MET CARNAVAL CONSUMPTIEMUNTEN! Folkloredag in Moergestel Qemeente^nformatie Miranda Diepens wint laatste bingo Klein Karwei Negen tips om efficiënt te verwarmen Oproep voor deelname Moergestelnaren Dank-jullie-wel... Rabobank Oisterwijk schenkt kantoor- inventaris aan lokale sociale organisaties via Mooi Zo Goed Zo Telefoon- Spreekuren B en W Net als vorig jaar kunt u tijdens de komende Carnavalsdagen munten kopen bij De Veerkes, Den Boogaard, ’t Centrum, De Steeg, De Brouwer, De Klaore en ’t Draaiboompje. Na de Carnaval zijn ze echter alleen nog geldig in het café waar u ze gekocht hebt. Deze munten kunt u tijdens de Carnaval gebruiken bij bovengenoemde gelegenheden en bovendien bij De Schouw, ’t Stokske en Café-Cafetaria Epi. Het ontspanningscomité van de aanleunwoningen van ’De Reuselhof’ dankt onderstaande sponsors voor de komende vier fantastische carnavalsdagen!!! Rabobank Dr. Terwindt Dr. van Delft Tankstation van Esch Autoschadebedrijf Donkers Vakgarage Donkers Mercedesgarage van Balkom Aannemersbedrijf Gebr. Janssen BV Aannemersbedrijf Op ’t Hoog Aannemersbedrijf Dovako BV Aannemersbedrijf Gebr. v/d Zanden Ramenfabriek A. Op 't Hoog Van DijkVerhuur H. Kerkhof Schilderwerken Autobedrijf Bijvelt-van de Ven Café-Cafetaria 't Centrum Café 't Stokske Café De Klaore Café De Brouwer Brasserij De Schouw Cafetaria Epi Partyboerderij 't Draaiboompje Cirred Lederwaren Frans van Velthoven Slijterij In den Korenmaaier Bloemsierkunst Chris van Raak Bakkerij van Hulten Bakkerij Verkooijen DA-Drogisterij Kemps Kapsalon Aksent Super De Boer Jumbo Supermarkt Groentehal Crisje Woninginrichting Jan Michiels Slagerij Ketelaars Slagerij van Zon Juwelier Ketelaars ’t Winkeltje Rijwielhandel Vogels Podotherapeut R. v/d Geijn Kadoshop Broers PVS Meubelen Vivace Damesmode Bloemisterij Tetra en 'Moergestel-Nieuws'. ALLEMAAL HARTELIJK DANK!!! Bouwvergunningen/meldingen Oisterwijk nummers De gemeente nodig in het weekeinde of buiten werktijd? Telefoon 06 - 53 12 03 71 voor meldingen van o.m. plotselinge gaten in het wegdek, omgevallen bomen, rioolverstoppingen. Wet milieubeheer MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 1 MAART 2000 7. 8. 9. 2. 3. Carnaval en voorjaar De telefoonpost van KLEIN KARWEI is op maandag 6 maart gesloten wegens de car- navalsfestiviteiten. Dat zal ook het geval zijn op de daaropvolgende donderdag, 9 maart. Vanaf maandag 13 maart staat KLEIN KAR WEI weer klaar, niet alleen voor technische karweitjes, maar ook voor karweitjes op het gebied van huishouding en kleding. Immers, het voorjaar breekt aan en dat betekent: schoon maken en opruimen! De medewerkers van KLEIN KARWEI zijn bereid om ook daarbij behulpzaam te zijn. Kleerkasten en keukenkastjes moeten leeg geruimd en weer ingeruimd worden. Gordijnen moeten naar de stomerij, dus afgenomen wor- 4. 5. 6. AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN De volgende meldingen en anvragen zijn binnengekomen: - het veranderen van een erfafscheiding aan de Kromwei- straat 5; - het uitbreiden van de woning aan Vooskerbos 27; - het verbouwen van de woning Schout van de Wouwstraat 15. De volgende sloopaanvraag is binnengekomen: - het geheel slopen van een ligboxstal aan Pijnendijk 9. technische en praktische hulp voor en door senioren in Oisterwijk - Heukelom - Moergestel hulp of informatie: 521 2423 Donderdag 24 februari jl. vond de laatste Telebingo plaats voor Showband Taxandria uit Oisterwijk. Vier weken lang regende het prijzen over de bevolking van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Miranda Diepens, zelf actief lid van Showband Taxandria pakte in deze laatste uitzending de hoofdprijs van fl. 300,-. Voorzitter Rien Hamers trok voor deze laatste bingo de balletjes. Al met al kan teruggekeken worden een zeer geslaagde actie, waarbij het erom ging om de showband een flinke financiële injectie te geven om te komen tot de aanschaf van nieuwe uniformen. En ze komen er! Zaterdag 1 juli presenteert Taxandria de nieuwe uniformen tijdens de door haar te organiseren Jubileumtaptoe. Dank aan alle kopers, verkopers en medewerkers voor het slagen van deze actie! De laatste prijzen... De volgende prijswinnende kaartnummers hebben zich nog niet gemeld: KK 0215, KK 0805, KK 1034, MM 0351MM 0794, MM 0992, MM 1160, MM 1207, MM 1244, MM 1261 en MM 1376. Tot 4 maart kunt u de prijzen nog afhalen bij Rien van der Sterre, Durendaaldreef 6 te Oisterwijk. PAGINA 11 den en later weer opgehangen. De winter/zomer- garderobe moet bekeken, gestoomd en miss chien aangevuld worden. Een aantal dames wil daarbij wel assisteren en eventueel begeleiding bieden bij het kopen van kleding. Het is ook mogelijk dat er kleine veranderingen moeten worden aangebracht aan kleding. Te denken valt ook aan karweitjes in de tuin: een heg knippen, een tak van een boom zagen, gras maaien, planten verplaatsen, verpotten of opruimen, een zonnescherm weer gangbaar maken, losliggende of opstekende stoeptegels vastleggen. Ook zijn er deskundige hulpverleners beschik baar die administratieve hulp willen bij het invullen van formulieren voor de belasting dienst of het indienen van een aanvraag van voorzieningen voor gehandicapten of ouderen. Kortom, karweitjes waar geen klussenbedrijf kan worden ingeschakeld, maar die door KLEIN KARWEI kunnen worden opgelost voor de senioren en mensen met een handicap. Bellen: 521 2423, op maandag of donderdag tussen half 10 en half 12! Deelname is gratis. Deelnemers krijgen bo vendien de beschikking over gratis facilitei ten als een kraampje. Deelnemers kunnen verder rekenen op (landelijke) publiciteit en op een grote belangstelling uit heel Nederland en Vlaanderen. De Nederlandse Folkloredag wordt georgani seerd door Het Nederlands Centrum voor Volks cultuur in Utrecht, in samenwerking met de Moergestelse culturele organisatie WieKent- Kunst. De Nederlandse Folkloredag is het hoogtepunt van het Jaar van de Volkscultuur in Nederland en Vlaanderen. WieKentKunst tekende eerder onder meer voor de organisatie van het poppentheaterfestival tussen Kerst en Nieuwjaar vorig jaar. Ook stond deze organisatie aan de wieg van de drie reuzen. Een zeer belangrijk onderdeel van de Neder landse Folkloredag op 18 juni in Moergestel is de komst van enkele tientallen reuzen. Daar naast zijn er tientallen voorbeelden te zien van het zeer brede scala van wat er in Nederland en Vlaanderen nog bestaat aan folklore. Een greep uit het aanbod in het centrum van het dorp: volksdans, volksmuziek, troubadours, oude Een tip vanuit de Rabobank leidde tot een snelle actie van Mooi Zo Goed Zo waar een aantal vrijwilligersorganisaties en sociale in stellingen blij mee waren. Donderdag 17 febru ari bleek dat in het oude kantoor van de Rabo bank aan de Lind nog een aantal werkbureaus, tafels, stoelen e.d. over waren, die niet mee verhuisden naar het nieuwe bankgebouw aan de Burg. Verwielstraat. De directeur zocht daar voor op korte termijn een goede bestemming. Op zondag 18 juni wordt in Moergestel de Nederlandse Folkloredag gehouden. Aan dit grote evenement wordt deelgenomen door zeer uiteenlopende folkloris tische groepen uit Nederland en Vlaanderen. De organisatie wil alle inwoners van de gemeente Oisterwijk die op de een of andere manier met folklore bezig zijn, uitnodigen aan deze Folkloredag mee te doen. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 1 Laat uw verwarmingsketel elk jaar nakijken en schoonmaken. Een goed afgestelde ketel ver bruikt minder gas en stoot minder schadelijke stoffen uit. Sluit ’s avonds de gordijnen. Dan verdwijnt minder warmte via ramen naar buiten. Zet geen meubels voor radiatoren en hang er geen gordijnen voor, dat verhoogt de effectiviteit van de verwarming. Verwarming aan? Ramen dicht! Verwarmen met de ramen open is energievernietiging. Zet de verwarming in het stookseizoen 1 graad lager. Dat bespaart 6 procent op de energiekosten. Zet thermostaatknoppen op radiatoren. Dat is vooral nuttig voor vertrekken waar veel zon binnenvalt. 7.Houd deuren gesloten. U houdt daarmee de warmte vast in het vertrek dat u wilt verwar men. Zet de verwarming een uur voordat u gaat slapen of weggaat lager. Doe de verwarming uit in lege kamers. Een telefonade van de projectleider van Mooi Zo Goed Zo leverde een aantal belangstellende organisaties op die maandag 21 en dinsdag 22 februari kwamen kijken en veelal met een of meer bruikbare kantoorspullen vertrokken. Met hartelijke dank aan de Rabobank Oister wijk en aan de tipgeefster mevrouw van der Linden. Mooi Zo Goed Zo is een bureau in Oisterwijk dat het lokale bedrijfsleven maatschappelijke projecten aanreikt voor sponsoring. Initiatieven in buurten en kernen die bijdragen aan een betere woonomgeving en leefsfeer. Activiteiten waar inwoners in deze gemeente met hart en ziel aan werken. Kortom, kleinschalige pro jecten die de leefbaarheid bevorderen. Wilt u meer hierover weten, dan kunt u contact opne men met projectleider Marcel Smeenk van Mooi Zo Goed Zo telefoon 528 4080, Kerkplein 28, Oisterwijk. sporten, oude spelletjes, streekgerechten, ’li ving history’-groepen als Vikingen en Romei nen. Het doel van deze dag is te laten zien dat folklore niet iets oubolligs is, maar springlevend is en geheel van deze tijd. De honderden deelnemers aan deze dag komen uit heel het land en uit Vlaanderen. De organi satie wil echter ook nadrukkelijk inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom in de gele genheid stellen zich aan een groot en geïnter esseerd publiek te presenteren. Gedacht kan worden aan onder andere de gilden, de mirli- tonfanfares, straatmuziekgroepen, volksdans groepen, kantklossers, fanfares, beoefenaren van oude ambachten, poppenkastspelers, straat toneel, boekbinders... Alles en iedereen is van harte welkom, zolang er maar sprake is van een authentiek folkloristisch element. Belangstellenden kunnen dagelijks na 18.00 uur informatie krijgen en zich opgeven bij Jan van den Hurk, telefoon 513 2279. In verband met de organisatie van dit grote evenement wordt gevraagd zo spoedig mogelijk te rea geren. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de keuken van een café-restaurant aan de Zandstraat 1; - het uitbreiden van de woning aan de Lathouwer 37; - het uitbreiden van de woning aan de Schoolstraat 67. Met de volgende melding is ingestemd: - het plaatsen van een tuinhuisje bij Pr. Margrietstraat 16. Sloopvergunning is verleend voor: - het verwijderen van asbestehoudende golfplaten aan de berging van Pr. Irenestraat 8. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door:: - Maatschap J.H.J. Burgers, Heuvelstraat 30 om een revisievergunning op grond van de Wet milieubeheer voor vleesvarkensbedrijf aan Molenakkerstraat 12. I.v.m. carnaval komen a.s. maandagen dins dag de spreekuren te vervallen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 11