Poirters Miljoeneninvestering Woningstichting Sint Joseph in Moergestel Opruimingsfinale VOGELS MET CARNAVAL CONSUMPTIEMUNTEN! Groots Carnavalsconcert met spectaculaire verrassing E a n 4 GRATIS 3 jaar diefstal verzekering 50% KORTING!!! DEN BOOGAARD Carnavalsconcert 2000 Donderdag 2 maart 20.00 uur 49,- Bekken-Bodem Therapie Wij zijn gesloten van maandag 28 februari t/m dinsdag 7 maart Net als vorig jaar kunt u tijdens de komende Carnavalsdagen munten kopen bij De Veerkes, Den Boogaard, ’t Centrum, De Steeg, De Brouwer, De Klaore en ’t Draaiboompje. Deze munten kunt u tijdens de Carnaval gebruiken bij bovengenoemde gelegenheden en bovendien bij De Schouw, ’t Stokske en Café-Cafetaria Epi. Na de Carnaval zijn ze echter alleen nog geldig in het café waar u ze gekocht hebt. Bent u de best verklede persoon? Dan maakt u kans op een verzorgde reis voor 2 personen naar Euro-Disney Parijs Kaartverkoop: Jumbo Denissen, Super De Boer, Groentehal Crisje en Slijterij In den Korenmaaier. Kom ook genieten van een sprookjes achtige avond... MODEHUIS Laatste wintertruien van Lapagayo, Bad-Boys, Setter Lady, Spetter enz. voor dames, heren en kinderen: Bij aankoop van een dames- of herenfiets showroommodel ’99 geven wij een GRATIS diefstalverzekering voor 3 jaar! OP OP! Donderdag 2 maart 20.00 uur van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Voorgeschiedenis Problemen Kosten Toewijzing Edessa n Korenschuur Plus Advisering door SVO en VAC Andere woningbouwprojecten PAGINA 3 Op woensdag 16 februari 2000 sloeg wethouder Hora van de gemeente Oisterwijk onder luid vuurwerkgeknal een houten paal in de grond als symbool voor de start van de bouw van het plan Korenschuur aan de Schoolstraat te Moergestel. Na enkele jaren voorbereiding heeft woningstichting Sint Joseph eindelijk een begin gemaakt met de bouw van 20 huurappartementen voor senioren en 23 koop woningen. De bouw kost ruim 10 miljoen gulden, een Moergestels recordbedrag op het gebied van woningbouw. ONDERHOUD - REPARATIE - INRUIL - GARANT^fop joVASl OFFICIEEL DEALER VAN 0 A GAZELLE. GIANT. RALEIGH. MERIDA. AGU ACCESSOIRES 1 ROOTVEN 66 MOERGESTEL TEL. 513 14 35 De uitbundig uitgedoste bezoeker/ster zal niet alleen zijn hartje op kunnen halen aan sprook jesachtige muziek en dito entourage maar de leden van de muziekvereniging hebben kosten nog moeite gespaard om een zeer interessant en boeiend programma te bieden. Zo zal de bezoe ker kunnen genieten van sketches door enkele (jeugd)leden, er wordt gedanst en er treedt een tweetal sauwelèrs op, zelfs een uit eigen geled eren!!! In de pauze en na afloop zal de car navaleske stemming nog verdèr worden opge voerd door de optredens van de bekende Moergestelse carnavalsgroepen het bras(s)ork- est Clapopp en het (s)taporkest d’Ambiejans. Hierna kan nog tot in de kleine uurtjes worden doorgegaan op muziek van een bekende disc- jockey. Al met al redenen genoeg om u spoorslags als een speer naar een van de voorverkoop adressen te spoeden om u te voorzien van een aantal toegangskaarten a ft. 10,— niet alleen voor u zelf en voor echtgenoot of echtgenote of partner maar ook voor de kinderen, ooms, tantes, neven, nichten, buren en vrienden en kennissen. Speel op zeker want ook hier geldt: weg is weg en op is op. De voorverkoopadressen zijn Jumbo Denissen, Super de Boer, Groentehal Crisje en Slijterij In den Korenmaaier. Het belooft een avond te worden als een sprookje!” MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 Op donderdag 2 maart a.s. zal Muziekvereniging Prinses Juliana traditioneel carnaval openen met een groots opgezet carnavalsconcert in par tycentrum Den Boogaard. Ook dit jaar is weer gekozen voor een bepaald motto. De keuze is gevallen op: SPROOKJES. De hele avond zal in het teken staan van dit motto: de muziek keuze, de versiering, de kleding kortom de hele entourage. Vele sprookjes zullen tot leven komen -niet alleen omdat men de veelal vrolijke muziek zal horen die aan een of ander sprookje zal herinneren maar ook omdat men in Den Boo gaard talrijke sprookjesfiguren tegen zal komen: kabouters, heksen, feeën, prinsen, prinsessen, elfjes, paddestoelen enz. Zelfs een sprookjesbos. De entree en de hele zaal is sprookjesachtig versierd. Ook van de talrijke bezoekers wordt verwacht dat ze inspelen op dit motto door overeenkomstig dus sprookjesachtig ver-kleed en uitgedost in Den Boogaard te verschijnen. Hier zijn grootse verwachtingen van getuige het feit dat een spectaculaire prijs (beschik baar gesteld door MV Prinses Juliana samen met een sympathieke sponsor) uitgeloofd gaat worden aan de best verklede man of vrouw. En wat voor een prijs: een verzorgde reis van 2 dagen voor 2 personen naar EURO- DISNEY in Parijs. Om in aanmerking te kun nen komen voor deze geweldige prijs moet men wel 16 jaar of ouder zijn. De woningen worden gebouwd op de plaats waar in het begin van deze eeuw de plaatselijke Boerenbond een pakhuis (1906) en later ook graansilo’s (1974) en een mengvoederbedrijf had staan. Door schaalvergroting in de agra rische sector bleek dit bedrijf uiteindelijk onvol doende rendabel te zijn en werd besloten tot sluiting en overplaatsing van de productie. Voor vele boeren uit Moergestel en omgeving een his torische plek. De in Moergestel woonachtige architect Pieter van Gisbergen heeft om deze reden een ’architectonische knipoog’ naar dit verleden gemaakt door het trappenhuis en lift van het appartementengebouw het uiterlijk te geven van een soort graansilo. Oud-bestuurders van de Boerenbond hebben zich inmiddels gemeld bij Sint Joseph met het verzoek te willen bezien of ook ruimte is voor een herinner- ingsplaquette. De voorbereiding van de bouw was vrij proble matisch. De grond bleek behoorlijk vervuild te zijn met zogeheten Budelsintels en de sloop- kosten waren aanzienlijk. Met financiële steun van de provincie Noord-Brabant en de gemeente Oisterwijk, die ieder f 800.000,- bijdroegen in de saneringskosten, bleek uiteindelijk een finan cieel haalbaar plan mogelijk te zijn. Afgelopen zomer dreigde er nog een kink in de kabel te komen toen het erop leek dat de saneringskosten aanmerkelijk hoger zouden uitvallen dan be groot. Gelukkig bleek dit later mee te vallen en kon de bouw doorgaan. De totale stichtingskosten (o.a. grondkosten, saneringskosten, bouwrijpmaakkosten, woon- rijpmaakkosten, bouwkosten) bedragen ruim 10 miljoen gulden. De koopwoningen worden verkocht in de prijsklasse f 250.000,- (rijtjes woning) tot maximaal f348.000,- (tweekapper). De prijzen van de koopwoningen liggen onge veer f 50.000,- onder de huidige marktwaarde. Door de bouw van deze koopwoningen te com bineren met de bouw van 20 appartementen in de sociale huursector kon het exploitatiete kort op de huurwoningen beperkt blijven tot f491.500,-. Dit tekort komt volledig voor reke ning van Sint Joseph. Het exploitatietekort is ontstaan omdat bewust gekozen is voor lage huren (gemiddeld f750- per maand). De toewijzing van de huurappartementen zal pas tegen het einde van dit jaar plaats vinden en wel door middel van de woonkrant die tweewekelijks verschijnt in de Nieuwsklok. De gemiddelde kale huur zal ongeveer f750,- per maand bedragen. De huurappartementen zullen naar alle waarschijnlijkheid aan senioren wor den toegewezen dan wel aan mensen die door een handicap gelijkvloers moeten wonen. De huurappartementen voldoen aan het senioren label en het politiekeurmerk veilig wonen. Voorts zijn alle appartementen voorzien van een HR-ketel met warmteterugwininstallatie waar door het gasverbruik minimaal zal zijn. Het Vest In maart start ik weer met bewegingslessen voor vrouwen met bekkenbodem klachten. Deze therapie richt zich vooral op vrouwen die te maken hebben met ongewild urineverlies, meestal na fysieke inspanning (bijv bij sporten, bukken, tillen etc.) Deze klachten komen vaak voor na een zwan gerschap of tijdens de overgang. De cursus bestaat uit een persoonlijk intakege sprek en acht bijeenkomsten in de groep (ma ximaal 5 deelneemsters per groep). U kunt zich aanmelden bij, of informatie vra gen aan Irene Harding-van Noort. Praktijk fy siotherapie, Raadhuistraat 27, Moergestel, Tel: 513 3120. gemiddeld vloeroppervlak van de huurap partementen bedraagt 85 m2. De koopwoningen zijn inmiddels allemaal ver kocht. Bij de verkoop is de zogeheten ’Moerges telse lijst” gehanteerd hetgeen nogal wat com motie heeft opgeleverd. Deze lijst behoorde nog tot de politieke erfenis van het gemeen tebestuur van de voormalige gemeente Moer gestel. De huidige gemeente Oisterwijk was nog verplicht deze lijst te hanteren bij de verkoop van de woningen uit dit project. Door veel mensen werd deze lijst als discriminerend ervaren omdat nieuwe kandidaat-kopers sedert jaren niet meer geplaatst konden worden wor den op deze lijst waardoor met name starters de dupe werden. Woningstichting Sint Joseph heeft inmiddels bij de gemeente Oisterwijk erop aangedrongen deze lijst niet meer te hante ren bij nieuwe koopprojecten. Op het terrein waar nu nog de kassen staan van bloemisterij Willems aan de Schoolstraat blijkt ruimte te zijn voor de bouw van nog eens 9 rijtjes-koopwoningen in de prijsklasse van rond f300.000,-. De gemeente Oisterwijk heeft hiervoor inmiddels “contingent” beschikbaar gesteld en de bouwvergunning zal binnenkort worden aangevraagd. Als alles meezit kan de bouw direct na de bouwvakvakantie starten. Bij de toewijzing zal vooral worden gedacht aan starters. De Moergestelse lijst zal niet meer van toepassing zijn mede gelet op het feit dat het hier geen gemeentegrond betreft. Bij alle bouwprojecten worden adviseurs inge schakeld als architect en constructeur, zo ook bij het project Korenschuur. Ook is het inmid dels goed gebruik om de Vrouwen Advies Com missie (VAC) in te schakelen. Bijzonder is ech ter dat deze keer ook de Senioren Vereniging Oisterwijk (SVO) woningstichting Sint loseph heeft geadviseerd over de plattegronden van de huurappartementen. Ook de bouw van 9 huurappartementen aan de Kerkstraat is gestart. Architect Pieter van Gis bergen van het architectenbureau Snijders, Van Stekelenburg en Van Gisbergen heeft mede op verzoek van de gemeentelijke monumenten commissie bijzonder veel aandacht geschonken aan de inpassing van de nieuwe gevels in het straatbeeld. Volgens Sint Joseph is hij hierin zeer goed geslaagd. Een gevolg hiervan was echter wel dat de stichtingskosten aanzienlijk waren: omgerekend 2,1 miljoen voor 7 huurapparte menten. De twee resterende appartementen worden overgedragen aan de Parochiële Chari- tas Instelling. Het project ’Kerkstraat’ kon allen van de grond komen door de medewerking van de PCI, die eigenaar was van het inmiddels gesloopte pand Kerkstraat 74. Ook deze apparte menten voldoen aan het seniorenlabel. De huur prijs bedraagt gemiddeld f 1.050,-. Ondanks deze vrij hoge huurprijs resteert nog een aan zienlijke onrendabele top van zo’n f 900.000,- die voor rekening komt van Sint Joseph.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3