Huldiging 100.000 kg.-koe Scoutiebollen?? Aphrodite I Wellicht laatste Koninginnedag in Moergestel V i Laatste ’sprokkel’kansen Verkeersmaatregel Carnavalsoptocht KPJ Hengstenbal Roefeldag Moergestel Oranjecomité doet vergeefse oproep TIP: Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Carnavalsconcert Harmonie enCARNAVAL 2000!!! WOENSDAG 1 MAART 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1086 Nieuw leven Huidverzorgingsinstituut 9 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Na 25 jaar... Te laat... Nog ’n paar nachtjes... Maandag: brunch en dweilen Scouting St. Jan Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ DE 'URHAA1 Als men wil weten of men in aanmerking komt voor kwijtscheldingen van gem. heffingen etc. dan heeft men nog twee kansen om hier achter te komen en wel op donderdag 2 maart van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag 7 maart van 17.00 tot 20.00 uur, bij miMax aan de Poirters- straat 5, tel. 522 0320. Wij bellen altijd terug! In verband met het houden van de jaarlijkse carnavalsoptocht in Moergestel op zondag 5 maart 2000 van 13.00 uur tot 16.00 uur loopt de route als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssensstraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Beatrixstraat, Krijte- straat, Rootven, Raadhuisstraat, St. Jans- plein. Gelet op het bovenstaande worden de vol gende wegen tijdelijk voor het alle verkeer afgesloten, behalve voetgangers; - Schoolstraat; - Past. Janssensstraat; - Pr. Beatrixstraat; - Pr. Margrietstraat tussen Korenstraat en Rootven; - Pr. Irenestraat tussen Pr. Beatrixstraat en Rootven; - Pr. Christinastraat tussen Krijtestraat en Pr. Irenestraat; - Krijtestraat tussen Pr. Beatrixstraat en Rootven; - Rootven tussen Kloosterlaan en Kerkstraat; - Raadhuisstraat tussen Rootven en Kloosterlaan; - St. Jansplein. Zodra de optocht is gepasseerd worden de wegen weer vrij gegeven voor het verkeer. Moergestel diep uier’ zou krijgen. Vader Burgers was hier voor niet zo bang en kocht ze. Hieruit werd Nicolet 2 geboren, met als vader de stier Tops. Opmerkelijk is wel dat ze een flinke nafok heeft gebracht op het bedrijf. In leven zijn drie rechtstreekse nakomelingen en nog 7 verdere afstammelingen. Alhoewel een 100.000 kg. steeds meer voorkomt, is het toch 11 jaar geleden dat de eerste koe met deze mijlpaal in Moergestel werd gehuldigd. De huldiging werd verricht door oud-con- troleur Janus van den Meijdenberg, die samen met Mevr. Burgers de krans om de nek van Nicolet 2 hing. Voor deze huldiging waren vele familieleden en collega-rundveehouders uit de buurt, kennissen en monsternemers uitgeno digd. De oude koeienstal was omgetoverd tot feestzaal, zodat ook Nicolet 2 de hele avond het gebeuren kon bijwonen. Na afloop van de receptie waren er enkele spre kers, die lovende woorden tot de familie Burgers richtten en cadeaus aanboden. Namens BRA- MECO-ZON de heer J. Jonkers en Campina- Melkunie de heer J .Hendrikx en het N.R.S. Het geheel werd op voortreffelijke wijze door de ceremoniemeester H. Muskens van C.R. Delta in goede banen geleid. Namens de Gebr. Burgers sprak Jan een dankwoord voor de geslaagde avond, die verder onder het genot van een drankje en hapje gezellig tot in de kleine uur tjes werd voortgezet. De Koninginnedagviering in Moergestel is een traditie die eigenlijk niet meer is weg te denken. Schrijver dezes vierde het al tijdens zijn lagere- schooljaren met, jawel, toen al, de versierde bolderkar of fiets, de juten zak om in te lopen, de houten blokjes van bank naar bank, enz. Spelletjes waarover nu vaak meesmuilend wordt gedaan, maar die nog immer actueel zijn. Koniginnedag werd in die tijd in Moergestel georganiseerd door een comité dat de hoge zij den op had en de billentikker aan. Chique, geheel in stijl. Het zijn echter slechts herin neringen aan lang vervlogen tijden... Koninginnedag is in Moergestel altijd op tra ditionele wijze gevierd en het Oranjecomité heeft bestaan in diverse samenstellingen. De laatste jaren leek er continuïteit in te zit ten en, onder leiding van met name Trees Verhoeven, zocht men naar steeds nieuwe dingen en werd Koninginnedag een dag als in vroeger dagen: veel kinderen, veel belang stelling en, natuurlijk niet te vergeten, ’n activiteit die Moergestel bekend maakte: het Festival Bovenal. Een feest voor verstandelijk gehandicapten die een onvergetelijke reis mochten maken in een heteluchtballon. a.s. Vrijdag is het dan zover! Het carnavalsbal georganiseerd door KPJ Kring Tilburg gaat van start in Den Boogaard. Dit is het begin van Carnaval 2000 en mag je dus niet missen... Aamnvang 20.30 uur. Toegang: alléén met toe gangskaart (geen kaartverkoop aan de kassa!). De kaartverkoop is buitengewoon goed ver lopen. De laatste kaartjes (als er nog zijn ten minste...) zijn vanaf nu alleen nog maar te verkrijgen bij Slagerij Ketelaars. Kerkstraat 10, tel. 513 1262. Ze kosten fl. 15,- per stuk en OP OP! Op 18 januari 2000 overschreed de koe Nicolet 2 de magische grens van 100.000 kg melk. De huldiging hiervan vond plaats op 18 februari jl. op het bedrijf van de Gebr.Burgers, Heuvelstraat 30. Jawel komende zondag is het zover: onze eigen Moergestelse carnavalsoptocht. Met onze eigen scouting. En met onze eigen heer lijke OLIEBOLLEN. We vertrekken zoals alti- jd iets eerder dan de optocht zelf zodat we zoveel mogelijk mensen kunnen voorzien van oliebollen. Komt ook nog bij dat we dan niet steeds naar voren geduwd worden door de optocht. Zoals bekend verkopen de kinderen de oliebollen in zakjes van 5 stuks voor 5 gulden. Niet alle kinderen hebben het ’lef’ om naar u toe te komen, dus als u graag oliebollen wilt roep ze dan gewoon even. En probeer gepast te betal en zodat de kinderen zich daar niet al teveel mee bezig hoeven te houden. Namens de scouting wensen we iedereen een hartstikke leuk carnaval toe en oh ja DIE VAN ONS ZIJN OOK ROND. J Tel. 013-513 1474 J Iffl ai 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) De onlangs geplaatste oproepen in deze krant om vrijwilligers voor het organise ren van de jaarlijkse Koninginnedag in Moergestel hebben geen vruchten afge worpen. Zoals het er nu naar uitziet gaat Moergestel op 29 april dan ook voor het laatst ’zelfstandig’ Koninginnedag vieren... Na 25 jaar organiseren houdt Trees het voor gezien. Dat is niet nieuw, want dat heeft ze altijd aangegeven. ’Na 25 jaar houd ik er mee op’, zei ze, en dit jaar is dat dus zover. Ook Herman Reinders, al jarenlang een be kend gezicht in het Moergestelse Oranjecomité, stopt ermee vanwege zijn (70-jarige) leeftijd. Onlangs heeft ook Martien Oerlemans, na een periode van 5 jaar, te kennen gegeven er na dit jaar mee op te willen houden. Blijft er dus nog één persoon over: Annette Donders-Laurenssen. Annette is natuurlijk niet in staat om ’de kar’ alleen te trekken en wil ook de functie van voorzitter niet aan. Aangezien er na ’n tweetal oproepen niemand zich gemeld (of ook maar geïnformeerd) heeft lijkt er dus een einde komen aan de niet weg te denken traditie voor ons dorp. In het jaar 2001 zal naar alle waarschijnlijk heid de Oranjevereniging Oisterwijk de acti viteiten gaan organiseren voor de gehele gemeente, met Oisterwijk als middelpunt van de feestelijkheden. En we horen het over ’n jaar of vier-vijf al weer aan.... ’Wat jammer dat Moergestel niet z’n eigen Koninginnedag meer heeft’... En dan is hette laat en dan is het weer carnaval. Gaat u zondag na de optocht mee? Deze middag hanteren we weer ons traditionele muntjessysteem. Gaat u op maandag mee dweilen? Komt u naar de brunch in De Bosfazant? Als er nog leden van onze buurtvereniging zijn die zich daarvoor nog niet hebben opgegeven dan kan dat nog nét... Bel vlug even met Rinus: 513 1156. U wordt dan op camavalsmaandag om 13.00 uur in De Bosfazant verwacht. Voor het verdere programma kijkt u op de laatstgekregen nieuws brief. Fijne carnavalsdagen!!! Op 24 juni 2000 vindt binnen onze gemeente Oisterwijk, Moergestel, Heukelom een Roe feldag plaats voor de lagere-schooljeugd uit de groepen 3 t/m 8. Deze Roefeldag is een unieke kans voor de jeugd om eens beter kennis te maken met alle bedrijven en verenigingen binnen het eigen woongebied. Al sinds jaar en dag wordt dit gebeuren in veel verschillende gemeentes in Nederland georganiseerd en krijgt hiermee ook landelijke steun van: “Jantje Beton“. In Oister wijk vindt de Roefeldag al een aantal jaren plaats, maar nu voor het eerst dit jaar ook in Moergestel en Heukelom. Vooraf moet er na tuurlijk ook het een en ander geregeld en ge stuurd worden. Dit wordt binnen onze ge meente gedaan door: werkgroep Roefeldag Oisterwijk, Moergestel, Heukelom in samen werking met stichting O.J.J. ’t Kwartierke, die vooral Moergestel voor zijn rekening neemt! Al veel bedrijven en verenigingen zijn via een inschrijfformulier benaderd om zich op te geven en vele hebben al positief gereageerd. Maar dit zijn er nog niet genoeg! Telefonisch informeren over de Roefeldag in Moergestel kan ook en wel via ‘t Kwartier ke met telefoonnummer 513 3261 op woens dag en donderdag tussen 10.00 en 16.00 uur, en op vrijdag tussen 10.00 en 14.00 uur. De ’100.000-koe’ met de krans om de kop... Nicolet 2 werd geboren op 15 maart 1986. De moeder is als vaars gekocht bij G. Jans, Bekers- berg. In Moergestel ook wel bekend als ’Wy- chens Menneke’. Voordat Bart ze kocht waren er al enkele liefhebbers geweest. Die ze hadden laten staan, omdat ze bang waren dat ze een ’te

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1