Open Dag Basisscholen OPEN DAG op dinsdag 21 maart Reunie oud-medewerkers Brouwerij ’De Schaapskooi “Effe compleet uit m’n bol.” Zo is er maar éénl Televisie programma t Extra openingstijden bij miMax De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de Bekendmaking prijs winaars enquete gemeentebestuur Scoutiebollen Rabobank 5 Scouting St. Jan donderdag 24 febr. aansluitend aan de laatste bingo-uitzending Nog meer “sprokkel” kansen Omdat er nog heel wat te”sprokkelen” valt kan dit niet alleen op donderdagmiddag maar ook op dinsdag 29 februari en7 maart van 17.00 tot 20.00 uur. Voor mensen bijv, met een minimaal inkomen uit arbeid die gemeentelijke kwijt schelding kunnen aanvragen. Aan de reünie kan worden deelgenomen door iedereen die vóór 1970 ooit bij de brouwerij heeft gewerkt en zijn of haar partner. Het reünie- comité heeft het merendeel van de honderden oudmedewerkers kunnen traceren en al meer dan 300 deelnemers hebben zich voor de samenkomst aangemeld. Van veel vroegere O.B.S. ’De Bienekebolders’ R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ Terug naar de Trappisten Op zaterdag 25 maart 2000 is er een reünie van oud-medewerkers van de voor malige bierbrouwerij ’De Schaapskooi’ die destijds in handen was van de Paters Trappisten. De reünie wordt gehouden op het terrein van het Trappistenklooster in Berkel-Enschot, waar de brouwerij nog steeds floreert, nu echter als ’Bierbrouwerij De Koningshoeven’ en onder de vlag van Bavaria. R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ De prijswinnaars van de door Communicatie 2000 georganiseerde enquete ’Hoe denkt u over het gemeentebestuur’ zullen bekendgemaakt worden in Moergestel-Nieuws in de week van 19 april. De sluitingsdatum is vastgesteld op zaterdag 8 april. Nog steeds komen de enquêteformulieren bin nen. Diegenen die nog geen formulier hebben ont vangen of hun formulier zijn kwijtgeraakt maar toch nog graag hun mening kwijt willen over het gemeentebestuur, kunnen alsnog over een formulier beschikken. Ze kunnen bellen met Communicatie 2000: tel. 528 2876, contactpersoon Jan Schreuder. Ze kunnen ook hun muis klikken op internet www.do.nl/communicatie2000/ en het enquête formulier verschijnt automatisch op het scherm. U weet het: onder degenendie het enquêtefor mulier tijdig hebben ingeleverd worden 2 kras loten en een Staatslot verloot. Dweilen Op maandag 6 maart gaan we voor de vijfen twintigste keer dweilen met de KPJ Moergestel. De kleine afstanden gaan we te voet en de grotere afstanden leggen we af met tractors en veewagens. Voor iedereen is er een leuke ver rassing. We vertrekken om 13.00 uur bij D’n Tob, en we hopen op een grote opkomst. Bij terugkomst in D’n Tob kan er worden gegeten. Dit alles is geheel gratis. KPJ Hengstenbal 2000 (bijna uitverkocht!) Op vrijdag 3 maart organiseert KPJ Kring Tilburg het Hengstenbal. En dit mag je niet mis sen! Wij beloven dat dit Hengstenbal weer als vanouds is, dus een leuke gezellige, gemoe delijke en carnavaleske KPJ-sfeer in zaal Den Boogaard. Dit Carnavalbal is niet alleen toe gankelijk voor KPJ leden. Ook niet leden zijn van harte welkom. Zij moeten alleen een kaart je halen bij: Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel, tel. 513 1262 of bij Richard van Kasteren, Heikantsebaan 5, Berkel-Enschot, tel. 533 1693. De kaartjes kosten fl 15,00 per stuk. De zaal gaat open vanaf 20.30 uur. De laatste 100 kaarten gaan deze week de deur uit. Wees er snel bij want OP =OP ’Schaapskooiers’ kon de verblijfplaats echter niet worden achterhaald. Deze ’vermisten’ worden uitgenodigd zich alsnog te melden (telefoon513 1824 Ton van de Wouw, Moergestel). Het merendeel van hen moet woonachtig zijn in de dorpen rondom Tilburg. Waarom de ’grens’ bij 1970? Dat de ’grens’ is gelegd bij 1970 heeft te maken met het feit dat de brouwerij in 1969 werd overgenomen door het internationale brou- werijconcern Interbrew, waardoor de toenma lige personeelsleden 150) in dienst kwamen bij deze onderneming en voor hen een nieuw tijdperk aanbrak. Aan de ’zalige Trappistentijd’ kwam een abrupt einde. Een groot deel van de medewerkers moest door de onvermijdelijke reorganisatie de vertrouwde brouwerij verla ten. Anderen zwierven in de jaren daarna uit over de talrijke nieuwe vestigingen van Interbrew in Nederland en daarbuiten. Hier door en ook door pensionering en intrede in de VUT verloren velen elkaar uit het oog. Alleen deze mensen zijn de echte ’oudgedienden’ die nu, dertig jaar later, nog steeds dierbare herin neringen koesteren aan de tijd van weleer waarin eendrachtig werd samengewerkt met de mon niken van de Trappistenabdij en er met hen een hechte band groeide. Destijds was dit miss chien wel de meest bijzondere werkkring in Nederland. In elk geval een unieke situatie waarin leken in een kloostersfeer te zamen met religieuzen bier produceerden en vercommer cialiseerden en zo een brouwerij van importantie lieten ontstaan. Historie De historie van ’De Schaapskooi’ is trouwens ook bijzonder. Ze werd opgericht in 1885 door de Trappisten van Berkel-Enschot, die zich daar vier jaar eerder gevestigd hadden. In 1969 droegen de Trappisten de brouwerij over aan Interbrew op basis van een huurcontract voor 10 jaar. In 1979 begonnen de Paters weer prompt zelf met het brouwen van bier en twee jaar gele den ging de brouwerij definitief over in han den van Bavaria en zich toelegt op de produc tie van de befaamde La Trappe bieren. Verslag knutselmiddag Zaterdag 12 februari j. 1. was het knutselmid dag voor de jongere jeugd bij de Bosstraat 1b te Moergestel georganiseerd door stichting jon gerenwerk ‘t Kwartierke. Aangenaam verrast waren de vrijwilligers van ‘t Kwartierke toen zaterdagmiddag vanaf 1330h de kinderen bleven binnenstromen om samen met elkaar maskers te maken. Er waren nog net geen handen of ogen tekort maar wel bijna stoelen Maar liefst 37 enthousiaste jongeren gingen aan de slag en na enige tijd liepen er circusdieren en artiesten rond. Zelfs een Directeur was er bij. De vrijwilligers van ‘t Kwartierke hebben er van genoten en hopen nog veel vaker aangenaam verrast te worden Daarom zeggen wij van ‘t Kwartierke: zater dagmiddag aanwezig, houdt ‘t Kwartierke je bezig zie ook onze posters en flyers Skaten op skatebaan Zaterdagmiddag 26 februari a. s. gaan we met z’n allen skaten op discomuziek op de skatebaan in Tilburg Zorg dat je om 1315h aanwezig bent in de Bosstraat 1b te Moergestel. Als we met voldoende man zijn gaan we met een bus, dus ben op tijd We gaan om 15:30h weer terug naar Moergestel. Enige vergoeding is hierbij noodzakelijk: f 10,= als je skates hebt; f 15,= als je geen skates hebt. De laatste computerclub Waarom? ’t Kwartierke wil meer energie gaan steken in projecten voor de doelgroep. De computerclub past als zodanig niet meer in de doelen van ‘t Kwartierke, vandaar dat wij andere zaken zullen opstarten voor de jongeren uit de regio. Wanneer? De komende computerclub op zondag 27 feb ruari zal de laatste computermiddag zijn. Deze is van 13.00u tot 18.00u. De entree is Fl 2,50. En nu? De lan party’s in de vakanties gaan gewoon door dus dan kun je gewoon komen gamen. We hebben de computerclub altijd met plezier gedaan, maar nu is het tijd voor iets anders. Houd ’Moergestel-Nieuws’ in de gaten voor activiteiten van ‘t Kwartierke. Op 5 maart kunt u ze zelf proeven, onze heer lijke oliebollen. Maar tot die tijd wat stukjes als reclame. Zoals vorige week beloofd, vandaag een kijkje in de keuken. Oftewel, wat komt er alle maal bij kijken? Ten eerste natuurlijk datgene wat ook als eerste in het oog springt: onze carnavalswagen. De wagen wordt het weekend voor carnaval opge bouwd met behulp van de Explorers, die zo meteen een weekend op het clubhuis hebben. We zijn natuurlijk niet de hele tijd met de wagen bezig. Ook andere activiteiten die met Scouting te maken hebben komen dan aan bod. Indien mogelijk wordt er ook al een aanvang gemaakt met de opbouw van de keuken zelf. Hiervoor gebruiken we grote gasbarbecues waarop grote metalen bakken geplaatst kunnen worden waarin de oliebollen gebakken kun nen worden. Dan op zaterdag voor de optocht... Op deze dag wordt de keuken verder ingericht. Alles wordt klaargezet zodat het bakken, eruit halen, uitlekken, inpakken in zakjes, poedersuiker, overpakken in dozen, als aan een lopende band kan plaatsvinden. Vooral met de looprichting moet dan rekening gehouden worden, anders loopt iedereen elkaar in de weg. En dan natuurlijk de grote dag! ’s Morgens wordt (na de koffie) eerst het beslag aange maakt en dat is meteen al een zwaar karwei. Het beslag wordt verdeeld over diverse emmers in verband met de rijstijd. daarna wordt de olie opgewarmd waarbij de temperatuur digitaal in de gaten gehouden wordt, want dat is voor een oliebol zeer belangrijk. In alles klaar dan is het bakken, bakken, bakkan, bakken en nog eens bakken. In hoog tempo wor den honderden oliebollen gebakken, niet makkelijk, maar we klaren de klus. Wat helaas echter niet wegneemt dat het het laatste stuk je optocht meestal zonder zit... Wij beloven beterschap! Volgende week meer. PAGINA 5 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,5066 AP Moergestel,Tel.(013) 513 63 73 Directeur J. Geerts, tel. 513 1560 Directeur H. van de Ven, tel. 513 1886 Wij wensen u een prettige carnaval. Wij gaan ook carnaval vieren. Daarom zijn we op maandag 6 en dinsdag 7 maart tot 12.00 uur geopend. Natuurlijk kunt u 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaten. - Pieregeblèr 2000 - Sport - Wervingsactie brandweer - MTV Culinair - Spijkerpot (Carnavalswagens) De uitzending wordt herhaald: zondag 27 febr. om 14.00 uur en donderdag 2 maart om 19.00 en 21.00 uur. U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-18.30 uur Tevens wordt een informatieavond gehouden op maandag 20 maart van 20.00-22.00 uur Bosstraat 1 Directeur M. van Meijl, tel. 513 6228 Noteer alvast donderdag 9 maart: SPECIALE CARNAVALSUITZENDING Na de uitzending kunt u de videoband lenen bij de bibliotheek. U bent welkom van 9.00-17.00 uur Voor extra informatie kunt u terecht op dinsdag 14 maart om 19.00 uur Duyvekotstraat 19 U bent welkom van 9.00-17.00 uur Voor extra informatie kunt u terecht op dinsdag 21 maart om 19.00 uur Kloosterlaan 21 V I jongerenwerk moergestel MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5