooi Zo, Goed Zo project. Deze instantie reikt het lokale bedrijfsleven sociale initiatieven van bewoners aan voor sponsoring. Dat kan sponsoring zijn in natura, in men skracht, in kennisoverdracht en zal minder gauw puur geld zijn. Mooi Zo, Goed Zo probeert ondernemende bewoners en ondernemers te koppelen voor de goede zaak, want ondernemers zien ook hun sociale verantwoordelijkheid voor een leefbare kern. Zo hielp Mooi Zo, Goed Zo in Oisterwijk de cliëntenraad van zorgcentrum de Vloet met het regelen van een veilige wandelroute met zit banken voor de ouderen richting ‘t centrum. Met dank aan de sponsors, de gemeente en de vrijwilligers van de Vloet. En miMax, de organ isatie voor en door minima klopte niet tever geefs aan bij Mooi Zo, Goed Zo voor een extra, 2e hands computer met een tekstverwerking sprogramma om hun vrijwilligerswerk nog beter te kunnen doen. Ook hiervoor werd snel een sponsor gevonden. Mooi Zo, Goed Zo is een initiatief van het Juliana Welzijnsfonds en wordt in onze gemeente ondersteund door Onder nemend Moergestel, woningstichting Sint Joseph, welzijnsorganisatie de Twern, de ge meente en De Toestroom. Samen kunnen we meer! Voor meer informatie kunt u terecht bij Guus Mulders van Ondernemend Moergestel, tel. 513 6031. Hengstenbal Op 3 maart zijn we gesloten i.v.m. het Heng stenbal. Dit wordt georganiseerd door KPJ kring Tilburg. De kaartjes zijn af te halen bij slagerij Ketelaars in Moergestel. Dweilen Op maandag 6 maart gaan we voor de vijfen twintigste keer dweilen met de KPJ Moergestel. De kleine afstanden gaan we te voet en de grotere afstanden leggen we af met tractors en veewagens. Voor iedereen is er een leuke ver rassing. We vertrekken om 13.00 uur bij D’n Tob, en we hopen op een grote opkomst. Bij terugkomst in D’n Tob kan er worden gegeten. Dit alles is geheel gratis. HET BEGIN I T ^.citroen,. brandewijn Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. - PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 MAART 2000 TvE S A H U M A N Liter Liter Het is al weer een poosje geleden, maar u herinnert ’t zich vast nog wel: die foto in ’Moergestel-Nieuws’, waarop te zien was hoe pastor van den Broek oorkon den uitreikte aan drie personen, die al geruime tijd aan het kerkkoor waren ver bonden: Bertha Ketelaars en Jan Nefs voor 25 jaar trouwe dienst en Rien Ceulemans voor maar liefst 50 jaren koorzang. Zij kregen toen allen de oorkonde uitgereikt, behorende bij de eremedaille van de Sint Gregorius- vereniging. De redactie van “Rondom de Kerk” vond dat aan deze gebeurtenis toch wat meer aandacht zou moeten worden geschon ken. Ga op jacht met Gorter. Dat hij het dirigeren nog niet verleerd heeft, konden de kerkgangers enkele maanden geleden merken, toen hij Maaike wegens ziekte negen weken moest vervangen. Dat gaf Rien, naar zijn zeggen, een paar uur voor de viering telkens even een gespan nen gevoel, maar tijdens de viering zelf was hij toch rustig. Het opnieuw dirigeren gaf hem zelfs een kick, maar hij ervoer ook dat de koorleden hun best deden om het hem zo gemakkelijk mogelijk te maken. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Family fles 70 cl. Kapelaan Barenbrug was in die tijd dirigent van een jongenskoor, dat de vieringen in de kerk muzikaal opluisterde. Hij wilde Op een gegeven moment wilde hij toch van het dirigeren af. Hij had 't simpelweg te druk, had teveel om handen. Hij zat bijvoorbeeld in het bestuur van de Streekmuziekschool, maakte ook de redactiesommen voor het Algemeen Proefwerk voor Midden Brabant (voorloper van de Cito-toets), had het druk op school en in zijn gezin. Kortom, hij sliep slecht en was eigenlijk een beetje overwerkt. Op zijn 53e is hij met dirigeren gestopt en werd toen als dirigent opgevolgd door Maaike Horsten. Koorzanger bleef hij wel, maar hij was van de zorg als koorleider bevrijd. T I C H T I N G Samen met Noud Vriens en Ton van der Dussen maakt Rien ook deel uit van het groepje voorzangers in het koor. Het typis che timbre van de stemmen van dit trio is uit honderden te herkennen en kan men ook nog horen in de totaalklank van het koor. Die totaalklank is overigens niet een echt jong geluid. Het koor is een hechte gemeenschap: de koorleden zijn het koor trouw. Samen zijn ze als het ware oud gegroeid. En dan is het moeilijk om er jon gere leden bij te krijgen. Een nieuw lid moet passen in het geheel. Tegenwoordig wordt er ook een zangtest afgenomen bij aspi- rant-leden. Vroeger was afwijzen er niet bij Toch zou het fijn zijn als het koor zich wat zou kunnen verjongen, door toetreding van zowel mannelijke als vrouwelijke jongere zangers. Het zou de klank van het koor weer wat jonger en vitaler maken. Rien Ceulemans is inmiddels al meer dan tien jaar niet meer als onderwijzer werkza am. In 1989 is hij in de zogenaamde DOP gegaan. Maar hij zit beslist niet achter de geraniums. Behalve koorzangen is hij ook lid van de werkgroep Avondwake en Gebedsdiensten. Maar meer tijd is hij kwijt aan het maken van de tekstboekjes voor bijzondere vieringen. Dat doet hij overigens met veel plezier. In zijn computer heeft hij duizenden illustraties opgeslagen, die hij gebruikt als verlevendiging van de teksten in de boekjes. Die plaatjes zijn keurig gerubriceerd op onderwerp; hij kent ze alle maal en weet ze feilloos te vinden en op de juiste manier toe te passen. Tenslotte heeft hij ook het reizen ontdekt. Vroeger was hij een huismus, maar nu is hij zo reislustig als de paus zelf Kinderen en kleinkinderen profiteren daarvan. Uut Grunningen. Je drinkt t om de smaak en nergens anders om. Liter Dubbele Graanjenever en Liter Vieux nu samen Ed Hurkmans, een ander lid van het kerkkoor, houdt keurig bij, hoe lang elk lid van het koor al zingt. Maar als u nu zelf ook goed geteld heeft, weet u, dat Rien Ceulemans eigenlijk zelfs al meer dan 50 jaar koorzangen is. Maar bescheiden als hij is kijkt hij niet op een paar jaartjes. De redactie van “Rondom de Kerk’ feliciteert hem met het gouden jubileum en wenst hem nog heel veel vruchtbare, muzikale en plezierige jaren als koorzangen toe. Cr»** Rien Ceulemans werd 68 jaar geleden geboren in het kleine, 800 inwoners tel lende dorpje Achthuizen op het Zuid- Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. Vader Ceulemans was koorzanger en diri gent in de kerk aldaar en de kleine Rien ging altijd met hem mee naar de kerk en het koor en kreeg zodoende het Grego riaans met de paplepel ingegoten. Toch duurde het nog lang voor hij zelf officieel koorlid werd: hij zat toen al in de 3 e klas van de middelbare school en had dus al zijn mannenstem. Die middelbare school was overigens, zoals velen in Moergestel weten, het kleinseniinarie. In de 5e klas kwam daar echter een einde aan. Rien ging naar de kweekschool (zoals toen de opleiding voor onderwijzers nog heette), moest echter opkomen om zijn militaire dienstplicht te vervullen en maakte zijn onderwijzersopleiding af met een schrifte lijke cursus. In 1956 deed hij Staatsexa men. Hij kon meteen gaan werken als onderwijzerop Goeree-Overflakkee Gerard Klomberg, u nog welbekend, was op dat moment hoofd van de school aldaar en die haalde Rien als onderwijzer binnen. Na drie jaar, in 1959, toen Gerard Klom berg hoofd werd van de Boszichtschool in Moergestel, verhuisde Rien Ceulemans gelijk mee. Ha fijneen frisse vruchtenborrel van Floryn. echter naar een andere parochie en er moest dus een nieuwe dirigent komen. U raadt het al: Rien Ceulemans werd gevraagd en stapte met plezier de functie binnen. Hij had toen een mannen- en jongenskoor. Met de jongens liep 't echter niet zo gesmeerd: er was teveel verloop en Rien wou wat meer vastigheid. Hij zocht vrouwelijke koorleden en vond een aantal jonge boerinnen bereid. Dat is zo ongeveer 40 jaar geleden. Alles liep op rolletjes, tot, rond het Tweede Vaticaans Concilie, overgegaan moest worden op Nederlandstalige gezangen. Veel koorleden vonden dat niet fijn en er ontstond toen een wat gespannen situatie. Uiteindelijk wenden de koorleden aan de Nederlandstalige gezangen en werd de rust hersteld. Inmiddels had Rien Ceulemans zich ook op muzikaal gebied verder bekwaamd. Driejaar lang volgde hij elke zaterdag een opleiding muziek en een dirigentencursus op het Tilburgse conservatorium. Ffij kreeg daar les van niemand minder dan Maurice Pirenne. Maar liefst 22 jaar bleef Rien dirigent van het Moergestelse kerkkoor. Süp 'm op f— I X-AV/AWA syn Frysk. Italiaans tot MB de laatste «B druppel. Bi 1 IBWyrl: Reserve. Van drie kanten bekeken een beste Scotch, Liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7